PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : (¯`''·.¸ سخنان حکیمانه ¸.·''´¯)

صفحه ها : [1] 2

R A H A
06-19-2011, 12:19 AM
http://www.iroonionline.com/uploaded/956_01306181921.jpg

1- آرزو دارم روزی این حقیقت به واقعیت مبدل شود که همه‌ی انسان‌ها برابرند. (مارتین لوتر‌کینگ)

2- بهتر است روی پای خود بمیری تا روی زانو‌هایت زندگی کنی. (رودی)

3- قطعاً خاک و کود لازم است تا گل سرخ بروید. اما گل سرخ نه خاک است و نه کود (پونگ)

4- بر روی زمین چیزی بزرگتر از انسان نیست و درانسان چیزی بزرگتر از فکر او. (همیلتون)

5- عمر آنقدر کوتاه است که نمی‌ارزد آدم حقیر و کوچک بماند. (دیزرائیلی)

6- چیزی ساده تر از بزرگی نیست آری ساده بودن همانا بزرگ بودن است. (امرسون)

7- به نتیجه رسیدن امور مهم ، اغلب به انجام یافتن یا نیافتن امری به ظاهر کوچک بستگی دارد. (چاردینی)

8- آنکه خود را به امور کوچک سرگرم می‌کند چه بسا که توانایی کارهای بزرگ را ندارد. (لاروشفوکو)

9- اگر طالب زندگی سالم و بالندگی‌ می باشیم باید به حقیقت عشق بورزیم. (اسکات پک)

10- زندگی بسیار مسحور کننده است فقط باید با عینک مناسبی به آن نگریست. (دوما)

11- دوست داشتن انسان‌ها به معنای دوست داشتن خود به اندازه ی دیگری است. (اسکات پک)

12- عشق یعنی اراده به توسعه خود با دیگری در جهت ارتقای رشد دومی. (اسکات پک)

13- ما دیگران را فقط تا آن قسمت از جاده که خود پیموده‌ایم می‌توانیم هدایت کنیم. (اسکات پک)

14- جهان هر کس به اندازه ی وسعت فکر اوست. (محمد حجازی)

15- هنر کلید فهم زندگی است. (اسکار وایله)

16- تغییر دهندگان اثر گذار در جهان کسانی هستند که بر خلاف جریان شنا می‌کنند. (والترنیس)

17- اگر زیبایی را آواز سر دهی ، حتی در تنهایی بیابان ، گوش شنوا خواهی یافت. (خلیل جبران)

18- روند رشد، پیچیده و پر زحمت است و در درازای عمر ادامه دارد. (اسکات پک)

19- در جستجوی نور باش، نور را می‌یابی. (آرنت)

20- برای آنکه کاری امکان‌پذیر گردد دیدگان دیگری لازم است، دیدگانی نو. (یونک)

21- شب آنگاه زیباست که نور را باور داشته باشیم. (دوروستان)

R A H A
06-19-2011, 12:20 AM
مردی را که آماده آموختن است تعلیم ندادن، انسانی را به هدر دادن است، مردی را که آماده آموختن نیست تعلیم دادن، سخن به هدر دادن است، خردمند نه انسان را به هدر می دهد و نه سخن را.((کنفوسیوس))

R A H A
06-19-2011, 12:21 AM
هرگز به کودک تان نگویید پیشه آینده اش چه باشد. همواره به او ادب و ستایش به دیگران را آموزش دهید، چون با داشتن این ویژگیها همیشه او نگار مردم و شما در نیکبختی خواهید بود و اگر این گونه نباشد، هیچ پیشه ای نمی تواند به او و شما بزرگواری بخشد.((اُرد بزرگ))

R A H A
06-19-2011, 12:22 AM
مشکلات ما را متوقف نمی کنند، بلکه به ما آموزش می دهند.((برایان تریسی))

R A H A
06-19-2011, 12:22 AM
آموزش احمقها به همان اندازه بی نتیجه است که بخواهیم با صابون، ذغال را سفید کنیم.((کیتز))

R A H A
06-19-2011, 12:23 AM
دریای بی تلاطم، هیچگاه دریانورد ورزیده تربیت نمی کند.((مثل آفریقایی))

R A H A
06-19-2011, 12:24 AM
ما چیزهایی را آموزش می دهیم که می دانیم، ما مانند خودمان را بازسازی می کنیم. گندم از گندم بروید، جو ز جو.((جان ماکسول))

R A H A
06-19-2011, 12:34 AM
معنای حیات دنیوی، بر خلاف آنچه به ما آموخته اند، در رفاه و رونق و آسایش تن نیست، در پرورش جان است.((الکساندر سولژنیستن))

R A H A
06-19-2011, 12:34 AM
وقتی خدا می خواهد کسی را تربیت کند او را به مدرسه های پر زرق و برق نمی فرستد، بلکه او را در مدرسه احتیاج تعلیم می دهد.((جان ماکسول))

R A H A
06-19-2011, 12:35 AM
مدتهاست به این امر پی برده ام که آموزش دادن یک کار خوب به بیست نفر راحت تر از این است که خودم یکی از آن بیست نفر باشم که می بایست به دستورات خودم عمل کنم.((دیل کارنگی))

R A H A
06-19-2011, 12:37 AM
دوست واقعی کسی است که دستهای تو را بگیرد ولی قلب ترا لمس کند . مارکز

R A H A
06-19-2011, 12:39 AM
عشق یگانه منبع نیرو و قدرت شماست . باربارا دی آنجلیس

R A H A
06-19-2011, 12:40 AM
آدمهای فرهمند به نیرو و توان خویش ایمان دارند . ارد بزرگ

R A H A
06-19-2011, 12:43 AM
اگر فکر می کنید که موفق می شوید یا شکست می خورید،در هر دو صورت درست فکر کرده اید.آنتونی رابینز

R A H A
06-19-2011, 12:45 AM
وقتی انسان آرامش را در خود نیابد ، جستجوی آن در جای دیگر کار بیهوده ای است.لارو شفوکو

R A H A
06-19-2011, 12:49 AM
در تاریخ جهان ، هر لحظه عظیم و تعیین کننده ، پیروزی نوعی عشق است.امرسون

R A H A
06-19-2011, 12:49 AM
مغز ما یک دینام هزار ولتی است که متاسفانه اکثرمان بیش از یک چراغ موشی از آن استفاده نمی کنیم . ویلیام جیمز

R A H A
06-19-2011, 12:51 AM
آن گاه خواهید دید که زندگی با لطف و محبت ، زیبایی ، رحمت ، شادی ، نشاط و شور و سرزندگی به شما پاسخ خواهد داد . باربارا دی آنجلیس

R A H A
06-19-2011, 12:52 AM
آن چه انسان هرگز نخواهد فهمید این است که چگونه در مقابل کسی که ما را آفریده و همه چیز ما از اوست مسوول خواهیم شد و او از ما بازخواست

خواهد کرد ؟!؟!؟ . موریس مترلینگ

R A H A
06-19-2011, 12:52 AM
هر چه عشق و شور زندگی بیشتری از خود ابراز کنید برای دیگران نیز بیشتر مقاومت ناپذیر خواهید شد و آن ها دیگر نخواهند توانست شما را نادیده بگیرند .

باربارا دی آنجلیس

Sada
06-19-2011, 02:07 AM
هنگامي كه فردي از فردي ديگر بيزار است، اين، خود اوست كه به بيماري‌هاي جسمي و احساسي و روحي دچار مي‌شود؛ و هنگامي كه عشق مي‌ورزد، باز خود اوست كه به يك "كل" بدل مي‌گردد
كوچك‌ترين نگراني در مورد خود به دل راه ندهيد و همه چيز را به خدا بسپاريد.((گاندي))
عشق ورزيدن به آناني كه ما را دوست دارند، عدم خشونت نيست. عدم خشونت يعني به كساني كه از ما بيزارند، عشق بورزيم.((گاندي))
عشق به كسي كه از ما بيزار است، دشوارترين كارهاست. ولي به لطف پروردگار، حتي اين دشوارترين كارها نيز اگر بخواهيم انجام‌شان دهيم، آسان و ساده خواهد شد.((گاندي))
هرچه خانه‌ي دل را از آرامش بيشتر لبريز كنيد، آسيب‌پذيري‌تان در برابر دشمني و بدخواهي ديگران كمتر مي‌شود.((وين داير (http://www.rahpoo.com/default.aspx?spkPath=Dayer)))
تا زماني كه بذر مهر و محبت را در كشتزار دل پرورش ندهيم، احساس كامروايي نمي‌كنيم.((وين داير (http://www.rahpoo.com/default.aspx?spkPath=Dayer)))

براي خدمت كردن نيازي به داشتن مدرك دانشگاهي نيست. شما ناگزير نيستيد كه درباره‌ي افلاطون و ارسطو و يا تئوري انيشتين بدانيد؛ شما فقط به قلبي سرشار از نيكي و مهرباني و روحي سرشار از عشق نياز داريد.((پرمودا باترا))
نمي‌توان عشق ورزيد و از خير چيزي هم نگذشت.((لئوبوسكاليا))

تنها راهی‌ که میتوانی‌ مشکلات را حل کنی‌،این است که طرز فکرت را تغییر دهی‌.وین دایر

Sada
06-19-2011, 02:17 AM
جملاتي زيبا از دکتر شريعتي

مي خواستم زندگي کنم ، راهم را بستند
ستايش کردم ، گفتند خرافات است
عاشق شدم ، گفتند دروغ است
گريستم ، گفتند بهانه است
خنديدم ، گفتند ديوانه است
دنيا را نگه داريد ، مي خواهم پياده شوم !

زنده بودن را به بيداري بگذرانيم که سالها به اجبار خواهيم خفت

در عجبم از مردمي که خود زير شلاق ظلم و ستم زندگي مي کنند و بر حسيني مي گريند که آزادانه زيست و آزادانه مرد.

انسان مجبور نيست حقايق را بگويد ولي مجبور است چيزي را که مي گويد

حقيقت داشته باشد

"خدايا چگونه زندگي کردن را به من بياموز چگونه مردن را خود خواهم آموخت

"تهمت و دروغ"را دشمن سفارش ميدهد و منافق ميسازد و عوام فريب پخش ميکند

و عامي آن را ميپذيرد

خدايا شهرت مني را که ميخواهم باشم قرباني مني را که: ميخواهند باشم نکن

. ***********************

"زماني مصاحبه گري از معلم صداقت و صميميت دکتر علي شريعتي پرسيد :
به نظر شما چه لباسي را به زن امروز بپوشانيم ؟
دکتر علي شريعتي در جواب گفتند : نميخواهد لباسي بدوزيد و بر تن زن امروز نمائيد .

فکر زن را اصلاح کنيد او خود تصميم ميگيرد که چه لباسي برازنده اوست"

انسان به اندازه اي که به مرحله انسان بودن نزديک مي شود ،

احساس تنهايي بيشتري مي کند.

انسان عبارت است از يک ترديد. يک نوسان دائمي. هر کسي يک سراسيمگي بلاتکليف است.

خداوندا من با تمام کوچکی ام, يک چيز از تو بيشتر دارم و آن هم خدايي است

که من دارم و تو نداري

هر کس بد ما به خلق گويد

ما چهره به دل نمي خراشيم

ما خوبي او به خلق گوييـم

تا هر دو دروغ گفته باشيـم !

خدايا هر که را عقل دادي ، چه ندادي؟ و هر که را عقل ندادي ، چه دادي؟؟؟

با شيطان هم داستان شدم, تا در برابر هيچ آدمي, سر تسليم فرود نياورم.

هرگز از کسي که هميشه با من موافق بود ، چيزي ياد نگرفتم . . .

مادرم ميگفت عاشقي يک شب است و پشيماني هزار شب؛

هزار شب است پشيمانم که چرا يک شب عاشقي نکرده ام

گاه گاهي به يادت غزلي مي خوانم

تا نگويي که دلم غافل از آن عهد و وفاست

خوب رويان همه گر بادل من خوب شوند

خوبِ من، با همه خوبان, حساب توجداست!

يه مرداب براي بدست آوردن يه نيلوفر سالها ميخوابه تا آرامش نيلوفر به هم نخوره پس اگرکسي رو دوست داري براي داشتنش حتي شده سالها صبر کن

بزرگترين اقيانوس آرام است

آرام باش تا بزرگترين باشي

R A H A
06-23-2011, 12:06 AM
http://www.iroonionline.com/uploadcenter/images/s8fmz1xmsnuih753sm3b.jpg

R A H A
06-23-2011, 12:09 AM
هر چه هست برای مصلحتی است...و هر که هست به خاطر منفعتی است.

و هیچ چیزبه<<خودش>>نمی ارزد

R A H A
06-23-2011, 12:21 AM
اگر روزی تهدیدت کردن بدان در برابرت ناتوانند..

اگر روزی خیانت دیدی بدان قیمتت بالاست..

اگر روزی ترکت کردن بدان لیاقت با تو بودن را نداشته اند..

R A H A
06-23-2011, 12:28 AM
مذهب شوخی سنگینی با من کرد .سالها مذهبی بودم بی آنکه خدایی داشته باشم.........

R A H A
06-23-2011, 12:32 AM
فلسفه زندگی انسان در این جمله خلاصه میشود.......

فدا کردن آسایش زندگی برای فراهم آوردن وسایل آسایش زندگی

R A H A
06-23-2011, 12:37 AM
خدایا....بر اراده.دانش.عصیان.بی نیازی.حیرت.لطافت روح.شهامت و تنهایی من بیفزا

R A H A
06-23-2011, 12:37 AM
عاقلانه
ازدواج کن

تا

عاشقانه
زندگی کنی

R A H A
06-23-2011, 12:39 AM
آزادی!

در دامن اسارت می زاید?

در زنجیر رشد می کند?

از ستم تغذیه می کند?

با غصب بیدار می شود…

های… این سرنوشت آزادی است!

R A H A
06-23-2011, 12:39 AM
خوب بودن ! کلمه هیجان آوری نیست .

خوبی ، در فارسی شکوه و عظمت خارق العاده ای ندارد ،

با متوسط بودن و بی بو و خاصیت بودن هم صف است

خوب بودن از نظر ما یعنی بد نبودن ! و این معنی مبتذلی است !

دکتر شریعتی

R A H A
06-23-2011, 12:41 AM
کاش خدا سه چیز را نمی آفرید .......

غرور،دروغ،عشق

تا هیچ گاه کسی از سر غرور به دروغ دم از عشق نزند

R A H A
06-23-2011, 12:42 AM
دل های بزرگ و احساس های بلند، عشق های زیبا و پرشكوه می آفرینند.

R A H A
06-23-2011, 12:43 AM
الهی! هر که را عقل دادی چه ندادی،
و هر که را عقل ندادی چه دادی ؟
خدایا : عقیده مرا ازدست " عقده ام"مصون بدار.

خدایا : به من قدرت تحمل عقیده "مخالف" ارزانی کن .

خدایا : رشدعقلی وعلمی مرا از فضیلت "تعصب" "احساس" و "اشراق" محروم نساز.

خدایا : مرا همواره اگاه وهوشیار دار تا پیش ازشناختن درست وکامل کسی قضاوت نکنم.

خدایا : جهل آمیخته باخودخواهی و حسد مرا رایگان ابزار قتاله دشمن برای حمله به دوست نسازد.

خدایا : شهرت منی را که:"میخواهم باشم" قربانی منی که " میخواهند باشم" نکند.

خدایا : درروح من اختلاف در "انسانیت" را به اختلاف در فکر واختلاف در رابطه با هم میامیز. آن چنان که نتوانم این سه قوم جدا از
هم را باز شناسم.

خدایا : مرا به خا طر حسد کینه و غرض عمله در امان دار.

خدایا : خودخواهی را چندان درمن بکش تاخودخواهی دیگران را احساس نکنم واز آن در رنج نباشم.

خدایا : مرا در ایمان « اطاعت مطلق بخش تا در جهان عصیان مطلق« باشم.

http://www.iroonionline.com/images/misc/nCode.pngبرای دیدن تصویر در اندازه واقعی 800x600px و81کیلوبایت روی این نوار کلیک کنید.
http://www.iroonionline.com/uploadcenter/images/voclnboqapz4v4j9nwh6.jpg
خدایا: « تقوای ستیزم» بیاموز تا درانبوه مسوولیت نلغزم و از تقوای پرهیز مصونم دار تا در خلوت عزلت نپوسم.

خدایا : مرا به ابتذال آرامش و خوشبختی مکشان. اضطرابهای بزرگ غمهای ارجمند و حیرتهای عظیم را به روحم عطا کن. لذت ها را به بندگان حقیرت بخش و دردهای عزیز بر جانم ریز.

( برگرفته از نیایش نامه دکتر علی شریعتی )

R A H A
06-23-2011, 12:45 AM
قیمت هرکس به اندازه افق دید اوست .. همه می‌خواهند بشریت را عوض کنند ، دریغا که هیچ کس در این اندیشه نیست که خود را عوض کند
شگفتا وقتی که بود نمی دیدم

وقتی می خواند نمی شنیدم

وقتی دیدم که نبود

وقتی شنیدم که نخواند

چه غم انگیز است وقتی که چشمه ای سرد و زلال در برابرت می جوشد و می خواند و می نالد

تشنه آتش باشی و نه آب

و چشمه که خشکید

چشمه که از آن آتش که تو تشنه ی آن بودی بخار شد و به هوا رفت

و آتش کویر را تاخت و در خود گداخت

و از زمین آتش رویید

و از آسمان آتش بارید

تو تشنه آب گردی و نه تشنه آتش

و بعد از عمری گداختن

از غم نبودن کسی که تا بود

از غم نبودن تو می گداخت

R A H A
06-23-2011, 12:45 AM
آدمهایی هستند كه لجن كاملند
می بینیم كه هیچ درنده ای و هیچ زالویی و هیچ موجود پلیدی به گردشان نمی رسد ، لجن خالص
چرا لجن خالص ؟ برای اینكه كلمه ای پست تر از لجن نداریم ، والا لجن بسیار شریف تر از آن ذات است (كلمات ، كلمات ادبی است ، تعبیرات ادبی است ) یك نوع صلصال كالفخار است – ببین چه تعبیرات قشنگی است
حماء مسنون است ، لجن بدبوی متعفن است ، نفرت بار است زشتیش را می خواهد بگوید. صلصال كالفخار ، ماده رسوبی است .سیل آب درحال هیجان و حركت است ، اما این عنصر خاك درآن رسوب می كند ، می بندد ، میل به ته نشین شدن دارد ، حركت و جریان ندارد ، به دریا نمی رسد ، این عنصر می ماند ، ته نشین می شود ، بعد سیل كه رفت این رسوب می بندد ، مثل سفال می شود . به همین می گویند صلصال كالفخار ، مثل سفال كوزه گری می شود
انسان از این ساخته شده ! چرا از سفال كوزه گری ساخته شده ؟ این جنبه فیزیولوژیك ندارد ، برای اینكه این خاك رسوبی میل به رسوب دارد . انسان آن عنصر اولیه اش میل به رسوب دارد ، میل به پستی و انحطاط دارد ، نمی خواهد حركت كند ، به دریا نمی رسد ، دوست ندارد به دریا برسد ، دوست ندارد در حال تحرك و تكامل باشد ، پست و متعفن هم هست

دکتر علی شریعتی

R A H A
06-23-2011, 12:57 AM
دکتر شریعتی : «کلاس پنجم که بودم پسر درشت هیکلی
در ته کلاس ما می نشست که برای من مظهر
تمام چیزهای چندش آور بود ،آن هم به سه دلیل ؛
اول آنکه کچل بود، دوم
اینکه سیگار می کشید و سوم - که از همه تهوع آور بود-
اینکه در آن سن و سال، زن داشت.
!... چند سالی گذشت یک روز که با همسرم از خیابان می
گذشتیم ،آن پسر قوی هیکل ته کلاس را دیدم در حالیکه
زن داشتم ،سیگار می کشیدم و کچل شده بودم
و تازه فهمیدم که :
خیلی اوقات آدم از آن دسته چیزهای بد
دیگران ابراز انزجار می کند که
در خودش وجود دارد

R A H A
07-20-2011, 11:02 PM
" آنان که گذشته را به خاطر نمی آورند مجبور به تکرار آن هستند " . جرج سانتايانا

" تو ثروتمند نيستی مگر آنکه چيزی داشته باشی که با پول نتوان خريد " . کارت بروکس

" اگر آغاز زندگی ات با سپیده دم و روز همزاد گشت همواره در جست و جوی چراغ و پناهگاهی برای شبانگاهان باش ، و اگر درشب و سیاهی آغاز شد از امید در خود چراغی بیافروز که پگاه خوشبختی نزدیک است " . ارد بزرگ

R A H A
07-20-2011, 11:11 PM
" کسی که با من متفاوت است،نه تنها به من صدمه ای نمی زند بلکه باعث پیشرفت من می شود" . آنتوان دوسنت اگزوپری

" محبوب کسی نبودن فقط یک بدشانسی ست،درحالی که عاشق نبودن،یک بدبختی ست" . آلبرکامو

" علاقه همه چیزرا شکوفا و تصاحب آنها را پژمرده می کند " . مارسل پروست

" اگر دست تقدیر و سرنوشت را فراموش کنیم پس از پیشرفت نیز افسرده و رنجور خواهیم شد " . ارد بزرگ

R A H A
07-20-2011, 11:11 PM
" «موانع»، آن چيزهاي وحشتناکی هستند که وقتی چشمتان را از روی هدف بر می‌داريد، به نظرتان می‌رسند " . هنری فورد

" تمام حقايق سه مرحله را پشت سرگذاشته‌اند: اول، مورد تمسخر واقع شده‌اند. دوم، به شدت با آنها مخالفت شده است. سوم، به عنوان يک چيز بديهی پذيرفته شده‌اند " . آرتور شوينهاور

" مدام برای انجام وظایف و کارهای اصلی خود وقت ایجاد کنید . هر روز برای انجام کارهای فردا برنامه ریزی کنید . چند کار کوچک را که باید حتما انجام شوند همان اول صبح انجام دهید . سپس بلافاصله به سراغ وظایف اصلی و مهم بروید و کار را تا به اتمام رساندن آنها ادامه دهید " . بردروم ریپورتس

" آنکه پیاپی سخنتان را می برد ، دلخوش به شنیدن سخن شما نیست " . ارد بزرگ

R A H A
07-20-2011, 11:13 PM
" اندیشه و انگاره ای که نتواند آینده ای زیبا را مژده دهد ناتوان و بیمار است " . ارد بزرگ

" آنکه ثروت خود را باخت ، زیاد باخته است ولی آنکه شهامت خود را باخت پاک باخته است " . سروانتس

" افراد منطقی خودشان را با دنيا تطبيق می‌دهند. افراد غير منطقی سعی می‌کنند دنيا را با خودشان تطبيق دهند. پيشرفت بستگی به افراد غيرمنطقی دارد " . جرج برنارد شاو

" آنچه را می‌شنوم، فراموش می‌کنم. آنچه را می‌بينم، به خاطر می‌سپارم. آنچه را انجام می‌دهم، درک می‌کنم " . کنفوسيوس

R A H A
07-20-2011, 11:13 PM
" بيست سال بعد، بابت کارهايي که نکرده‌ای بيشتر افسوس می‌خوری تا بابت کارهايی که کرده‌ای. بنابراين روحيه تسليم‌پذيری را کنار بگذار. از حاشيه امنيت بيرون بيا. جستجو کن. بگرد. آرزو کن. کشف کن " . مارک تواين

" رنجدیده ! اگر بکوشی تا چیزی از مال خویش را به مردم بذل کنی بی تردید رستگاری " . جبران خلیل جبران

