صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 11

موضوع: مشکل در پوشش دهی اینترنت وایرلس

مدیر بخش اموزشی
    !Busy
    تشکر تشکر کرده 
    4,575
    تشکر تشکر شده 
    6,033
    تشکر شده در
    1,280 پست
    حالت من : Khoshhal
    قدرت امتیاز دهی
    1143
    Array

پیش فرض مشکل در پوشش دهی اینترنت وایرلس

سلام به همه دوستان و اساتید

ما سر کار ۳ تا سالن بزرگ و فعلا یک خط تلفن و یک مودم وایرلس دی لینک تک آنتن موجود داریم که در حال حاضر فقط یکی از سالن های کناری رو پوشش اینترنت میده (البته سالن ها بزرگ هستند و آنتن دهی مودم ضعیف هستش و همان یک سالن رو هم خوب پوشش نمیده)

حالا میخوایم یک اتاق در سالن سوم با فاصله حدود ۱۲۰ متری از مودم رو که با دو مانع بتونی از سالن اول هستش رو هم پوشش اینترنت داشته باشیم .
    سالن وسطی نیازی به اینترنت نداره.

به چه طریق این کار شدنی است؟
    از پاورلاین کسی استفاده کرده؟
    دوستان کسی کار شبکه کرده راهنمایی کنه

Send from Galaxy Siii using Tapatalk 4
    کسی رو برای دوست داشتن انتخاب کن که قلب بزرگی داشته باشه!
    تا مجبور نشی به خاطر اينکه تو قلبش وارد بشی خودت را کوچک کنی!

موفق كسی است كه با آجرهايی كه به طرفش پرتاب می شود، يک بنای محكم بسازد!
    اشکی که برای شکست می ریزیم، عرقی است که برای تلاش نریختیم!

2. 5 کاربر مقابل از borhan_3010 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

موسس و مدیر
    نمی‌دانم در کدامین کوچه جستجویت کنم ؟ آسوده بخواب مادر بیمارم
    تشکر تشکر کرده 
    15,753
    تشکر تشکر شده 
    17,227
    تشکر شده در
    4,905 پست
    حالت من : Khoonsard
    قدرت امتیاز دهی
    24982
    Array

به نام تنهاترین دوست
    برهان جان پیشنهاد میکنم با یک متخصص شبکه از نزدیک مشورت کنی تا مشکل حل بشه و زیاد به روشهای خنده داری که رواج داره دل خوش نکنی مخصوصا با توجه به وجود مانع بتنی ، توضیحات و ترفندها زیاد هستند ولی من در مورد PLC یک توضیح مختصر میدم و رد میشم
    اصولا PLC به معنی شبکه کردن وسایل الکتریکی و کامپیوترها از طریق شبکه سیم کشی منازل و شرکت ها هست !
    توضیح عامیانه و ساده اون که قایل درک باشه این هست که همانطور که میدانید برق خانگی ما ولتاژی به محدوده 50 الی 220 فرکانس داره ، حالا ما اومدیم در PLC از فرکانس 1.8 تا حدود 30 به صورت نرمال به ۱۱۵۵ کانال با پهنای باند ۲۴٫۴ کیلوهرتزی تقسیم کردیم .... حالا شما آداپتورهای پارولاین را که وصل کنید دیگه موانع مفهومی ندارند و شما دارید از طریق Carrier جدید و از طریق سیم کشی برق ساختمان اطلاعات را دریافت میکنید . ( Carrier به معنی حامل و در حقیقت همان فرکانس توضیح داده شده است که شامل اعداد 0 و 1 که اطلاعات ما را در بردارد میباشد . )
    در کل مشکل اصلی این هست که امنیت لازم را شما در داخل خود شبکه و کاربران داخلی نخواهید داشت .
    شرمنده اگر درهم و سریع توضیح دادم
    زندگی در بردگی شرمندگی است * معنی آزاد بودن زندگی است
    سر که خم گردد به پای دیگران * بر تن مردان بود بار گران

4. 3 کاربر مقابل از Mohamad عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

مدیر بخش اموزشی
    !Busy
    تشکر تشکر کرده 
    4,575
    تشکر تشکر شده 
    6,033
    تشکر شده در
    1,280 پست
    حالت من : Khoshhal
    قدرت امتیاز دهی
    1143
    Array

