PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : در پی نقض حکم اعدام در دیوان عالی کشور متهم به آزار ۳۰ زن برای دومین بار از خودش دفاع می‌کند

tina
02-05-2011, 05:29 PM
مردی که متهم است با شوکر برقی ۳۰ زن مسافر را بیهوش کرده و آنها را مورد آزار قرار داده است صبح امروز برای دومین بار و در پی نقض حکم اعدامش در دیوان عالی کشور پای میز محاکمه می‌رود.
به گزارش خبرنگار ما‌،دو سال قبل بود که پرونده این مرد در اختیار تیم ویژه‌ای از کارآگاهان قرار گرفت. پلیس زمانی متوجه جرائم یک مرد متجاوز در منطقه حسن‌آباد و فشافویه شد که چند زن در شکایاتی جداگانه به ماموران گفتند از سوی یک مرد راننده مورد تعرض قرار گرفته‌اند. این زنان به پلیس گفتند از تهران به مقصد حسن‌آباد قم یا بالعکس سوار یک پراید مسافرکش شدند و در راه مرد راننده با شوکر آنها را بیهوش کرد و مورد تعرض قرار داد. شباهت‌های زیادی که در نحوه تعرض به این زنان وجود داشت باعث شد پلیس به سریالی بودن این جرائم پی ببرد اما نکته‌ای که کار را برای ماموران سخت می‌کرد این بود که پلیس فقط می‌دانست متهم یک پراید سفیدرنگ دارد. ماموران در شکایت‌های بعدی متوجه شدند مرد پراید‌سوار حدوداً ۳۰ساله است و در راه و زمانی که به مکانی خلوت می‌رسد نقشه‌اش را به مرحله اجرا درمی‌آورد. اولین سرنخ‌ها از این مرد وقتی به دست آمد که ماموران آتش‌نشانی زنی را که داخل یک چاه ۱۰ متری افتاده بود بیرون کشیدند. بعد از انجام تحقیقات اولیه از این زن مشخص شد او نیز از قربانیان مسافرکش پراید‌سوار است. این زن به ماموران گفت: آن مرد مرا به عنوان مسافر سوار ماشینش کرد و در راه با شوکر بیهوشم کرد و مورد آزار قرار داد. او وقتی دید من دست‌بردار نیستم و می‌خواهم او را تعقیب کنم عصبانی شد و مرا داخل چاهی انداخت اما من چند شماره از پلاک ماشین او را حفظ کردم.
چند روز بعد ماموران گشت متوجه پرایدی شدند که یک زن و مرد در آن بودند و به نظر می‌رسید مرد جوان در حال آزار زن جوان است. وقتی این زن و مرد در برابر ماموران قرار گرفتند زن جوان به آنها گفت: من به عنوان مسافر سوار ماشین شدم و این مرد مرا مورد آزار قرار داد. در بازرسی از ماشین متهم شوکر برقی و چاقو و همچنین چند کیف زنانه پیدا کردند که به نظر می‌رسید متعلق به قربانیان دیگر این مرد باشد.
متهم در بازجویی‌های اولیه گفت: اتهامم را قبول دارم. من این زنان را می‌ربودم و مورد آزار قرار می‌دادم و کیف پول‌، طلا و هر چیز باارزشی که داشتند را سرقت می‌کردم.
هر چند شکایت اولیه از این مرد از سوی پنج زن مطرح شد، اما زمانی که پرونده به شعبه ۷۷ دادگاه کیفری استان تهران رفت و این خبر در رسانه‌ها منعکس شد شاکیان دیگری نیز علیه او اقامه دعوی کردند و تعداد شکات به ۳۰ نفر رسید. در این بین چند نفر از قربانیان دچار بیماری‌های روحی شدید شده بودند و پنج نفر نیز زندگی مشترک‌شان از هم پاشیده بود. سرانجام پرونده پر‌افت و خیز این مرد در شعبه ۷۷ دادگاه کیفری استان تهران مورد رسیدگی قرار گرفت اما قبل از صدور حکم تعداد زیادی از شاکیان شکایت خود را پس گرفتند و مدعی شدند نمی‌خواهند متهم مجازات شود. به این ترتیب فقط چهار تن از آنها بر شکایت خود اصرار کردند اما متهم در دادگاه تعرض به آنان را انکار کرد و گفت زنان را از جنوب شهر تهران به مقصد حسن‌آباد قم سوار می‌کرد تا بتواند جواهرات و پول‌های آنها را سرقت کند اما آنان را مورد آزار قرار نمی‌داد. با این حال قاضی ساعی و چهار مستشار شعبه ۷۷ متهم را مجرم شناختند و او را به اعدام محکوم کردند. در این بین و در حالی که پرونده به دیوان عالی کشور رفته بود متهم با ارسال لایحه‌ای به قضات دیوان عالی مدعی شد اتهام تجاوز فقط یک تهمت است و این زنان قصد دارند از او انتقام بگیرند. در نهایت رای صادره نقض و پرونده برای رسیدگی مجدد به شعبه ۷۹ دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد. دیوان عالی کشور با این استدلال که شاکیان دیگر شکایت خود را پس گرفته‌اند بنابراین احتمال اینکه متهم درست بگوید وجود دارد، رای صادره را نقض کرده است و متهم باید امروز در دادگاه یک بار دیگر از خودش دفاع کند. در صورتی که قضات این شعبه نیز عمل متهم را تجاوز تشخیص دهند رای اعدام وی یک بار دیگر صادر خواهد شد، در غیر این‌ صورت در دادگاه کیفری اتهامی متوجه او نیست