" کارمندان نابکار ، از دزدان و آشوبگران بیشتر به کشور آسیب می رسانند " . ارد بزرگ

" از دواج قرارداد دونفره ای است که در همه دنیا اعتبار دارد " . مارک تواین

" نبوغ ، جوهر تفکر است " . ژان پل ساتر

R A H A
07-20-2011, 11:16 PM
" صرفه جويي بخودي خود هنر و منبع درآمد است " . سه نه ك

" درباره آدمها از سوالاتی که می‌پرسند قضاوت کن نه از جوابهايي که می‌دهند " . ولتر

" برای يک زندگی خوب: مثل سگ کارکن، مثل اسب بخور، مثل روباه فکر کن و مثل خرگوش بازی کن " . جرج آلن

" قشنگترين چيزهای دنيا نه قابل ديدن و نه حتی قابل لمس کردن هستند. بلکه بايد آنها را با قلب خود حس کنيد " . هلن کلر

R A H A
07-20-2011, 11:16 PM
" دانای روشندل کسی است که به فرمان دیو از راه یزدان پاک جهان آفرین برنگردد " . بزرگمهر

" در زندگی بايد دو عامل را هدف زندگی قرار داد : رسيدن به آنچه که می خواهی و لذت بردن از آن " . لوگان پيرسال اسميت

" کاش نادر شاه همچنان زنده بود و می توانستم در رکابش برای سربلندی ایران شمشیر بزنم " . کریم خان زند

R A H A
07-20-2011, 11:17 PM
" اگر قرار باشد بايستی و به طرف هر سگی که پارس می‌کند سنگ پرتاب کنی، هرگز به مقصد نمی‌رسی " . لارنس استرن

" نقیض یک قضیه صادق یک قضیه کاذب است، اما نقیض یک حقیقت ژرف گاهی حقیقت ژرف دیگری است " . نیلس بور

" دشمن ابزار نابود ساختن آدمی را ، در درون سرای او جست و جو می کند " . ارد بزرگ

R A H A
" مانند آسمان بخشنده ومانند زمين افتاده باش ، رمز زندگي همين است " . مولير

" هر وقت خواستی در کار کسی شیطنت کنی، اول خودت را به جای او بگذار! " . ژول ورن

" پيروزی آن نيست که هرگز زمين نخوری، آنست که بعد از هر زمين خوردنی برخيزی " . مهاتما گاندی

R A H A
" در بين تمامي مردم تنها عقل است كه به عدالت تقسيم شده زيرا همه فكر مي‌كنند به اندازه كافي عاقلند " . رنه دكارت

" زندگی تراژدی است برای آن‌کسی‌که احساس می‌کند و کمدی است برای آنکه می‌انديشد " . ژان دلابروير

" مردانی که بیشتر از حقوق و هنجار زنان پشتیبانی می کنند خود بیشتر از دیگران به نهاد زن می تازند " . ارد بزرگ

R A H A
" آن هنگام که تاب زیستن در خلوت دل از کف دهید ، زندگانی در لبهایتان جاری شود . و صدا ، موسیقی دلنوازی ست که بدان ، اوقات گذرانید و دل ، خوش دارید .اما به ترنم این گفتار نیمی از اندیشه تان معصومانه مقتول گردد . که تفکر ، شاهین ملکوت است و در قفس کلام ، بالهای خود را شاید که بگشاید ، اما پرواز نتواند " . جبران خلیل جبران

" همه می‌خواهند بشريت را عوض کنند، دريغا که هيچ کس در اين انديشه نيست که خود را عوض کند " . لئو تولستوی

" ما از جنس روياهايمان هستيم " . ويليام شکسپير

R A H A
07-20-2011, 11:18 PM
" در کار یک سیاستمدار عشق بایدنقطه یا نشانه هر هدف باشد!!!" . رئول استین

" این کمکی نیست که تو مداوم کاری را انجام دهی که از عهده ء آن بر میائی مهم این است کاری را بتوانی انجام دهی که تاکنون نمی توانستی و یاد نگرفته بودی!!!" . بیانجار هُوُف

" ایمان و باور ما در ابتدای هر مسئولیت دشواری تنها عاملی است که موفقیت نهایی مان را تضمین می کند.
وقتی انتظار بهترین پیشامد را دارید نیروی مغناطیسی از مغزتان خارج می شود که بهترین ها را جذب می کند .
اگر انتظار بدترینها را داشته باشید از مغز قدرت دافعه ا ی رها می کنید که سبب می شود بهترینها از شما بگریزد حیرت انگیز است" . ویلیام جییمز

R A H A
07-20-2011, 11:18 PM
" آن که در طلب کمال است باید خرد ور و با دانش باشد" . بزرگمهر

" تولد و مرگ اجتناب ناپذيرند ، فاصله اين دو را زندگي كنيم " . سانتا بان

" و کدامین ثروت است که محفوظ بدارید تا ابد؟
آنچه امروز شما راست ، یک روز به دیگری سپرده شود.
پس امروز به دست خویش عطا کنید ، باشد که شهد گوارای سخاوت ، نصیب شما گردد ، نه مرده ریگی وارثانتان" . جبران خلیل جبران

R A H A
07-20-2011, 11:19 PM
" خویشتن و مردم را هنگامی می شناسی ، که تنها شوی" . ارد بزرگ

" از ابرانسان است كه انسان هاي برتر دلگرمی و شجاعت مي گیرند" . فردریش نیچه

" تغییر آن چیزی نیست که می آموزیم آن چیزهائی ست که از دست می دهیم " . جوستین گاردر

" دنیا پر از مشکل گشاهائی ست که بدنبال مشکل ها می گردند!!!" . پئر اسلاکرتس وُوگ

R A H A
07-20-2011, 11:19 PM
" برای ربودن دل آدمیان باید بر هم پیشی گرفت و این زیباترین آورد زندگی است" . ارد بزرگ

" آنکه از دست روزگار به خشم می آید ، هر آنچه آموخته بیهوده بوده است" . گریستن

" هيچ‌ چيز غرور مرد را مثل‌ شادي‌ زنش‌ ارضا نمي‌كند; چون‌ هميشه‌ آن‌ را مربوط به‌ خود مي‌داند" . جونسوند

" در دنيا جاي كافي براي همه هست پس بجاي اينكه جاي كسي را بگيري سعي كن جاي خودت را پيدا كني" . چارلي چاپلين

R A H A
07-20-2011, 11:20 PM
" فضائي بين پندار و عمل وجود دارد كه با پشتكار پيموده مي شود" . جبران خليل جبران

" اين كه چقدر زمان داري مهم نيست چگونه مي گذراني مهم است" . لينكلن

" انسان هرگز حتي به مرگ هم تسليم نمي شود مگر زماني كه اراده اش ضعيف باشد" . ادكارآلن پو

" انسان نمي تواند به همه نيكي كند، ولي مي تواند نيكي را به همه نشان دهد" . رولن

" در پهنه ی پندار و خلسه ی خیال ، فراتر از پیروزیهای خود بر نشوید ، و فروتر از شکستهای خود نروید" . جبران خلیل جبران

R A H A
" پیش از آنکه با کسی پیمانی ببندید ، دمی درباره توانایی خود در اجرای آن بیندیشید و سپس پاسخ گویید" . ارد بزرگ

" كلمات حباب آبند و اعمال قطره طلا " . ضرب المثل شرقي

" كار ريشه هاي تلخ و ميوه شيرين دارد" . ضرب المثل آلماني

" نگارش انديشه ها، سرمايه آينده است" . ضرب المثل اسپانيائي

" به همه عشق بورز، به تعداد كمي اعتماد كن، و به هيچكس بدي نكن" . شكسپير

R A H A
" عجله مباح نیست مگر در سه کار : یکی آنکه دختر به شوهر رود ، دوم آنکه میت را زود دفن کنند ، و سوم آنکه طعام زود پیش مهمان برند" . ویلیام تن

" تا چیزی از دست ندهی چیز دیگری بدست نخواهی آورد این یک هنجار همیشگی است" . ارد بزرگ

" چنان باش كه بتواني به هر كس بگوئي مثل من رفتار كن" . كانت

" براي پيشرفت و پيروزي سه چيز لازم است اول پشتكار دوم پشتكار، سوم پشتكار" . لردآديبوري

R A H A
07-20-2011, 11:22 PM
" كسي كه به جلوي رويش نگاه نمي كند عقب مي ماند" . مثل اسپانيولي

" كسي كه فقط به كمك چشم ديگران مي بيند گول مي خورد" . مثل فرانسوي

" تو از جسم و فکر تشکیل شده ای. قوانین مربوط به جسم وضع می شوند، اجرا می شوند، پایان می پذیرند، اما فکر ما مرز نمی شناسد" . وین دایر

R A H A
" دروغ آيين اربابان و بردگان , و حقيقت خداي انسان هاي آزاد است " . ماكسيم گوركي

" یک اراده خم نشونده ، بر همه چیز، حتی بر زمان قالب می آید " . شاتو بریان

" گاهی تنها راه درمان روانهای پریشان ، فراموشی است " . ارد بزرگ

" شايد مانند كودكي باشيم كه در كنار دريا با سنگ ريزه ها و صدفهاي زيبا بازي مي كند اما غافل ار آنيم كه دريايي بس بزرگ و اقيانوسي بي كران در مقابل ديدگانمان وجود دارد كه در اعماق آن اسرار عظيم و شگفت انگيز نهفته است " . نيوتن

" دوستی برای خود برگزین که به گاه سختی و درماندگی مددکارت باشد " . بزرگمهر

R A H A
" وظیفه هنر،تقلید از طبیعت نیست،بلکه بیان آن است" . بالزاک

" بزرگترین آثارهنری فقط به این خاطربزرگند که دست یافتنی و قابل فهم هستند" . تولستوی

" اگر بخواهي بر عالم فرمانروا باشي بايد عقل بر تو حاكم باشد " . سه نه ك

" اگر سزاوار است آن است که دوست با جزر زندگی ات آشنا شود ، بگذار تا با مد آن نیز آشنا گردد ، زیرا چه امیدی است به دوستی که می خواهی در کنارش باشی ، تنها برای ساعات و یا قلمرو مشخصی ؟ " . جبران خلیل جبران

" یك انسان خردمند فرصتها و شانس ها را مي سازد , نه اينكه در انتظار آنها بنشيند " . فرانسيس بيكن

" شجاعت داشته باش تا با حقيقت رو به رو شوي " . استون

" براي آدم بهانه گير هميشه بهانه وجود دارد " . ضرب المثل آلماني

R A H A
07-20-2011, 11:23 PM
" شهامت گله ، ناشی از چوپان بیدار است" . ارد بزرگ

" اگر قرار است قانونی برای شاد بودن داشته باشید، بگذارید این باشد: برای شاد بودن من لازم نیست حتما چیزی در زندگی ام رخ دهد. من شادم برای این که زنده ام! زندگی موهبتی است که به من داده شده و من از آن لذت می برم" . مجله سبز

" اگر آماده نباشیم ارزشمندترین زمان ها را نیز از دست خواهیم داد ، و کسی که آماده نیست بخت کمتری برای پیروزی خواهد داشت ، آمادگی یعنی بروز بودن در هر حرفه و کاری" . ارد بزرگ

" آرامترین کلماتند که طوفانی را با خود به همراه می آورند . افکاری که با پای کبوتران پیش می آیند جهان را مسخر می سازند" . نیچه

R A H A
07-20-2011, 11:25 PM
" مسلم است که در زندگی بسیار ساده تر است که انسان به داخل شهر رفته در رستورانی ساکت وآرام به آسوده گی بنشیندونوشیدنی خود را بآرامی بنوشد در زمانیکه اساس زندگی بر پایهء تلاش جهد وسازنده بنا شده است!!!" . آریلد نیگوست

" من فکر میکنم هیچ احساسی رهائی و آزادی بیشتری را به کسی نخواهد داد وقتی که جرأت کنی در زندگی بمانند یک اتومبیل مجدد بچرخی و دور بزنی!!!" . ماریه بونه ویس

" زندگی من همواره چون فاجعه ای بوده است که هرگز اتفاق نیافتاده بود !!!" . أوئستین وویک

" من احساس میکنم همواره بدنبال چیزی هستم که هرگز نخواهم یافت!!!" . أوله نوئرر

R A H A
" اگر شغلي داري كه هيچ سختي در آن نيست پس بدان كه اصلاً شغل نداري" . ماكلوم اس فوربس

" بخش بزرگی از ادب آدمی برآیند ریشه نژادی و خانوادگی است" . ارد بزرگ

" در دنیا تنها دو چیز زیباست ، زن و گل" . مالرب

R A H A
" بسیاری افراد زمان زیادی را صرف می کنند تا زندگی خود را بسازند بی آنکه بدانند در این جستجو هرلحظه در حال زندگی کردن هستند!!!" . پئر بُورتن

" برای من سفر مانند مجازاتی ست که بخود می دهم در زمانی که زندگی در نگاهم بسیار آزار دهنده و تلخ می شود!!!" . برگلیوت هوبک هاف

" پول در تمامی دنیا مانند یک بیماری ویروسی است که مردم دنیا نمی توانند از شر آن خلاص شوند!!!" . جورج آپنس

R A H A
" رابطه من با پول ، این گونه است که من هرگز اهمیتی به آن نمی دهم" . اینگوارد آمبیورسن

" سعی نکنیم بهتر یا بدتر از دیگران باشیم، بکوشیم نسبت به خودمان بهترین باشیم" . مارکوس گداویر

" اندوخته ای با ارزشتر از تندرستی ، نمی شناسم" . ارد بزرگ

" بیشتر بدبختی های ما قابل تحمل تر از تفسیرهایی است که دوستانمان دربارۀ آنها می کنند" . کولتون

R A H A
" برای من بزرگترین مسئله دو جانبه در زندگی این است که عاشق کسی باشم که عاشقانه دوستم دارد!" . ماریا مُراستُود

" داشتن یا بدست آوردن کسی آنقدر ها مهم نیست آنچه مهم است این است که عاشقانه یکدیگر را دوست داشته باشند !" . اوآ سی دبرِرگ

" من فکر میکنم همه زندگی رویائی ست از عشق!" . أوله پاسه

" من میدانم که من زیباترین عشق خود را در یک کتابخانه ملاقات خواهم کرد!" . هاوارد سیلته

R A H A
07-20-2011, 11:29 PM
" جز نامیدی و افسردگی هیچ بن بستی در زندگی آدمی نیست" . ارد بزرگ

" جز مرگ را ، هیچ کسی از مادر نزاد " . فردوسی خردمند

" اگر بکوشی و در پی نصیبی حتی برای خود باشی بدان که صالحی" . جبران خلیل جبران

" در میان ملکات ذهنی ، حافظه بیش از همه می شکفد و پیش از همه می میرد" . کولتون

R A H A
" خوشبختی میان خانه ی شماست، بیهوده آن را در میان باغ دیگران می جویید" . مارک اورل

" راز خوشبختى در اين است كه بدانيد ديگران دليل خوشبختى شما هستند" . لرد تنيسون

" آدم هاي حقير،انسانهاي والا را ديوانه ميپندارند. چرا كه اين انسانها سرشت نامعقول تري داشته و به سمت چيزهاي استثنائي جذب ميشوند:چيزهايي كه هيچ جذابيتي براي بسياري از مردم ندارند" . فردريش نيچه

R A H A
" هرکسی درس مخصوص به خود را می گیرد. ما می توانیم به سه طریق واکنش نشان دهیم
زندگی من مجموعه ای از درسهایی است که به آن نیاز دارم، درسهایی با نظم و ترتیب تمام در زندگی ام روی می دهد.( این سالمترین برخورد است و حد اکثر آرامش ذهن را تامین می کند.)
زندگی یک مسابقه بخت آزمایی است اما من از هر اتفاقی که در زندگی روی می دهد نهایت استفاده را می برم (این دومین انتخاب خوب است و کیفیت متوسطی را به زندگی می بخشد)
چرا همیشه همه بلاها سر من می آید؟ (این طرز برخورد نهایت ناکامی و بدبختی را تضمین می کند)
ما در زندگی مرتبا با درسهای تازه ای روبرو می شویم و تا زمانی که درسی را یاد نگیریم مجبور به گذراندن دوباره آن هستیم" . آندرو متیوز

R A H A
" ارزش استاد را دانستن هنر نیست ، بلکه بایستگی و وظیفه است" . ارد بزرگ

" در زندگی هیج چیز مهم تر از این نیست که با قلب خود در صلح باشی" . نینا کارین مونسن

" من هرگز اجازه نخواهم داد پول مانع کاری شود که می خواهم انجام دهم!!!" . کارستن ایس شن

R A H A
07-20-2011, 11:50 PM
" هرگز به کودکانتان نگویید پیشه آینده اش چه باشد همواره به او ادب و ستایش به دیگران را آموزش دهید چون با داشتن این ویژگیها همیشه او نگار مردم و شما در نیکبختی خواهید بود و اگر اینگونه نباشد هیچ پیشه ای نمی تواند به او و شما بزرگواری بخشد" . ارد بزرگ

" من تنها با مردی ازدواج می کنم که عتیقه شناس باشد ، زیرا فقط در این صورت است که هرچه پیرتر شدم در نظر شوهرم عزیزتر خواهم بود " . آگاتا کریستین

" ارزش هر کس به قدر خرد اوست" . بزرگمهر

R A H A
07-20-2011, 11:53 PM
" پیدا کردن شیطان کاری بسیار ساده است کافی ست باطراف خود بنگریکمی نخواهد پائید که اثری از او پیدا خواهی کرد!" . آندریاس شارت,وورد

" من خداوند را باور و قبول دارم مشکل اینجاست که آیا او هم مرا قبول دارد؟!" . أوله پأئوسه

" در هر یک نفسی که می کشی هم آسمان موجود است هم زمین!" . لایف أوترسن

R A H A
07-20-2011, 11:54 PM
" تا زمانی که احساس می کنم نقاشی ونقش اصلی را نیافته ام به کشیدن ادامه خواهم داد!" . پئر کلیوا

" وقایع خوش زندگي مثل درختان سبز و خرمي است که وقتيکه از دور نظاره شان می کنيم خيلي زيبا به نظر می رسند ولي به مجرد آنکه نزديکشان شده و در داخلشان می رويم زيبائيشان هم از بين می رود ، شما در اين موقع نمی توانيد بفهميد زيبائیش به کجا رفته ، آنچه می بينيد چند درخت خواهد بود و بس" . شوپنهاور

" گریه چرا ؟ فتح را آرزو کنید" . استفن گرین

R A H A
07-20-2011, 11:54 PM
" داروهای تلخ را با روپوش شیرین می پوشانیم چرا حقیقت و اخلاق را نیز با لباسهای زیبا نپوشانیم ؟" . شامفورت

" اگر می خواهی بزرگ شوی ، از کردار نیک دیگران فراوان یاد کن" . ارد بزرگ

" سخت ترین مأموریت که گرفتم این بود که پرنده ای را شاد بسازم با وجود داشتن پرنده های در یخچال اینکار بسیار سخت بود!!!" . فاین هالد

" در واقعیت امر همهء انسانهای بالغ بمانند کودکانی در پشت نیمکت مدرسه در ماه اگوست(مهر در ایران)هستند!" . جانیکن إورلاند

R A H A
07-20-2011, 11:55 PM
" بسیارند کسانی که قادر به انجام کاری هستند اما نمی توانند بیشتر از این که هستند باشند!!!" . جاکوب ولمان

" هیچ دلیلی ندارد شاگردی را عصبانی وپریشان کنیم و سپس به تماشای او بنشینم!" . ماریا بن ست واگارد

" از فلاسفه می خواهم که به دنبال حقیقت نروند چون حقیقت نیاز به پشتیبان ندارد" . فردریش نیچه

" اراده ی مرد عامل خوشبختی اوست" . شچدرین

R A H A
07-20-2011, 11:55 PM
" آنکس بر خویشتن نگهبان دارد که برای رسیدن به هوس و آرزوهای کوچک قدر نیکخویی و جوانمردی را نشکند ، و اگر فزونی و کامیابی بد روزگار را دید تن به پستی و زبونی نسپارد" . بزرگمهر

" بهترین لحظات زندگی من لحظاتی بود که در خواب گذراندم" . بتهوون

" خوارترین کارفرما کسی است که با ندادن و یا کم کردن دستمزد زیر دست فرمانروایی می کند" . ارد بزرگ

" اشكهاي ديگران را مبدل به نگاههاي پر از شادي نمودن بهترين خوشبختي هاست" . بودا

R A H A
07-20-2011, 11:56 PM
" هدف زندگی باید براساس این باشد :که درپیری با سلامت از دنیا بروی اما یک عمر قلبی جوان داشته باشی!!!" . اوسه ریتر اویدسن

" کلمه مانند آب روان است که براحتی جاری میشود!" . توالد استول تندبئرگ

R A H A
07-20-2011, 11:58 PM
" سرانجام کشف شد که صاحب بیمارترین افکار و خشن ترین قلبها مردانی هستند که زود به زود عاشق می شوند" . روسکین

" بیچاره مردمی که فرمانروایانش رایزن ! ، و رایزنانشان فرمانروا هستند" . ارد بزرگ

" هنوز خنجر خون آلود قاتلی پهلوی مقتولش نیامده که پنجۀ ثالثی گلویش را می فشارد" . محمد مسعود

R A H A
" گوش شنونده همیشه در جست و جوی سخن خردمندانه و حکیمانه است" . فردوسی خردمند

" سربر گريبان فرو بر، از دل خويش بپرس آنچه را كه مى داند" . شكسپير

" هيچ كس به خرد غايى نرسد، مگر آن را در خود جست وجو كند" . اينشتين

" تاريخ حقيقتى است كه سرانجام به افسانه و افسانه دروغى است كه سرانجام به تاريخ مى پيوندد" . جين كاكتيو

R A H A
" انسان تنها یکبار زندکی میکند درنتیجه , امکان آن بسیار کم خواهد بود که چیزی را دوبار تجربه کند که بیشترین شوق و هیجان را باو میداد!!!" . لانگه لونینگ

" از آنجايي که مي توانيم آينده را کنترل کنيم نبايد آن را پيش بيني نماييم ( درست همانطوري که هواي درون خانه را پيش بيني نمي کنيم زيرا آن را کنترل مي کنيم).تا آنجايي که مي توانيم به تغييراتي که نه برآنها کنترل داريم نه انتظارشان را داريم (مثل راندن اتومبيل) واکنش فوري و موثر نشان دهيم ، به پيش بيني آن نيازمند نيستيم.هرچه بيشتر بتوانيم خود را با چيزي که کنترلي بر آن نداريم سازگار کنيم ، نيازمان به کنترل آن کمتر می شود" . راسل ايکاف

R A H A
07-20-2011, 11:59 PM
" همت آن است كه هيچ حادثه و عارضه اي، مانع آن نگردد" . ابن عطا

" مرد بلند همت تا پايه بلند به دست نياورد از پاي طلب ننشيند" . كليله و دمنه

" صاحب همت در پيچ و خم هاي زندگي، هيچ گاه با ياس و استيصال رو به رو نخواهد شد" . ناپلئون

" بعضی ها طوری هستند که دوستانشان هرقدر از آنها پایین تر باشند بیشتر دوستشان دارند" . چترفیلد

" برای پویایی و پیشرفت ، گام نخست از پشت درهای بسته برداشته می شود" . ارد بزرگ

R A H A
" باری ؛ زرتشت در مردم نگریست و حیران بود. سپس چنین گفت :
انسان بندی است بسته میان حیوان و ابر انسان ؛ بندی بر فراز مغاکی.
فرارفتنی ست پر خطر ؛ در – راه – بودنی پر خطر ؛ واپس نگریستنی پر خطر ؛ لرزیدن و درنگیدنی پر خطر.
آنچه در انسان بزرگ است این است که او پل است نه غایت ؛ آنچه در انسان خوش است این است که او فراشدی ست و فروشدی" . فردریش نیچه

