نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: [ آموزش ] اتصال به شبکه Xbox Live

مدير باز نشسته
    تشکر تشکر کرده 
    910
    تشکر تشکر شده 
    1,645
    تشکر شده در
    569 پست
    قدرت امتیاز دهی
    63
    Array

[ آموزش ] اتصال به شبکه Xbox Live

سلام
    این مقاله نوشته آقای پویا قاسم خانی درباره چگونگی اتصال به شبکه Xbox Live کنسول Xbox360 است(چاپ شده در مجله بازی نما) که عینا آن را تایپ کرده و برای شما قرار داده ام .

E-mail: pooya_ghasemkhani@yahoo.com
    XL Profile: divine pouya

در این مقاله چگونگی راه اندازی سرویس Xbox Live را با هم مرور می کنیم. با توجه به این که بیش از 70 درصد کاربران اینترنت در کشور ما از خطوط Dialup برای اتصال به اینترنت استفاده می کنند، در این جا هر دو روش یعنی Dialup و ADSL آموزش داده می شوند.

Dial-up :

برای استفاده از شبکه Xbox Live از طریق سرویس Dial-up باید ابتدا کنسول را با یک کامپیوتر متصل به اینترنت شبکه کرده و از طریق آن، اینترنت را برای هر دو دستگاه به اشتراک گذاشته و به Live متصل شوید. تجهیزات مورد نیاز برای این کار یک کارت شبکه معمولی با قیمتی حدود 6 تا 10 هزار تومان با مارک های مختلف مانند D-link، یک مودم که معمولا روی سیستم هست و کابل شبکه برای اتصال کنسول به کارت شبکه PC هستند. داخل Pack کنسول شما یک کابل شبکه وجود دارد که باید توجه کنید این کابل برای اتصال به Hub است و به درد اتصال مستقیم دو سیستم نمی خورد و باید کابل شبکه Cross تهیه کنید که در اغلب فروشگاهها ی خدمات کامپیوتری موجود است .

ابتدا سیستم را خاموش کرده و کارت شبکه را داخل یکی از PCIهای خالی قرار داده و پس از راه اندازی، درایو آن را نصب می کنید. راه اندازی مودم و سرویس Dialup نیز بعید است نیاز به توضیح داشته باشد. با کابل شبکه، کنسول و PC را به هم وصل کنید. در مرحله بعدی تنظیمات لازم برای تنظیم شبکه و شناسایی کنسول سیستم انجام می شود.با ورود به My Camputer و انتخاب Tools از نوار ابزار بالا، وارد Folder Option شده و با ورود به قسمت View گزینه آخر یعنی simple folder and file sharing را غیر فعال کرده و خارج شوید.

سپس به صفحه My Network Places (که آیکون آن در ستون سمت چپ My Camputer هم وجود دارد) وارد شوید. در این جا دو Connection مربوط به کارت شبکه و Dial-up دیده می شود.در صورتی که روی آیکون کارت شبکه علامت قفل وجود داشت یعنی firewall فعال است و باید آن را غیر فعال کنید. با کلیک راست روی آیکون اتصال اینترنت و انتخاب گزینه Properties به قسمت Advanced رفته و در کادر دوم یعنی Internet Sharing Connection گزینه اول را فعال کنید.
    1L547131

با این کار زیر این آیکون عکس یک دست ظاهر شده واینترنت توسط دستگاه به اشتراک گذاشته می شود. سپس باید تنظیمات IP را انجام دهید. روی آیکون کارت شبکه کلیک راست کنید و به Properties رفته و گزینه آخر یعنی (Internet Protocol (TCP/IP را انتخاب کنید.
    k3z47131

آدرس IP در این قسمت به حالت پیش فرض اتوماتیک است و شما آن را روی Manual گذاشته و یک آدرس IP مجاز مانند ارقام زیر وارد کنید :

IP address: 192.168.0.1
    Subnetmask: 255.255.255.0
    gateway: 192.168.0.1

v4044023

ADSL :

در صورتی که شما دارای یک مودم ADSL هستید و از این سرویس استفاده می کنید، روش کار بسیار ساده است. فقط کافی است یک کابل Cross تهیه کرده و یک سر آن را به مودم ADSL و سر دیگری را به کنسول متصل کنید. تنظیم اعداد IP و شبکه به صورت خودکار انجام می شود و نیازی به تنظیکات دستی نخواهد داشت.