درود
    با تشکر از توضیحات تون
    حرف‌تون صحیح است که باید با متخصص شبکه مشورت کنم تو این مدت به چندتا مهندس کامپیوتر مراجعه کردم ولی هیچکدام تجربه کافی نداشتن و خیلی با پاور لاین کار نکرده بودن
    به نظر می‌رسه پاور لاین باید جواب بده فقط چون فناوری هستش که رایج نیست و با توجه به قیمت تجهیزاتش میخوام با اطمینان خاطر سفارش بدم! اصطلاحاً ریشم رو گرو گذاشتم

از plc اطلاع زیادی ندارم ولی اگه اشتباه نکنم باید مخفف programmable logic controller که به معنی کنترل کننده‌های منطقی قابل برنامه‌ریزی باشه
    ظاهرا اونطور که می‌فرمایید آداپتورهای پاور لاین از از plc استفاده می‌کنن
    حالا می‌خوام بدونم آیا با خریدن به کیت پاور لاین مثل مدلی که در پایین آوردن مورد حمله یا تجهیزات دیگری هم نیاز داره؟ یعنی دوتا آداپتور رو به برقی میزنی و یه سر کابل لن از پشت مودم رو به یکی از آداپتورها میزنی و اون طرف با یه کابل لن از اینترنت استفاده می‌کنی و تمام؟؟
    به جا نوشته بودن فرستنده مخصوص داره و این آداپتورها گیرنده هستن این رو نمی‌دونم؟؟
    http://www.digikala.com/?Products=Co...it-TL-PA211KIT
    راستش امنیت‌اش خیلی مطرح نیست فقط بحث انتقال عملی اینترنت مهمه!

کسی رو برای دوست داشتن انتخاب کن که قلب بزرگی داشته باشه!
    تا مجبور نشی به خاطر اينکه تو قلبش وارد بشی خودت را کوچک کنی!

موفق كسی است كه با آجرهايی كه به طرفش پرتاب می شود، يک بنای محكم بسازد!
    اشکی که برای شکست می ریزیم، عرقی است که برای تلاش نریختیم!

6. 2 کاربر مقابل از borhan_3010 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

کاربر فعال
    تشکر تشکر کرده 
    4,164
    تشکر تشکر شده 
    1,919
    تشکر شده در
    442 پست
    قدرت امتیاز دهی
    6857
    Array

سلام
    من شنیده بودم در آمریکا برای انتقال اطلاعات از سیم های برق ولتاژ بالا استفاده می کنند اما برق 220 برام خیلی جالب بود
    برهان جان امروز من با یک متخصص شبکه در این زمینه صحبت کردم و گفت که این آداپتور ها هم فرستنده اند و هم گیرنده!
    البته خودش گفت تا بحال از این تجهیزات استفاده نکرده اما حرفش با عقل جور در می یاد چون برای ارتباط داشتن با اینترنت یک مودم هم باید فرستنده باشد و هم گیرنده...
    در مورد plc هم من فکر نمی کنم منظور ادمین جان programable logic controller باشد !!!
    1374524712291

8. 2 کاربر مقابل از Mahm00d عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

موسس و مدیر
    تشکر تشکر کرده 
    15,753
    تشکر تشکر شده 
    17,227
    تشکر شده در
    4,905 پست
    قدرت امتیاز دهی
    24982
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط borhan_3010 نمایش پست ها
    درود
    با تشکر از توضیحات تون
    حرف‌تون صحیح است که باید با متخصص شبکه مشورت کنم تو این مدت به چندتا مهندس کامپیوتر مراجعه کردم ولی هیچکدام تجربه کافی نداشتن و خیلی با پاور لاین کار نکرده بودن
    به نظر می‌رسه پاور لاین باید جواب بده فقط چون فناوری هستش که رایج نیست و با توجه به قیمت تجهیزاتش میخوام با اطمینان خاطر سفارش بدم! اصطلاحاً ریشم رو گرو گذاشتم

از plc اطلاع زیادی ندارم ولی اگه اشتباه نکنم باید مخفف programmable logic controller که به معنی کنترل کننده‌های منطقی قابل برنامه‌ریزی باشه
    ظاهرا اونطور که می‌فرمایید آداپتورهای پاور لاین از از plc استفاده می‌کنن
    حالا می‌خوام بدونم آیا با خریدن به کیت پاور لاین مثل مدلی که در پایین آوردن مورد حمله یا تجهیزات دیگری هم نیاز داره؟ یعنی دوتا آداپتور رو به برقی میزنی و یه سر کابل لن از پشت مودم رو به یکی از آداپتورها میزنی و اون طرف با یه کابل لن از اینترنت استفاده می‌کنی و تمام؟؟
    به جا نوشته بودن فرستنده مخصوص داره و این آداپتورها گیرنده هستن این رو نمی‌دونم؟؟
    http://www.digikala.com/?Products=Co...it-TL-PA211KIT
    راستش امنیت‌اش خیلی مطرح نیست فقط بحث انتقال عملی اینترنت مهمه!