" نوابغ بزرگ زندگي نامه بسيار كوتاهي دارند" . امرسون

" نه ترن، نه ريل ها، اصل نيستند، اصل حركت است" . ژيلبر سيسبرون

R A H A
" مصمم به نيك بختي باش، نيك بخت مي شوي" . لينكلن

" بدي را با عدالت پاسخ دهيد، مهرباني را با مهرباني" . كنفوسيوس

" اگر مي خواهي در برابر قاضي نايستي، قانونمند زندگي كن" . ولتر

" جهان را نگه دارید، می خواهم پیاده شوم" . اوبالدیا

R A H A
07-21-2011, 12:00 AM
" دشمنی و پادورزی ، به آدم خردمند انگیزه زندگی می دهد" . ارد بزرگ

" كسي كه حق اظهار نظر و بيان فكر خود را نداشته باشد، موجودي زنده محسوب نمي شود" . مونتسكيو

" زندگي دشمن شما نيست، اما طرز فكرتان مي تواند دشمن شما باشد" . ريچارد كارسون

R A H A
" انسان نمیتواند کیف پول خود را در قلب خود داشته باشد!!!" . تئو کوریت زینسکی

" یک ریاضی دان کسی است که به تنهائی می نشیند وسعی می کند مشکلی را حل کند که حتی خودش هم نمی دانست چنین مشکلی وجود دارد!!" . آتله سربرگ

" غذايي را بخور كه مي پسندي ,لباسي را پبوش كه مردم مي پسندند" . اديبان

R A H A
" اول اندیشه، وانگهی گفتار " . لائوسته

" اولین درسی که والدین باید به فرزندان خود بیاموزند، صداقت است" . شوپنهاور

" اگر سخن چون نقره است، خاموشی چون زر پربهاست" . لقمان

" در پشت هیچ در بسته ای ننشینید تا روزی باز شود . راه کار دیگری جستجو کنید و اگر نیافتید همان در را بشکنید" . ارد بزرگ

R A H A
" ازدواج چیزی جز یک دوستی که به تصویب پلیس رسیده است نیست" . سارا برنار

" دانش اقتصادی چیز شیرینی است اما برای اقتصادانان در این معقوله هیچ دینامیت هیجان یا کششی در آن پیدا نمی شود بخصوص در مقابل آنانی که بدنبال رویا و آرزوهای بزرگ می روند و سعی می کنند آنرا انجام داده و کنترل کنند!!" . فرانس ویدربئرگ

" زندگی کوتاه است اما طولانی ترین چیزیست که در اختیار ما انسانها قرار دارد" . فررد هاند هاین

" در تصور من زندگی مانندنقطه ای روشن در تاریکی ست" . شل استاه

R A H A
07-21-2011, 12:01 AM
" این نظر شخصی من است : شاد بودن مهمترین کاری ست که یک انسان می تواند انجام دهد!!!" . تیرین لیسه

" هیچ گاه برای آغاز دیر نیست ، همین بس که به خود بگویم این بار کار نا تمام را پایان می دهم" . ارد بزرگ

" آن که به خداوند پاک و مهربان بیش از دگران امید و بیم بسته است ، بیش از همه در خور ستایش است" . بزرگمهر

" اینکه کسی تبهکار اجتماعی باشد مانند این است که هفت سال با کوشش و سختی در دانشگاه تحصیل کرده باشد اما هیچ چیز نیآموخته باشد!!!" . أوله جیمز اوناستاد

R A H A
" جوان بودن مانند رها بودن در باد است که سریع نیز می گذرد!" . نیلسه أوله أفته بُرو

" هر انسان یک جزیره است درمیان دریای عشق و محبت ، که انسانها را بهم وصل می کند!" . أوسه ریتر ایویدسن

" کشتن میل ستیزه جوئی در بسیاری زنان کاری بی اثر است و درست مانند آن است که سعی کنی با فشار بادکنکی را در زیر آب نگه داری دوباره بیرون می زند!!" . ورا هتریکس

" انسان! خودت به یاری خود برخیز!" . بتهوون

R A H A
" اگر به عمق اعتقادات نفوذ كنيم، درخواهيم يافت كه تمام ارزش ها بي پايه و عقل ناتوان است. هر اعتقاد به صحت و درستي هر چيز ضرورتاً نادرست است. چون جهان حقيقي وجود ندارد. والاترين ارزش‌ها خودشان را نابود مي‌كنند و هدفي در كار نيست، چرا كه هيچ وقت پاسخي نمي یابند" . فردریش نیچه

" این کودکان فرزندان شما نی اند ، آنان پسران و دختران اشتیاق حیاتند و هم از برای او .از شما گذر کنند و به دنیا سفر کنند ، لیکن از شما نیایند . همراهی تان کنند ، اما از شما نباشند" . جبران خلیل جبران

" گاهي بي رنگي از هر رنگي زيباتر و مفيدتر است" . شاتو بريان

R A H A
07-21-2011, 12:05 AM
" در پشت هیچ در بسته ای ننشینید تا روزی باز شود . راه کار دیگری جستجو کنید و اگر نیافتید همان در را بشکنید" . ارد بزرگ

" اگر قرار است انسان روزی تعادل روحی خود را از دست بدهد و بشکند بهتر آن است که در جوانی باشد چرا که بعد از آن محکمتر وقدرتمند تر زندگی خواهیم کرد!" . آرید هالاند

" زندگی کردن چون مجموعه ای ست از لایه های زیرین یک سازنده گی عاشقانه ایست که دوباره و دوباره در طول زندگی بازسازی می شود اینرا زمانی باور می کنی که آنرا امتحان کرده باشی!!!" . بیورنست یئرن

" انسان آن چیزی خواهد شد که خود باور دارد!" . أودنه ساندروُل

R A H A
07-21-2011, 12:05 AM
" هر چیزی که بیرون از محدوده آبرو باشد جز شکست وتباهی نتیجه ای نخواهد داشت!!" . سامر سومروم

" اگر می خواهی بزرگ شوی ، از کردار نیک دیگران فراوان یاد کن" . ارد بزرگ

" پيروزی آن نيست که هرگز زمين نخوری، آنست که بعد از هر زمين خوردنی برخيزی" . مهاتما گاندی

" از ابرانسان است كه انسان هاي برتر دلگرمی و شجاعت مي گیرند" . فردریش نیچه

R A H A
07-21-2011, 12:06 AM
" رنجدیده ! اگر بکوشی تا چیزی از مال خویش را به مردم بذل کنی بی تردید رستگاری" . جبران خلیل جبران

" برای کوبیدن یک حقیقت ، خوب به آن حمله مکن ، بد از آن دفاع کن" . علی شریعتی

" اولین درسی که والدین باید به فرزندان خود بیاموزند، صداقت است" . شوپنهاور

" چون دل راست اندیش و زبان راستگو باشد در کاستی و نادرستی بسته می شود" . بزرگمهر

R A H A
07-21-2011, 12:07 AM
" بدون باختن برنده نمي شوي" . مثل روسي

" انسان فرزند كار و زحمت خويش است" . داروين

" مردم پست و دون همانند سراب مانند كه چون كمي به آنان نزديك شوي به زودي پستي و ناچيزي خود را بر تو آشكار سازند" . گوته

" در همه چیز همه چیز هست!!!" . ضرب المثل فرانسوی

R A H A
" اینکه من چیزهائی خوبی آموختم که هیچ جوابی برآن پیدا نمی شود!" . هلگه توُروُند

" بهترین چیزهائی که همیشه منظور من بوده است, آرزو می کردم که مد نظرم نبود!!!" . فرانس ویندر بررگ

" وسرانجام اینکه من از حماقت های خود در زندگی پخته شده ام!" . الینُور فلور

" جایی که شمشیر است آرامش نیست" . ارد بزرگ

" هرگز نمی توانیم صفت خوبی را در دیگران بشناسیم مگر اینکه از آن بویی برده باشیم " . چینگ

R A H A
" هرگز نمی توانیم صفت خوبی را در دیگران بشناسیم مگر اینکه از آن بویی برده باشیم " . چینگ

" اگر امروز حتی یک کلمه از دیروز بیشتر بدانید مسلماً شخص دیگری هستید" . چاحیت

" از دشتمن خودت يكبار بترس و از دوست خودت هزار بار" . چارلي چاپلين

" علت هر شكستي عمل كردن بدون فكر است" . الكس مكنزي

" بدبختي انسان از جهل نيست از تنبلي است" .

R A H A
07-21-2011, 12:08 AM
" آنچه ما بكاريم درو مي كنيم و سرنوشت ما را به جزاي كارهايمان خواهد رسانيد" . اپيكوس فيلسوف

" در این روزگار ما به خاطر اندیشه ها می جنگیم و روزنامه ها سنگرهای ما هستند" . هاینه

" اگر به سخنی که گفته اید با تمام وجود پایبند هستید، دیگر نیازی نیست برای آن پوزش بخواهید" . ارد بزرگ

" به سراغ زنان می روی ؟ تازیانه را فراموش مکن !" . فردریش نیچه

R A H A
" سرچشمه همه فسادها بيكاري است، شيطان براي دست هاي بيكار، كار تهيه مي كند" . پاسكال

" كار و كوشش ما را از سه عيب دور مي دارد، افسردگي، دزدي و نيازمندي" . ولتر

" بيش از حد عاقل بودن، كار عاقلانه اي نيست" . مثل فرانسوي

" جواهر بدون تراش و مرد بدون زحمت ارزش پيدا نمي كنند" . مثل چيني

R A H A
" آنکه از دشمن داشتن می ترسد ، هرگز دوست واقعی نخواهد داشت" . هزلت

" حسد همچون مگس است که همه جای بدن سالم را رها می کند و بر روی زخمهای آن می نشیند" . چایمن

" ریشه کارمند نابکار ، در نهاد سرپرست و مدیر ناتوان است" . ارد بزرگ

" شايد بتوانيد دست و پای مرا به غل و زنجير کشيد و يا مرا به زندانی تاريک بيافکنيد ولی افکار مرا که آزاد است نمی توانید به اسارت در آوريد" . جبران خلیل جبران

R A H A
07-21-2011, 12:09 AM
" زن کودکی است که با اندک تبسم خندان و با کمترین بی مهری گریان می شود" . هرود

" چون دانستی که خدا از خاکت آفریده کردنکشی و خود رایی مکن" . بزرگمهر

" شاخ پربار سر بر زمين مي نهد و عظمت آن هم چنان در فروتني او جلوه گر است" . گاندي

" تولد و مرگ اجتناب ناپذيرند، فاصله اين دو را زندگي كنيم" . سانتابان

R A H A
آدمی ساخته ی افکار خویش است فردا همان خواهد شد که امروز می اندیشیده است . موریس مترلینگ

R A H A
روح کندوست که به زنبور عسل وحی می کند . موریس مترلینگ

R A H A
07-21-2011, 12:10 AM
ناپلئون بناپارت : هنگامی که دشمنت در حال اشتباه کردن است ، در کارش وقفه نینداز . آلبرت انیشتین : هیچ وقت چیزی رو خوب نمیفهمی مگر اینکه بتونی به مادربزرگت توضیحش بدی !
اسکار وایلد : همیشه دشمنانت را ببخش ، هیچ چیز بیش از این آنها را ناراحت نمیکند .

R A H A
ناپلئون بناپارت : مذهب چیزی است که مانع کشته شدن پولدار بدست فقیر میشود .

مارک تواین : بهتر است دهانت را ببندی و احمق بنظر برسی ، تا اینکه بازش کنی و همه بفهمند که واقعاً احمقی !

R A H A
آلبرت انیشتین : تفاوت بین نابغه و کودن بودن در این است که نابغه بودن محدودیت های خودش را دارد .

آلبرت انیشتین : دو چیز را پایانی نیست : یکی جهان هستی و دیگری حماقت انسان . البته در مورد اولی مطمئن نیستم !

R A H A
ماهاتما گاندی : آنچنان زندگی کن گویی که فردا خواهی مرد ، آنچنان بیاموز گویی که تا ابد زنده خواهی ماند .

البرت هوبارد : زندگی رو زیاد جدی نگیر ، چون هرگز از اون زنده بیرون نمیری .

آلبرت انیشتین : انسانهای باهوش مسائل را حل میکنند ، نوابغ آنها را اثبات میکنند

R A H A
07-21-2011, 12:11 AM
ژان کوکتو : ما باید به شانس ایمان بیاوریم ،‌ تا کی میتوانیم موفقیت کسانی را که دوستشان نداریم تفسیر کنیم .

آیزاک آسیموف : زندگی لذتبخش است و مرگ آرامش بخش ،‌این میان انتقال رنج آور است .

ناپلئون : اگر با دشمنی زیادبجنگی ،‌ بعد از مدتی تمام استراتژی های تو را فرا میگیرد .

R A H A
آزادی تلاش خردمندانۀ آدمی در جستجوی علت حادثه هاست . هربرت مارکوزه

رهایی و آزادی ، برآیند پرستش خرد است و دانایی . ارد بزرگ

آزادی این نیست که هرکس هرچه دلش خواست بکند ، بلکه آزادی حقیقی قدرتی است که شخص را مجبور به انجام وظایف خود می کند .ماکدونال

آزادی حقیقی آن نیست که هرچه میل داریم انجام بدهیم ، بلکه آن است که آنچه را که حق داریم بکنیم . ویکتور کوزن

R A H A
حاشا که آواز آزادی از پس میله و زنجیر به گوش تواند رسید و از گلوگاه مرغان اسیر . جبران خلیل جبران

" هرگز کسی که استعداد خوبی در تایپ کردن دارد پروفسور نخواهد شد!!!" . لوسی اسمیت

" زندگی آنقدر کوتاه است که بعضی ها فقط میرسند کارهای ضروری خود راانجام دهند!!!" . فرد هند فاین

" بدي را با عدالت پاسخ دهيد، مهرباني را با مهرباني" . كنفوسيوس

R A H A
07-21-2011, 12:14 AM
این همه پیغمبرها گفته اند که روح باقی می ماند و چنین و چنان می شود. اما هیچکس توجه نکرده که آیا روح ما قابل بقا هست یا نه ؟؟؟
شما را بخدا روح ما با این افکار پست و اندیشه هایی که از حدود معده و شهوت تجاوز نمی نماید آیا اگر از بین برود بهتر نیست ؟!؟ . موریس مترلینگ

R A H A
سکوی پرش و انتخاب بهتر می تواند در هر زمان و مکانی بروز کند مهم آنست که تا آن زمان ، پاکی و شادی خویش را نگاه داشت . ارد بزرگ

R A H A
شما این توان را دارید که زندگانی ای سرشار از عشق و رضایت بیافرینید . باربارا دی آنجلیس

R A H A
07-21-2011, 01:44 AM
بگذار تا شیطنت عشق چشمان تو را بر عریانی خویش بگشاید.

هرچند آن بجز معنی رنج و پریشانی نباشد.

اما کوری را هرگز بخاطر آرامش تحمل مکن

دكتر شريعتي

R A H A
دکترعلي شريعتي:<<ارزش هر انسان به حرفهایی است که برای نگفتن دارد>>

R A H A
کاش در دنیا سه چیز وجود نداشت: .........غرور .........دروغ .........عشق انسان با غرور می تازد... با دروغ می بازد... با عشق می میرد
دکتر علي شريعتي

R A H A
07-21-2011, 01:45 AM
اولین روز بارانی را به خاطر داری؟

غافلگیر شدیم چتر نداشتیم خندیدیم دویدیم وبه شالاپ شلوپ های گل آلود عشق ورزیدیم

دومین روز بارانی چطور؟پیش بینی اش را کرده بودی چتر آورده بودی و من غافلگیر شدم سعی می کردی من خیس نشوم و شانه سمت چپ تو کاملا خیس بود

و سومین روز چطور؟گفتی سرت درد می کند و حوصله نداری سرما بخوری چتر را کامل بالای سر خودت گرفتی و شانه راست من کاملا خیس شد. وچند روز پیش را چطور؟به خاطر داری؟که با یک چتر اضافه آمدی و مجبور بودیم برای اینکه پین های چتر توی چش و چالمان نرود دو قدم از هم دورتر راه برویم...فردا دیگر برای قدم زدن نمی آیم تنها برو..

دکتر علی شریعتی

R A H A
07-21-2011, 01:46 AM
اگر دروغ رنگ داشت؛
هر روز شايد،
ده ها رنگين کمان، در دهان ما نطفه می بست،
و بيرنگی، کمياب ترين چيزها بود.
دکتر علی شريعتی

R A H A
من درسرزمینی زندگی میکنم که مردم آن به زبان پارسی سخن میگویندولی به آن فارسی میگویندچون عربی (پ)ندارد.

دکترعلی شریعتی

R A H A
زن عشق می كارد و كینه درو می كند

دیه اش نصف دیه توست و مجازات زنایش با تو برابر ...

می تواند تنها یك همسر داشته باشد

و تو مختار به داشتن چهار همسرهستی ...

برای ازدواجش در هر سنی اجازه ولی لازم است

و تو هر زمانی بخواهی به لطف قانونگذار می توانی ازدواج كنی ...

او كتك می خورد و تو محاكمه نمی شوی ...

او می زاید و تو برای فرزندش نام انتخاب می كنی ...

او درد می كشد و تو نگرانی كه كودك دختر نباشد ...

او بی خوابی می كشد و تو خواب حوریان بهشتی را می بینی ...

او مادر می شود و همه جا می پرسند نام پدر ...

و هر روز او متولد میشود؛ عاشق می شود؛

مادر می شود؛ پیر می شود و میمیرد ...

و قرن هاست كه او عشق می كارد و كینه درو می كند

چرا كه در چین و شیارهای صورت مردش

به جای گذشت زمان جوانی بربادرفته اش را می بیند

و در قدم های لرزان مردش، گام های شتابزده جوانی برای رفتن

و درد های منقطع قلب مرد سینه ای را به یاد می آورد

كه تهی از دل بوده و پیری مرد رفتن و فقط رفتن را در دل او زنده می كند ...

و اینها همه كینه است كه كاشته می شود در قلب مالامال از درد ...

و این، رنج است.

» دکتر علی شریعتی «

R A H A
07-21-2011, 01:47 AM
http://www.iroonionline.com/uploadcenter/images/x6w2dyko26n96ehkmv.jpg

تو هنوز با زبان دستها آشنا نیستی؟؟حیف! حیف! کاش می توانستم زبان دستها را به تو بیاموزم.
دستها حرفهای خاص خودشان را میزنند، حرفهایی را که زبان بلد نیست، نگاه بلد نیست، لبها هم بلد نیستند، قلم ها بلد نیستند، شعرها بلد نیستند، موسیقیها بلد نیستند، خیال هم بلد نیست، حرفهای دستها حرفهای دیگری است، بعضی حرف ها را فقط دست ها به هم می گویند، فقط دست ها، فقط دست ها، فقط دستها...
در یک لحظه ی خاصی که به گفتن نمی آید، نمی توان بیان کرد که چگونه لحظه ای است، نمی توان پیش بینی کرد که کی فرا میرسد، اما هر وقت آن لحظه ی خاص مرموز پر هیجان و محرم فرا رسید، دست ها خودشان می فهمند
ناگهان، بی هیچ مقدمه ای، بی هیچ تصمیمی، اراده ای، به سراغ هم می آیند و انگشت ها در آغوش هم میخزند و با هم گفتگو میکنند، با هم حرف می زنند، خیلی روشن، خیلی ظریف، خیلی نرم، خیلی خوب...
چه حرف هایی! چه حرفها!
گفتگویشان زمزمه ی خاموشی است که در فضا منتشر نمیشود، به بیرون سرایت نمیکند، مثل حرف های زبان توی هوا، توی فضای خارج نمی ریزد که باز از توی هوای خارج، از فضای نامحرم و آلوده و وقیح بیرون باز بریزد توی گوش و از راهرو پر پیچ و خم و تنگ و تاریک و دور و دراز و چرب و کثیف گوش بگذرند و راه دراز و صعب العبوری را طی کنند و بخورند به پرده ی گوش و پرده ی گوش حرف ها را تحویل بدهد به عصب و ...هو...یک خروار کارهای اداری و تشریفاتی و رسید و امضا.... ارسال و اعزام تا حرفی که از نوک زبان پریده، بیرون شنیده شود.
اما دستها اینجور حرف نمی زنند، حرف ها نمی روند بیرون که بعد بیایند تو، اصلا دست ها احتیاجی ندارند که حر ف هاشان را توی کوزه ی کلمات بریزند و به وسیله ی این ظرف های صدا دار بیگانه ی آلوده و مستعمل حمل کنند..
دستها سر پیش هم می آورند، مثل دو قمری، دو کبوتر، سر در پر هم می برند و با هم نجوا میکنند، چنانکه هوا نمی فهمد، فضا نمی شنود، کلمات خبر نمی شوند، گوش به کار نمی آید، این همه واسطه و وسیله در کار نیست.
سر پیش هم می آورند، سر در سینه ی هم فرو می برند و پنهان از همه ی دنیا، دور از چشم زبان و گوش و فضا و هوا و این و آن با هم حرف می زنند، حرف های خودشان را می زنند، زمزمه ی عاشقانه می کنند، گفتگو می کنند، درد دل می کنند، گله می کنند، با هم عشق می ورزند، با هم از هم سخن می گویند، با هم از آشنایی، از دوستی و از خویشاوندی می گویند، با هم سوگند می خورند، با هم پیمان می بندند، چه قشنگ پیمان می بندند! چه قشنگ! ندیده ای!؟ احساس نکرده ای!
نمی دانی که چه صمیمیتی است در دستها، چه مهر و خلوص و محرمیت پی عاطفه ای است در دست ها، چقدر دست ها می توانند هم را دوست بدارند، دست ها قهر نمی کنند، با هم قهر نمی کنند، زود همدیگر را می بخشند، اگر دستی از دست دیگر دلگیر شد تا به عذر خواهی آمد و سرش را روی سینه ی او گذاشت فوری او را می بخشد، فوری او را در آغوش می کشد، فوری همه چیزهای بد، خاطره های بد، تقصیرهای بد، کارهای بد را فراموش می کنند، چقدرها دستها مهربانند، زود همدیگر را می بخشند، زود..
معلم شهید، علی شریعتی...

R A H A
07-21-2011, 01:47 AM
ساعت ها را بگذارید بخوابند.
بیهوده زیستن را نیازی به شمردن نیست.
دکتر شریعتی

R A H A
07-21-2011, 01:48 AM
چه حقیرند مردمانی که نه جرات دوست داشتن دارند،نه ارادۀ دوست نداشتن،

نه لیاقت دوست داشته شدن،نه متانت دوست نداشته شدن،

با این حال مدام شعر عاشقانه می خوانند...!!

دکتر شریعتی

R A H A
همسایه ام از گرسنگی مرد ، خویشاوندانش در عزایش گوسفند ها سر بریدند

(( دکتر شریعتی ))

R A H A
زنده بودن را به بیداری بگذرانیم،چون سالها به اجبار خواهیم خفت...!!

علی شریعتی

R A H A
حرفهائی ست که باید زد اما نه به کسی ، حرفهای بی مخاطب ،

و حرفهائی که باید به کسی زد اما نباید بشنود .

سخن از حرفهایی است به کسی ، به مخاطبی ،

حرفهایی که جز با او نمی توان گفت ،

جز با او نباید گفت ،

اما او نباید بداند ، نباید بشنود .