تنظیمات X360 :

با انجام این مراحل فوق، کامپیوتر آماده ارتباط و به اشتراک گذاشتن اینترنت با کنسول است. حالا باید تنظیمات کنسول را انجام داد. در محیط Dashboard (یا همان منوی سیستم عامل X360) به بخش Setting (با رنگ بنفش) رفته و Network Setting را انتخاب کنید. در قسمت Edit همان گزینه های IP و... را می بینید. توجه داشته باشید که کابل شبکه باید متصب باشد. انتخاب IP را از حالت اتوماتیک به Manual تغییر داده و ارقام زیر را تایپ کنید :

IP address: 192.168.0.2
    Subnetmask: 255.255.255.0
    gateway: 192.168.0.1

سپس گزینه Done را زده و save کنید. سپس گزینه text xbox connection را انتخاب و مراحل تست را کنترل کنید. پس از Confirm شدن تمامی موارد connection اتصال آماده استفاده است. در صورت بروز هر گونه مشکل دوباره آن را با گزینه x تست کنید. در صورت بروز اشکال در قسمت IP، درایو کارت شبکه را دوباره نصب کنید. بهتر است درایوی که ویندوز در آن نصب است فرمت NTFS داشته باشد. پس از اتمام کار در Dashboard کنسول به قسمت Xbox Live (سمت نارنجی رنگ) رفته و گزینه join را انتخاب کنید تا محیط شناسایی شود. با ورود به شبکه Xboxlive باید مشخصات خود را در سایت مایکروسافت ثبت کنید. دقت کنید مشخصات مکانی خود مانند کشور و زبان و ... را آمریکا انتخاب گنید تا با پیغام خطا روبرو نشوید. برای zipcode می توانید مثلا از نام شهر California و کدپستی 92656 یا CA 92656 استفاده کنید. ضمنا برای ورود به شبکه XL و استفاده از آن احتیاج به یک Email سرویس MSN دارید. پس با ورود به سایت کد:
    www.msn.com
    یک Email از سرویس Hotmail برای خودتان ساخته و در قسمت ثبت نام کنسول آدرس Email و Password را وارد کرده و sing in کنید. پس از وارد کردن مشخصات باید نوع خود استفاده از Xbox Live را تعیین کنید. اگر مدل دستگاه شما Premium است، از اولین مرتبه اتصال به شبکه Xbox Live به مدت یک ماه از سرویس GoldAccount رایگان برخوردار هستید. در صورتی که دستگاه شما از مدل پایین تر یعنی Core باشد، از این سرویس رایگان یک ماهه برخوردار نیستید. در صورت اتمام اعتبار یک ماهه می توانید با خرید Account این سرویس را مجددا شارژ کنید. قیمت سرویس یک ساله XL حدود 50 دلار است.

با join شدن به شبکه ورود شما خوش آمد گفته می شود و فقط می ماند این که کمی اسفند دود کنید تا رفقای PC و PS3 و Wii دار خدای نکرده چشمتان نکنند ! شما می توانید با استفاده از سرویس live علاوه بر انجام انواع و اقسام بازی ها به صورت Online و رقابت با تعداد بی شماری گیمر در سرتاسر جهان، انواع Trailer و demo قابل بازی و عکس و Theme و موزیک ویدئو و فیلم و... را نیز دانلود کنید. البته در صورت استفاده از اتصال Dialup لطفا زیاد ذوق زده نشوید . چون خود من وقتی دیدم دموی قابل بازی Ghost Recon 2 حدود 650 مگابایت است، قید Download کردن را زده و به همان بازی Online بسنده کردم. با استفاده از هدست موجود در بسته دستگاه X360 این امکان را نیز دارید تا با دوستان خود chat کنید و یا در صورت داشتن دوربین مخصوص X360 علاوه بر voice chat ، امکان video chat را نیز داشته باشید و بازی ها را به صورت زنده و مستقیم، مشترکا به اتمام برسانید.
    البته در صورت استفاده از سرویس Dialup بهتر است از شماره های معمولی به جای سرویس های دیجیتالی 10 رقمی استفاده کنید. زیرا latency و افت سرعت آن ها کمتر است. البته در بازی Gears of War حتی با اتصال Dialup هم مشکلی وجود نداشت و یک بازی گروهی بسیار لذتبخش تر از بازی counter را تجربه کردم. اما در بازی Rainbow six به دلیل هماهنگ نبودن سرعت ما با اروپا و یا آمریکا، اشکالاتی برای من به وجود آمد.
    شما می توانید از طریق Live انواع بازی یا اسلحه یا نقشه یا ... را به صورت رایگان یا با پرداخت پول دانلود کنید. واحد پول در شبکه Microsoft Point است و می توانید اعتبار آن را نیز خریداری کنید که تقریبا هر 1200 Microsoft Point با قیمتی حدود 26 هزار تومان قابل تهیه است. برای تهیه Account سرویس یا Credit خود از دوستان و آشنایان خارج از کشورتان سوء استفاده کنید! و به دانلود و انجام بازی Live بپردازید.

