PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : نحوه ی سفارشی سازی ویندوز های لایو؟؟؟

Mahm00d
08-03-2013, 04:39 PM
سلام
با تشکر از برهان جان که با ایجاد تاپیک دانلود ویندوز لایو سفارشی شده (سبک و کم حجم) (http://www.ariadl.ir/showthread.php?t=166272&p=327267#post327267) باعث شد تا به این فکر بیفتم که می شود ویندوز های لایو ساخته شده توسط نرم افزار ها یا افراد دیگر را ادیت کرد و از استاد عزیز خواستم تا نحوه ی ادیت را با بیان زیبا و شیرینشان آموزش دهند که با لطفی که همیشه نسبت به بنده داشتند قبول کردند که بسیار ممنونم به همین خاطر این تاپیک را ایجاد کردم.
استاد بی صبرانه منتظر مبحث هستم.
:Şflower658Ş:

Magsoud
08-03-2013, 06:00 PM
نرم افزار ها و روش های متعددی وجود دارند که میتوانند برای ما ویندوز های لایو با امکانات مختلف درست کنند
از جمله این نرم افزار ها به موارد زیر میشود اشاره کرد:
WinBuilder
Retogo
BartPE
و نرم افزار های خود مایکرو سافت
اینگومه برنامه ها تمام نیاز ها را دارند و شما را از هر کار دیگری بی نیاز میکنند.

در مقابل برنامه های دیگری هستند که ما با یادگیری طرز کار آن ها میتوانیم CD یا DVD هایی، حتی با برنامه های
لینوکسی و ویندوزی در کنار هم را بسازیم مثل برنامه های :
grub
grub4dos
syslinux
IsoLinux
Easyboot
BCDW

تا بعد

Mahm00d
08-04-2013, 01:54 AM
سلام
ممنونم استاد شیرین...
استاد قبلا در مورد نحوه ی ساخت ویندوز 7 و 8 لایو با استفاده از WinBuilder توضیحاتی ذکر کردین که من با توجه به توضیحات شما ویندوز 8 لایو ساختم و الان هم استفاده می کنم که ممنونم اما با نرم افزار های دیگر آشناییت ندارم اگر امکان دارد توضیح مختصری در مورد تفاوت های این نرم افزار ها بدهید و به نظر شما کدام یک از نرم افزار های معرفی شده برای ایجاد سیستم عامل لایو اصلح است؟؟؟
ساخت سیستم عاملی که هم ویندوزی باشد و هم لینکوسی برام خیلی جالب است منتظر مبحث های شیرین و کاربردی شما هستم
بازم ممنونم...:merc567:

Magsoud
08-04-2013, 02:44 PM
اگر بخواهیم ویندوز لایو با استفاده از برنامه هائی مثل WinBuilder و دیگر انواع که در پست قبلی اشاره کردم بسازیم
کار خیلی راحت میشود زیرا:

1__ اینگونه برنامه ها داخل خودشان ، اکثریت برنامه های کاربردی را دارند و موقع درست کردن ایزو میتوانیم همه این
برنامه ها و یا فقط آن هائی را که نیاز داریم انتخاب کنیم تا در ویندوز لایو ساخته شده قابل استفاده باشند.

2__ گاهی کاربر ، برنامه یا برنامه هائی مورد نظرش هست که میخواهد در ویندوز لایو نهائی موجود باشد ، ولی این
برنامه یا برنامه ها در خود نرم افزار های بالا موجود نیستند. سازندگان این برنامه ها فکر این موارد را هم کرده و راه
هائی برای انجام اینکار و اضافه کردن برنامه های دیگر هم ایجاد کرده اند.

من در تاپیک دیگری چگونگی ساخت ویندوز های لایو برای ویندوز های 98 و XP و ویستا و ویندوز 7 و ویندوز 8 مفصلا"
توضیح دادم و کاربرانی هم که در آن تاپیک همراه بودند، هرکدام براساس وسع دیدشان از موضوع ، سوالاتی را مطرح
و جواب های خود را گرفتند.
گرچه هرگز کسی نپرسید که چگونه میتوانیم برنامه های دیگری به این ایزو ها اضافه کنیم ! حتما" همه میدانستند!!
بهر حال گذشت و سن ما هم بالاتر رفته و طبیعتا" حوصله و توان کاری ما هم پائینتر آمد.