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahm00d نمایش پست ها
    سلام
    من شنیده بودم در آمریکا برای انتقال اطلاعات از سیم های برق ولتاژ بالا استفاده می کنند اما برق 220 برام خیلی جالب بود
    برهان جان امروز من با یک متخصص شبکه در این زمینه صحبت کردم و گفت که این آداپتور ها هم فرستنده اند و هم گیرنده!
    البته خودش گفت تا بحال از این تجهیزات استفاده نکرده اما حرفش با عقل جور در می یاد چون برای ارتباط داشتن با اینترنت یک مودم هم باید فرستنده باشد و هم گیرنده...
    در مورد plc هم من فکر نمی کنم منظور ادمین جان programable logic controller باشد !!!
    به نام تنهاترین دوست
    برهان جان مهندس های ما همچین مهندسهایی هستند :دی
    نمیشه هم ایراد گرفت وقتی معیار ورود به دانشگاه بشه بیشتر مسجد رفتن و فرزند شهید و جانباز شدن همین هم میشه روزگار کشور ...
    حرف زیاد هست ولی چه باید گفت ؟ من یک مثال میزنم و رد میشم ، فرمانده پلیس فتا تبریز هنوز نمیدانه هاست و دامنه و سرور چی هست ! دیگه تا آخر حرفم را بخون و ...
    اما در مورد plc باید بگم همانی هست که شما شنیدی و فقط کامل نمیگفتی ! plc مخفف Powerline communications هست یا همان تکنولوژی برقراری ارتباط و یا به اصطلاح حاضر و کاربردی ما در این مطلب تکنولوژی شبکه کردن کامپیوتر ، مودم ها ، دوربین های مدار بسته در شرکت ها و شبکه های عظیم و ....
    کل نیاز شما یک آدم باسواد و آداپتورهای پاورلاین هست .... ( آدم باسواد درست و حسابی نه مثل من که فقط داد و بیداد دارم )
    در مورد حرف آقا محمود هم که گفتن از سیم های فشار قوی انتقال صورت میگیره باید بگم خواهش میکنم پست اول را مطالعه کنید چون محدوده فرکانس و ولتاژ plc در محدوده 1.8 تا نهایتا 30 مگاهرتز اگر درست یادم مانده باشه بود .
    خیلی ساده بگم درست مثل زمانی هست که شما هم دارید از تلفن استفاده میکنید هم از adsl که متصل به همان تلفن هست و همزمان دارید از یک سیم دو کاربرد متفاوت را به دست میارید در اینجا فقط جای سیم تلفن با سیم برق عوض میشه ( برای درک ساده این مثال را زدم نه اینکه کاملا همان باشه )
    شاد و پیروز باشید

10. 3 کاربر مقابل از Mohamad عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

کاربر فعال
    تشکر تشکر کرده 
    4,164
    تشکر تشکر شده 
    1,919
    تشکر شده در
    442 پست
    قدرت امتیاز دهی
    6857
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط ADmIn نمایش پست ها
    .......................
    در مورد حرف آقا محمود هم که گفتن از سیم های فشار قوی انتقال صورت میگیره باید بگم خواهش میکنم پست اول را مطالعه کنید چون محدوده فرکانس و ولتاژ plc در محدوده 1.8 تا نهایتا 30 مگاهرتز اگر درست یادم مانده باشه بود .
    .................................
    شاد و پیروز باشید
    Power line carrier
    مقدمه
    با توسعه شبكه هاي انتقال الكتريكي خصوصاً شبكه هاي بهم پيوسته نياز به ايجاد ارتباط و ارسال و دريافت اطلاعات بين مراكز توليد ، پستهاي انتقال و مراكز مصرف و مراكز كنترل غير قابل اجتناب مي گردد. تبادل اطلاعات و علائم بين پستها و مراكز كنترل از چند طريق زير انجام مي گيرد :
    1. شبكه مخابرات عمومي شهري
    2. سيم جداگانه در كنار خطوط انتقال
    3. ارتباطات راديويي فركانس بالا
    4. سيم فشار قوي خطوط انتقال بعنوان كانال ارتباطي (PLC)

