PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : رازگشایی از قتل دندانپزشک کرجی بعد از ۵ سال

Sara12
12-25-2010, 12:22 PM
http://www.iran-tejarat.com/ImagesNews/2010/12/25-9-58-55-X1Y.jpg ۲ مرد که با همدستی یکدیگر دندانپزشکی را به خاطر ۳۰هزار تومان سرقت در کرج کشته بودند، پس از ۵ سال دستگیر شده و به قتل اعتراف کردند.

به گزارش «جام جم»، ساعت ۳۰/۱۹ روز ۶ مهر سال ۸۴ وقتی دختر جوان در مجتمع تجاری کرج وارد مطب پدرش شد، با مشاهده جسد پدرش فریاد کشید و با حضور همسایگان معلوم شد مرد دندانپزشک به نام نعمت نیکانلو با ضربه های چاقو کشته شده است و یکی از همسایه ها با مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ کرج تماس گرفت و موضوع را خبر داد.

جسد طناب پیچ شده در مطب

دقایقی بعد کارآگاهان جنایی آگاهی استان تهران به محل حادثه اعزام شدند و مشاهده کردند، جسد مرد دندانپزشک به صندلی طناب پیچ شده است. کارآگاهان جنایی با هماهنگی قضایی با بازپرس کشیک وقت دادسرای کرج، جسد را به پزشکی قانونی منتقل و تحقیقات در این باره را آغاز کردند.

سرقت ۳۰ هزار تومانی

کارآگاهان جنایی در بررسی محل سرقت پی بردند عاملان این جنایت ۳۰ هزار تومان از کمد اتاق منشی سرقت کرده اند.

پلیس در ادامه تحقیقات متوجه نکته دیگری شد که مقتول قرار بوده پس از فروختن مطبش به تهران نقل مکان کند.

رد پای آخرین بیمار در جنایت

ماموران در ادامه به تحقیق از منشی مطب پرداختند که دختر جوان گفت: در حال خروج از مطب بودم که یک زوج جوان به عنوان بیمار وارد مطب پزشک شدند.

با اطلاعاتی که منشی در اختیار پلیس قرار داد، با چهره نگاری رایانه ای از این زن و مرد، تصاویر آنها در اختیار گشت های انتظامی قرارگرفت تا هر چه زودتر دستگیر شوند.

زن جوان، راز جنایت را فاش کرد

جستجو برای یافتن عاملان این جنایت مرموز ادامه داشت تا این که ۵ سال پس از وقوع حادثه، اوایل پاییز امسال گزارشی از پلیس آگاهی سنندج در اختیار پلیس جنایی آگاهی استان تهران قرار گرفت، مبنی بر این که زن جوانی به نام لیلا با حضور در مرکز پلیس راز قتل یک دندانپزشک در کرج را فاش کرده است.

ماموران آگاهی کرج با کسب نیابت قضایی به شهر سنندج اعزام شدند و به تحقیق از او پرداختند که وی مدعی شد با همکاری شوهرش و مردی غریبه، دندانپزشک را به قتل رسانده اند.

Sara12
12-25-2010, 12:23 PM
با اعتراف این زن، شوهرش نیز دستگیر و مدعی شد مرتکب قتل نشده و همسرش به انگیزه انتقام گیری، به دروغ ماجرای قتل را بازگو کرده است.

متهمان برای ادامه تحقیقات به پلیس آگاهی استان تهران منتقل شدند و پس از چند ماه، هفته گذشته یکی از متهمان ـ اسماعیل ـ راز قتل مرد دندانپزشک را فاش کرد.

اعتراف به جنایت بعد از ۵ سال

اسماعیل ـ متهم به قتل ـ در این باره به پلیس گفت: چندماه پیش از جنایت با مردی که رفوگر فرش بود، آشنا شدم که او ادعا می کرد یکی از اقوامش دندانپزشک نیکوکاری است و می تواند در حل مشکلات مالی به من کمک کند.

متهم به قتل یادآور شد: از آن روز به بعد وسوسه شدم تا از مطب مرد دندانپزشک سرقت کنم.

بنابراین ماجرا را با همسرم و یکی از دوستانم به نام علی در میان گذاشتم که آنها نیز پذیرفتند در اجرای نقشه سرقت با من همکاری کنند.

متهم به قتل اضافه کرد: عصر روز حادثه به محض خروج منشی از محل کارش، من و همسرم وارد مطب شدیم و به جستجوی کمدهای اتاق کار منشی پرداختیم و مبلغ ۳۰ هزار تومان موجود را سرقت کردیم. دقایقی بعد علی، همدست دیگرمان به ما ملحق شد.

عامل جنایت ادامه داد: در حال گفت وگو با یکدیگر بودیم که مرد دندانپزشک ما را دید. در همین موقع با چاقو او را تهدید کرده و به داخل اتاق بردیم. مرد دندانپزشک با داد و فریاد، تقاضای کمک کرد که در همین موقع دست و پایش را به صندلی بسته و از او خواستیم تا جای پول هایش را بگوید.

راز جنایت در قلب مرد آشنا می تپید

متهم به قتل دراین باره گفت: وقتی او حاضر به دادن پول هایش نشد، من و همدستم علی با چاقو وی را کشته و هر سه از آن محل فرار کردیم.چند روز بعد از حادثه در تماس با آشنای مقتول، ماجرای جنایت را برایش بازگو کرده و با تهدید به مرگ، از او خواستیم راز جنایت را فاش نکند. با اعتراف این مرد، ۲ همدست وی نیز تحت تعقیب قرار گرفتند و دستگیر شدند.

یکی از متهمان به نام مهدی در بازجویی به همکاری در قتل مرد دندانپزشک اعتراف کرد و آشنای خانوادگی مقتول که دیگر متهم پرونده بود، مدعی شد در جنایت نقشی نداشته و در تماس تهدیدآمیز از سوی اسماعیل ـ متهم ـ از ماجرا باخبر شده است.

عاملان جنایت، سارق هم بودند

متهمان با قرار قانونی روانه زندان شدند. تحقیقات برای مشخص شدن دیگر جرایم آنها ادامه داشت تا این که مشخص شد اسماعیل و علی ـ عاملان جنایت ـ چند روز پیش از جنایت با زور و تهدید وارد خانه یک پیرمرد در کرج شده و پس از کتک زدن او، پول، طلا، چند تابلو فرش ابریشم و اسناد و مدارک ملکی را سرقت کرده اند.

بنابر این گزارش، متهمان پرونده صحنه جنایت را بازسازی کردند. تحقیقات از آنها ادامه دارد.

http://www.aftab.ir/news/2010/dec/25/images/0aad6d81866e2d7785a95f239e3552dc.jpg

منبع : آفتاب