حرفهایی که مخاطب نیز نامحرم است

دكتر شريعتي

R A H A
07-21-2011, 01:50 AM
دکتر علی شریعتی :
حسین (ع) بیشتر از آب، تشنه لبیک بود افسوس
که بجای افکارش زخمهای تنش را نشانمان دادند و
بزرگترین
دردش را بی آبی نامیدند

R A H A
دل های بزرگ و احساس های بلند، عشق های زیبا و پرشکوه می آفرینند ( دکتر علی شریعتی )

انسان به اندازه ای كه به مرحله انسان بودن نزدیك می شود

احساس تنهایی بیشتر می كند . (دكتر علی شریعتی )

R A H A
دكتر شهید علی شریعتی
چه كسی میگوید كه گرانی است اینجا؟
دوره ارزانی است!
چه شرافت ارزان
تن عریان ارزان
و دروغ از همه چیز ارزانتر
آبرو قیمت یك تكه نان
و چه تخفیف بزرگی خورده است قیمت هر انسان!

R A H A
07-21-2011, 01:51 AM
تو هر چه می خواهی باش ، اما آدم باش! اگر پیاده هم شده است سفر کن . در ماندن می پوسی . هجرت کلمه بزرگی در تاریخ « شدن » انسان ها و تمدن هاست. /دکتر شریعتی ‎

R A H A
اساسا خوشبختی فرزند نامشروع حماقت است !!
همه کسانی که در جستجوی خوشبختی اند بیخود تلاشی بیرون از خود نکنند
اگر بتوانند نفهمند میتوانند خوشبخت باشند !!
برای خوشبخت بودن به هیچ چیز نیاز نیست ،جز نفهمیدن !

دکتر علی شریعتی

R A H A
نامم را پدرم انتخاب کرد ،نام خانوادگی ام را یکی از اجدادم ، دیگر بس است !
راهم را خودم انتخاب خواهم کرد ......................(دکتر علی شریعتی )

R A H A
07-21-2011, 01:53 AM
مراقب باشید چیزهایی را که دوست دارید بدست‌آورید وگرنه ناچارخواهید بود چیزهایی را که بدست آورده‌اید دوست داشته‌باشید (جرج برنارد شاو)

فرق انسان و سگ در آنست که اگر به سگی غذا بدهی هرگز تو را گاز نخواهد گرفت.(تولستوی)

اگر می‌خواهید در زندگی دوستان وفادار و یاران غمخوار داشته‌باشید، کم و خیلی دیر با مردم دوست شوید .(هرشل)
دوست داشتن کسانی که دوستمان می‌دارند کار بزرگی نیست، مهم آن است آنهایی را که ما را دوست ندارند، دوست بداریم ...(حضرت عیسی مسیح)

R A H A
07-21-2011, 01:53 AM
هیچ چیز در زندگی شیرین تر از این نیست که کسی انسان را دوست بدارد. من در زندگانی خود هر وقت فهمیده ام که مورد محبت کسی هستم, مثل این بوده است که دست خداوند اعلام را بر شانه خویش احساس کرده ام...(چارلز مورگان)

R A H A
07-21-2011, 01:54 AM
از میان کسانی که برای دعای باران به تپه ها می روند تنها آنهایی که با خود چتر به همراه می برند به کار خود ایمان دارند (آنتوان چخف)

هیچ کس نمی تواند ما را بهتر از خودمان فریب دهد . (گوته)

انسان ها شکست نمیخورند بلکه تنها تلاش کردن شان را متوقف می سازند(ارنست همینگوی)

R A H A
کسی که تا به حال عمل اشتباهی انجام نداده ، هیچ کار تازه ای انجام نداده است . (آلبرت انیشتن)
در کنجکاوی همانقدر لذت نهفته است که در تمام خواستن های شدید
لذت دانستن و کنجکاوی انقدر است که زندگی خیلی از کنجکاوان را به باد داده است.(الکساندر دوما)

در سقوط افراد در چاه عشق، قانون جاذبه تقصیری ندارد. (آلبرت انیشتین)

ود را بباز تا خود را بیابی ... (فیلسوف معاصر هندی)

R A H A
در زندگی انسان چیزی به زیبایی دوست داشتن نمی رسد. (ژرژساند)

دوست داشتن کسانی که دوستمان می‌دارند کار بزرگی نیست، مهم آن است آنهایی را که ما را دوست ندارند، دوست بداریم ...(حضرت عیسی مسیح)

R A H A
هیچ چیز در زندگی شیرین تر از این نیست که کسی انسان را دوست بدارد. من در زندگانی خود هر وقت فهمیده ام که مورد محبت کسی هستم, مثل این بوده است که دست خداوند اعلام را بر شانه خویش احساس کرده ام...(چارلز مورگان)

از میان کسانی که برای دعای باران به تپه ها می روند تنها آنهایی که با خود چتر به همراه می برند به کار خود ایمان دارند (آنتوان چیکف)

هیچ کس نمی تواند ما را بهتر از خودمان فریب دهد . (گوته)

R A H A
07-21-2011, 01:55 AM
اولین درسی که والدین باید به فرزندان خود بیاموزند، صداقت است. شوپنهاور
اگر سخن چون نقره است، خاموشی چون زر پربهاست. لقمان

آدمهای ماندگار به چیزی جز آرمان نمی اندیشند . ارد بزرگ

ازدواج چیزی جز یک دوستی که به تصویب پلیس رسیده است نیست . سارا برنار

آن که به خداوند پاک و مهربان بیش از دگران امید و بیم بسته است ، بیش از همه در خور ستایش است . بزرگمهر

هدف آدمهای کارآمد ، پیدا نمودن راهی مناسب برای ساختن ایده هاست . ارد بزرگ

انسان! خودت به یاری خود برخیز! . بتهوون

R A H A
گاهی بی رنگی از هر رنگی زیباتر و مفیدتر است. شاتو بریان

مهم نیست تا چه میزان رشد کرده ایم ، مهم این است که از آرمان هایمان دور نشده باشیم . ارد بزرگ

من تنها با مردی ازدواج می کنم که عتیقه شناس باشد ، زیرا فقط در این صورت است که هرچه پیرتر شدم در نظر شوهرم عزیزتر خواهم بود . آگاتا کریستین

ارزش هر کس به قدر خرد اوست . بزرگمهر

تنها آرمانهای بزرگ است که به ما بینشی فرا دنیوی می دهد . ارد بزرگ

وقایع خوش زندگی مثل درختان سبز و خرمی است که وقتیکه از دور نظاره شان می کنیم خیلی زیبا به نظر می رسند ولی به مجرد آنکه نزدیکشان شده و در داخلشان می رویم زیبائیشان هم از بین می رود ، شما در این موقع نمی توانید بفهمید زیبائیش به کجا رفته ، آنچه می بینید چند درخت خواهد بود و بس. شوپنهاور

R A H A
گریه چرا ؟ فتح را آرزو کنید. استفن گرین

پیش نیاز رسیدن به دلیری و بی باکی ، یافتن آرمان و خواسته ای هویدا است . ارد بزرگ

داروهای تلخ را با روپوش شیرین می پوشانیم چرا حقیقت و اخلاق را نیز با لباسهای زیبا نپوشانیم ؟ . شامفورت

اراده ی مرد عامل خوشبختی اوست. شچدرین

میندیش که دیگران ، تو را به آرمانت خواهند رساند . ارد بزرگ

آنکس بر خویشتن نگهبان دارد که برای رسیدن به هوس و آرزوهای کوچک قدر نیکخویی و جوانمردی را نشکند ، و اگر فزونی و کامیابی بد روزگار را دید تن به پستی و زبونی نسپارد. بزرگمهر

R A H A
بهترین لحظات زندگی من لحظاتی بود که در خواب گذراندم. بتهوون

مردمان توانمند در میان جشن و بزم نیستند . آنها در هر دم به آرمانی بزرگتر می اندیشند و برای رسیدن به آن در حال پیکارند . ارد بزرگ

زمان را بر کارهای خود تقسیم کنید تا کاری بر زمین نماند . بطلیموس

چرخهای سنگین و زنگ زدۀ زندگی با دستهای نامرئی امید می چرخد . ناصرالدّین صلب الزمانی

کیهان دارای ساختاری هدفمند است . این ساختار به آن پویایی بخشیده ، و برآیندی شگرف ، در آن بر جای می گذارد . ارد بزرگ

اگر مشکلی داری، به دلیل طرز فکر توست و تنها راهی که می توانی مشکلات را برای همیشه حل کنی، این است که طرز فکرت را تغییر دهی. وین دایر

R A H A
07-21-2011, 01:56 AM
آن که آرزوی سروری دارد باید هنر بسیار داشته باشد. بزرگمهر

برنامه داشتن ویژه گی آدمهای کارآمد است . ارد بزرگ

آدم درستکار به خاطر یک قطعه استخوان خود را به سگ تبدیل نمیکند . ضرب المثل دانمارکی

آدم فقیر حق بی شعور بودن و احمق بودن را ندارد . لاروشفوکولد

گاهی هدف خود ، سد دید آدمیست باید دور شد و آنگاه برگشت چه درخشان هویداست . ارد بزرگ

R A H A
07-21-2011, 01:56 AM
آدمیان به اندازه ای آسیب می آورند که جسارت کنند و خوبی به آن قدر می کنند که مجبور باشند . لاروشفوکولد

آدمی ساخته ی افکار خویش است فردا همان خواهد شد که امروز می اندیشیده است . موریس مترلینگ

کمک به همگان ، عشقی است که به برجستگان کمک می کند راه های سرفرازی را بیابند . ارد بزرگ

انسان آن قدر وقت ندارد که نیمی از عمرش را صرف نزاع و ستیزه کند . لرد آوی بوری

R A H A
07-21-2011, 01:57 AM
شادی و خوشبختی را هدف اصلی زندگی تان قرار دهید و کلیه فعالیت هایتان را بر اساس این هدف سازمان دهی کنید . برایان تریسی

انسان از پیروی چیزی یاد نمیگیرد ولی از شکست خیلی چیزها فرا می گیرد . کازوبون

هیچ گاه عشق به همدم را پاینده مپندار و از روزی که دل می بندی این نیرو را نیز در خویش بیافرین که اگر تنهایت گذاشت نشکنی و اگر شکستی باز هم نامید نشو چرا که آرام جان دیگری در راه است . ارد بزرگ

انسان باید از هر حیث چه ظاهر و چه باطن , زیبا و آراسته باشد . چخوف

R A H A
07-21-2011, 01:58 AM
نگران نباشید که مردم در مورد شما چه فکر می کنند . آنها احتمالا اصلا در مورد شما فکر نمی کنند . برایان تریسی

انسان باید خود را به دو چیز عادت دهد , جفای ایمان و ظلم بشریت . بقراط

نماز عشق ترتیبی ندارد چرا که با نخستین سر بر خاک گذاردن ، دیگر برخواستنی نیست . ارد بزرگ

انسان باید در دنیا مانند مهمانی باشد که او را به ضیافت دعوت کرده اند آن چه را پیش روی او آورند بخورد و انچه ندهند مطالبه نکند . بقراط

پذیرفتن اشتباهات خود و اقرار به اینکه تغییر عقیده داده اید نیاز به شهامت و شخصیت قوی دارد . اما فراموش نکنید که این امر یکی از عوامل اصلی صرفه جویی در وقت است . برایان تریسی

R A H A
انسان نه آن طور است که می پندارد نه چنان است که او را می شناسد و نه آن است که می نماید . وایلز

عشق چنان شیفتگی در نهان خود دارد که سخت ترین دلها نیز ، گاهی هوس شنا در آن را می کنند . ارد بزرگ

انسان وقتی در خانه نشسته است خوهان حادثه ای در زندگی و هنگامی که دچار حادثه می شود طالب زندگی آرام در خانه است . وایلز

سلامت کامل جسمانی و داشتن انرژی فراوان شما را قادر می سازد تا در مدت کمتری کارهای بیشتری انجام دهید . برایان تریسی

انسان وقتی در کار سیاست آسان فریب می خورد که تصور میکند دیگران را فریب داده است . ژول سیمون

R A H A
عشق همچون توفان سرزمین غبار گرفته وجود را پاک می کند و انگیزه رشد و باروری روزافزون می گردد . ارد بزرگ

تاریخ حقیقتى است که سرانجام به افسانه و افسانه دروغى است که سرانجام به تاریخ مى پیوندد. جین کاکتیو

هر روز 30 تا 60 دقیقه از وقت خود را به ورزش اختصاص دهید . این کار از چاق شدن جلو گیری کرده و تناسب اندام شما حفظ می کند . برایان تریسی

مى توانید انسانى را به کسب دانش رهنمون کنید، اما نمى توانید او را وادار به اندیشیدن کنید. اف پى دانسى

R A H A
آدمیانی اندک ، تنها به هدف می اندیشند ! و بسیار کسان که هدفشان جز خانه نشین کردن همان گروه و دسته کوچک نیست . ارد بزرگ

برگرداندن تصاویر آویخته بر دیوار، مسیر تاریخ را دگرگون نمى کند. جواهر نعل نهرو

در حین کار مرتبا برای جلوگیری از خستگی جسمی و ذهنی ، از جا برخیزید ، چند حرکت کششی انجام دهید و کمی راه بروید . برایان تریسی

با اندیشۀ آشفته دانش آموختن در گردباد آتش افروختن است . رومارسس

زمانی می توانید کسی را از راهی بازدارید که ابتدا هدفش را دگرگون ساخته باشید . تا کسی هدفش دگرگون نگردد شما راه به جایی نخواهید برد . ارد بزرگ

R A H A
07-21-2011, 01:59 AM
زندگی یک هدیه است: به ما حق ویژه، فرصت و مسؤولیت می‌دهد؛ باید به ازای آن، چیزی بازگردانیم و آن «خودِ اصلاح‌شده» ماست. تونی رابنیز

استراحت کوتاه یکی از ابزار های مدیریت زمان است . یک استراحت کوتاه می تواند شما را برای ساعاتی که در پیش دارید شارژ کند . برایان تریسی

بیشتر مردم به آزادی علاقه چندانی ندارند چون آزادی مستلزم و متضمن مسؤولیت است و بیشتر مردم از مسؤولیت واهمه دارند. زیگموند فروید

آنکه هدفش را ساده و باز نموده کمتر دچار سر در گمی می گردد . ارد بزرگ

در تئوری اگر به انسان در برابر اعمالش مسؤولیت بدهید، در آن صورت حق انتخاب دارد که قبول کند یا نکند. دیوید گاور

غذای سبک بخورید ، به خصوص هنگام ناهار تا در تمام بعد از ظهر ذهنی روشن و آماده داشته باشید . برایان تریسی

R A H A
من آمده‌ام که مسؤولیت کارهایی را که کرده‌ام بر عهده بگیرم. من مسؤولیت کاری را که نکرده‌ام، نمی‌پذیرم . الیور نورث

هدفمندان دارای دلدار ، فرهمندانند . ارد بزرگ

هر اندازه فداکاری ما در جنگ زیادتر و دشوارتر باشد ، تاج افتخاری که از آن حاصل می شود باشکوه تر خواهد بود . روزولت

استراحت کوتاه و ریلاکس کردن بدن اغلب یکی از راه های استفاده بهتر از وقت است چون باعث می شود که عملکرد شما بسیار بهتر از زمانی باشد که با خستگی کار می کنید . برایان تریسی

باید بخواهیم تا بتوانیم! . رنه دکارت

آدم های هدفمند فرمندند ، چرا که برآیند هدفمندی ، پاکی ست و پاکی شاهراه فرمندیست . ارد بزرگ

R A H A
مسؤولیت دوش به دوش قدرت و لیاقت [ظرفیت] حرکت می‌کند. جوسیا گیلبرت هولاند

به منظور تقویت نیروی ذهنی ، هر هفته یک روز کامل را در مرخصی به سر ببرید این استراحت باعث می شود که در شش روز بعد بتوانید خیلی بیشتر کار کنید . برایان تریسی

مردم از هیچ چیز به اندازه مسؤولیت وحشت ندارند؛ با وجود این هیچ چیز به اندازه مسوولیت در دنیا باعث پیشرفت انسان نمی‌شود. فرانک کرین

سرآمد دشواری و سختی دانایست و دانا چشم خویش را بر بسیاری از زیبایی های زود گذر گیتی خواهد بست . ارد بزرگ

مسؤولیت قبول کن، بگذار هرچه می‌خواهد پیش بیاید. آنتونی رابینز

هر روز وقتی را به فکر کردن در مورد برنامه هایتان و مرور اولویت بندی های خود اختصاص دهید تا مطمئن شوید که آیا از هر دقیقه از وقتتان به بهترین نحو استفاده می کنید یانه ؟ . برایان تریسی

R A H A
می اندیشم پس هستم ، هستم چون فکر می کنم ، و فکر می کنم چون شک می کنم . رنه دکارت

رنج آدمی را نیرومند می سازد برسان کوهستان سخت . ارد بزرگ

وقتی پا در رکاب اسب می نهی بر بال تاریخ سوار شده ای شمشیر و عمل تو ماندگار می شود چون هزاران فرزند به دنیا نیامده این سرزمین آزادی اشان را از بازوان و اندیشه ما می خواهند . پس با عمل خود می آموزانیم که پدرانشان نسبت به آینده آنان بی تفاوت نبوده اند .و آنان خواهند آموخت آزادی اشان را به هیچ قیمت و بهایی نفروشند . نادر شاه افشار

مدیرین زمان و استفاده بهتر از وقت عادتی است که برای داشتن یک زندگی رضایت بخش و توام با عملکرد عالی ضروری است . برایان تریسی

بعضی از سخنوران نمی دانند با دستهایشان هنگام صحبت چه کار بکنند . بهتر است جلو دهانشان را بگیرند . متورمن کولن

R A H A
دوستی با رنج ها و درد ها مانند دوستی با دشمن ستیزه جو ست ، باید بر ناراستی ها تاخت که این تنها راه ماندگاریست . ارد بزرگ

وقتی زندگی چیز زیادی به شما نمی دهد ، دلیلش آن است که شما هم چیز زیادی از او نخواسته اید . مارسل پیره وو

هرروز صبح پس از بیدار شدن ، بی درنگ مشغول مهم ترین کاری که باید انجام دهید شوید و سعی کنید آن را به اتمام برسانید . برایان تریسی

توهین ها مانند سکۀ تقلبی اند . ما ناگزیریم آنها را بشنویم ، ولی مجبور نیستیم قبولشان کنیم . رسورجن

آنچه بدست خواهی آورد فراتر از رنج و زحمتت نخواهد بود . ارد بزرگ

R A H A
07-21-2011, 02:00 AM
قبل از ازدواج دربارۀ تربیت اطفال شش نظریه داشتم ، حالا شش فرزند دارم ولی دارای هیچ گونه نظریه ای نیستم . روچستر

با تکرار مرتب این جمله در خود انگیزه ایجاد کنید : کار را همین الان انجام بده ! کار را همین الان انجام بده! . برایان تریسی

با شلاق اراده می توان اسبی وحشی و سرکش را رام کرد . راسین

بسیار یاد کردن از سختی های زندگی ، بردگی می آورد . ارد بزرگ

انسان در هر کار باید بداند کجا باید ترمز کرد . ضرب المثل فرانسوی

R A H A
تلویزیون از عوامل مهم اتلاف وقت است . این وسیله می تواند خدمتکار خیلی خوب و یا ارباب خیلی بدی باشد . برایان تریسی

انسان محل اشتباه و فراموشکاری است . بنیامین فرانکلین

گذشتن از سختی های پیش رو ، چندان سخت تر از آن چه پشت سر گذاشته ایم نخواهد بود . ارد بزرگ

آدم ها فقط در یک چیز مشترکند : متفاوت بودن . رابرت زند

زیادی سخت نگیرید . گاهی هم لازم است دست از کار بکشید و از سکوت لذت ببرید . برایان تریسی

تمام وعده و نویدهای دنیا فریبی بیش نیست و بهترین دستور و بهترین دستور زندگانی این است که اعتماد به نفس داشته باشی و و در پرتوی سعی و مجاهدت خود به مقامی برسی . میکلانژ

R A H A
آنکه سختی نکشیده ، نرمی و بهکامی نخواهد داشت . ارد بزرگ

انسان در عالم چون شبح سرگردانی است که در عبور از این راه حیاتی سایه ای از خود به یادگار نمیگذارد . ویکتور هوگو

تعلل در کارها می تواند وقت ، زندگی و موفقیت را از شما بدزدد. قاطعانه تصمیم بگیرید که آن را از بین ببرید . برایان تریسی

انسان در کنار دیگران عاقل تر است تا در کنار خویش . لاروشفوکولد

ارزش سختی های روزگار را باید دانست ، آنها آمده اند تا ما را نیرومندتر سازند . ارد بزرگ

انسان در هر سنی که از کار بازماند بهتر است که بعد بی درنگ بمیرد . ادیسون

R A H A
برنامه ریزی و سازماندهی کارها از قبل باعث پیشرفت ناگهانی کیفیت عملکرد شما در زندگی می شود . برایان تریسی

هنگامی که در سکوت شب گوش فرا دهی خواهی شنید که کوهها و دریاها و جنگلها با خود کم بینی و هراس خاصی نیایش می کنند . جبران خلیل جبران

مستمند کسی است ، که دشواری و سختی ندیده باشد . ارد بزرگ

جمع مال ، تحصیل کامیابی ، کسب دانش و شهرت ، هیچکدام با تندرستی برابری نمی کند . برای حفظ تندرستی باید از هر چیز که برای تندرستی مضر است پرهیز کرد . مخصوصاً از شهوت روانی . شوپنهاور

در تمام فعالیت های خود کار نکردن خلاق را تمرین کنید . بدین صورت که آگاهانه تصمیم بگیرید که انجام چه کارهایی ضرورت ندارد تا بدین ترتیب وقت بیشتری برای انجام کارهای کلیدی و مهم داشته باشید . برایان تریسی

R A H A
07-21-2011, 02:01 AM
طلوع و غروب عشق ، خود را به وسیلۀ درد تنهایی و جدایی محسوس می سازد . لابرویر

دشواری ، به هدف ما ارزش می بخشد . دشواری بیشتر ، ارزش فزونتر . ارد بزرگ

در زندگی ثروت حقیقی مهربانی است ، و بینوایی حقیقی خودخواهی . وینه

اصل پارتو می گوید که شما می توانید کارها را به دو دسته تقسیم کنید : تعداد کمی کارهای مهم و تعداد زیادی کارهای بی اهمیت . شما مشغول انجام کدامیک هستید؟ . برایان تریسی

R A H A
موسیقی؛ صدای خداست. پور سینا

سختی های بزرگ به آدمی نیرویی دو چندان می بخشد . ارد بزرگ

آز مایه نگرانی و تشویش خاطر است . بزرگمهر

برای غلبه بر تعلل در کار ، قبل از شروع ، با تهیه لیستی از تمام مراحل انجام کار خود را کاملا آماده کنید . برایان تریسی

راز جوانی من در این است که هر روز چیز تازه ای یاد می گیریم . سولون

R A H A
گیتی همواره در حال زایش است و پویشی آرام در همه گونه های آن در حال پیدایش است . ارد بزرگ

بدست آوردن آنچه را که ما آرزو داریم موفقیت است اما چیزی را که برای بدست آوردنش تلاش نمی کنیم ، خوشبختی است . لوسیا

همیشه قبل از انجام هر کار کوچک و جزئی از خود بپرسید : اگر این کار اصلا انجام نشود چه پیش خواهد آمد؟ . برایان تریسی

آن کس که به آموختن کوشاتر و گوشش به دانش نیوشاتر است ، امیدوارترین کسان است . بزرگمهر