5. شبكه فيبر نوري
    با توجه به محدوديت ها و وابستگي هاي وسايل فوق از يكسو و ويژگيهاي زير ، روش ارتباطي PLC بعنوان يك محيط انتقال جهت ارسال و دريافت سيگنالهاي مختلفي نظير مكالمات تلفني ، كنترل ، اندازه گيري و حفاظت از راه دور و پيامهاي تلكس در شبكه هاي انتقال انرژي مورد استفاده قرار گرفته است :
    · كيفيت خوب در ارسال و دريافت اطلاعات
    · ثابت بودن مخارج
    · برد عملياتي نسبتاً وسيع ( در مورد خطوط هوائي تا چند صد كيلومتر بدون نياز به تكرار كننده)
    · استفاده اختصاصي توسط شركتهاي برق
    در واقع PLC روشي است که سيگنال هاي مخابراتي را از يک پست يا نيروگاه توسط خطوط فشار قوي ارسال کرده و در پست يا نيروگاه ديگر دريافت مي کنند. محدوده فركانس مورد استفاده در سيستمهاي PLC بين 30 تا 500 كيلوهرتز قرار دارد. حد بالاتر از 500 كيلوهرتز به علت وجود نويز زياد در اين محدوده فركانسي در شبكه‌هاي قدرت و حد پائين‌تر از 30 كيلوهرتز به دلايل اقتصادي انتخاب نمي‌شوند. سيگنالهاي مختلف صحبت، اطلاعات و ... در يك باند فركانس به پهناي 5/2 يا 4 كيلوهرتز چيده شده و سپس به فركانس مطلوب در محدوده 30 الي 500 كيلوهرتز مدوله مي‌شوند. در مرحله بعد اين اطلاعات از طريق كابل ارتباطي، وسيله كوپلاژ، خازن كوپلاژ و خط انتقال قدرت به سمت ديگر خط ارسال مي‌گردند. در مقصد عمل عكس انجام شده و پس از دمدولاسيون، هر بخش اطلاعاتي به واحد مربوطه هدايت مي‌شود. براي ارسال و دريافت همزمان به دو باند فركانس 5/2 يا 4 كيلوهرتزي نيازمنديم. اين باندها ممكن است از نظر فركانس در مجاورت هم قرار گرفته و يا با يك فاصله نسبت به هم مدوله شوند.

بنابراين براي هر كانال ارتباطي مركب از يك باند فركانس براي ارسال اطلاعات و يك باند ديگر براي دريافت آنها حداقل به پهناي باندي در حدود 8 كيلوهرتز نياز داريم (با اين فرض كه باندهاي ارسال و دريافت 4 كيلوهرتزي بوده و در مجاورت هم باشند). براي استفاده بهتر از خط انتقال انرژي مي‌توان از تعداد كانالهاي بيشتري استفاده نمود. تعداد اين كانالها بستگي به نياز پست فشار قوي داشته و با توجه به اهميت،‌ بزرگي و موقعيت آن انتخاب مي‌شود. تمام اين كانالها مي‌بايد در محدوده فركانس 30 الي 500 كيلوهرتز قرار داشته باشند.

اجزاء اصلي يك سيستم PLC عبارتند از :
    1. موج گير )تله موج)
    2. خازن كوپلاژ كه مي تواند خازن يك ترانسفورماتور ولتاژ خازني باشد.
    3. وسيله كوپلاژ يا واحد تطبيق امپدانس
    4. كابل ارتباطي
    5. فرستنده / گيرنده PLC

بطور کلی سيستم PLC در انتهاي خطوط انتقال انرژي و نقطه ورود فيدر ها به پست قرار مي گيرد.

