PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اسیب دیدن فایلهای فشرده

fg54
06-14-2014, 09:30 AM
سلام

دیشب داشتم دنبال نرم افزاری میگشتم که متوجه واقیت دردناکی شدم ...90 درصد فایلهایم با پسوند rar و zip باز نمیشدند و نرم افزار اخطار اسیب دیدن انها را میداد !
تعجب من از اینه که چطور همچین اتفاقی باید بیوفته و چه علتهایی دارد ؟
بهترین روش برای نگهداری فایلها چیه ؟

eDvArDo
06-15-2014, 11:16 AM
سلام

فردين جان، بنده خوب متوجه سئوالت نشدم!

فکر کنم دو بخش داره:

1- مشکلي در سيستمت پيش اومده که فايلهاي فشرده باز نميشن! و ممکنه که آسيب ببينن! آره؟ اينجوريه؟

2- راهي براي حفاظت بهتر از فايلها بجز آرشيوکردنشون (فشرده کردن) وجود داره؟

واما پاسخ بنده از فهم خودم:

1- حقيقتش توي اين بخش چون برام پيش نيومده زياد نميتونم نظري بدم، فقط ممکنه آسيب به رجيستري و بخشي از اون پيش اومده که وظيفه خوندن و اجراي عمليات توسط نرم افزارهاي فشرده‌ساز و آرشيو دارن! که ممکنه از هنرنمايي ويروس‌جان باشه ويا از دسته گل به آب دادن خودمون توي نصب برنامه‌ها و ...

2- اينو بدون که اگه تنظيمات ويروسها و آنتي ويروسها بگونه‌اي باشه که به اون اجازه دسترسي به محتويات فايلهاي فشرده به اونا داده بشه ميتونن آسيب برسونن يا اثر بزارن! خُب راههاي بهتري هم براي در امان موندنشون هست:

- ميتونيم پنهانشون کنيم

- ميتونيم پسورد بزاريم

- ميتونيم چندلايه فشرده کنيم

- ميتونيم با فرمتهاي غيرمتداول آرشيو و فشرده کنيم. مثل فرمت B1 و Tar و ...

و....

سپاس

Magsoud
06-15-2014, 06:22 PM
در رابطه با مشکل بالا ، زیاد فکر کردم ولی علتی جز موارد زیر به ذهنم نمیرسد:

1. ویروس هائی (بدافزار هائی) وجود دارند که به محض نفوذ به سیستم کاربر ، شروع به خراب کردن فایل هائی با
پسوند های مشخص میکنند.
برای مثال چندین سال قبل زمانیکه برنامه Ghost تازه معروف شده بود ، عده زیادی برای بک آپ گرفتن از سیستم
خود از این برنامه استفاده میکردند. این برنامه فایل بک آپ را با پسوند GHO ذخیره میکند. و در همان زمان ویروسی
پیدا شد که پس از ورود به سیستم یکی از کار هایش این بود که در کل هارد دنبال فایل هائی با پسوند GHO گشته
و آن ها را معیوب میکرد.
ممکن است مشکل شما هم همین باشد.

2. گاهی فایل هائیکه با برنامه WinRAR فشرده شده اند را برای نگهداری به هارد اکسترنال کپی کرده ام و بعد مجددا"
مجبور شده ام بهرعلتی همان فایل را از هارد اکسترنال فوق به هارد دیگری کپی کنم و این عمل چند بار تکرار شده
است.و در انتها دیده ام که فایل مورد بحث در اثر نقل و انتقال زیاد خراب شده است.
چرا؟ نمیدانم.
فقط این را باور دارم که این مسئله بیشتر در رابطه با فایل های فشرده نوع WinRAR پیش می آید. دلیلی هم برای
این گفته ام ندارم. ولی عملا" چند بار بدبختم کرده است.

3. شاید گفتن این مطلب مسخره باشد ولی باز میگویم:
من گاها" برای نگهداری فایل ها و برنامه های مورد نیاز ، آن ها را داخل یک فایل ISO قرار داده و این فایل ISO را
نگهداری میکنم ، و عملا" با این روش تا کنون با مشکل خراب شدن و باز نشدن فایل روبرو نشده ام.

fg54
06-19-2014, 03:18 PM
در رابطه با مشکل بالا ، زیاد فکر کردم ولی علتی جز موارد زیر به ذهنم نمیرسد:

1. ویروس هائی (بدافزار هائی) وجود دارند که به محض نفوذ به سیستم کاربر ، شروع به خراب کردن فایل هائی با
پسوند های مشخص میکنند.
برای مثال چندین سال قبل زمانیکه برنامه Ghost تازه معروف شده بود ، عده زیادی برای بک آپ گرفتن از سیستم
خود از این برنامه استفاده میکردند. این برنامه فایل بک آپ را با پسوند GHO ذخیره میکند. و در همان زمان ویروسی
پیدا شد که پس از ورود به سیستم یکی از کار هایش این بود که در کل هارد دنبال فایل هائی با پسوند GHO گشته
و آن ها را معیوب میکرد.
ممکن است مشکل شما هم همین باشد.