نرمش و سازگاری با گیتی از هر کمین دلهره آوری ، رهایی مان خواهد بخشید . ارد بزرگ

وارد عمل شدن بدون برنامه ریزی علت همه شکست هاست . آلکس مک کنزی

R A H A
هرگز وسوسه نشوید که ابتدا کارهای جزئی را انجام دهید . این کار ممکن است همه زحمات شما را به باد دهد . برایان تریسی

با گریه به دنیا می آیی اما چنان زندگی کن که با خنده از دنیا بروی . سرنگ

برای شناخت آدمیان ، بجای کنکاش در اندیشه تک تک آنها ، بدنبال شناخت پیشوای انگاره و خرد آنها باشید . ارد بزرگ

یک مسافر خوب از خود هیچ ردی بر جا نمی نهد. لائو تسه

اگر برای شروع کار مشکل دارید ، بی درنگ قسمت کوچکی از کار را انجام دهید تا راه بیافتید . برایان تریسی

اگر ما چیزی را می خواهیم برای آن نیست که دلیلی بر آن پیدا کرده ایم بلکه چون آن را می خواهیم برایش دلیل پیدا می کنیم. شوپنهاور

کشوری که دارای پیشوایی بی باک است همه مردمش قهرمان و دلیر می شوند . ارد بزرگ

آن که پیروی خرد است دل به هوس نمی سپارد . بزرگمهر

R A H A
07-21-2011, 02:02 AM
کارهای خود را مثل کالباس برش دهید و به کارهای کوچک تقسیم کنید . یک تکه از کار را انتخاب کنید و بی درنگ انجام آن را آغاز کنید . برایان تریسی

علمی که با تقوا و پرهیزگاری همراه نباشد پشیزی ارزش ندارد . لویی

بی پایبندی به نظم در گیتی ، ویژگی آدمهای گوشه گیر است که عشق و احساس را سپر دیدگاههای نادرست خود می کنند. ارد بزرگ

علمی که تو را اصلاح نکند گمراهی است و مالی که تو را سود ندهد وبال است . ضرب المثل چینی

می توانید یک کار بزرگ را مثل یک قالب پنیر در نظر بگیرید که می خواهید آن را بخورید . آن وقت یک تکه پنج دقیقه ای از آن را جدا کرده و بی درنگ آن را انجام دهید . برایان تریسی

اختراع پول ، قاتل خوشبختی بشر شد . سنگا

آرمان ما نباید موجب نابودی دیگران گردد آرمانی ارزشمند است که بهروزی ما و دیگران را در پی داشته باشد . ارد بزرگ

سخنان سودمند را باید نشر کرد مانند افشاندن تخم گندم ، هر چند آب و هوا و زمین به رویاندن و بار آوردن دانه ها یاری نکند باز در گوشه و کنار خرمن ، سنبلها و خوشه های معدود سر دهد و خواهد رویید . لقمان

در انجام کارها برای پاداش دادن به خودتان نیز برنامه ریزی داشته باشید . هر قسمت کوچکی از کار که تمام می شود پاداش کوچکی به خودتان بدهید . برایان تریسی

R A H A
آن که طالب آسایش جان و تن است باید شکیبا و بردبار باشد ، در دوستی و داد و ستد با مردم کژی و کاستی و فریبکاری نکند . چون گناهی از کسی بیند و بر او دست یابد ببخشد ، و کینه خواه و تیز خشم و دشمن سوز و نا بردبار نباشد . بزرگمهر

همیشه بدنبال سرنوشتی بهتر برای خود باش ، و اگر کسب دانش آرمانت است هر آنچه در این مسیر رنج ببری ارزشش را دارد . ارد بزرگ

بهترین درمان برای قلوب شکسته این است که دوباره بشکند . سام منتز

خود را مجبور کنید که کارها را تمام کنید . وقتی کاری را شروع می کنید تا تمام نشده است دست از کار نکشید . برایان تریسی

برای ازدواج کردن بیش از جنگ رفتن شجاعت لازم است . کریستین

R A H A
تا وقتیکه مرد عروسی نکرده او را غیر کامل می خوانند ، بنابراین معلوم می شود پس از ازدواج کار مرد تمام است . باب هاپ
دانش امروز فر بسیاری در پی داشته ، اما نیروی جاری سازی آرامش به روان ما را ندارد . امنیت را بزرگان خردمند به ما می بخشند . ارد بزرگ
کسی که به آبادانی می کوشد جهان از او به نیکی یاد می کند . فردوسی خردمند

رشد شخصیت عامل اصلی صرفه جویی در وقت است . هر قدر انسان برتری شوید با صرف وقت کمتری می توانید به هدف های خود برسید . برایان تریسی

یک زندگی را وقتی می شود با خوشبختی قرین دانست که شروعش با عشق باشد و ختمش با جاه طلبی . بوسکالیا

رایزنی با خردمندان ، پیروزی در پی دارد . ارد بزرگ

اگر کسی ترا آنطور که میخواهی دوست ندارد، به این معنی نیست که تو را با تمام وجودش دوست ندارد . گابریل گارسیا مارکز

در آمد دلخواه سالانه خود را بر 2000ساعتی که در سال کار می کنید تقسیم کنید و از این به بعد فقط کارهایی را قبول کنید که دستمزدی به همان میزان یا بالاتر از آن داشته باشد . برایان تریسی

R A H A
اگر شما دشمن دارید ، بدی او را با خوبی پاداش ندهید ، زیرا این امر موجب شرمساری او می گردد . ولی به او وانمود کنید که او با این عمل خود برای شما خدمتی انجام داده است . نیچه

اهل خرد ، پیشتاز روزگار خویش اند . ارد بزرگ

آدمی باید از گناه بپرهیزد ، هر چه را به خویش نمی پسندد به دوست و دشمن خود روا ندارد . بزرگمهر

در جایی که کار می کنید به سخت کوش ترین فرد معروف باشید . این کار موفقیت شما را تضمین می کند . برایان تریسی

اراده محکم و متین که بخواهد به هر کس آنچه سزاوار است بدهد عدالت نام دارد . اولپن

گفتگو با خردمندان و دانشوران ، پاداشی کمیاب است . ارد بزرگ

اگر کمی چیزهای غیر لازم را بدانی بهتر از این است که هیچ ندانی . سندکا

R A H A
07-21-2011, 02:03 AM
انسان های معمولی 50%از وقت خود را صرف معاشرت ها و انجام کارهای شخصی بیهوده می کنند . شما چطور؟ . برایان تریسی

آسوده حال کسی است که بردبار است . بزرگمهر

دشمنی و پادورزی ، به آدم خردمند انگیزه زندگی می دهد . ارد بزرگ

اول صحت ، دوم جمال ، سوم مال و چهارم رفیق . این ها پله های نردبان سعادت است . ساموئید

هنگامی که بسیار خسته اید ، به خانه آمدن و زود به رختخواب رفتن یکی از بهترین راه های استفاده از وقت است . برایان تریسی

تمام افکار خود را روی کاری که دارید انجام می دهید متمرکز کنید . پرتوهای خورشید تا متمرکز نشوند نمی سوزانند. گراهام بل

هر آنکه خردمندتر است اهریمن بیشتر به او حمله می کند . در میدان جنگ و آورد او هزاران فتنه و افسون کشته شده را خواهی دید . ارد بزرگ

R A H A
روی زمین خانه موقتی است و زیر زمین جایگاه ابدی . ساموئل آدامز

اگر برای ماندن و کار کردن در جایی که هستید فقط یک ماه دیگر فرصت داشته باشید مایلید چه کاری را به اتمام برسانید ؟ بی درنگ برای انجام آن دست به کار شوید و تا آن را به پایان نرسانیده اید دست از کار نکشید . برایان تریسی

آن که در آموختن جهد نمی کند هرگز نباید در انجمن دانایان لب به گفتار بگشاید . بزرگمهر

بازده خرد برای اهل معنا ، کلام سکرآور است . ارد بزرگ

هر روز مقداری از وقتتان را به این اختصاص دهید که در مورد هدف های اصلی و واقعی خود و راه های بهتری که از طریق آنها می توانید روز به روز به هدف های خود نزدیک تر شوید فکر و تامل کنید . برایان تریسی

اراده از آن مرد کور نیرومندی است که بر دوش خود مرد شل بینایی را می برد تا او را رهبری کند. شوپنهاور

هنگامی که احساس می کنید کارهای زیادی است که باید انجام دهید و وقت کافی هم برای انجام تمام آنها ندارید به خودتان یادآوری کنید که تمام کاری که می خواهید انجام دهید تما م کاری است که می توانید انجام دهید . برایان تریسی

R A H A
در کارهای دشوار نشاط بسیار وجود دارد . لویی پاستور

سخن های پست ، آدمهای حقیر را جذب و خردمندان را فراری می دهد . ارد بزرگ

پسرها ، لنگرهای زندگی مادرانند . سوفوکل

هر هفته یک روز ، هر چهار ماه یک تعطیلات آخر هفته طولانی و هر سال حداقل دو هفته کامل به تعطیلات بروید . به تعطیلات رفتن یکی از بهترین راه های استفاده از وقت است . برایان تریسی

آنکس که نتواند در حلقۀ شادی و نشاط دیگران به صورت یکی از افراد در آید ، یا مغرور است یا ریاکار و یا در قید تشریفات . لاواتر

شب زندگی برای خردمند ، همچون روز روشن است . ارد بزرگ

حقیقت گفت مرا برهنه بگذارید و پیرایه بر من مبندید زیرا من هیچگاه از برهنگی خود شرمسار نیستم. اعتصام الملک

خلاقیت بالقوه خود را شکوفا کنید . مرتبا به دنبال راه های بهتری باشید که با استفاده از آنها بتوان کارهایی را که هم اکنون مشغول انجام آن هستید با صرف وقت و هزینه کمتری به انجام رساند . برایان تریسی

R A H A
آن که خشم بر او چیره نشود و بر گنهکار سخت نگیرد از گزند در امان است . بزرگمهر

آدم خردمند ، تار و پودهای اصلی زندگی را می یابد . ارد بزرگ

دوست واقعی کسی است که دستهای تو را بگیرد ولی قلب ترا لمس کند . گابریل گارسیا مارکز

وقتی کارهایی که باید انجام دهید زیادتر از حد معمول است برای آنکه دوباره بتوانید زندگی تان را تحت کنترل در آورید ابتدا لیستی از تمام کارهای کوچک و بزرگی که باید انجام دهید تهیه کنید . برایان تریسی

زن وقتیکه دوست بدارد ، غیر از محبوب خود چیزی را نمی بیند و هرچه عاطفه ، مهربانی و نوازش و فداکاری دارد تنها برای او به کار می برد . آلفونس دوده

آنکه پرسشهای پراکنده در وادی های گوناگون را همزمان می پرسد ، تنها می خواهد زمان و نیروی استاد را تباه کند . ارد بزرگ

خسروی بزرگتر ، بندگی بیشتر می خواهد . فردوسی خردمند

R A H A
07-21-2011, 02:04 AM
هدف اصلی مدیریت زمان و استفاده بهتر از وقت این است که به شما این توانایی را بدهد که وقت بیشتری را با کسانی که دوستشان دارید بگذرانید و به کارهایی بپردازید که از انجام آنها لذت می برید . برایان تریسی

زندگی مانند نقش و نگارهای قالی ایرانی است که زیبا هست ولی درک معنای آن مشکل است . آلدوس هاکلی

پرسش روشن شاگرد از پاسخ استاد ارزشمندتر است . ارد بزرگ

آنگاه که همه نیک سخن می گویند، پلید اندیشی عین خرد است . آلفرد مارشال

کیفیت کاری که انجام می دهید مهم تر از کمیت آن است . برایان تریسی

از مردم دور باش و تنها زندگی کن ، نه به کسی ظلم کن و نه بگذار کسی به تو ظلم کند . ابوالعلامعری

پرسشگری حس کودکانه ایی است که تا پایان زندگی باید همراهش داشت . ارد بزرگ

R A H A
بسامدها : امواج پرسیدم دوست بهتر است یا برادر ؟ گفت دوست برادری است که انسان مطابق میل خود انتخاب می کند . امیل فاگو

زندگی خود را آسان کنید . مدام به دنبال راه های حذف کارها و فعالیت های غیر ضروری باشید . برایان تریسی

کسی که بر جایگاه خویش منم زد بخت از وی روی بر خواهد تافت . فردوسی خردمند

اگر شور زندگی و امید را ، در پیکره خاکستری یاران خویش بارور کنیم تنهایی هیچ گاه به سراغ مان نخواهد آمد . ارد بزرگ

دانش پزشکی در عرض چند سال گذشته چنان پیشرفت حیرت انگیزی کرده است که امروز برای یک پزشک غیر ممکن است در بیمار خود عضو سالم پیدا کند . اریل وینسون

ز خواندن مطالب غیر ضروری خود داری کنید. اشتراک خود را با مجله ها و روزنامه هایی که به آن نیاز ندارید قطع کنید . برایان تریسی

سعادت دیگران بخش مهمی از خوشبختی ماست . ارنست رنان

در پایان کوچه بن بست زندگی ، بارها و بارها ابله هان را دیدار خواهی کرد . ارد بزرگ

R A H A
شما بدون تسلط بر خود نمی توانید فاتح دیگران باشید. کیم وو چونگ

80% از کلیه اطلاعاتی که بایگانی و ذخیره می شوند هرگز مورد استفاده مجدد قرار نمی گیرند . برایان تریسی

انسان اگر ناخوش باشد و کار کند بهتر از این است که سلامت باشد و بیکار بنشیند . کازوبون

این سخن پذیرفته نیست که : “پیکر بزرگترین زندان روان آدمی است” باید گفت پیکر بهترین دوست و همدم زندگی این جهانی روان است چرا که همیشه بدون کوچکترین بهانه ای بدنبال خواسته های او می دود . این که گفته شود روان در بند بدن است و باید زودتر آزاد شود تا به دیدار دلدار بشتابد ، اشتباه است چون هم او بدن را به روان هدیه نموده است کسی که دلدار می خواهد باید به خواست او تن دهد . ارد بزرگ

انسان با استقامت قدرت و نفوذ تعقل واستدلال میتواند حتی بر وبا و طا عون غلبه کند . ناپلئون بناپارت

قبل از بایگانی و نگهداری هر مطلبی ابتدا از خود بپرسید : آیا باز هم به این اطلاعات نیاز پیدا خواهم کرد . برایان تریسی

به گرسنگی مردن بهتر که نان فرو مایگان خوردن . سعدی

R A H A
آدمی با کینه ، زندگی را بر دوستان نیز تنگ می کند . ارد بزرگ

دشمن چون از همه حیلتی فرو ماند سلسلۀ دوستی بجنباند . پس آنگه به دوستی کارها کند که هیچ دشمنی نتواند . سعدی

امروزه هر فردی مطالب زیادی را باید بخواند اما قانون جمع آوری اطلاعات این است: اگر بیش از شش ماه از آن می گذرد دیگر ارزشی ندارد . برایان تریسی

بی خردی اسارت بدنبال دارد .و خرد موجب آزادی و رهایی است . فردوسی خردمند

آدمیانی مانند گل های لاله ، زندگی کوتاه در هستی و نقشی ماندگار در اندیشه ما دارند . ارد بزرگ

R A H A
07-21-2011, 02:05 AM
موفقیت تنها یک چیز است این که : زندگی را به دلخواه خود بگذرانید. کریستوفرمورلی
پیش از آنکه یک کتاب را به طور کامل بخوانید ، با ورق زدن و مرور سریع مطالب ، سرعت خود را در خواندن کتاب بالا ببرید . برایان تریسی

جامعه وجود ندارد جوامع وجود دارد . کوروش

سرایش یک بیت درست از زندگی ، نیاز به سفری ، هفتاد ساله دارد . ارد بزرگ

در مطالعه مجلات ، به منظور صرفه جویی در وقت ، مقالات مورد نیاز خود را جدا کنید و برای مطالعه بعدی بایگانی کنید . برایان تریسی

بعضی صلیب را روی گور خود می گذارند و برخی آنرا لنگر کشتی می سازند . کولستون

مبارزه است که قدرت می آورد نه استراحت. استائل

حافظه خود را طوری تقویت کنید که بسته به نیازتان بتوانید توانایی خود را در به یاد آوردن نام ها ، اعداد و ارقام ، مطالب و اطلاعات لازم افزایش دهید . برایان تریسی

تاریکی در زندگی ماندگار و ابدی نیست ، برسان روشنایی . ارد بزرگ

R A H A
بیشتر کسانی موفق شده اند که کمتر تعریف شنیده اند . امیل زولا

مدام مطالعه کنید ، به نوارهای آموزشی گوش دهید و به دنبال ایده هایی باشید که به شما کمک می کنند تا کارآیی بیشتری پیدا کنید . برایان تریسی

آنگاه که هنر خوار می گردد جادو ارجمند می شود . فردوسی خردمند

در زندگی نادان سرانجام یک گره ، صدها گره باز نشدنی است . ارد بزرگ

اندیشه کردن به این که چه بگویم، بهتر است از پشیمانی از این که چرا گفتم . سعدی

تند خوانی را یاد بگیرید تا بتوانید در مدت کوتاه تری مطالب بیشتری را مطالعه کنید . برایان تریسی

ای سالک ، یکی یکی ، قدم به قدم . راهی نیست . راه با پیمودن پدید می آید . با پیمودن است که راه را می سازی ، و اگر واپس بنگری ، هر آن چه میبینی ، فقط رد گام هایی است که روزی پاهایت دوباره آنها را می پیماید . ای سالک ، راهی نیست ، راه با پیمودن پدید می آید . آنتونیو ماچادو

R A H A
صدا زنده است یا مرده؟ رنگ ها بخشی از پیکره ای زنده اند یا مرده ؟ ! آذین بند و رخت چطور؟ !!!
اگر کسی در این پرسش ها خوب بنگرد خواهد دید همه آنها دارای روان و نیرو هستند . یک آوای زیبا می تواند شما را از خود بی خود کند ، رنگی ویژه می تواند شما را آرامش و یا به خشم در آورد و یا پدیده های بی جانی همچون نامه و جامه و … به صد زبان با شما گفتگو می کنند ، همه آنها در حال سرودن آواز خوش دمادم زندگی اند … ارد بزرگ

مردان قانون وضع می کنند و زنان اخلاق به وجود می آورند. کونته ورسیه

در هر حوزه ای حجم اطلاعات هر سه تا پنج سال دو برابر می شود . این بدان معناست که دانش شما نیز باید در طول این مدت دو برابر شود . برایان تریسی

رُلهایی که در صحنۀ زندگی به عهدۀ ما واگذار شده است به انتخاب و اختیار ما نبوده و تنها وظیفۀ ما این است که آنها را به خوبی بازی کنیم . اپیکتت

اگر آغاز زندگی ات با سپیده دم و روز همزاد گشت همواره در جست و جوی چراغ و پناهگاهی برای شبانگاهان باش ، و اگر درشب و سیاهی آغاز شد از امید در خود چراغی بیافروز که پگاه خوشبختی نزدیک است. ارد بزرگ

برای کوبیدن یک حقیقت ، خوب به آن حمله مکن ، بد از آن دفاع کن . علی شریعتی

انسان های مثبت و موفق همیشه درباره راه حل ها فکر و صحبت می کنند و انسانهای ناموفق در مورد مشکلات و شما جزء کدام گروه هستید؟ . برایان تریسی

R A H A
07-21-2011, 02:06 AM
سعادت مثل پروانه ایست که روی برگهای گل به خواب رفته باشد . به مجرد اینکه نزدیکش بروی بالهای خود را باز کرده و در فضا پرواز می کند . آندره تواید

دوستان فراوان نشان دهنده کامیابی در زندگی نیست ، بلکه نشان نابودی زمان ، به گونه ای گسترده است. ارد بزرگ

یک خوش بین تمام عیار باشید . در هر موقعیتی به دنبال چیزهای مثبت باشید تا بتوانید از آنها استفاده کنید . برایان تریسی

فرمانرویانی که گوش به فرمان مردم دارند در زندگی جز رامش و آوای نوش نخواهند شنید . فردوسی خردمند

نگذاریم تقویم وساعت ، این حقیقت را یادمان ببرد که لحظه لحظه زندگی ، یک معجزه است و در پس آن ، حقیقتی . اج - جی - ولز

زندگی میدان ادامه راه اشتباه نیست هر گاه پی به ناراستی راه خود بردیم باید به ریشه و بن پاکی خویش باز گردیم ، نه آنکه با اشتباهی دیگر آن را ادامه دهیم که برآیند آن ، از دست دادن همه عمر است . ارد بزرگ

برکت عمر را در روشنایی چشم و فرح دل را در مشاهده نیکوان دانید . عبید زاکانی

با حذف تمام کارهای که انجام آنها از اهمیت ناچیزی بر خوردار است می توانید کارهای خود را با سرعت بسیار بیشتری به اتمام برسانید . برایان تریسی

R A H A
07-21-2011, 02:06 AM
برای انسان تیره بخت، مرگ تخفیف در مجازات زندان زندگی است . الکساندر چیس

آنکه زندگی بدون رنج و تلاش را برمی گزیند پیشاپیش مرگ خویش را نیز جشن گرفته است . ارد بزرگ

خـدایا تـو چگونه زیـسـتـن را به مـن بـیاموز مـن خـود چگونه مُـردن را خـواهـم آموخـت . شریعتی

در هر کاری 30% از وقت معمولا صرف جست و جو برای یافتن چیزهایی می شود که معلوم نیست کجا گذاشته شده اند. اطلاعات و مدارک خود را با دقت بایگانی کنید . برایان تریسی

ابلیس مانند نیکخواهان پیش می آید ، ابتدا عهد و پیمان می گیرد ، سپس راز می گوید . فردوسی خردمند

هیچ پیر جهان دیده ای منکر برآیند زهرآلود ، دارایی حرام در زندگی آدمی نیست . ارد بزرگ

دوستت دارم ؛ نه به خاطر شخصیت تو ؛ بلکه به خاطر شخصیتی که در هنگام با تو بودن پیدا می کنم . گابریل گارسیا مارکز

در اغلب موارد ، انجام 20% از یک کار منجر به دست یافتن به 80%از نتایج آن می شود . برایان تریسی

R A H A
07-21-2011, 02:07 AM
برای تحمل شدائد زندگی باید عاشق چیزی بود ، کاری ، زنی ، آرمانی و …مارکوس آنا

در دوی زندگی ، همیشه هماورد را شانه به شانه ات بپندار و همیشه با خود بگو تنها یک گام پیشترم ، تنها یک گام . ارد بزرگ

سرانجام کشف شد که صاحب بیمارترین افکار و خشن ترین قلبها مردانی هستند که زود به زود عاشق می شوند. روسکین

هر فعالیتی در جهت تقویت انضباط فردی برای استفاده بهتر از وقت و مدیریت زمان باعث تقویت سایر اصول انضباطی نیز می شود . برایان تریسی

هنوز خنجر خون آلود قاتلی پهلوی مقتولش نیامده که پنجۀ ثالثی گلویش را می فشارد . محمد مسعود

اگر در بند زندگی روزمره تان شوید نمی توانید گامی بسوی بهروزی بردارد . ارد بزرگ

گوش شنونده همیشه در جست و جوی سخن خردمندانه و حکیمانه است . فردوسی خردمند

بهانه جویی نوعی بیماری است که موفقیت را نابود می کند . به هر قیمتی شده از آن اجتناب کنید . برایان تریسی

از آنجایی که می توانیم آینده را کنترل کنیم نباید آن را پیش بینی نماییم ( درست همانطوری که هوای درون خانه را پیش بینی نمی کنیم زیرا آن را کنترل می کنیم).تا آنجایی که می توانیم به تغییراتی که نه برآنها کنترل داریم نه انتظارشان را داریم (مثل راندن اتومبیل) واکنش فوری و موثر نشان دهیم ، به پیش بینی آن نیازمند نیستیم.هرچه بیشتر بتوانیم خود را با چیزی که کنترلی بر آن نداریم سازگار کنیم ، نیازمان به کنترل آن کمتر می شود . راسل ایکاف