الف – موج گير يا لاين تراپ ( LINE TRAP )
    خطوط فشار قوي بعنوان سيم هاي ارتباطي بين دو نقطه در ارتباط ها نقش دارند ، براي در خدمت گرفتن از اين كابلهاي ولتاژ بالا و فركانس 50 هرتز برق ( در ايران) احتياج به لوازمي است كه بتواند اطلاعات و صوت و تصوير را با فركانسي مشخص ( عموما بين300 تا2000هرتز ) بروي سيستم انتقال انرژي منتقل نمايد .
    موج گير اين توانايي را دارد که امواج مخابراتي را قبل از اينکه وارد تجهيزات و تاسيسات منصوبه در ايستگاه شود حذف نمايد بعبارتي تنها فرکانس 50 هرتز شبکه توانايي عبور از موج گير را دارد .
    تاسيسات PLC امواج مخابراتي را قبل از ورود به موج گير دريافت و يا به مقصد مورد نظر ارسال مي نمايد .
    فرکانس هاي بالاي مخابراتي در صورت نفوذ در تجهيزات ايستگاه باعث اختلال در کنترل و عملکرد آنها مي شود و امکان بهره برداري سالم را از بهره بردار مي گيرد لذا لزوم استفاده از موج گير ها ضروري مي باشد .
    معمولا موج گير روي فاز B قرار مي گيرد، فاز وسط از احتمال صدمات کمتري برخوردار است در بعضي از خطوط علاوه بر فاز B روي فاز C نيز موج گير نصب مي شود در اينجا موج گير نقش پشتيبان را براي فاز B در موقع احتمال بريدگي يا حادثه بازي مي کند .
    اين وسيله بطور عموم به تله موج شناخته ميشود كه شامل اجزايي است و تنظيمات خاص خود در ولتاژ هاي مختلف را دارد كه در اين مقوله با اين تجهيز بيشتر آشنا ميشويم.

..................ه - دستگاه فرستنده – گيرنده PLC :

اين وسيله وظيفه ارسال و دريافت سيگنالهاي مخابراتي را بعهده دارد. محدوده فركانس مورد استفاده در سيستمهاي PLC بين 30 تا 50كيلوهرتز قرار دارد. حد بالاتر از 50 كيلوهرتز به علت وجود نويز زياد در اين محدوده فركانسي در شبكه‌هاي قدرت و حد پائين‌تر از 30 كيلوهرتز به دلايل اقتصادي انتخاب نمي‌شوند. سيگنالهاي مختلف صحبت، اطلاعات و ... در يك باند فركانس به پهناي 5/2 يا 4 كيلوهرتز چيده شده و سپس به فركانس مطلوب در محدوده 30 الي 50 كيلوهرتز مدوله مي‌شوند. در مرحله بعد اين اطلاعات از طريق كابل ارتباطي، وسيله كوپلاژ، خازن كوپلاژ و خط انتقال قدرت به سمت ديگر خط ارسال مي‌گردند. در مقصد عمل عكس انجام شده و پس از دمدولاسيون، هر بخش اطلاعاتي به واحد مربوطه هدايت مي‌شود. براي ارسال و دريافت همزمان به دو باند فركانس 5/2 يا 4 كيلوهرتزي نيازمنديم. اين باندها ممكن است از نظر فركانس در مجاورت هم قرار گرفته و يا با يك فاصله نسبت به هم مدوله شوند.
    بنابراين براي هر كانال ارتباطي مركب از يك باند فركانس براي ارسال اطلاعات و يك باند ديگر براي دريافت آنها حداقل به پهناي باندي در حدود 8 كيلوهرتز نياز داريم (با اين فرض كه باندهاي ارسال و دريافت 4 كيلوهرتزي بوده و در مجاورت هم باشند). براي استفاده بهتر از خط انتقال انرژي مي‌توان از تعداد كانالهاي بيشتري استفاده نمود. تعداد اين كانالها بستگي به نياز پست فشار قوي داشته و با توجه به اهميت،‌ بزرگي و موقعيت آن انتخاب مي‌شود. تمام اين كانالها مي‌بايد در محدوده فركانس 30 الي 500 كيلوهرتز قرار داشته باشند.

منبع:http://beykverdi.blogfa.com/post-14.aspx
    1374524712291

12. کاربر مقابل از Mahm00d عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

موسس و مدیر
    تشکر تشکر کرده 
    15,753
    تشکر تشکر شده 
    17,227
    تشکر شده در
    4,905 پست
    قدرت امتیاز دهی
    24982
    Array

Power line carrier
    عجب ....
    حالا دیگه گفتم بی سواد هستم ولی دیگه انتظار نداشتم یک وبلاگ را بیارید ....
    کد:
    http://en.wikipedia.org/wiki/Power_line_communication
    Power line communication (PLC) carries data on a conductor that is also used simultaneously for AC electric power transmission or electric power distribution to consumers. It is also known as power line carrier, power line digital subscriber line (PDSL), mains communication, power line telecommunications, or power line networking.

