PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : آذرتاش آذرنوش كتابي درباره‌ي چوگان نوشت

M.A.H.S.A
09-09-2011, 03:26 PM
آذرتاش آذرنوش از پايان يافتن نگارش كتابش درباره‌ي چوگان خبر داد.
به گزارش خبرنگار بخش كتاب خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، به گفته‌ي آذرنوش، اين كتاب برآمده از تجربه‌هاي خود اوست كه مدتي است آن را به نشر ماهي سپرده است.
اين پژوهشگر و استاد دانشگاه مي‌گويد: كسي بهتر از او، تاريخ چوگان ايراني و عربي را نمي‌داند. من چون خودم چوگان‌بازم. از دوره‌هاي جواني خيلي درباره‌ي چوگان تحقيق كرده‌ام و براي دايرةالمعارف‌هاي ايران، من مقاله‌ي چوگان را مي‌نويسم. از مجموعه‌ي مقاله‌ها و فيش‌هايي كه تهيه كرده‌ام، انتظار دارم كتابي را در صد و پنجاه تا صد و هفتاد صفحه گردآوري كنم و در كنار آن، بيست تا سي مينياتور درجه يك ايراني را به چاپ برسانم.
آذرنوش دامنه‌ي تحقيقش را در اين زمينه، از كتاب‌هاي كهن، از دوره‌ي ساساني تاكنون ذكر كرد.
آذرتاش آذرنوش متولد 29 بهمن 1316 در قم است. دوره‌ي متوسطه را دبيرستان رازي تهران آغاز كرد. سال 1335 براي ادامه‌ي تحصيل در رشته‌ي ادبي به دبيرستان دارالفنون انتقال يافت. پس از تحصيل در دانشگاه‌هاي ايران، عراق و فرانسه، سرانجام موفق به اخذ درجه‌ي دكتري زبان و ادبيات عرب شد. وي كه نخستين استاد ايراني است كه دكتري ادبيات عرب دارد، موفق به اخذ دو مدرك در مقطع دكتري شده است و هم‌اكنون علاوه بر استادي ادبيات عرب در دانشگاه تهران، مديريت بخش ادبيات عرب در دايرة‌المعارف بزرگ اسلامي را نيز به عهده دارد. آذرنوش تأليفات پرشماري دارد و تاكنون سه بار به عنوان برگزيده‌ي جايزه‌ي كتاب سال معرفي شده است.