ساده باش ، آهوی دشت زندگی ، خیلی زود با نیرنگ می میرد . ارد بزرگ

R A H A
07-21-2011, 02:07 AM
اگر قرار است قانونی برای شاد بودن داشته باشید، بگذارید این باشد: برای شاد بودن من لازم نیست حتما چیزی در زندگی ام رخ دهد. من شادم برای این که زنده ام! زندگی موهبتی است که به من داده شده و من از آن لذت می برم . مجله سبز

اگر کاری ارزش انجام دادن داشته باشد باید آن را شروع کرد حتی اگر در ابتدای کار عملکرد ضعیفی داشته باشیم . برایان تریسی

آرامترین کلماتند که طوفانی را با خود به همراه می آورند . افکاری که با پای کبوتران پیش می آیند جهان را مسخر می سازند . نیچه

نتیجه گیری زود پس از رخدادهای مهم زندگی از بی خردی است . ارد بزرگ

اگر شغلی داری که هیچ سختی در آن نیست پس بدان که اصلاً شغل نداری. ماکلوم اس فوربس

به دیگران قول100%بدهید که کاری را تا تاریخ معینی به اتمام خواهید رساند . قول دادن به دیگران در شما انگیزه ایجاد می کند . برایان تریسی

در دنیا تنها دو چیز زیباست ، زن و گل . مالرب

آنانیکه سامان و پویندگی در کیهان را دروغ می پندارند ، همواره در اندیشه کین خواهی و حمله به جهان پیرامون خویش هستند . زندگی خود و نزدیکانشان را تباه می سازند و سرانجام در برآیندی بزرگتر از هستی ناپدید می شوند . ارد بزرگ

سعی نکنیم بهتر یا بدتر از دیگران باشیم، بکوشیم نسبت به خودمان بهترین باشیم. مارکوس گداویر

به محض اینکه کار مهمی را شروع می کنید مصمم شوید که تا تمام شدن آن دست از کار نکشید . برایان تریسی

بیشتر بدبختی های ما قابل تحمل تر از تفسیرهایی است که دوستانمان دربارۀ آنها می کنند . کولتون

R A H A
07-21-2011, 02:08 AM
بدان همواره آنکه برای رسیدن به تو از همه چیزش می گذرد روزی تنهایت خواهد گذاشت، این هنجار دردناک زندگی است . ارد بزرگ

جز مرگ را ، هیچ کسی از مادر نزاد . فردوسی خردمند

هر روز یک زمان 15 دقیقه ای را به این اختصاص دهید که بی وقفه روی ایده خود کار کنید . برایان تریسی

اگر بکوشی و در پی نصیبی حتی برای خود باشی بدان که صالحی . جبران خلیل جبران

کجاست سینه کش کوهستان سرد و بلندی که گامهای برآزندگان را بر تن خویش به یادگار نداشته باشد ؟ . ارد بزرگ

در میان ملکات ذهنی ، حافظه بیش از همه می شکفد و پیش از همه می میرد . کولتون

هنگامی که مشغول انجام کار بزرگی هستید آن را به صورت تمام شده در ذهن خود مجسم کنید . برایان تریسی

خوشبختی میان خانه ی شماست، بیهوده آن را در میان باغ دیگران می جویید. مارک اورل

برآزندگان خواهند ساخت سرآیندگان از پس آن خواهند سرود و زمین آیندگان را بارور می سازند . ارد بزرگ

راز خوشبختى در این است که بدانید دیگران دلیل خوشبختى شما هستند. لرد تنیسون

R A H A
انجام کارهایی را شروع کنید که بیش از همه موجب ترس ، اضطراب و استرس در شما می شود . برایان تریسی

آدم های حقیر،انسانهای والا را دیوانه میپندارند. چرا که این انسانها سرشت نامعقول تری داشته و به سمت چیزهای استثنائی جذب میشوند:چیزهایی که هیچ جذابیتی برای بسیاری از مردم ندارند . فردریش نیچه

پیران فریبکار، آتش زندگی جوانانند . ارد بزرگ

آن که در طلب کمال است باید خرد ور و با دانش باشد . بزرگمهر

روش دیگر در انجام کارهای بزرگ ، شروع کردن کار را از درون است . یعنی ابتدا کارهایی را که مهم تر هستند انجام دهید . برایان تریسی

تولد و مرگ اجتناب ناپذیرند ، فاصله این دو را زندگی کنیم . سانتا بان

آنانی که در کنار ما زندگی می کنند اما کنشی ندارند و وارستگی را در پشت کردن به جهان می دانند گوشه نشینی می کنند و همه چیز را گذرا می دانند تکه گوشتهای هستند که هنوز از جهان حیوانی خود به دنیای آدمیان پا نگذاشته اند . آنکه ما را به این جهان آورد فر و خرد را مایه رشد ما قرار داد ، باید به آنان گفت خرد و دانش را انکار کردن با خوابیدن و مردن تمیزی ندارد . ارد بزرگ

R A H A
غذایی را بخور که می پسندی ,لباسی را پبوش که مردم می پسندند. ادیبان

یک روش در انجام کارهای بزرگ ، شروع کردن کار از بیرون است . یعنی ابتدا کارهای کوچک مختلف را انجام دهید تا در خود شتاب ایجاد کنید . برایان تریسی

اول اندیشه، وانگهی گفتار . لائوسته

آنکه فکر می کند با گذشتن از زندگی خویش می تواند همه را دلشاد دارد و مخالفی هم نداشته باشد ! سخت در اشتباه است . ارد بزرگ

R A H A
07-21-2011, 02:09 AM
دانش به تنهائي يك قدرت است.
فرانسيس بيكن
تنها از بچه ي شيطان امروز مرد کارآمد فردا توان ساخت.
روسو

دوست بداريد كساني را كه به شما پند مي دهند نه مردمي كه شما را ستايش مي كنند.
دور وبل

شاد ماندن به هنگامي كه انسان درگير و دار كارهاي ملال آور و پرمسئوليت است، هنر كوچكي نيست.
(( نيچه Nietzsche ))

اگر نمي خواهي در حق تو داوري شود درباره ديگران داوري نكن .
ابراهام لينكلن

سرزميني که اسطوره هاي خويش را فراموش کند به اسطورهاي کشورهاي ديگر دلخوش مي کند فرزندان چنين دودماني بي پناه و آسيب پذيرند .
(( ارد Orod ))

بازي تمريني است آماده کننده براي زندگي و سودمند براي رشد جسماني آدميزاد ؛ و همچنان که بازي جانوران تمرين غرايز مشخص و معيني مانند غريزه ي پيکار و شکار است، کودکي هم که بازي مي کند ادراک و هوش و تمايل خود را به آزمايش کردن و نيز غرايز اجتماعي و نظاير آن را در ضمن اين کار قوت مي بخشد.
کارل گروس

از تمام صفاتي که براي پرورش جان و جسم شما سودمند است هيچ يک به سودمندي تصميم و اراده نيست .
پوشه

اگر دانش ما اين همه به بي طرف بودن خود مي نازد، از آن روست كه جز كنجكاوي ناسالمِ ناتوانان چيز ديگري ندارد .
(( نيچه Nietzsche ))

R A H A
هر جدايي يک نوع مرگ است و هر ملاقات يک نوع رستاخيز .
(( شوپنهاور Schopenhauer ))

مرد بزرگ تنها به خود متکي است و جز از خود از هيچکس چيزي طلب نمي کند ولي مردان کوچک از ديگران توقع دارند .
پاتريک هانري

منتقدين پر حرف بجاي عملگرايان کم حرف هم سخن مي گويند .
(( ارد Orod ))

مصمم شويد كه كارى بايد صورت گيرد، سپس راه انجام آن را خواهيد يافت .
آبراهام لينكلن

مي توان حقيقتي را دوست نداشت، اما نمي توان منكر آن شد.
روسو

دانستن كافي نيست، بايد به دانسته خود عمل كنيد.
ناپلئون هيل

هر اقدامي اگر بزرگ باشد، ابتدا محال به نظر مي رسد.
كارلايل

به انسان تندرستي و ثروت بدهيد ، او هر دو را در جستحوي سعادت از دست خواهد داد .
پوشه

R A H A
منتقدي که در انتهاي نقد خويش ، راه و شيوه درست را نشان نمي دهد ياوه گويي بيش نيست .
(( ارد Orod ))

آدمي ساخته افكار خويش است، فردا همان خواهد شد كه امروز مي انديشيده است.
(( مترلينگ Maeterlinck ))

به توانائي خود ايمان داشتن نيمي از كاميابي است.
روسو

اگر خرسند و رضا باشي زندگي به دلخواه مي سپاري .
(( بزرگمهر Bozorgmehr ))

آنکس که زورمند و قوي است ، مي تواند با مشت تواناي خود دهان ضعيفي را در هم بشکند در حاليکه بايد بداند که مشت درشت تري هم در آستين قويتري پنهان است .
پوشه

بازي به کودک امکان مي دهد که ميل به برتري جويي و خودنمايي خويش را به سادگي نشان داده و آن را آرام سازد ، بدين معني که کودکان خردسال در بازيهاي خويش واقعيت را با توجه به خواست هاي خود دگرگون جلوه مي دهند .
آدلر

آنهايي که آمادگي براي پاسخگويي به تجاوز دشمن را با گفتن اين سخن که : " جنگ بد است و بايد مهربان بود ، درگيري کار بديست" را رد مي کنند ، ساده لوحاني هستند که خيلي زود در تنور دشمن خواهند سوخت .
(( ارد Orod ))

R A H A
به نظر من ما روزي خواهيم مرد که نخواهيم و نتوانيم از زيبايي لذت ببريم و در صدد نباشيم آن را دوست بداريم .
آندره ژيد

اگر ما (( بي دل و جان )) هستيم ؛ دست کم نسبت به زندگي چنين نيستيم ؛ بلکه ؛ اکنون با همهء انواع (( تمنيات )) روبروييم .
با خشمي ريشخند آميز در آنچه (( آرمانها )) مي ناميمشان ؛ در حال غور و تامل هستيم.
ما خويش را خوار مي شماريم تنها از آن رو که لحظاتي وجود دارند که نمي توانيم آن انگيزش نامربوطي را که (( آرمانگرايي )) نام دارد ؛ مهار نماييم.
تاثير نازپروردگي بيش از اندازه ؛ نيرومند تر از خشم فرد بي دل و جان است .
(( نيچه Nietzsche ))

دانايان با عمل زندگي مي كنند , نه با انديشه عمل .
کارلوس کاستاندا

شغل تنها زماني ارزش و اعتبار دارد كه آزادانه پذيرفته شود .
آلبركامو

تا چيزي را نپذيريم نمي توانيم تغييرش دهيم .
كارل يونگ

عشق نور است که هرچه را در مسيرش قرار بگيرد - از جمله قلب ها را - از خود روشن مي سازد .
(( دي آنجليس B. De Angelis ))

R A H A
07-21-2011, 02:10 AM
دهکده کوچک جهاني به مفهوم قرباني کردن فرهنگ و پيشينه خود در مقابل فرهنگ تهي غرب است .
(( ارد Orod ))

صاحب همت در پيچ و خم هاي زندگي هيچ گاه با ياس و درماندگي رو به رو نخواهد شد .
(( ناپلئون بناپارت Napoleon ))

وضع و حال مردمان تنگ فکر به وضع و حال بطريهاي تنگ دهن مي ماند ، هرچه کمتر در خود داشته باشند با سر و صداي بيشتري آن را به خارج مي ريزند .
پوپ

ما ندرتاً درباره آنچه که داريم فکر مي کنيم ، درحاليکه پيوسته در انديشه چيزهايي هستيم که نداريم .

خدا به زمان احتياج ندارد و هرگز دير نمي کند .
اسکاول شين

اگر شاه به تو مهربان باشد دلير و گستاخ مشو ، از آنکه طبع شاه چون آتش است و دل شير از آن مي هراسد .
(( بزرگمهر Bozorgmehr ))

ابلهان در سرزمين هاي کوچک همواره سنگ کشورهاي بزرگ را به سينه مي زنند و هم ميهنان خويش را تشويق به بخشش ميهن و ناموس خود مي کنند .
(( ارد Orod ))

R A H A
آرزومند آن مباش که چيزي غير از آنچه هستي باشي، بکوش که کمال آنچه هستي باشي .
دي سلز

اگر به دنبال موفقيت نرويد خودش به دنبال شما نخواهد آمد .
مارو اكلينز

اگر ندانيد كه به كجا مي رويد , چگونه توقع داريد به آنجا برسيد ؟ .
باسيل اس.والش

خشم با ديوانگي آغاز مي شود و با پشيماني پايان مي پذيرد .
فيثاغورث

وقتي هدفمان را از دست مي دهيم مجبور هستيم سعي خود را چند برابر كنيم .
مارك تواين

هدف آرماني آدمهاي کارآمد پيدا نمودن راه مناسب براي رسيدن به ايده هاست .
(( ارد Orod ))

هيچ يك از تمايلات نفس انساني خطرناكتر از تمايل به تنبلي نيست .
اسمايلز

R A H A
زيبايي ناپايدار و فضيلت جاودانه است .
(( گوته Goethe ))

مراقب باشيد چيزهايي را كه دوست داريد بدست‌آوريد وگرنه ناچار خواهيد بود چيزهايي را كه بدست آورده‌ايد دوست داشته‌باشيد.
جرج برنارد شاو

دنيا را نگه‌داريد. مي‌خواهم پياده شوم.
آنتوني نيولي

من از عشق بدم مي آيد ، براي اينکه يک بار عاشق شدم و مادرم را فراموش کردم .
مارک تواين

نو آوري نتيجه خواست و تلاش ماست نه رخدادهاي ناگهاني .
(( ارد Orod ))

كسي كه هميشه مي خواهد اشتباه ديگران را ثابت كند , آنها را از خود دور مي كند .
ناپلئون هيل

انديشيدن تا زماني كه با عمل همراه نباشد , خلاقانه نيست .
استون

R A H A
07-21-2011, 02:11 AM
بزرگترين اشتباهي كه كسي مرتكب مي شود , اين است كه دائم از اشتباه كردن بترسد .
آلبرت هوبارد

هر چه موانع جدي تر و سخت تر باشد , لذت تلاش و پيروزي بيشتر است .
اريك باتروورت

اگر بخواهي بر عالم فرمانروا باشي بايد عقل بر تو حاكم باشد .
سه نه ك

آنهايي که از زادگاه خود مي روند تا رشد کنند با سپري شدن روزگار مي فهمند بزرگترين گنج زندگي را از دست داده اند و آن زادگاه و ميهن است .
(( ارد Orod ))

صديق ترين ،بي توقع ترين،مفيدترين و دائمي ترين رفيق براي هر كسي كتاب است.
مارك تواين

يكي از راههاي خوشبختي اين است كه نسبت به كوچكترين نعمت ها شكرگزار باشيم .
هرشل

تنها کشوري همه مردمش قهرمان و دليرند ! که داراي پيشوايي بي باک اند .
(( ارد Orod ))

R A H A
يك انسان ناسپاس خوشبخت نشان بده .
زيگ زيگلر

شما هماني هستيد كه فكر مي كنيد .
كلمنت استون

اگر باور داشته باشي كه مي تواني , حتما مي تواني .
ناپلئون هيل

ارزش گذاردن به خويشتن خويش نبايد سدي در برابر زدودن ناراستي هايمان باشد .
(( ارد Orod ))

کمي عقل سليم، اندکي اغماض و قدري خوش خلقي داشته باشيد، آن وقت خواهيد ديد در اين دنيا چقدر آسوده و خوشبخت ايد.
سامرست موام

وقتي جوانتر بودم همه چيز را به خاطر مي‌آوردم، حالا مي‌خواست اتفاق افتاده باشد يا نه!
مارك تواين

دو زنداني از يک دريچه به بيرون نگاه ميکردند اما يکي آسمان پر ستاره را تماشا مي کرد و ديگري زمين لجن زار را مي نگريست
ديل کار نگي

يك انسان خردمند فرصتها و شانس ها را مي سازد , نه اينكه در انتظار آنها بنشيند
فرانسيس بيكن

شجاعت داشته باش تا با حقيقت رو به رو شوي
استون

R A H A
آنکه زندگي بدون رنج و تلاش را برمي گزيند پيشاپيش مرگ خويش را نيز جشن گرفته است
(( ارد Orod ))

براي آدم بهانه گير هميشه بهانه وجود دارد
ضرب المثل آلماني

دروغ آيين اربابان و بردگان , و حقيقت خداي انسان هاي آزاد است
ماكسيم گوركي

يک اراده خم نشونده ، بر همه چيز، حتي بر زمان قالب مي آيد
شاتو بريان

شايد مانند كودكي باشيم كه در كنار دريا با سنگ ريزه ها و صدفهاي زيبا بازي مي كند اما غافل ار آنيم كه دريايي بس بزرگ و اقيانوسي بي كران در مقابل ديدگانمان وجود دارد كه در اعماق آن اسرار عظيم و شگفت انگيز نهفته است
نيوتن

دوستي براي خود برگزين که به گاه سختي و درماندگي مددکارت باشد
(( بزرگمهر Bozorgmehr ))

اندرز پيران ، بيشتر زمان ها مملو از خون و درد است که بدبختانه جوان از فهم آن ناتوان است .
(( ارد Orod ))

وقتي ارتباط عاشقانه ات به انتها ميرسد ، فقط به سادگي بگو«همه اش تقصير من بود .
جكسون براون

اگر به مهماني گرگ مي رويد ، سگ خود را به همراه ببريد .
(( گوته Goethe ))

R A H A
07-21-2011, 02:12 AM
وقتي نانوا نان را با دقت و وسواس مي پزد و به دست مشتري ميدهد ، خدا با او در كنار تنور ايستاده است .
كريستيان بوبن

من بين ديوانگي و مست فرقي نمي بينم جزاينكه ديوانگي مدت طولانيتري دارد .
سه نه ك

گاه لازم است که انسان ديدگان خود راببندد ، زيرا اغلب خود را به نابينايي زدن نيز نوعي خوشبختي است .
نيوتون

بدن را ايستگاه روح و روان نيست. بدن ابزار روان است . هديه کردگار جهانيان است
(( ارد Orod ))

نفرت همان خشم و غضب است که روي هم انباشته شده است .
سيسرون

کسي که فکر نمي کند ، به ندرت دم فرو مي بندد
نيوتن

آنچه که باعث بروز ناراحتي و احساسات منفي در ما مي شود در حقيقت خود مشکل نيست ، بلکه باورهاي غلط ما درباره زندگي است که ايجاد مشکل مي کنند .
آلبرت آليس

R A H A
07-21-2011, 02:12 AM
هرگز نمي توان با آدمهاي کوچک کارهاي بزرگ انجام داد .
سيسرون

اگر قرار است براي چيزي زندگي خود را خرج كنيم ، بهتر آن است كه آنرا خرج لطافت يك لبخند و يا نوازشي عاشقانه كنيم .
شكسپير

آنکه مي گويد همه چيز خوب است و بدي وجود ندارد با کسي که همه چيز را اهريمني مي پندارد تفاوتي ندارد . برآيند چنين افکار سخيفي به چاه نيستي گرفتار آمدن است تنها کساني خوبي را خوب مي بينند که بدي و اهريمن را باور داشته باشند و از آن پرهيز کنند
(( ارد Orod ))

استعداد در فضاي آرام رشد ميكند و شخصيت در جريان كامل زندگي .
(( گوته Goethe ))

بيش از هر چيز نخست بدان كه چه ميخواهي .
فوخ

بردن ، همه چيز نيست ، اما تلاش براي بردن چرا .
لومباردي

ده چيز بر ده گروه خاصه بر دانش پژوهان نکوهيده است : دروغ گفتن به فرمانروا ، سپهبدي که زر بر سپاه خويش نپراگند ، مرد سپاهي که از پيکار بهراسد ، دانشمندي که چون چيزي در نظرش مطبوع افتد دل به هوس سپارد و از گناه نترسد ، پزشکي که خود بيمار و دردمند شود . تنک مايه اي که به دروغ به سرمايه و دارايي خويش نازد ، سفله اي که بر هر کس که چيزي دارد رشک برد ، خردمندي که زود خشم بود ، و به چيز کسان طمع ورزد ، کسي که رهنمايي از نادان اميد دارد ، و آنکه کارگاه و يا بنيادي عظيم را به کاهلي سپارد ، و بي خردي که خردجوي نباشد
(( بزرگمهر Bozorgmehr ))

R A H A
07-21-2011, 02:13 AM
روزنامه شگفت انگيزترين عجايب جهان نوين است . خانواده اي که لااقل يک روزنامه را نخواند و در آن دقيق نشود در قرن نوزدهم زندگي نمي کند
برودوس

شناخت ما از درون خويش آن اندازه هست که بتوانيم انتخابي درست در بدترين زمانها داشته باشيم بايد به نتيجه گيري خود احترام بگذاريم .
(( ارد Orod ))

دل اهل دانش وقتي شاد مي گردد که بردبار بوده و مردم بي شرم را به خويش نزديک نکند .
(( بزرگمهر Bozorgmehr ))

اگر خاموش بنشيني تا ديگران به سخنت آورند ، بهتر از آنست كه سخن بگويي و خاموشت كنند .
سقراط

عادتمند كسي است كه به مشكلات و مصائب زندگي لبخند بزند .
شكسپير

R A H A
حقیقت مانند آب دریا است چون نمک آب دریا زیاد است تشنگی را رفع نمی کند. اگر حقیقت آدمی تحریف شود مثل آب شور دریا خواهد بود که تشنگی اش را رفع نخواهد کرد . فردریش نیچه
ادب خویش را هیچ گاه فرو مگذار ، با وجود آنکه مورد ریشخند باشی !. ارد بزرگ
ما با مشکلات می جنگیم تا آسایش بیابیم ، ولی وقتیکه آسایش یافتیم آن را غیر قابل تحمل می یابیم . هانری بروکس آدامز

من در زمان خودم با معدود افرادی مواجه شدم که اشتیاق شدیدی به کار سخت داشتند. خوشبختانه همه آنها همکاران من بودند. بیل‌گلد

به هنگام نکوهش هنگامه باران ، به بهره اش نیز بیاندیش . ارد بزرگ

تن درست برای روان ، مهمانخانه ، و برای تن ناسالم بیمارستان است . بیگن

آنچه را که با خوشی و لذت آموخته ایم ، هرگز فراموش نمی کنیم . سیسرون

مردم آدمهای بردبار را با ادب می دانند حال آنکه بردباری سنجشی درست نیست ! باید ادب آدمها را در آزمون ها سنجید و نه در سکوتها … ارد بزرگ

آنکه کردار به سخاوت بیاراید و گفتار براستی در این جهان نیک بخت است . بزرگمهر

آنچه جهان به ما می دهد و آنچه خوشبختی نام دارد بازیچه تقدیر بیش نیست. لاوات

جنگ با روزهای سخت است که ما را پولادین می سازد . ارد بزرگ

اعتقاد به بخت و قسمت بدترین نوع بردگی است . اپیکتت

من احساس می کنم مختارم پس مختارم . لایب نیتس

بخشنده از دست نمی دهد او همواره در حال بدست آوردن است . ارد بزرگ

R A H A
در نظر خردمند شادیی که غم به دنبال دارد بی ارزش است . بزرگمهر

آغاز و پایان جنگ توسط خون صورت می گیرد . همر

روزهای سخت بهایی ست که باید برای سرافرازی پرداخت . ارد بزرگ

دروغ مثل برف است که هر چه آنرا بغلتانند بزرگتر می شود . لوتر

پاکی نفس جدایی می آورد . فردریش نیچه

نم نم باران ، سبب بیداری خاک گشته و آن را شکوفا می کند ، خرد هم ناگهان پدید نمی آید زمانی بس دراز می خواهد و روانی تشنه باران . ارد بزرگ

