PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کلاهبرداران سکه های تقلبی طلا ضرب می کردند

mohamad.s
03-13-2011, 02:28 PM
کلاهبرداران سکه های تقلبی طلا ضرب می کردند

دو مرد که با ادعای یافتن سکه های طلا از داخل یک چاه توانسته بودند مردساده لوحی را فریب دهند، پس از دریافت ۴۸ میلیون تومان از طعمه شان یککیسه پر از سکه های تقلبی به او دادند.
این ماجرا زمانی فاش شد کهمردی به کلانتری نازی آباد رفت و با اعلام شکایت از چهار نفر گفت آنها درازای دریافت ۴۸ میلیون تومان به او سکه های تقلبی فروخته اند. این مرد درتشریح ماجرا گفت؛ حدود دو سال قبل از طریق یکی از دوستانم با شخصی به نامعبدالله آشنا شدم. او مرد خوبی به نظر می رسید و وانمود می کرد مرد متدینیاست. پس از مدتی رفت و آمد و دوستی با عبدالله فهمیدم او دعانویس است وافراد زیادی برای گره گشایی از کارشان به وی مراجعه می کنند. وقتی کارهایعجیب عبدالله را دیدم اعتمادم نسبت به او جلب شد و به تدریج با وی صمیمیتر شدم. مدتی از آشنایی مان گذشت و من هر از گاهی به دوست تازه ام سر میزدم. من یک مغازه داشتم که آن را فروختم و پول زیادی به دست آوردم.
عبدالله که از این موضوع باخبر شده بود، گفت راه خوبی برای چند برابر کردنپول هایم سراغ دارد. او گفت از طریق یکی از دوستانش که راننده تاکسی استدو مقنی را می شناسد که اخیراً حین حفر چاه مقدار زیادی سکه طلا پیدا کردهاند و قصد دارند سکه ها را بفروشند. عبدالله به من گفت چون آنها از قیمتطلا اطلاع درستی ندارند فرصت خوبی است که سکه ها را با قیمتی مناسب بخرم وسود زیادی به جیب بزنم. من که از این پیشنهاد وسوسه شده بودم با آن موافقتکردم و عبدالله با همکاری دوستش با کارگران قرار گذاشت. وقتی نزد آنهارفتیم، گفتند ارزش سکه ها حدود ۵۰ هزار دلار است و از من خواستند زودتراین پول را فراهم کنم.
مالباخته ادامه داد؛ من از آنها دو سکه گرفتم تا آنها را به چند طلافروشنشان دهم و از اصل بودن شان مطمئن شوم. چون تحقیقات من نشان می داد سکه هااصلی است و قیمت بالایی دارد برای فراهم کردن پول مورد نیاز یک قطعه زمینرا فروختم و چند روز بعد با ۴۸ میلیون تومان پول نزد کارگران رفتم تا سکهها را تحویل بگیرم. آنها یک کیسه بزرگ جلوی من گذاشتند که چهار کیلوگرموزن داشت و سکه ها داخل آن بود. پول ها را تحویل دادم و به خانه بازگشتم،ولی وقتی طلاها را به یک طلافروشی بردم متوجه شدم همه آنها تقلبی است وفقط همان دو سکه اول اصل بود. وقتی موضوع را با دوست دعانویسم در میانگذاشتم او گفت از ماجرا بی خبر است و از مقنی ها هم هیچ اطلاعی ندارد. اینمرد ادامه داد؛ به احتمال زیاد همه آنها با هم همدستی کرده اند تا پولهایم را از چنگم بیرون آورند.کارآگاهان پایگاه هفتم پلیس آگاهی با توجه بهاینکه احتمال داشت متهمان از افراد دیگری نیز کلاهبرداری کرده باشند بهصورت ویژه یی تحقیقات را پیگیری کردند. در مرحله نخست عبدالله و رانندهتاکسی احضار شدند و تحت بازجویی قرار گرفتند. آنان مدعی شدند از تقلبیبودن طلاها اطلاعی نداشتند و هیچ نشانی هم از دو فروشنده سکه ها ندارند.از آنجا که بررسی های اولیه مشارکت نداشتن این دو نفر را در کلاهبرداریتایید می کرد تحقیقات روی دستگیری دو متهم اصلی متمرکز شد و ماموران باکمک شاکی تصویر فرضی آنان را بازسازی کردند و در اختیار گشت های پلیس قراردادند.
آنان پس از بررسی های گسترده به سرنخ هایی از متهمان دست یافتند و سرانجامپس از بازداشت چند مظنون موفق شدند دو مرد تحت تعقیب به نام های رئوف ۲۴ساله و محمد ۳۲ ساله را در تجریش دستگیر کنند. ماموران در بازرسی ازمخفیگاه کلاهبرداران یک دستگاه ضرب سکه، دستگاه پرس و تعداد زیادی سکه هایتقلبی کشف و برای تکمیل تحقیقات به پایگاه هفتم پلیس آگاهی منتقل کردند.رئوف و محمد اتهام شان را پذیرفتند و گفتند سکه های تقلبی را خودشان ساختهو بابت آن ۴۸ میلیون تومان از شاکی دریافت کرده اند. در شرایطی که شواهدبه دست آمده حاکی از آن بود که سکه های زیادی توسط متهمان ضرب شده آنهاادعا کردند فقط در یک مورد توانسته اند سکه های تقلبی را بفروشند. در همینحال تحقیق درباره زندگی این دو نفر نیز فاش کرد آنها شغل مشخصی ندارند وبه احتمال زیاد درآمدشان از راه کلاهبرداری و فروش سکه های تقلبی است.
سرهنگ عباسعلی محمدیان رئیس پلیس آگاهی تهران ضمن اعلام این خبر بهشهروندان درباره مواجهه با چنین مواردی هشدار داد و گفت؛ در سال های اخیرموارد زیادی از این دست به پلیس آگاهی گزارش شده است که در آن افراد شیادبا ادعاهای واهی مثل پیدا کردن سکه طلا از سوی یک چوپان یا پیدا کردن گنجبرخی از شهروندان ساده لوح را فریب می دهند و در همه موارد تنها هدف آنهاکلاهبرداری است.
رئیس پلیس آگاهی تهران ادامه داد؛ وسایل به دست آمده از مخفیگاه دو متهمنشان می دهد آنها سکه های تقلبی زیادی را ضرب کرده و افراد دیگری را نیزبا این شگرد فریب داده اند. به همین علت از شهروندانی که با این شیوه ازآنان کلاهبرداری شده، درخواست می شود برای پیگیری ماجرا به پایگاه هفتمپلیس آگاهی مراجعه کنند.