بگذریم. نمیدانم چرا ولی بیشتر اصرار دوست ارجمندم محمود جان این است که بیائیم و در رابطه با ویندوز های لایو
براساس XP صحبت کنیم و کاری کنیم که این نوع ویندوز لایو در هر سخت افزاری کار بکند.
من فکر میکنم که اینکار بعلل مختلفی وقت تلف کردن است.نمیخواهم که در مورد علل این موضوع سخنرانی کنم و
لذا نظر خودم را در رابطه با این تاپیک در سطور زیر عرض کرده و منتظر جواب های شما عزیزان میشوم.
و بعد مطابق میل اکثریت عمل میکنم.
بدیهی است که در صورت عدم دریافت نظرات ، اینگونه تلقی خواهد شد که این موضوع مشتری ندارد و بهتر است
تعطیل شود.

اما نظر بنده:
بیائیم و چگونگی ساخت دی وی دی هایی را یاد بگیریم که مالتی بوت باشند و تمام نیاز های ما حتی ویندوز های لایو
مختلف را داخل خودشان داشته باشند
و دارای منوئی باشند که ما انتخاب کنیم کدام نرم افزار اجرا شود.

تا بعد

eDvArDo
08-04-2013, 03:21 PM
:b tash:

:tashakor:

mova::

borhan_3010
08-04-2013, 07:13 PM
جناب شیرین زبان ساخت دی وی دی مولتی بوت با کدوم برنامه مد نظرتونه؟
چون قبلا با easy boot cd و aero studio و grub کار شده. مورد جدیدی مد نظرتونه؟ یا همان هارو می خواین بحث های جدیدی براشون باز کنین؟

نظرتون چیه روی یه ویندوز لایو خاص (که اول با وسواس زیاد باید یه ویندوز لایو مناسب انتخاب کنیم) کار بشه و برنامه های لازم رو بهش اضافه بشن؟
یه اثر ماندگار ایجاد بشه ...

Send from Galaxy Siii using Tapatalk 4

Magsoud
08-04-2013, 07:39 PM
برهان جان عزیز

1. آثار ماندگار دیگر از وظایف جوانان لایقی مثل جنابعالی است.

2.اگر توجه کرده باشی برنامه های aero studio و easy boot cd (و بعضی دیگر از برنامه های
اینکاره که نامشان در ذهنم نیست) همه در یک قسمت از کارشان از برنامه ای بنام bcdw
استفاده میکنند.

بیشتر نظرم این است که درباره این برنامه و چگونگی استفاده مستقل از آن صجبت کنیم

Mahm00d
08-05-2013, 06:09 AM
....................

من در تاپیک دیگری چگونگی ساخت ویندوز های لایو برای ویندوز های 98 و XP و ویستا و ویندوز 7 و ویندوز 8 مفصلا"
توضیح دادم و کاربرانی هم که در آن تاپیک همراه بودند، هرکدام براساس وسع دیدشان از موضوع ، سوالاتی را مطرح
و جواب های خود را گرفتند.
سلام درود بر استاد عزیزم
استاد در انجمن پیشین در مورد ساخت ویندوز های لایو برای ویندوز 7 و 8 به طور مفصل صحبت کردین و من دنیایی مطلب از شما آموختم که سپاسگزارم.
اما فرصت نشد در مورد ساخت ویندوز های لایو قدیمی تر بحث کنیم (خدا بگم این مشکلات روزمره رو چکار نکنه!http://www.ariadl.ir/images/smilies/smilies-azardl%20%2813%29.gif)

گرچه هرگز کسی نپرسید که چگونه میتوانیم برنامه های دیگری به این ایزو ها اضافه کنیم ! حتما" همه میدانستند!!
بهر حال گذشت و سن ما هم بالاتر رفته و طبیعتا" حوصله و توان کاری ما هم پائینتر آمد.
استاد نمی دانم چرا اما اصلا به ذهنم خطور نکرد که می شود پس ساخت هم دستکاری کرد!
با توجه به آن که در پست اول ذکر کردم با تاپیکی که برهان جان ایجاد کردند به این فکر افتادم

بگذریم. نمیدانم چرا ولی بیشتر اصرار دوست ارجمندم محمود جان این است که بیائیم و در رابطه با ویندوز های لایو
براساس XP صحبت کنیم و کاری کنیم که این نوع ویندوز لایو در هر سخت افزاری کار بکند.
من فکر میکنم که اینکار بعلل مختلفی وقت تلف کردن است.نمیخواهم که در مورد علل این موضوع سخنرانی کنم و
لذا نظر خودم را در رابطه با این تاپیک در سطور زیر عرض کرده و منتظر جواب های شما عزیزان میشوم.
و بعد مطابق میل اکثریت عمل میکنم.