انسان قبل از هر چیز باید حیوان خوبی باشد . هربرت اسپنسر

پاداش درستی را در درستی بجوی ، و انگیزۀ کار نیک را همان نیکی بدان و سود دیگر مخواه . حکمت هندو

گردن کشان خیلی زود برده آدمهای بد کردار می گردند . ارد بزرگ

خرسندترین آدم کسی است که دل از مهر و موافقت گردان سپهر برگیرد . بزرگمهر

امید غذای روزانۀ بیچارگان است . هرشل

آنانکه از رسیدن به ریشه ها هراس دارند ، در روزمرگی دست و پا می زنند . ارد بزرگ

هرگز مگذارکه خنده تو باعث گریه دیگری شود . حسین بهزاد

فلک به مردم نادان دهد زمام مراد *** تو اهل دانش و فضلی همین گناهت بس . حافظ

کلید رازهای بزرگ ، در ژرفای کمی نیست . ارد بزرگ

R A H A
حقیقت نیازمند نقد است نه ستایش . فردریش نیچه

اشکهای دیگران را مبدل به نگاههای پر از شادی نمودن بهترین خوشبختی هاست . بودا

گردن فرازان به خرد روی آوردند و گردن کشان به نابخردی . ارد بزرگ

انسان خوشبخت نمی شود اگر برای خوشبختی دیگران نکوشد . دوسن پیر

اگر می خواهی خوشبخت باشی برای خوشبختی دیگران بکوش زیرا آن شادی که ما به دیگران می دهیم به دل ما بر می گردد . بتهوون

هر چه بلند پروازتر باشیم به رازهای کمتری بر می خوریم . ارد بزرگ

شما چون فصلهای سال هستید ، زیرا در زمستان خود بهار را انکار می کنید ، در حالی که بهار سرسبز هرگز شما را انکار نمی کند ، بلکه در سنگین ترین خواب غفلت به روی شما لبخند می زند ، بی آنکه خشمگین شود و یا با شما ستیز کند و صفا و یکرنگی را نادیده بگیرد . جبران خلیل جبران

جاییکه در آن خوش بینی بیش از هر جای دیگر رواج و رونق دارد ، تیمارستان است . هاولاک الیس

آدمهای کوچک ، رازهایشان هم کوچک است . ارد بزرگ

R A H A
07-21-2011, 02:14 AM
بیایید نه تنها برای خود و خانواده‌مان بلکه برای کشورمان مسؤولیت بیشتری بپذیریم . بیل کلینتون

آنان که نمی‌توانند مسؤولیت قبول کنند، به رهبر نیاز دارند و برای داشتن رهبر داد و هوار راه می‌اندازند . هرمان هسه

همسران ، اگر رازهای زندگی خویش را بیرون نبرند خیلی کمتر به غم جدایی گرفتار آیند . ارد بزرگ

مرد پر جربزه و قابل وقتی با بحران روبه‌رو می‌شود، به تکیه‌گاه فکر نمی‌کند؛ روش خود را تحمیل می‌کند، مسؤولیتش را می‌پذیرد و نتیجه کار را [پیروزی یا شکست] از آن خود می‌داند. چارلز دوگل

به ما انسان‌ها حق انتخاب داد‌ه‌اند پس نمی‌توانیم مسؤولیت‌ها را به گردن خدا یا طبیعت بیندازیم. مسؤولیت خود ماست و باید خودمان به دوش بکشیم. آرنولد توین‌بی

رایزنی نباید سودی روشنی در راهی که نشان می دهد داشته باشد . ارد بزرگ

خوشبختی شکل ظاهری ایمان است ،تا ایمان و امید و سخت کوشی نباشد ،هیچ کاری را نمی توان انجام داد . هلن کلر

کسی که دارای عزمی راسخ است ،جهان را مطابق میل خویش عوض می کند. گوته

R A H A
گردن کشی آدمیان ، ریشه در ریزی و خردی میدان اندیشه آنان دارد . ارد بزرگ

یک زندگی مطالعه نشده ،ارزش زیستن ندارد . سقراط

اگر می خواهی بنده کسی نشوی ، بنده هیچ چیز مشو . ژاک دوال

رایزنی که دوستان فراوان دارد تکیه گاه مناسبی نیست او گرفتار است و اندیشه اش آزاد نیست . ارد بزرگ

آنچه مردم را دانشمند می کند ،مطالبی نیست که می خوانند بلکه چیزهایی است که یاد می گیرند. فرانسیس بیکن

آنکه می تواند ، انجام می دهد،آنکه نمی تواند انتقاد می کند. .جرج برنارد شاو

وارون بر رشد و شکوه دانش آدمی ، ریشه ادب و منش آدمها ، از دوران دیرین تا کنون بسیار اندک دگرگون شده است . ادب تازیان ، مردم افرنگ و یا خاور نشینان کمترین دگرگونی را در خود داشته است . آنچه دگرگون شده دانش و خرد است . اما ریشه همان دردهای دیرین خویش را بر پشت دارد . ارد بزرگ

R A H A
فکر نو بسیار ظریف و حساس است ،با یک ریشخند کوچک می میرد و کنایه ای کوچک آن را بسختی مجروح می کند. هربرت اسپنسر
هرگاه بتوانیم از نیروی تخیل به همان اندازه استفاده کنیم که از نیروی بصری استفاده می کنیم هر کاری انجام پذیر است .کارلایل
رایزنی که کار ، اجرایی می کند ، قابل اعتماد نیست . ارد بزرگ

آدم بی مغز و پرگو چون آدم ولخرج و بی سرمایه است .پاسکال

بیشترین تأثیر افراد خوب زمانى احساس مى شود که از میان ما رفته باشند. امرسون

آدمها میوه های درختانی هستند که ریشه ای از دیرینه دارند . ارد بزرگ

تاریخ تکرار بى پایان خطاهاى زندگى است. لورنس دورل

سربر گریبان فرو بر، از دل خویش بپرس آنچه را که مى داند. شکسپیر

چه بسیار گردن کشانی که به آنی دچار زبونی شدند . ارد بزرگ

نشانه مهارت، دانستن بیشترین ها در مورد کوچک ترین ها است . اچ لاسکى

اولین گام در راه آگاهى، درک جهل است . بى پیماستر

رایزن کسی است که می تواند از درون پیچیده ترین مشکلات ، ساده ترین و بهترین راهها را بیابد . ارد بزرگ

خداوندا، نمى توانیم از تو چیزى بخواهیم که تو نیازهاى ما را مى دانى، پیش از اینکه در ما پدیدار شود . جبران خلیل جبران

فرهنگ رودخانه اى است به قدمت تاریخ. یونگ

بی گمان اولین باژ ، آخرین باژ نخواهد بود . ارد بزرگ

آزادی ابر انسان تنها در صورتی واقعی است که در زمان فراشد و در ساختن آینده یی بر پایه گذشته عملی شود . فردریش نیچه

R A H A
خوشبختی میان پرده بدبختی است . دن مارکی

بازده ساختار بیمار ، درد و سیاهی ست . ارد بزرگ

فرمان ایزد به جهانداران داد و دهش است . فردوسی خردمند

به خاطر داشته باشید که امروز همان فردایی است که دیروز درباۀ آن نگران بودید . از خود بپرسید اقلاً این چیزی که درباره اش نگرانم به وقوع خواهد پیوست یا خیر ؟ . استرن

هیچ هنجاری نمی تواند فراتر از جان بی گناهی باشد چه باژ باشد و چه غیر آن . ارد بزرگ

عشق حیات عاشق را تشکیل می دهد و الا معشوق بهانه است . آلفونس کار

آزادگان را کاهلی ، بنده می سازد . فردوسی خردمند

در هستی جنبش حشرات هم چهار چوبی دارد . ارد بزرگ

تجربه را بر روی رختخواب نرم معطر و متکای پر قو نمی توان بدست آورد . اوری پید

زن همیشه سن خود را از تاریخ ازدواج حساب می کند ، نه تاریخ تولد . ارهارد

اگر هنجار ها و کارآگان سست باشند همان بهتر که باژ را بدهی . ارد بزرگ

R A H A
07-21-2011, 02:15 AM
آدمی شاگردی است که درد و اندوه او را تعلیم می دهد و هیچکس بدون احساس این معلم قادر به شناسایی خود نیست . آلفرد دوموسه

حیات خوابی است ، و محبت رؤیای آن . آلفرد دوموسه

تا ساختارها سامان نیابد رشدی هویدا نمی گردد . ارد بزرگ

جایگاه پرستش گران کوهستان است . فردوسی خردمند

هر چه بیشتر عمر می کنم بیشتر اطمینان پیدا می کنم که تفاوت عمده انسانها ، تفاوت بین انسان ضعیف و قوی ، بین انسان بزرگ و کوچک میزان توانایی یا اراده استوار و خلل نا پذیر آنهاست . به این معنی که انسان قدرتمند هنگامی که هدفی را برای خود مشخص می کند دو راه بیشتر پیش رو ندارد : یا مرگ یا پیروزی. توماس فاول باکستون

اگر باژ دادی ایمین مباش ! که این درد را درمانی دگر است. ارد بزرگ

باید از دگم گرایی ها در اندیشه فلسفی دوری کرد . فردریش نیچه

هیچ می دانی فرصتی که از آن بهره نمی گیری، آرزوی دیگران است؟! . جک لندن

قانون اساسی هر کشور نمای ساختار آن سرزمین است و ناراستی آن ، سستی و پلشدی در پی دارد . ارد بزرگ

چه زیباست هنگامی که در اوج نشاط و بی نیازی هستی دست به دعا برداری . جبران خلیل جبران

باید در محدوده ی امکانات زمینی بیافرینیم، و در آفرینش به زمین وفادار بمانیم . فردریش نیچه

آنکه باژ می گیرد زندگیش بسیار کوتاه است . ارد بزرگ

R A H A
زندگی خود را تبدیل به مدرسه ای برای یاد گرفتن کن . جان دیوی

برای ارواح بشری چه چیزی بالاتر از این است که در هر رنج و محنتی غمخوار یکدیگر و در هر شادی شریک خنده های هم و در خلوت خاطرات یکدیگر تنها تصاویر ماندگار و ابدی وجود هم باشند . جرج الیوت

به کوهستان می نگرم ، درونم سرشار از نیرو می شود کوهها سر فرود می آورند ، و می گویند : باز ما را درخواهی نورد . ارد بزرگ

آنگاه که سندانی ، پا برجا باش ، روزی که چکش گشتی محکمتر بکوب . جان قلوریو

یک ساعت زندگی با افتخار و شکوه به یک قرن گمنام زیستن می ارزد . سر والتر اسکات

ساختاری که با سرشت آدمی سازگار نباشد توان پایداری ندارد . ارد بزرگ

اراده زندگی برتر و نیرومند تر در مفهوم ناچیز نبرد برای زندگی نیست، بلکه در اراده جنگ اراده قدرت و اراده مافوق قدرت است! . فردریش نیچه

به رویاها ایمان بیاورید که دروازه های ابدیت اند . جبران خلیل جبران

پشیمانی، اولین گام برای پوزش است. ارد بزرگ

بیهوده گویان پند آموزند ، زیرا هشیاران عیب ایشان را به دیده می نگرند و از بیهوده گویی می پرهیزند . بزرگمهر

R A H A
زن مانند شیشۀ ظزیف و شکستنی است . هرگز توانایی مقاومت او را نیازمایید . زیرا ممکن است شیشه ناگهان بشکند . سروانتس

کوهستان را بنگر ، به تو می گوید نوک بلند و خیره ساز آن ، از پس دامنه ایی گسترده ، آسمان را به زانو درآورده است . ارد بزرگ

باری ؛ بدترین چیز خرداندیشی ست. به راستی ؛ شرارت به که خرداندیشی! . فردریش نیچه

هواخواه مرگ در راه سربلندی وطن یا با قهرمانی به شهادت می رسد یا زندگی شرافتمندانه ای بدست می آورد. جمال الدین اسدآبادی

بزرگداشت ، بخشش بی ریای مهر است مهری که با آن می توان بوی بهار را همیشه همراه داشت . ارد بزرگ

تمام وجودم را برای سرفرازی میهن بخشیدم به این امید که افتخاری ابدی برای کشورم کسب کنم . نادر شاه افشار

R A H A
07-21-2011, 02:18 AM
میزان کارایی شما هر چه باشد ، توانایی های بالقوه شما بیشتر از آن است که تا کنون به فعل در آمده است. جیمز تی. مک کی
درحالی که مردم برای اشتباه ناکرده هم باید پوزش بخواهند ! سیاستمداران پر اشتباه خود را آری از هر گونه ایراد می دانند و برای همین هیچ گاه پوزش نمی خواهند . ارد بزرگ

شمشیر می تواند روح را از بدن جدا سازد ، ولی هرگز نمی تواند عقیده ای را از مغز کسی بیرون کند . کالون

من نمی دانم پدربزرگم که بود ، اما به این نکته بیشتر اهمیت می دهم که بدانم نوادۀ او چه کسی خواهد شد . آبراهام لینکلن

خردمندان تاریخ همچون رشته کوههای سترگ ، دشتهای آدمیان را نگاهبانی می کنند . ارد بزرگ

براستی آیا این خداوند است که انسان را آفریده است یا عکس آن؟ خداوند، درهای فراوانی ساخته که به حقیقت گشوده می شوند و آنها را برای تمام کسانی که با دست ایمان به آن می کوبند ، باز می کند. نیکی در انسان باید آزادانه جریان و تسرِی یابد . جبران خلیل جبران

تمام سرمایه های خود را یک جا جمع کنید ، همه استعدادهای خود را گرد آورید ، تمام نیروهای خود را آرایش دهید و همه توانایی های خود را برای تسلط روی حداقل یک زمینه کاری متمرکز کنید. جان هاگای

کوهستانها و دره های بی انتها در درون آدمها می بینم . ارد بزرگ

R A H A
بد خو چنان به رنج اندر است که از زندگانی و تندرستی و خواسته لذت نمی برد . بزرگمهر

برادران آیا من سنگدل ام ؟ باری من می گویم : هرچه را که افتادنی ست می باید بیشتر زور داد! هر چه امروزین است می افتد و بر می افتد ! چه کس می خواهد آن را نگاه دارد ؟ باری من - می خواهم آن را بیشتر زور دهم ! می شناسید شهوتی را که سنگ را به ژرفناهای تند شیب فرو می غلتاند ؟ بنگرید این انسان های امروزین را که چه گونه به ژرفناهای من فرو می غلتاند ؟ برادران من پیش درامد بازیگرانی بهترام یک سر مشق از سرمشق من پیروی کنید ! و به آن کس که پرواز نمی آموزید تندتر افتادن آموزید! . فردریش نیچه

نامداری بی نیک نامی ، به پشیزی نمی ارزد . ارد بزرگ

راز قدرت واقعی در این است : با تمرین کردن مداوم یاد بگیرید که چطور توانایی های خود را هدر ندهید و در هر لحظه آنها را بر یک نقطه متمرکز کنید. جیمز آلن

هرگز برای خوشبختی امروز و فردا نکن . آندره ژید

بزرگداشت در هر کجا می تواند باشد از خانه تا مدرسه و از روستا تا شهر . ارد بزرگ

هر اقدام بزرگ ابتدا محال به نظر می رسد. توماس کارلایل

بهترین خو سازش و آشتی خواهی است . بزرگمهر

R A H A
تنها پشیمانی را باید بخشید که بر اشتباه خود آگاه شده و آن را بر زبان جاری می سازد . ارد بزرگ

اگر از دوست خود جدا شدی ، مبادا که بر جدایی اش افسرده و غمین گردی ، زیرا آنچه از وجود او در تو دوستی و مهر برانگیخته است ، ای بسا که در غیابش روشن تر و آشکارتر از دوران حضورش باشد . جبران خلیل جبران

صداقت نخستین بخش کتاب عشق است . توماس جفرسون

نامداران ابتدا از نام خویش گذشته اند . ارد بزرگ

بدترین خوانندگان کتاب آنانی اند که چون «سربازان غارتگر» عمل می کنند، یعنی از هر جا که دستشان برسد تکه یی بر می دارند . فردریش نیچه

میدان جنگ فرصت مطالعه به کسی نمی دهد ، هرکس هر چه می داند باید به کار برد . جواهر لعل نهرو

ستایشگر همیشه بر ستایش شونده در حال پیشی گرفتن است . او یاد می کند و دلدار برآورده می سازد . ارد بزرگ

شما تبدیل به همانی می شوید که تجسم می کنید . جیم کتکارت

R A H A
07-21-2011, 02:19 AM
جایی هست که جز تو هیچ کس آن را پر کند و کاری هست که جز تو هیچ کس قادر به انجامش نیست. اسکاول شین

آنکه خودخواه است توان ستایشگری و مهرورزی ندارد او بسیار تنهاست . ارد بزرگ

میان آدمیان چیزی نیست جز دیوار هایی که خود ساخته اند . تولستوی

گاهی سکوتم ، دشمن را فرسنگها از مرزهای خودش نیز به عقب می نشاند . نادر شاه افشار

خود را ، تا هنگاهی همراه داری که دلداده نشده ایی ، دلبسته با خویشتن خویش بیگانه است. ارد بزرگ

توانگر راستین کسی است که آز در دلش راه نیافته است . بزرگمهر

برای بشر بنیادی تر از بررسی حقیقت جستجوی ارزش آن بوده است و متافیزیسین ها همگی به دنبال ارزش گذاری مفاهیم متضاد بوده اند . فردریش نیچه

R A H A
ستایشگری آگاهانه ، چاپلوسی نیست چرا که خیلی زود ریشه ستاش شونده خاکی تازه را در دور ریشه خویش می یابد و در پس روزها این کار به بار خواهد نشست ، میوه تازه آن بسیار بهتر از گذشته خواهد بود . ارد بزرگ

گروهی دریای زیبای حقیقت را به درون خود نهان دارند و زلال آنرا در پیاله کوچک کلام نمی کنند . به گرمای مهربان سینه ی آنان باشد که جان به سکوتی موزون ماوی گزیند . جبران خلیل جبران

زبان یگانه آلت تیزی است که با استعمال زیاد تیزتر می گردد . واشنگتن ایروینگ

آدمی ریشه در خاک و طبیعت زیبا دارد آنانی که پاکروانند نسیم دل انگیز این زیبایی اند . ارد بزرگ

باور کردن دروغیکه انسان صد بار شنیده آسان تر از حقیقتی است انسان حتی یکدفعه هم آن را نشنیده است . جان کایزل

به گذشتۀ خود هرگز نمی اندیشم مگر آنکه بخواهم از آن نتیجه ای بگیرم . جواهر لعل نهرو

خودآختگی قابلیتی است که بسیاری ندارند . ارد بزرگ

هنگامی که همه مانند یکدیگر می اندیشند، در واقع کسی نمی اندیشد. والتر لیمپن

R A H A
بوزینه در برابر انسان چیست ؟ چیزی خنده آور یا چیزی مایهء شرم دردناک. روزگاری کفران خدا بزرگترین کفران بود. اما خدا مرد و در پی آن این کفرگویان نیز بمردند. براستی انسان رودی است آلوده. دریا باید بود تا رودی آلوده را پذیرا شد و ناپاکی نپذیرفت. آن ساعت که می گویید : چه سود از دادگری ام که خویش را همچون شعله و ذغال نمی بینم . حال آنکه دادگر همچون شعله است و ذغال.چه سود از رحم ام ؟ مگر رحم همان صلیبی نیست که بر آن آن دوستار بشر را میخکوب کرده اند؟اما رحم من کجا و به صلیب کشیده شدن کجا … . فردریش نیچه

مهرورزی و ستایشگری درمان بسیاری از دردهای آدمیان است . ارد بزرگ

مردان کامیاب غالبا از شکست میوه ی پیروزی چیده اند . یوهان ولفگانگ گوته

مبارزه با مواد مخدر، فقر و گرسنگی برای جوانی فرهیخته و روشن بین به همان کارآمدی تلاش برای ارتقای سطح زندگی و احترام گذاشتن به حقوق و اموال یکدیگر، نیست.. وین دایر

سرود طبیعت ضربانی ملایم و کشیده دارد . ارد بزرگ

R A H A
07-21-2011, 02:20 AM
انسان در موقعیکه تمام دارایی خود را از دست بدهد تمام دوستان از میان می روند . وتوشن

آنکه پرنده نیست نباید بر پرتگاهها آشیان سازد . نیچه

همسران باید یکدیگر را ستایش کنند و فرزندان هم پدر ، مادر و آموزگاران و… ستایشگری برای همه هست . ارد بزرگ

R A H A
من نميدانم که به چه مناسبت اموات بايد داراي مقام و احترام خاصي باشند.
براي چه وقتي يکنفر مرد تمام خطاها و اشتباهات او را فراموش کرده و در عوض درباره محاسن و مزاياي او صحبت ميکنند ؟!؟!؟!
حتي اگر بعد از مرگ او خيانت ها و گناهان جديدي از مرده کشف شود او را مي بخشند.
پس از اين قرار تا وقتي که شخص فوت ننمايد ما آنطور که شايد و بايد او را دوست نداريم.
حال خيلي غريب است که ما درباره آنهايي که زنده هستند اينطور رفتار نمي کنيم و اگر درباره آنها اينطور رفتار مي کرديم زندگي ما در اين جهان خيلي لذت بخش مي شد و بسياري از مصائب و بدبختي ها از بين مي رفت !!! .
(( مترلينگ Maeterlinck ))
موفقيت نيز ناشي از آغازگري و ابتكار ، پشتكار و بيان واضح عشق و محبت عميق قلبي است.
(( رابينز Robbins ))

هر چه تعهد خود را نسبت به چيزي بيشتر کنيد ، عشق و شور و حال بيشتري نسبت به آن چيز در خود احساس خواهيد کرد .
(( دي آنجليس B. De Angelis ))

هيچ اهرمي همچون بردباري و اميد نمي تواند مشکلات را از پيش پايت بر دارد .
(( ارد Orod ))

از آنچه باعظمت است يا بايد هيچ نگفت يا با عظمت سخن گفت و با عظمت سخن گفتن يعني به دور از آرايش وآلايش .
(( نيچه Nietzsche ))

دين بدون علم کور است و علم بدون دين لنگ است.
(( انيشتن Einstein ))

به من بگو قبل از آمدن به اين دنيا کجا بودي؟ تا بگويم بعد از مرگ کجا مي‌روي .

