PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : ارتباط موچين با رشد مو

shirin71
07-15-2011, 11:09 AM
ارتباط موچين با رشد مو

سئوال) من چند تار موي زبر و خشن روي چانه دارم که به راحتي با موچين کنده مي شوند اما دوست من مي گويد که اين کار باعث تيره تر، خشن تر و زياد شدن آنها مي شود آيا حقيقت دارد؟

پاسخ) هيچ دليل علمي وجود ندارد که کندن موها باعث تيره تر، خشن تر شدن و يا افزايش رشد آنها شود. خانم ها به طور رايج ابروهاي خود را بدون افزايش رشد و تيره ترو زبرتر شدن آنها را مي کنند، بنابر اين هيچ نگراني درباره موي جاهاي ديگر بدن نيز نبايد باشد.
در حقيقت شواهدي وجود دارد که بعد از سال ها کندن موها، رشد آنها کم شده و موهاي زبر و تيره به موهاي ظريف، کوچک و بي رنگ تبديل مي شوند.
کندن موها با استفاده از موچين روشي است که ترجيحا براي از بين بردن موقتي موهاي پراکنده صورت به کار مي رود و براي موهاي زياد مسلما غير عملي خواهد بود. کندن موها ممکن است دردناک باشد، مخصوصاً روي مناطق حساسي مانند لب بالا، اما عوارض جانبي ديگري ندارد.
بسته به تراکم و سرعت رشد موها در مناطق مختلف، رشد مجدد آنها به حدي که نياز به کندن بعدي داشته باشد دو تا دوازده هفته طول مي کشد.
آيا موهاي زائد صورت بيان کننده به هم خوردن تعادل هورمون هاست؟
در خانم ها ممکن است که چنين باشد. اگر شما از نظر خانوادگي پُرمويي صورت نداريد و افزايش موهاي زائد نسبتاً سريع و ناگهاني است، ممکن است عدم تعادل هورموني داشته باشيد.
بدن مردان و زنان هر دو هورمون هاي زنانه و مردانه را توليد مي کنند. به طور متوسط زنان دو سوم بيشتر از مردان هورمون مردانه توليد مي کنند.
زناني که داراي کارکرد نامناسب يا تومور غدد فوق کليوي يا تخمدان ها باشند ممکن است در اثر هورمون هاي مردانگي، رويش موهاي تيره و خشن روي صورت را پيدا کنند. موهاي غير طبيعي همچنين ممکن است روي سينه، پايين شکم و اندام ها ظاهر شود.
به هر حال اين نکته قابل تاکيد است که اغلب موارد، رويش موهاي زائد در خانم ها با هيچ مشکل قابل شناسايي يا عدم تعادل هورموني همراه نمي باشد. بعضي از زناني که مشکل موهاي زائد دارند، به طور کامل تيپ زنانه داشته و دوره هاي پريود ماهيانه مرتب و باروري دارند. اغلب، آزمايشات هورموني افزايش سطح هورمون هاي مردانه را نشان نمي دهند.
علت چنين موهاي زائدي ممکن است حتي با اختصاصي ترين آزمايشات غير قابل شناسايي بوده و احتمالا مشکل به علت ناهنجاري در سطح سلولي مي باشد که تا کنون شناسايي و تصحيح اين تغييرات به جايي نرسيده