PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : دستگیری پس از ۱۵ سال فکر میکردم پلیس از دستگیریام خسته شده است

tina
05-25-2010, 10:24 PM
قاتلی که پس از گذشت ۱۵ سال از زمان ارتکاب جنایت تصور میکرد پلیس از تعقیب او خسته شده است، با پیگیریهای کارآگاهان پلیس سرانجام دستگیر شد.
به گزارش خبرنگار ما،در تیر ۱۳۷۴ ماموران انتظامی مستقر در میدان انقلاب، از درگیری منجر به قتل مرد ۳۶ سالهای اطلاع پیدا کردند که بلافاصله با حضور ماموران در محل و تایید خبر، مراتب به پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام شد. با آغاز تحقیقات در خصوص شناسایی و دستگیری قاتل مشخص شد که متهم متواری جوان ۱۶ سالهای به جواد. الف بوده که خواستگار دختر مقتول است، اما به علت مخالفت وی با ازدواج این جوان با دخترش میان آنها درگیری ایجاد و مقتول برابر نظریه پزشکی قانونی بر اثر ضربات ضربه مغزی ناشی از برخورد جسم سخت به قتل رسیده است.
فرار متهم پس از وقوع جنایت
با شناسایی هویت قاتل، شناسایی و دستگیری وی در دستور کار کارآگاهان ویژه قتل پلیس آگاهی قرار گرفت.اما با وجود پیگیریهای مستمر انجام شده و تحت مراقبت قرار گرفتن شبانه روزی محل سکونت متهم در شهرستان و شناسایی دیگر محلهای احتمالی حضور و تردد متهم، هیچ نتیجهای در خصوص دستگیری وی حاصل نشد. حتی کارآگاهان برای شناسایی و دستگیری متهم، ضمن انجام هماهنگیهای قضایی لازم اقدام به انتشار تصویر متهم متواری شده در سطح جراید کردند اما در این خصوص نیز به نتیجهای نرسیدند ؛ با این وجود پرونده همچنان در دستور کار پلیس قرار داشت و کارآگاهان پلیس آگاهی مصمم به دستگیری متهم بودند.
دستگیری پس از ۱۵ سال زندگی مخفیانه
پیگیری کارآگاهان پلیس آگاهی جهت شناسایی و دستگیری متهم در شرایطی در حال انجام بود که در سال ۸۶ کارآگاهان اداره دهم اطلااع پیدا کرند که متهم پس از گذشت این مدت، با هویت جعلی «جواد مرادی» اقدام به تشکیل خانواده کرده است.
با بهدست آمدن اطلاعات درخصوص سکونت خانواده همسر متهم در منطقه شهریار، کارآگاهان با اخذ نیابت قضایی به این منطقه اعزام اما با وجود پیگیریهای بعمل آمده باز هم هیچگونه آدرس و نشانی مشخصی در خصوص محل سکونت خانواده همسر متهم متواری، مورد شناسایی قرار نگرفت. سرانجام پس از انجام سلسله اقدامات فنی و اطلاعاتی گسترده نهایتا موفق به شناسایی مخفیگاه متهم در منطقه شرق تهران شده، پس از اطمینان از هویت واقعی متهم و حضور وی در داخل مخفیگاه، در ۲۲اردیبهشت امسال در یک عملیات غافلگیرانه او را دستگیر و به پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل کردند.
اعترافات متهم
متهم متواری که از دستگیری خود بسیار غافلگیر شده بود، پس از انتقال به اداره دهم لب به اعتراف گشود و به کارآگاهان گفت: من در ۱۶ سالگی خواستگار دختر مقتول بودم که وی با ازدواج من و دخترش مخالفت کرد و دخترش را به عقد فرد دیگری در آورد که این امر باعث کینه من نسبت به او شد تا اینکه در روز حادثه در میدان انقلاب وی را دیدم ؛ درخصوص مخالفتش با ازدواج من و دخترش با او جر و بحث کردم که همین موضوع باعث درگیری فیزیکی بین ما شد و من با مشت به سرش زدم که به زمین افتاد و من هم متواری شدم. در این مدت به شهرهای مختلفی سفر کردم و هویت اصلی خود را مخفی کردم و در سال ۸۵ با احتمال اینکه پرونده مختومه شده و پلیس از پیگیری موضوع خسته شده است، ازدواج کردم و در تهران مشغول به کار شدم و به هیچ عنوان تصور نمیکردم که پلیس روزی موفق به دستگیری من شود. سرهنگ سعید لیراوی، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: در حال حاضر با توجه به اعترافات صریح متهم در خصوص ارتکاب جنایت و با تکمیل تحقیقات، پرونده جهت صدور دستور قضایی در اختیار مقام محترم قضایی قرار گرفته و متهم با قرار بازداشت موقت روانه زندان شده است.