2. گاهی فایل هائیکه با برنامه WinRAR فشرده شده اند را برای نگهداری به هارد اکسترنال کپی کرده ام و بعد مجددا"
مجبور شده ام بهرعلتی همان فایل را از هارد اکسترنال فوق به هارد دیگری کپی کنم و این عمل چند بار تکرار شده
است.و در انتها دیده ام که فایل مورد بحث در اثر نقل و انتقال زیاد خراب شده است.
چرا؟ نمیدانم.
فقط این را باور دارم که این مسئله بیشتر در رابطه با فایل های فشرده نوع WinRAR پیش می آید. دلیلی هم برای
این گفته ام ندارم. ولی عملا" چند بار بدبختم کرده است.

3. شاید گفتن این مطلب مسخره باشد ولی باز میگویم:
من گاها" برای نگهداری فایل ها و برنامه های مورد نیاز ، آن ها را داخل یک فایل ISO قرار داده و این فایل ISO را
نگهداری میکنم ، و عملا" با این روش تا کنون با مشکل خراب شدن و باز نشدن فایل روبرو نشده ام.

استاد گزینه ی دوم است چون من فایل زیاد جابجا میکنم (گاها) ...حتما به توصیه ی شما عمل میکنم

متشکرم از شما و همچنین ادوارو ی گرامی

:m0h:

axon
07-21-2014, 02:14 AM
سلام
من هم چند روز پیش تصمیم گرفتم که فایلهای فشرده ام رو به "ISO" تبدیل کنم
(گر چه حجم خیلی بیشتری میگیره)
البته نه به خاطر خراب شدن فایلها
به این خاطر که باز کردن فایلهای فشرده با حجم بالا هم زمان زیادی میگیرد
هم اینکه برای استفاده از فایلها باید از فشردگی خارج شوند که باز زمان میخواهد
و اگر یک فایل رو بخواهم از بین هزاران استفاده کنم، باید همه آنها رو از فشردگی دربیارد

اما در فایل "ISO" کافیه که "Mount" بشه، آنگاه به سادگی میشه ازش استفاده کرد
(و از موارد جالب در ویندوز 8 این است که برای باز کردن فایلهای فشرده و "ISO" نیاز به نرم افزار نیست)
و هر چقدر که فایل حجم داشته باشه تاثیری بر سرعت باز شدنش نداره (تا 10گیگابایت رو آزمایش کردم)

eDvArDo
07-21-2014, 02:54 PM
.
.
هم اینکه برای استفاده از فایلها باید از فشردگی خارج شوند که باز زمان میخواهد
و اگر یک فایل رو بخواهم از بین هزاران استفاده کنم، باید همه آنها رو از فشردگی دربیارد

.
.
.

سلام

در اينکه شما ميخواهيد فايل iso داشته باشيد و اينطوري ميخواهيد از فايلهاي خودتون يک بايگاني داشته باشيد، مختاريد.

ولي فکر نکنم اون جمله شما زياد درست باشه! آخه شما ميتونيد به محتويات فايلهاي داخل آرشيو فشرده شده خودتون بدون اکسترکت دسترسي داشته باشيد، فرادا!

منظورم اينه که نيازي به خارج ساختن همه محتويات آرشيو نداريد و ميتونيد مستقيماً فايل مورد نظرتونو البته با استفاده از نرم‌افزار مناسبي چون winrar اجرا کنيد.

مثلاً بنده بخاطر اينکه مشکل کمبود حجم خالي هارد دارم، اومدم نرم‌افزارهاي پرحجم پرتابل شده‌ام‌رو فشرده کردم و بعضيها حجمشون تا نصف و يا تا يک-سوم کاهش پيدا کرد! وقتي که نيازشون دارم فايل فشرده‌‌رو با winrar باز ميکنم و روي فايل مورد نظر دبل‌کليک ميکنم، همين!

البته قبول دارم که توي بازشدنش کمي تاخير ميافته ولي اونقدري نيست که برام مشکل باشه!

سپاس

Magsoud
07-21-2014, 03:56 PM
ادواردوی عزیز
فرمایشات جنابعالی درست و منطقی هست ولی:
تجربیات بنده هم نشان داده که فایل های فشرده وقتی چندین بار از یک دیسک به دیسک دیگر کپی میشوند ، آسیب می بینند
و غیر قابل استفاده میشوند.
دلیل منطقی برای این جملاتم ندارم ولی هم مشکلی که دوست عزیزمان fg54 (http://ariadl.ir/members/fg54-132763/) روبرو شده و هم اینکه خود من بار ها باین مشکل
روبرو شده ام باعث شده اند بر این باور پافشاری کنم که به فایل های فشرده نمیتوان اعتماد داشت.
و گرچه رعایت نکرده ام ولی عقیده دارم نگهداری در داخل فایل ایزو روش خوبی هست.

Mahm00d
07-21-2014, 10:59 PM
سلام

.............
منظورم اينه که نيازي به خارج ساختن همه محتويات آرشيو نداريد و ميتونيد مستقيماً فايل مورد نظرتونو البته با استفاده از نرم‌افزار مناسبي چون winrar اجرا کنيد.

درود
تا آن جایی که تو ذهنم هست قسمتی از فایل های فشرده با فرمت rar رو می شود استخراج کرد و فرمت zip کل محتویات اول استخراج می شود!