ویندوز های لایو مختلفی بر اساس xp دارم که از آنها استفاده های مختلفی می کنم چون ویندوز های لایو اکس پی سبک تر هستند و نرم افزار های زیادی را نسبت به ویندوز های قبلی ساپورت می کنند اما موردی که با این ویندوز های لایو پیدا کردم این است که در سخت افزار های جدید نمی توان از آنها استفاده کرد گفتم شاید راهکاری باشد که بتوان آنها را جوری تغییر داد که بشود اینکار را انجام داد!
(ویندوز لایو که برهان جان معرفی کردندجالب است چون خیلی سبک است و انگار در سخت افزار های جدید بالا می آید اما هارد را نمی تواند شناسایی کند اگر بتوان این مشکل را حل کرد عالی می شود همچنین برای من خیلی جالب و سوال است که چرا این ویندوز لایو xp در سخت افزار های جدید بالا می آید البته استاد توضیحاتی ذکر کردند اما باز من به طور کامل متوجه نشدم؟؟؟ )

اما به نظر استاد کاملا موافقم که اینکار وقت تلف کردن است چون بجای اینکه ما بیاییم ویندوز لایو ساخته شده را ادیت کنیم خوب بیاییم خودمون یکی شبیه آن بسازیم اما مشکلی که در این بین وجود دارد این است که من بیس انجام اینکار را ندارم چون تا آنجایی که می دانم روش های مختلفی برای ساخت ویندوز های لایو xp وجود دارد ومن شاید بتوانم از نرم افزارهایی شبیه به WinBuilder استفاده کنم تا بتوانم ویندوز لایو xp بسازم!

اما نظر بنده:
بیائیم و چگونگی ساخت دی وی دی هایی را یاد بگیریم که مالتی بوت باشند و تمام نیاز های ما حتی ویندوز های لایو
استاد من همیشه به نظر شما احترام ویژه ایی گذاشتم و خواهم گذاشت و مبحثی که برای آموزش انتخاب کردین بسیار عالی است مطمئن هستم مطالب زیبا و کاربردی خواهم آموخت که برایم مانگار خواهد شد و همیشه دعا گوی شما خواهم بود.

..............................

جناب شیرین زبان ساخت دی وی دی مولتی بوت با کدوم برنامه مد نظرتونه؟
چون قبلا با easy boot cd و aero studio و grub کار شده. مورد جدیدی مد نظرتونه؟ یا همان هارو می خواین بحث های جدیدی براشون باز کنین؟

سلام بر برهان جان
اول به خاطر معرفی و ساخت ویندوز لایو تشکر می کنم...
مطالبی در مورد aero studio در چند انجمن پیش دیدم اما فرصت نکردم مطاله کنم که حیف شد و دیگر آن مطالب وجود ندارد!
در مورد مطالب که قبلا گفته شده اگر اطلاعاتی داشتین لطف کنید قرار دهید اما در مورد easy boot cd و grub بنده که چیزی ندیدم شاید هم فراموش کردم!
اما باز چون شما و استاد عزیز با اینگونه نرم افزار ها کار کردید مطمئنا بهتر می دانید که کدام برای آموزش دادن بهتر است و امکانات و کاربر های بیشتری دارد.

