PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دعای مختلف برای کارها مختلف

Sara12
07-07-2010, 11:47 PM
دعا برای خوابهای ناراحت کننده
از پیامبر اکرم (ص) روایت شده است: هرگاه یکی از شما خواب بد و ناراحت کننده ای ببیند، چنین خوابی وسوسه و تلقین شیطانی است، باید با گفتن اعوذ بالله من الشیطان الرجیم از شر و آثار بد آن حتما به خداوند پناه ببرد و آن را برای دیگران بازگو نکند. تا زیانی متوجه او نگردد.
در بیان دیگری از آن حضرت روایت شده: هرگاه رویای ناراحت کننده ای برای کسی پیش آید، آن را برای کسی بازگو نکند، بلکه حرکت کند و نماز بخواند.
دعا مجرب برای مطیع شدن زن
هفت مرتبه خواندن آیه 34 از سوره مبارکه نساء
«الرجال قوامون علی النساء» «مردان سرپرست و نگهبان زنانند.»
موجب مطیع شدن همسر است.

دعا برای رفع غم
این دعا برای رفع غم و تعجیل فرج و آمدن غایب، اثر عظیم دارد و آن حضرت بعد از خواندن این دعا، بوی پیراهن یوسف را شنید. «یا حسن الصحبه یا کریم المعرفه یا خیر اله ائتنی بروح منک و فرج من عندک یا من لا یعلم کیف هو الا هو یا من سد الهواء بالسما و کبس الارض علی الماء و اختار لنفسه احسن الاسماء ائتنی بروح منک و فرج من عندک» امام پنجم فرمود: هنوز سفیدی صبح نزده بود که پیراهن را آوردند و بر او افکندند و خداوند بر او، چشم و فرزندش را برگرداند.
دعای سریع الاجابه مولی علی
از معاویه بن عمار روایت است گوید: ابوعبدالله امام صادق ع به من فرمود و آغاز سخن از او بود. آیا می دانی؟ مردی به خدمت امیرالمومن ین صلوات الله علیه آمد. از دیر آمدن جواب، در دعایش شکوه کرد. حضرت به او فرمودند:«ی٠ ? انت عن الدعا السریع الاجابه»
در کجایی تو از دعای سریع الاجابه که سرعت استجابت دارد آن مرد عرض کرد: آن کدام دعا است بفرمائید: حضرت فرمود بگو:
« اللهم انی اسئلک باسمک العظیم العظم الاجل الاکرم المخزون المکنون النور الحق البرهان المبین الذی هو نور مع نور و نور من نور و نور فی نور و نور علی نور ونور فوق کل نور و نور یضی به کل ظلمه و یکسر به کل شده و کل شیطان مرید و کل جبار عنید لا تقربه ارض و ات تقوم به سماء و یا من به کل خائف و یبطل به سحر کل ساحر و بغی کل باغ و حسد کل حاسد و یتصدع لعظمته البر و البحر و یستقل به الفلک حین یتکلم به الملک فلا یکون للموج علیه سبیل و هو اسمک الاعظم الاجل الاجل النور الاکبر الذی سمیتبه نفسک و استویت به علی عرشک و اتوجه الیک بمحمد و اهل بیته اسئلک بک و بهم ان تصلی علی محمد و آل محمد و ان تفعل بی ان تقضی حاجتی.»
امیرالمومن ین ع این دعا را می خواندند و جهت محتاج نشدن به نانجیب خوب است.
«اللهم لا تجعل بی حاجه الی احد من شرار خلقک و ما جعلت بی من حاجه فاجعلها الی احسنهم وجها و اسخاهم بها نفسا و اطلقهم بها لسانا و اقلهم علی بها منا.»