PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : رباعیات فرخی سیستانی

mozhgan
03-28-2011, 05:02 AM
رباعیات فرخی سیستانی

گفتم رخ تو بهار خندان منست گفت آن تو نیز باغ و بستان منستگفتم لب شکرین تو آن منست گفت از تو دریغ نیست گر جان منست
غم دیدم از آن کس که مرا می‌باید ببریدم ازو تا دل من بگشایدنادیدن او مرا همی‌بگزاید گرگبدذد دذدقایبلذ
صدبار ز من شنیده بودی کم و بیش کایزد همه را هرچه کنند آرد پیشدر کرده‌ی خویش مانده ای ای درویش چه چون کندی فزون ز اندازه‌ی خویش
یاری بودی سخت بیین و بسنگ همسایه‌ی تو بهانه جوی و دلتنگاین خو تو ازو گرفته‌ای ای سرهنگ انگور ز انگور همی‌گیرد رنگ
یا ما سر خصم را بکوبیم به سنگ یا او سر ما به دار سازد آونگالقصه درین زمانه‌ی پرنیرنگ یک کشته بنام به که صد زنده به ننگ
گویند که معشوق تو زشتست و سیاه گر زشت و سیاهست مرا نیست گناهمن عاشقم و دلم بر او گشته تباه عاشق نبود ز عیب معشوق آگاه
با من چو گل شکفته باشی گه گه گاهی باشی چو کارد با گوشت تبهروزی همه آری کنی و روزی نه یکره صنما بنه مرا بر یک ره
از بهر خدای اگر تویی سرو سرای یکباره ز من باز مگیر ای بت پایدیدار عزیز کردی ای بارخدای سیمرغ نه‌ای روی رهی را بنمایبرگرفته از «