نظرتون چیه روی یه ویندوز لایو خاص (که اول با وسواس زیاد باید یه ویندوز لایو مناسب انتخاب کنیم) کار بشه و برنامه های لازم رو بهش اضافه بشن؟
یه اثر ماندگار ایجاد بشه ...
پیشنهاد خیلی خوبیه اما به نظرم خود شما اگر فرصت کنی و بر روی این مطلب کار کنی و به ما هم آمورش دهی خوب تر هم می شود:bg:
ضمنا می توان ویندوز لایو ساخته شده رو با نام shirin group به منوی بوتی که استاد عزیز آموزش خواهند داد اضافه کنیم و اثر ماندگار با چهره های همیشه ماندگار بر جای بماند!
(فکر کنم برای شروع همان ویندوزی که معرفی کردین خیلی خوب باشد اگر مشکل سخت افزار را بتوان حل کرد!)
بازم ممنون...:merc567:

Magsoud
08-05-2013, 05:16 PM
با نگاهی به مجموع نظرات عزیزان ، بنده اینگونه نتیجه میگیرم که دوستان مایل هستند که بتوانند کماکان
ویندوز لایو نوع xp را (البته با کم و زیاد کردن برنامه های داخل آن ) استفاده کنند.

با توجه به اینکه دیدیم ویندوز لایو xp نوع عادی در سیستم های جدید بوت نمیشود ولی ویندوز لایو xp
نوع wim میتواند بالا بیاید ، لذا بیائیم اول طرز ساخت ویندوز لایو xp نوع wim را با اضافه کردن تمام
برنامه های مورد نظرمان یاد بگیریم ، و سپس وارد مبحث ساخت دی وی دی مالتیبوت شویم.

اجازه بدهید تا بنده تست های لازم را انجام و سپس ادامه دهیم.

Mahm00d
08-05-2013, 06:27 PM
:yes:

:ta4:

Bananezorro

:^:

Magsoud
08-06-2013, 01:45 PM
بعد از حدود 10 ساعت تست های مختلف ، توانستم تمام نیاز های ساخت ویندوز لایو xp نوع wim را
شناسائی و جمع آوری کنم.
البته بخاطر تست ها و برای اینکه بتوانم تمام امکانات کار را بی دردسر در اختیارتان قرار بدهم ، مجبور
شدم که حدود 3 گیگا بایت دانلود کنم.

سعی میکنم مطلب را دسته بندی کرده و امروز فردا خدمت دوستان ارایه دهم

فقط مشکل این است که در این رابطه نیاز است که یک سری فایل ها را دانلود نمائید. که اگر خود شما
بخواهید اینکار را انجام دهید ، ممکن است بعضی ها امکان دانلود نداشته باشند. برای اینکه در رابطه
با این کار نیاز به چند دانلود از جمله دانلود یک ایزوی 1.4 گیگا بایتی هست.

با توجه به اینکه از این ایزوی 1.4 گیگا بایتی فقط حدود 120 مگا بایت لازم خواهید داشت ، من این فایل
ها را جدا کردم ولی هم آپلود این فایل ها سخت است و هم چون این فایل ها مال مایکروسافت است ، لذا
سایت های آپلود خارجی بخاطر کپی رایت ، آن ها را قبول نخواهند کرد

لذا یا خودتان بایستی ایزوی بالا را دانلود کنید یا سایتی معتبر و سریع معرفی کنید که من فقط فایل های
لازم را در آن جا آپلود کنم.

eDvArDo
08-06-2013, 03:08 PM
سلام

استاد جان، نميشه اين فايلهايي كه شما ميفرماييد رو از cd هاي ويندوزهايي كه داريم بيرون بكشيم؟

حالا اسمش چيه؟ شايد داشته باشم!!!

هان؟

سپاس

Magsoud
08-06-2013, 04:54 PM
درود
نیاز ها:
__ چند تا فایل که فقط در سی دی ویندوز Windows server 2003 sp1 قرار دارند.

__ تعدادی فایل که در ایزوی 1.34 گیگا بایتی در لینک زیر از سایت مایکروسافت قرار دارند.

Automated Installation Kit (AIK) for Windows Vista SP1 and Windows Server 2008 (http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=9085)

Mahm00d
08-06-2013, 05:25 PM
سلام
با تشکر ویژه از استاد عزیز
واقعا نمی دونم این همه لطف رو چه جوری باید جبران کرد!
به قول ادواردو جان خیلی محشری استاد...
استاد برای آپلود بهتر نیست با ادمین صحبت کنید و آن را در سرور خود سایت آپلود کنید!
استاد برام خیلی عجبیه که چرا از aik ویندوز سرور باید استفاده کنیم ؟؟؟

