PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : زنی با قورت دادن دندان مصنوعی تا سرحد مرگ رفت

tina
01-03-2011, 09:52 AM
زنی که که دندان مصنوعی خود را قورت داده بود عقیده دارد بی‌دندانی بهتر از دندان مصنوعی است.
روزنامه اطلاعات سه‌شنبه دوازدهم دی ماه سال ۱۳۴۰ در صفحه ۱۴ نوشت:
چند روز پیش زنی از ساکنین قریه «میرکلا» از توابع بابل که دندان مصنوعی خود را قورت داده و تا سرحد مرگ رفته بود در بابل تحت معالجه قرار گرفت و با زحمت زیاد دندان مصنوعی وی از حلقومش بیرون کشیده شد.
شخصی به دفتر نمایندگی اطلاعات وارد شد و گفت: زنی از دهات اطراف بابل که دندان مصنوعی خود را قورت داده بود و نزدیک بود بمیرد برای معالجه به بابل آمد و معالجه شد و حالا می خواهد به قریه خود برود. اگر می خواهید او را ببینید به قهوه‌خانه نزدیک دروازه بروید…
موضوع جالبی بود، آخر این زن چرا دندان مصنوعیش را قورت داده؟‌ خیال کرده دندان مصنوعی هم خوراکی است؟ شاید دندانش بیخ حلقومش جسته و گیر کرده است! شاید خواسته است امتحان بکند و ببیند می شود دندان مصنوعی را قورت داد؟
این زن گفت: من ساکن قریه «میرکلا» هستم. چند وقت بود دندانهای خود را که فاسد و کرم خورده شده بود کشیده بودم و می خواستم دندان مصنوعی بگذارم. تقریباً یک ماه پیش یک نفر دندانساز به دهکده ما آمد و من هم به او مراجعه کردم و یکدست دندان مصنوعی گذاشتم. خوشحال بودم که با دندان مصنوعی بعد از این می توانم به خوبی و راحتی غذا بخورم. البته روزهای اول و دوم نتوانستم دندانها را حتی در دهان بگذارم. روز سوم برای تمرین غذا خوردن دندانها را به زحمت در دهان گذاشتم و شروع به خوردن غذا کردم ولی همین که می خواستم لقمه غذا را قورت بدهم دندان های مصنوعی فک بالا را نیز با لقمه‌ام قورت دادم!!
ولی دندان مصنوعی در حلقومم گیر کرد و نفسم بند آمد و بیهوش شدم. اطرافیانم بلافاصله مرا به بیمارستان بابل آوردند و دکتر با زحمت زیاد دندان مصنوعیم را از گلویم بیرون کشید.
حالا حالم خوب شده است اما قسم خورده‌ام که دیگر دندان مصنوعی نگذارم هرچه باشد بی‌دندانی بهتر از دندان مصنوعی است!!