A wide range of power line communication technologies are needed for different applications, ranging from home automation to Internet access which is often called broadband over power lines (BPL). Most PLC technologies limit themselves to one type of wires (such as premises wiring within a single building), but some can cross between two levels (for example, both the distribution network and premises wiring). Typically transformers prevent propagating the signal, which requires multiple technologies to form very large networks. Various data rates and frequencies are used in different situations.

A number of difficult technical problems are common between wireless and power line communication, notably those of spread spectrum radio signals operating in a crowded environment. Radio interference, for example, has long been a concern of amateur radio groups.[1]

پ . ن .
    راستی الان متوجه قسمت پررنگ یا بلد هم شدم و یک نکته را بگم اول اعداد درست یادم نیست ولی مگا متفاوت از کیلو و مهمتر از اون ولتاژ را فرکانس اشتباه نگیریم ، درسته برق نخواندم ولی ولتاژ را همه میدانیم چی هست
    این هم منبع از بین سایت های فارسی که فکر کنم از یک وبلاگ معتبرتر باشه
    http://banimostafa.ir/1391/07/%D8%AA...%86-powerline/

14. 2 کاربر مقابل از Mohamad عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

کاربر فعال
    تشکر تشکر کرده 
    4,164
    تشکر تشکر شده 
    1,919
    تشکر شده در
    442 پست
    قدرت امتیاز دهی
    6857
    Array

محمد جان واقعیتش من زبان اینگلیسی ایم خوب نیست که نوشته ی فارسی گذاشتم مگه وبلاگ چشه!!!

با توجه به نوشته ای که در پست شماره ی پنج نوشتید من اینجوری برداشت کردم که شما می گید از سیم های فشار قوی برای انتقال اطلاعات استفاده نمی شود که من دلیل خودم رو برای این موضوع آوردم حالا مورد کجاست نمی دونم؟

در کل حالا در میرم تا بن نشم

1374524712291

16. 2 کاربر مقابل از Mahm00d عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

موسس و مدیر
    تشکر تشکر کرده 
    15,753
    تشکر تشکر شده 
    17,227
    تشکر شده در
    4,905 پست
    قدرت امتیاز دهی
    24982
    Array

محمد جان واقعیتش من زبان اینگلیسی ایم خوب نیست که نوشته ی فارسی گذاشتم مگه وبلاگ چشه!!!

با توجه به نوشته ای که در پست شماره ی پنج نوشتید من اینجوری برداشت کردم که شما می گید از سیم های فشار قوی برای انتقال اطلاعات استفاده نمی شود که من دلیل خودم رو برای این موضوع آوردم حالا مورد کجاست نمی دونم؟

در کل حالا در میرم تا بن نشم

ای بابا ، من کجا گفتم تو فشار قوی نمیشه ؟ من اتفاقا گفتم ربطی به فشار قوی و ضعیف نداره چون در فرکانسی متفاوت هست ) بابا فرکانس و ولتاژ فرق دارند ) و در فشار قوی و ضعیف فقط و فقط ولتاژ فرق میکنه و در حقیقت تصدیق حرف شما بود و تنها گفتم نه تنها قوی که ضعیف هم امکانش هست و تکنولوژی شبکه هست نه برق !
    در مورد اعداد هم والله عدد پی به زور یاد آدم میمانه و مهم نوع تکنولوژی و تفاوت اون هست
    در مورد وبلاگ هم خوب معمولا وبلاگ را هر فردی دو دقیقه ای میتونه باز کنه و نمیشه به درستی اطلاعات اون مطمئن بود چون تعهدی نداره و مانند وبسایت ثبت شده به نام فرد نیست و زیاد مسئولیتی نویسنده اون چه بابت صحت و چه بابت منبع موثق نداره ...
    الان همین جا اسم تکنولوژی را کامل و درست ننوشته وای به بقیه موارد که یا کپی هستند یا ترجمه ناقص ...
    راستی منبع فارسی هم برات گذاشتم
    به قول شیمیدانهای عزیز مخلصات پتاسیم چاکرات منیزیم

18. 2 کاربر مقابل از Mohamad عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

کاربر فعال
    تشکر تشکر کرده 
    4,164
    تشکر تشکر شده 
    1,919
    تشکر شده در
    442 پست
    قدرت امتیاز دهی
    6857
    Array

من هم با دیدن فرکانس ها در نوشته ی شما شک کردم و اونجوری برداشت کردم .
    1374524712291

20. کاربر مقابل از Mahm00d عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (بوک مارک ها)

علاقه مندی ها (بوک مارک ها)