بحث نکنید لطفا
    هر چی بوده ماله قدیما بوده

2. 2 کاربر مقابل از dverbame عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

مدير باز نشسته
    تشکر تشکر کرده 
    910
    تشکر تشکر شده 
    1,645
    تشکر شده در
    569 پست
    قدرت امتیاز دهی
    63
    Array
    در رابطه با بن شدن از Xbox Live

سوالاتی در رابطه با XBL که ممکن است به ذهن شما خطور کند :

( شاید بعضی از سوالات خیلی ابتدایی باشه، ولی ما به کلیت توجه میکنیم )

• "بن" یا "بن شدن از لایو" به چه معناست ؟

Xbox live تحت کنترل شرکت مایکروسافت هست، و کسانی رو که با استفاده از کنسول های مد شده یا بازی های کپی به این شبکه میان، بن ( Ban ) میکنه !

• به چه حقی مایکروسافت کنسول ها رو بن میکنه ؟!

اولا از به قانون کپی رایت احترام گذاشته میشه ! دوما به عقیده ی شرکت مایکروسافت، این عادلانه نیست که یک نفر در آن سوی دنیا با بازی ارجینال وارد لایو میشه، ولی من و شما با بازی کپی به لایو میریم ! این در مورد کنسول های مد شده هم صدق میکنه !

• آیا بعد از اینکه بن شدم، میتونم دوباره به لایو وصل شم ؟!

جواب خیر هست ! چون مشخصات کنسول شما در Database مایکروسافت ذخیره میشه ! و به هیچ طریقی نمیشه به لایو وصل شد !

• آیا بعد از بن شدن، اکانت گلد من هم ار بین میرود ؟

خوشبختانه جواب خیر است ! اکانت گلد شما دست نخورده باقی میماند تا زمانی که یک کنسول جدید خریداری بکنید !!

• تکلیف Gamertag من با آن همه امتیاز چه میشود ؟!

اگر قصد داشتید کنسول خود را بفروشید و دوباره به لایو وصل شید، باید هارد کنسول خودتون رو نگه دارید و با وصل کردن اون به کنسول جدید دوباره از گیمرتگ خودتون بدون هیچ تغییری استفاده بکنید .

• راهی هست که از لایو بن نشم ؟!

تقریبا بله، هکرها فرم وری با نام iXtreme را برای درایو این کنسول عرضه کردند، که کنسول شما رو تقریبا در مقابل تمامی عوامل بن شدن، محافظت میکنه ! ولی این روض صددرصد نیست ولی از هیچ بهتره ! نحوه ی کار این فرم ور به این صورته که به درایو کنسول شما فقط اجازه ی خوانده شدن بازی هایی رو میده که پچ Stealth رو دارن. این پچ زمانی که بازی روی DVD رایت میشه به همراه بازی روی دیسک ریخته میشه.

• کنسول من بن شده، اگه این فرم ور رو بریزم میتونم دوباره وصل شم ؟

خیر ! همونطور که گفتم کنسول شما شناسایی شده و راهی نیست ! پس این فرم ور باید قبل از بن شدن کنسول از لایو، روی درایو ریخته بشه .
    • این فرم ور رو خودم میتونم بریزم ؟

جواب مثبته، ولی دنگ و فنگ زیاد داره ! ( در کنسول باید باز شه، و به کامپیوتر وصل شه و.... ) در ضمن کمی تا قسمتی خطرناک هم هست ! پس به نظر من خودتون این کار رو نکنید !.

• پس کجا این فرم ور رو بریزم ؟؟!

میتونید دستگاهتون رو ببرید جاهایی که 360 تعمیر میکنن، ولی هر جایی نبرید ! یه جا تو تهران هست خیلی معروفه ............

( اگه واقعا نفهمیدی کجا رو میگم، 360 باز نیستی !! ).

• میتونم این فرم ور رو نریزم و همینطوری به لایو وصل شم ؟!

جواب مثبته ! ولی اولا دل شیر میخواد، چون اگه کنسول بن شه دیگه هیچ کاری نمیشه کرد . ولی من دوستانی رو میشناسم که روزی 7 الی 12 ساعت در لایو مشغول بازی کردن هستند، و تا حالا بن نشدن !! اما بعضی از دوستان بعد از اولین اتصال از لایو بن شدن !! پس همونطور که میبینید، این قضیه بستگی به شانس شما هم داره !!
    • از کجا بفهمم بن شدم ؟!!

زمانی که میخواید به لایو وصل شید و گزینه ی Test Xbox Live Connection رو میزنید، Failed میشه !! یعنی خداحافظ Xbox Live !!!

خوب امیدوارم مفید بوده باشه ، دیگه به بزرگی خودتون ببخشید !
    بحث نکنید لطفا
    هر چی بوده ماله قدیما بوده

4. 2 کاربر مقابل از dverbame عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

برچسب ها برای این تاپیک

علاقه مندی ها (بوک مارک ها)

علاقه مندی ها (بوک مارک ها)