R A H A
انسان هر قدر بيشتر بداند به همان اندازه نقطه هاي استتار بدست مي آورد .
ل – فوئر باخ

خردمند آن نيست که چون در کاري مي‌افتد بکوشد تا از آن کار بيرون آيد، خردمند آنست که بکوشد در کاري نيفتد .
نصيحه الملوک

سياسيون وقتي دشمن يک خواسته پايدار مردمي هستند ، بهترين گزينه ايي که براي نابودي آن اجرا مي کنند اين است که : پيشتر آفات آن را خوب بپرورند و سپس آن درخواست همگاني را با آفاتي که ساخته اند آزاد مي سازند .
(( ارد Orod ))

اينکه بعضي ها مي ترسند يا افسرده مي شوند به اين علت است که آنان سر رشته امور را از دست داده اند مسئوليت احساس شان بابت احساس بدي که دارند مسئوليت را از سر خود باز مي کنند چون براي شان راحت تر است که ديگران را مسئول زندگي خود بدانند تا بگويند:باعث بروز چنين احساساتي خودم هستم.
وين داير

عقل بي عاطفه خطرناک است و عاطفه بدون عقل قابل اعتماد نيست، آدم کامل آنست که هم عقل دارد و هم عاطفه .
ويليام تن

الماس را جز در قعر زمين نمي توان يافت و حقايق را جز در اعماق فکر نمي توان کشف کرد.
ويکتور هوگو

افزوني دانش گذشته، افزوني تاريخ انسان را پژمرده خواهد ساخت و بزدل. در حاليکه انسان بايد قادر باشد گذ شته را در خد مت حال دربياورد. البته اگر بتوانيم خوب ياد بگيريم که تاريخ را وسيله اي براي زندگاني قرار دهيم .
(( نيچه Nietzsche ))

من با شهرت بيشتر و بيشتر احمق شدم.البته اين يک پديده? نسبي است.
(( انيشتن Einstein ))

عشق همچون توفان سرزمين غبار گرفته وجود را پاک مي کند و انگيزه رشد و باروري روزافزون مي گردد .
(( ارد Orod ))

تو، جدا از ديگران نيستي ، قضاوت در مورد کارهاي خوب ديگران هم دست کمي از قضاوت در مورد کارهاي بدشان ندارد.
وين داير

جمال اگرچه مايه شرافت است ولي مقرون به هزاران شر و آفت است .

R A H A
تنها ابزار موفقيت که قطعا به آن نياز داريد ، صرف نظر از اينکه کارتان چيست ، اين است که بيشتر و بهتر از آنچه از شما انتظار مي رود کارايي داشته باشيد و خدمات عرضه کنيد.
آگ ماندينو

دوستان عبارت از خانواده اي هستند که انسان اعضاي آن را به اختيار خود انتخاب کرده است .
آلفونس کار

استعداد آدمي را مي پوشاند و وقتي استعدادش کاهش يافت آنچه هست نمايان مي شود .
(( نيچه Nietzsche ))

زاد روز ما با تاري ناديدني به هزاران زاد روز ديگر گره خورده است ، مرگ هم زاد روزيست همانند زاده شدن که بدرودي است به جهاني ديگر.
(( ارد Orod ))

بيش از حد عاقل بودن کار عاقلانه اي نيست .
مارون

R A H A
07-21-2011, 02:21 AM
شادي زمان و مکان نمي خواهد کافي است دل بخواهد.
مارسل پروست

مسائلي که بدليل سطح فعلي تفکر ما بوجود مي‌آيند، نمي‌توانند با همان سطح تفکر حل گردند.
(( انيشتن Einstein ))

تجربه بهترين درس است هر چند حق التدريس آن گران باشد.
کارلايل

نشان دوست نيكو آن است كه خطاي تو بپوشد و تو را پند دهد و رازت را آشكار نكند.
پور سينا

هيچ رخدادي از انديشه ما پاک نخواهد شد چه زشت و چه زيبا . تنها گذر زمان است که آنها را کم رنگ مي کند .
(( ارد Orod ))

جواني ستاره اي است که فقط يکبار در آسمان عمر طلوع مي کند .
ژوبرت

يا درست حرف بزن يا عاقلانه سکوت کن .
ژرژ هربرت

R A H A
براي قضاوت در مورد موفقيت خودت ببين چه بدست آورده اي و در قبال آن چه از دست داده اي .
دالاي لاما

همة چيزي كه در اين زندگي لازم داريد بي خبري و اعتماد به نفس است و موفقيت حتمي است .
مارك تواين

آئينه را بگير و تماشاي خويش كن سوي چمن به عزم تماشا، چه ميروي؟ .
هلالي جغتائي

رسيدن به راستي و درستي چندان سخت و پيچيده نيست کافيست کمي به خوي کودکي برگرديم .
(( ارد Orod ))

موفقيت توانايي رفتن از شكستي به شكست ديگر بدون از دست دادن شور و حرارت است .
وينستون چرچيل

کار خودتان را انجام دهيد ، اما نه فقط در حد وظيفه بلکه اندکي بيشتر و از روي سخاوت . همين مقدار اندک به اندازه تمام کار ارزش دارد.
دين بريگز

R A H A
آنچه والا بودن يک فرد را ثابت مي کند کرده هاي او نيست چون بيخ و بن آنها معلوم نيست و معاني مختلفي دارند ، والايي در ايمان به هدف و آرمان است .
(( نيچه Nietzsche ))

بشر در اين دنيا بيشتر از همه موجودات مصيبت و عذاب کشيده ، بهترين دليلش هم اين است که در بين تمام آنها فقط او مي تواند بخندد .
(( نيچه Nietzsche ))

فاش نكردن اسرار مردم دليل كرامت و بلندي همت است.
سقراط

جريان هاي آلوده به مرداب خواهند رسيد سخن گفتن از آنها، زندگيمان را تباه مي سازد .
(( ارد Orod ))

بهترين سياست صداقت است.
سروانتس

R A H A
زمانيكه دانش يك مرد براي موفقيت كافي است. ولي تقواي او كافي نيست. هر چه را كه او ممكن است بدست آورد دوباره از دست خواهد داد .
كنفسيوس

موفقيت به همان اندازه شكست خطرناك است .
لائو تزو

اگر كسي يكبار به تو خيانت كرد ، اين اشتباه اوست . اگر كسي دوبار به تو خيانت كرد ، اين اشتباه توست .
دالايي لاما

R A H A
07-21-2011, 02:29 AM
راهی جز نرمش و بازی با هستی نیست . ارد بزرگ

دوست واقعی کسی است که دستهای تو را بگیرد ولی قلب ترا لمس کند . مارکز

عشق یگانه منبع نیرو و قدرت شماست . باربارا دی آنجلیس

R A H A
07-21-2011, 02:30 AM
قانون احتمالات یادت نره ، بلاخره یک نفر خواهد گفت بله . آنتونی رابینز

اگر فکر می کنید که موفق می شوید یا شکست می خورید،در هر دو صورت درست فکر کرده اید.آنتونی رابینز

وقتی انسان آرامش را در خود نیابد ، جستجوی آن در جای دیگر کار بیهوده ای است.لارو شفوکو

R A H A
هنگامی که می خواهی وظیفه و بایسته خویش را انجام دهی از کسی فرمان نگیر . ارد بزرگ

در تاریخ جهان ، هر لحظه عظیم و تعیین کننده ، پیروزی نوعی عشق است.امرسون

موفقیت ، یک درصد نبوغ ، 99 درصد عرق ریختن . توماس ادیسون

R A H A
مهم این نیست که در کجای این جهان ایستاده ایم ، مهم این است که در چه راستایی گام بر می داریم . هولمز

بسیاری از آرزوهایمان را می توانیم با نشان دادن توانمندی خویش به آسانی بدست آوریم . ارد بزرگ

R A H A
سعی نکنیم بهتر یا بدتر از دیگران باشیم ، بکوشیم نسبت به خودمان بهترین باشیم . مارکوس گداویر

مغز ما یک دینام هزار ولتی است که متاسفانه اکثرمان بیش از یک چراغ موشی از آن استفاده نمی کنیم . ویلیام جیمز

نگاه خردمندان به ریشه ها می رسد و دیگران گرفتار نمای بیرونی آن می شوند . ارد بزرگ

R A H A
07-21-2011, 02:31 AM
آن گاه خواهید دید که زندگی با لطف و محبت ، زیبایی ، رحمت ، شادی ، نشاط و شور و سرزندگی به شما پاسخ خواهد داد . باربارا دی آنجلیس

بهترین خوشبختی ها ، یاری به دیگران است. آلبرت هوبار

R A H A
آن چه انسان هرگز نخواهد فهمید این است که چگونه در مقابل کسی که ما را آفریده و همه چیز ما از اوست مسوول خواهیم شد و او از ما بازخواست خواهد کرد ؟!؟!؟ . موریس مترلینگ

چهار چوب نگاه ما زمینی است ، اما برآیند اندیشه ما جنبه آسمانی نیز پیدا می کند . ارد بزرگ

هر چه عشق و شور زندگی بیشتری از خود ابراز کنید برای دیگران نیز بیشتر مقاومت ناپذیر خواهید شد و آن ها دیگر نخواهند توانست شما را نادیده بگیرند . باربارا دی آنجلیس

R A H A
این همه پیغمبرها گفته اند که روح باقی می ماند و چنین و چنان می شود. اما هیچکس توجه نکرده که آیا روح ما قابل بقا هست یا نه ؟؟؟
شما را بخدا روح ما با این افکار پست و اندیشه هایی که از حدود معده و شهوت تجاوز نمی نماید آیا اگر از بین برود بهتر نیست ؟!؟ . موریس مترلینگ

R A H A
چیزی را که ما نمی توانیم بفهمیم ضد و نقیض زندگی انسان است.
زیرا از یک طرف طبیعت یا خدا انسان را آفریده که حتما مرتکب گناه می شود و از طرف دیگر به ما می گویند که هر کسی که مرتکب گناه گردید در جهان مجازات خواهد دید !!!
بهتر این بود که از روز نخست ما را طوری می آفریدند که قدرت ارتکاب گناه را نداشته باشیم . نه آنکه ما را بیافرینند و بعد کیفر بدهند !!! . موریس مترلینگ

R A H A
برآیند سامان یافتگی رفاه است پس : نخست باید به ساختار درست رسید سپس بر اساس آن ساماندهی کرد آنگاه رفاه همگانی بوجود می آید . ارد بزرگ

تفاوت میان ایستایی و پویایی با قدرت تصمیم گیری مشخص می شود . اراده خود را قوی سازید! کافی نیست که به خود فشار بیاورید بلکه باید خود را در حالتی مصمم قرار دهید. آنتونی رابینز

شما این توان را دارید که زندگانی ای سرشار از عشق و رضایت بیافرینید . باربارا دی آنجلیس

R A H A
07-21-2011, 02:34 AM
آدمیانی که با دیگران روراست نیستند با خود نیز بدین گونه اند . ارد بزرگ

چنانچه به خورشید نگاه کنی ، سایه ای نخواهی یافت . هلن کلر

خداوند برای ما نیکی و شادی را پسندیده است این ماییک که از میان هزاران شادی به دنبال حاشیه غمگین شادی ها می رویم . فرانک

R A H A
عشق به مراتب بزرگتر و فراتر از جاذبه ی فیزیکی و جسمانی ای است که نسبت به شخص دیگری در خود احساس می کنیم . عشق حتی به مراتب فراتر از ایمان به آرمان و غایتی برتر یا علاقه شور و اشتیاق نسبت به روابط ، کار یا حتی خانواده است . باربارا دی آنجلیس

R A H A
شکست نتیجه خودداری از انجام عملی ( مثلاٌ زدن یک تلفن ، رفتن یک کیلومتر راه یا اظهار عشق و محبت) است. آنتونی رابینز

هر چه بیشتر عشق و شور زندگی را از خود ابراز کنید ، برای دیگران مقاومت ناپذیر تر خواهید شد و آن ها کمتر می توانند شما را نادیده بگیرند . باربارا دی آنجلیس

R A H A
07-21-2011, 02:35 AM
هیچگاه امید کسی را ناامید نکن ، شاید امید تنها دارایی او باشد . ارد بزرگ

از تصاویر و اشکال مختلف خداوند یگانه شکلی که تا اندازه ای به فهم ما نزدیک می باشد بی پایان بودن اوست و ما از صفات خداوند فقط همین یکی را تا اندازه ای می فهمیم و باقی صفات و اشکال او برای ما مجهول می باشد !!! . موریس مترلینگ

گاهی اوقات مرگ بازی غایم موشک دارد. به این طریق که ناگهان از گوشه ای به در آمده گریبان شخصی را که هیچ به مرگ فکر نمی کرد می گیرد و او را با خود می برد. این است یکی از تفریحات او !!! . موریس مترلینگ

tina
08-13-2011, 03:30 PM
کم دانستن و پر گفتن مثل نداشتن و زیاد خرج کردن است . . .
(ناپلئون)

tina
08-13-2011, 03:31 PM
خودخواه ، تجربه سخت تنهایی را ، پیش رو دارد

سرایش یک بیت درست از زندگی ، نیاز به سفری ، هفتاد ساله دارد

راه آشتی را کسی باید بیابد که خود سبب جدایی شده است

نادانی و پستی یک نفر در گذشته ، نمی تواند میدان انتقام از خاندان او باشد

(ارد بزرگ)

R A H A
09-22-2011, 12:01 AM
شناور بودن خرد آدم در جهان احساس به او میدان بروز و رشد هنر را داده است . ارد بزرگ

معنی حیات را درزیبائی و قدرت اراده باید جستجو کرد . ماکسیم گورکی

برای آنکه عمر طولانی باشد، باید آهسته زندگی کنیم. سیسرون

دست استاد خویش را ببوس ، چون او هم پدر است هم پرورنده خرد . ارد بزرگ

شمشیری علیه مهربانی وجود ندارد . ضرب المثل ژاپنی

R A H A
09-22-2011, 12:02 AM
بزرگترین نابکاری آن است که بپنداریم برای آنکه برترین باشیم باید دست به ویرانگری چهره دیگران بزنیم . ارد بزرگ

رضایت وجدان تنها پس از انجام وظیفه است. اسمایلز

ارزش اخلاقی ، بسته به تعداد وظایفی است که انسان انجام می دهد. مترلینگ

ره آورد سفر در درون آدمی ، به جز خرد و پیشرفت نیست . ارد بزرگ

R A H A
09-22-2011, 12:02 AM
عشق یعنی اراده به توسعه خود با دیگری در جهت ارتقای رشد دومی . اسکات پک

ما دیگران را فقط تا آن قسمت از جاده که خود پیموده‌ایم می‌توانیم هدایت کنیم. اسکات پک

کسی داناست که می داند هیچ نمی داند . ضرب المثل فلسطینی

سعادت دیگران بخشی مهم از خوشبختی ماست رنان

R A H A
09-22-2011, 12:11 AM
یاد اشک و شیفتگی آویزه خاموش دلهاست. ارد بزرگ

با مردمان نیک معاشرت کن تا خودت هم یکی از آنان به شمار روی. ژرژ هربرت

آدمهای بزرگ و اندیشمند ، بسیار اشک می ریزند ارد بزرگ

آن زنده که کاری نکند ، مرده به از اوست ضرب المثل ایرانی

با دلسوزی و احترام بیشتری نسبت به دیگران رفتار کنید. آنتونی رابینز

فرومایگان پس از پیروزی همآورد شکست خورده خویش را به ریشخند می گیرند . ارد بزرگ

R A H A
09-22-2011, 12:20 AM
هنگامی که منتظرید دیگران هیجان را به زندگی شما بازگردانند ، برای تولید عشق و شور و نشاط به آنان وابسته می شوید و تماس خود را با منبع عشق درون خود از دست می دهید . باربارا دی آنجلیس

با تقوی و خوبی می توان سعادت آفرید. زنون

گاهی شالوده و ریشه شکست های بزرگ از اشتباهات بسیار ریز و کوچک سرچشمه می گیرد . ارد بزرگ

مرور زمان به خودی خود بسیاری از نگرانی ها را ازبین می برددیل کارنگی

اندیشه پروازگر است جایی فرودش آوریم که زیبایی خانه دارد. ارد بزرگ

R A H A
09-22-2011, 12:25 AM
امکانپذیر است که یک میلیون حقیقت را در مغز انباشت ولی هنوز بیسواد بود.آلک بورن

عصاره همه مهربانی ها را گرفتند و از آن مادر را ساختند. کریستوفر مارلو

آن گاه که ، زایش راهی نو را از درون خویش احساس کردی پای در راهی خواهی گذارد که پیشتر برای رسیدن بدان بسیار تلاش نموده ایی . ارد بزرگ

انسان در همان لحظه که تصمیم می گیرد آزاد باشد ؛ آزاد است. ولتر

مردی که لبخند به صورت ندارد نباید دکان باز کند . ضرب المثل چینی

R A H A
09-22-2011, 12:36 AM
سخن بدون پشتوانه ، یعنی گزاف گویی . ارد بزرگ

وظیفه چیزی است که از دیگران انتظار انجامش را داریم.اسکاروایلد

با بدیهای دیگران دل خویش را به سیاهی نیالاییم ، همواره ساز سادگیمان کوک باشد و نگاهمان امیدوار. ارد بزرگ

اندیشه کنید زیرا اندیشه کردن مایه زنده دل بودن مردم است . ناپلئون

تعلل و عقب انداختن کارها ، یکی از شایع ترین راههای فرار از رنج است. آنتونی رابینز

رسانه تنها می تواند پژواک ندای مردم باشد نه اینکه به مردم بگوید شما چه بگویید که خوشایند ما باشد . ارد بزرگ

هر چه بیشتر عشق بورزید دیگران نیز مجوز آن را خواهند یافت تا عشق بیشتری به شما و نیز دیگران بورزند . باربارا دی آنجلیس

دل کیهان را اگر بگشاییم این سخن را خواهیم شنید ” هر کنشی واکنشی را در پی دارد ” پس بر این باور باشید ! همه کردار ما چه خوب و چه زشت ، بی بازگشت نخواهد بود . ارد بزرگ

R A H A
09-22-2011, 12:39 AM
از آهسته رفتن نترس ، از بی حرکت ایستادن بترس . مثل چینی

دوست مثل پول ، بدست آوردنش از نگه داشتنش آسان تر است. باتلر

کژی و ناراستی ، شکاف و رخنه گاه اندیشه اهریمن خواهد شد . ارد بزرگ

خنده کوتاهترین فاصله بین دو نفر است . ویکتور هوگو

دوستان را در خلوت توبیخ کن و در ملاءعام تحسین . اسکاروایلد

تنهایی برای جوان ارزشمند ، و برای پیر آزار دهنده است . ارد بزرگ

R A H A
09-22-2011, 12:41 AM
خود را در حالت تسلط بر حوادث ببینید، بشنوید ، و احساس کنید. تا اینکه احساسی از اعتماد بصورت شرطی در شما بوجود آید و یقین کنید که با اعتماد به نفس و قدرت می توانید با هر اتفاقی مقابله کنید. آنتونی رابینز

تمامی روابط شما از عشق خواهد درخشید . باربارا دی آنجلیس

خویشتن و مردم را هنگامی می شناسی ، که تنها شوی . ارد بزرگ

تکرار مادر مهارت هاست . دیل کارنگی

به زبانت اجازه نده قبل از اندیشه ات به راه افتد . ناپلئون

تنها تنهایی کارآمد است که همراه باشد با پژوهیدن و کاویدن در خرد و دانش . ارد بزرگ

تنها موسیقی مرا به شناسائی خداوند راهنمائی کرد. دوموسویه

R A H A
09-22-2011, 12:43 AM
بهترین انسان کسی است که در حق همه نیکی کند . کنفوسیوس

کار ، بهترین تسکین دهنده ، افکار پریشان ، و غم است . ارد بزرگ

وظیفه ای را که از همه به شما نزدیک تر است انجام دهید. گوته

حاصل من از فضل فقط این شدکه بر جهل خود دانا شوم. بقراط

جایی که شمشیر است آرامش نیست . ارد بزرگ

آن کس که ارده و استقامت دارد، روی شکست نمی بیند. مترلینگ

R A H A
09-22-2011, 12:46 AM
بهترین وسیله برای جلب محبت دیگران ، نیکی در باره آنها ست. روسو

ره آورد گفتگو با نادان دو چیز است : نخست از دست دادن بخشی از عمر و دیگری گرفتار شدن ، به افکار پوچ و بی ارزش . ارد بزرگ

کمال هنر در نهان داشتن هنر است . کینتلین

رمز موفقیت در ثبات قدم نهفته است . بنجامین

برای اینکه بشر بتواند در دنیا خوشبخت زندگی کند باید از قسمتی از توقعات خود بکاهد. شامفور

احمق هیچوقت سعادتمند نمی شود. سیسرون

بداندیش نخستین و آخرین مردار کردار خویش است . ارد بزرگ

از اشتباهات خود و دیگران عبرت بگیر . بزرگمهر حکیم

R A H A
09-22-2011, 12:49 AM
خطاهای دیگران را، چون خطای خویش ، تحمل کن. فنلن

سرفرازی کشور بزرگترین خواست همگانی ست . ارد بزرگ

تنها سکوت است که می تواند ما را به معرفت برساند. رادها کریشنان

بزرگترین عیب آن است که از عیب خویش آگاه نباشیم . کارلایل

جایگاه ارزیابی و نقد شما بر کارکرد دیگران ، می تواند آغازگاه نخستین گام شما برای سازندگی باشد . ارد بزرگ

R A H A
09-22-2011, 12:49 AM
من بیش ازهر چیز ، اعتقاد دارم که آنچه سرنوشت ما را تعیین می کند ، شرایط زندگیمان نیست ، بلکه تصمیمهای ماست. آنتونی رابینز

هر شروع دوباره ، هر رشد و تحول درونی و هر تغییر مسیری که همواره از عشق و نیاز و گرایش درونی آغاز شده باشد به سمت حقیقت ، خوشحالی ، خوشبختی و آزادی بیشتر است . باربارا دی آنجلیس

آزمودگی آدمها ، از زر هم با ارزشتر است . ارد بزرگ

نزدیک ترین چیزها مرگ و دورترین چیزها آرزوهاست. سقراط

علم و دانش کلیدی است که تمام درها باآن باز می شوند. آناتول فرانس

اگر می خواهی بزرگ شوی ، از کردار نیک دیگران فراوان یاد کن . ارد بزرگ

R A H A
09-22-2011, 12:50 AM
برای اینکه دانش ملکه شود، تعلیم کافی نیست ، عمل لازم است. برنادشاو

استراحت خوب ، بهتر از غذای خوب است . ویکتور پوشه

امیدوار مباش دیگران همراهیت کنند ، تنها به درمان دردهای روزگار خویش بیاندیش . ارد بزرگ

دنیا سراسر زیبائی وجمال است و ما کمتر متوجه آن هستیم. پاسکال

هرکس تاریخ بداند ، هم در گذشته زندگی می کند و هم در حال . آلفرد روزنبرگ

زیباترین خوی زن ، نجابت اوست . ارد بزرگ

راز سعادت در این است که کاری که به تو واگذارشده دوست بداری. هاکسلی

سند پاره میشود، قول پاره نمیشود. مثل آلمانی

R A H A
10-01-2011, 01:11 AM
جرج آلن: اگر كسي را دوست داري، به او بگو. زيرا قلبها معمولاً با كلماتي كه ناگفته مي‌مانند، مي‌شكنند

**ميان انسان و شرافت رشته باريکي وجود دارد و اسم آن قول است . توماس براس

**همه دوست دارند به بهشت بروند,اما كسي دوست ندارد بميرد .بهشت رفتن جرأت مردن ميخواهد.

**شريف ترين دلها دلي است که انديشه ي آزار کسان درآن نباشد. زرتشت

**چارلي چاپلين: خوشبختي فاصله اين بدبختي است تا بدبختي ديگر.

**روزی روزگاری اهالی یه دهکده تصمیم گرفتند تا برای نزول باران دعا کنند, در روز موعود همه مردم برای مراسم دعا در محلی جمع شدند و تنها یك پسر بچه با خودش چتر آورده بود و این یعنی ایمان.

**بدبختي تنها در باغچه اي که خودت کاشته اي مي رويد.

**وقتي كه زندگي برات خيلي سخت شد، يادت باشه كه درياي آروم، ناخداي قهرمان نمي‌سازه.

R A H A
10-01-2011, 01:11 AM
«و اما سرزمین دلتنگی های ما، دنیایی است معمولی، تزیین یافته و دوست داشتنی؛ همان زندگی است با ابتذال فریبنده اش.»

توماس مان