PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : شناخت شخصیت از روی حرکات دستها(تمام دست)

Sara12
01-26-2011, 08:37 PM
(http://hitsender.mihanblog.com/post/268)
كردن بازوها: این كار میگوید: "من پر زور و نیرومند هستم." بالا آوردن یك بازو نیز راهی برای جلب توجه میباشد. هر دو دست را بجلو دراز كردن ژست خوش آمد گویی میباشد. دستها به پشت: وقتی دستها به پشت كمر قلاب میگردند مفهومش این است كه فرد وضعیت را ..

خم كردن بازوها: این كار میگوید: "من پر زور و نیرومند هستم." بالا آوردن یك بازو نیز راهی برای جلب توجه میباشد. هر دو دست را بجلو دراز كردن ژست خوش آمد گویی میباشد.

دستها به پشت: وقتی دستها به پشت كمر قلاب میگردند مفهومش این است كه فرد وضعیت را تحت كنترل خود دارد. میگوید: "من راحت هستم" مشابه حركتی كه سربازان زمانی كه در حالت خبردار نیستند به خود میگیرند.

دستها به جلو: هنگامی كه ما مضطرب می باشیم تمایل به نگاه داشتن دستهای خود در جلوی بدن خود داریم تا بتوانیم یك سد حفاظتی ایجاد گردانیم.

دستهای قلاب شده: بر خلاف دست به سینه بودن كه دستها بطور متقاطع به روی سینه قرار میگیرند، این ژست در افرادی مشاهده میشود كه در شرایط اضطراب آمیزی قرار دارند. در واقع چنین به نظر می آید برای حفظ جانشان به خودشان دست آویخته اند.

دستهای تا شده: زمانیكه دستها مقابل بدن همدیگر را قطع میكنند، معمولا نشانگر وضعیت تدافعی میباشد. فرد میگوید: من تمایل ندارم به هرچیزی كه با عقایدم در تضاد می باشد گوش دهم. اغلب مردم از مانعی كه این طرز ایستادن پدید می آورد آگاهی ندارند. اما بی تردید برای سد كردن هر گونه تعدی و مزاحمت بكار گرفته می شود. خصوصا وقتی كه لبهای درهم و اخم نیز با آن همراه گردد.

دراز كردن دست : زمانی كه یك مرد نشسته و دست خود را دراز كرده، او میگوید: "من اینجا را تحت كنترل خود دارم". اما اگر یك زن این كا را انجام دهد، مردها معمولا اینگونه می پندارند كه او از حد و حدود خود تجاوز كرده است. هر چند زمانی كه تنها یك دست را روی صندلی مجاور قرار میدهد میگوید: "میخواهم مانند شما(مردها) باشم"

دست به كمر بودن: دستها دو طرف كمر به طوری كه آرنج به طرف خارج بدن قرار میگیرد فرد میگوید: از من فاصله بگیر. این یك عمل نا آگاهانه می باشد كه ما هرگاه احساس جامعه ستیزی داشته باشیم و یا در محل پر ازدحامی قرار داریم و تمایل نداریم دیگران نزدیك به ما شوند اعمال میكنیم.

شانه بالا انداختن: شانه ها بر آمده گشته و كف دستها به سمت خارج میچرخند. پیام روشن و واضح می باشد: من شما را نمی شناسم . و یا من نمی توانم به شما كمك كنم. دلالت بر احساس درماندگی فردی است كه این ژست را به خود میگیرد