PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : خدا هرگز دير نمي‌كند

Sara12
07-24-2010, 06:29 PM
خدا هرگز دير نمي‌كند

http://www.hamdardi.net/imgup/11448/1276626251_11448_04e4058161.jpg

يكي از بزرگ‌ترين پيام‌هايي كه خداوند به انسان‌ها داده اين است كه «خدا روزي‌رسان است» و انسان‌ با جملاتي كه با خداي خويش بر زبان مي‌آورد مي‌تواند هر آنچه را كه حق الهي او است به دست آورد. اما بايد به جملاتي كه بر زبان مي‌آورد ايمان كامل داشته باشد.

خدا روزي‌رسان و خزانه‌ي غيب از اوست؛ و براي هر تقاضايي پاسخي هست. بايد ايمان كامل داشته باشيم و ايمان كامل خود را در عمل نشان دهيم.

آنچه در عبادت مي‌طلبيد يقين بدانيد كه آن را يافته‌ايد و به شما عطا خواهد شد.» بايد چنان رفتار كنيد كه گويي پيشاپيش به خواسته‌اتان رسيده‌ايد. مطمئن باشيد خدا هرگز دير نمي‌كند.

همان سالي كه نيويورك گرفتار كمبود شديد مسكن بود، زني بايد خانه‌اي پيدا مي‌كرد. البته همه آن را امري محال مي‌دانستند. دوستانش به تأسف به او مي‌گفتند: «واقعاً چه حيف كه مجبوري اثاثيه‌ات را در يك انبار بگذاري و در هتل زندگي كني.» اما او پاسخ مي‌داد: «لازم نيست به حال من دلسوزي كنيد. من خانه‌ي دلخواهم را پيدا خواهم كرد.»

او يقين داشت كه براي هر درخواستي، پاسخي هست. او شرط و شروطي نمي‌گذاشت، و مي‌دانست آن كس كه با خدا است در موضع قدرت ايستاده است. به فكر افتاده بود كه چند پتوي نو بخرد، اما همين كه شيطان توي جلدش رفت و دچار وحشت شد با خودش گفت: «پتوها را نخر! شايد نتواني خانه‌اي گير بياوري و اين پتوها روي دستت بماند!» فوري به خود تشر زد كه: «من با خريدن اين پتوها ايمانم را ثابت مي‌كنم.»

به گونه‌اي معجزه‌آسا نيز خانه پيدا كرد. با وجود دويست متقاضي ديگر، آپارتمان به او داده شد. پتوها كه نمايان‌گر ايمان وي بودند، كار خود را كردند.

اغلب پيش از موفقيتي بزرگ، انديشه‌هاي عذاب دهنده مي‌آيند. در اين هنگام است كه بايد پياپي جمله‌هاي تأكيدي سرشار از حقيقت را تكرار كنيم، و شاد و شاكر باشيم كه پيشاپيش به خواسته‌ي خود رسيده‌ايم.

خدا مي‌گويد: «پيش از آنكه بخوانند پاسخ خواهم داد.» پس هر موهبت عالي و دلخواهي، پيشاپيش در انتظار انسان است. انسان تنها آن چيزي را مي‌تواند به دست آورد كه خود را در حال دريافت آن ببيند