من Windows Automated Installation Kit ورژن 3 و 3.1 را در اختیار دارم نمی شود از آن استفاده کرد؟؟؟

Magsoud
08-06-2013, 06:05 PM
.... برام خیلی عجبیه که چرا از aik ویندوز سرور باید استفاده کنیم ؟؟؟

بنده ویندز Windows Server 2003 R2 Enterprise x86 SP2 دارم نمی شود از اطلاعات این ویندوز استفاده کرد؟؟؟

همچنین Windows Automated Installation Kit ورژن 3 و 3.1 را در اختیار دارم نمی شود از آن استفاده کرد؟؟؟

محمود جان
1. من برای انجام اینکار از یکی از پروژه های برنامه WinBuilder استفاده کردم.
در جائی از این برنامه همین ورژن را اشاره کرده که کاربر باید اول ایزو را دانلود کرده و سپس آدرس
ایزو را به برنامه WinBuilder بدهد که برنامه فایل های لازم را به محل ویژه ای Extract کند.
ممکن است اگر بجای ایزوی فوق ایزو های شما را هم آدرس دهیم جواب بدهد > سعی میکنم
این مورد را امتحان کنم.

2. در مورد ویندوز سرور همانطور که گفتم فایل ها فقط در Windows server 2003 sp1 قرار داشته
و در ورژن های قبل و بعد وجود ندارند. البته از این سی دی فقط فایل SETUPLDR.BIN لازم است

اما نام فایل های لازم از ایزوی WAIK عبارتند از:
boot.sdi
fbwf.sys
fbwf.sys.mui
gimagex.exe
imagex.exe
OPK_WIMGAPI.DLL
ramdisk.sys
SETUPLDR.BIN
srvany.exe
wAIKX86.msi
wimfltr.inf
WIMFLTR.SYS
wimfsf.sys
WIMGAPI.DLL
x86AIK.cab

Mahm00d
08-06-2013, 09:38 PM
سلام
استاد بنده چک می کنم در WAIK ورژن 3 ببینم همه ی این فایل ها وجود دارد یا نه! همینجا اعلام می کنم
سعی می کنم تا دو سه ساعت دیگه خبر بدم.
:from me :

.............
اضافه شد:
فایل های موجود در WAIK ورژن 3 را چک کرم خیلی از فایل ها وجود نداشت فکر کنم اول باید نصب شود بعد فایل ها را پیدا کرد اما خدا رو شکر مشکل حجم فایل ها و آپلود آنها به خاطر تلاش های بی دریغ استاد عزیز حل شد.:yeah:

Magsoud
08-06-2013, 09:52 PM
دوستان ، خوشبختانه مشکل حجم فابل های لازم حل شد.

مقداری کد های برنامه را مطالعه کردم و الان عوض 120 مگا بایت فقط با حدود 5 مگا بایت
برنامه قابل اجراست

سه نوع مختلف تست کردم ، کار کرد.

تا بعد

Magsoud
08-07-2013, 05:21 PM
امروز میخواستم مطلب را شروع کنم ولی با دو تا مشکل برخورد کردم که تاکنون برطرف نشده است.
اما مشکلات:

1. دوستان برای ساخت ویندوز لایو مورد بحث بایستی یکی از پروژه های WinBuilder را دانلود کنند که
متاسفانه سایت سازنده برنامه مذکور از نصف شب دیشب تا این لحظه از دسترس خارج است.

2. برای رفع این مشکل تصمیم گرفتم که فایل های لازم را برای انجام این کار ، در مدیا فایر آپلود کنم
که متاسفانه سایت مذکور هم امروز با مشکل مواجه است چون تا الان چهار بار فایلی به حجم تقریبا"
60 مگا بایت را آپلود کرده ام ولی هر چهار بار در انتهای کار گفته که انجام نشد.

لذا منتظر میمانم که یا سایت اصلی در دسترس قرار گیرد و یا سایت مدفایر درست شود

borhan_3010
08-07-2013, 08:07 PM
سایت های پرشین گیگ و دراپ باکس هم آپلودسنترهای خوبی هستند
مدیافایر و دراپ باکس نرم افزار مخصوص آپلود دارند که کار را آسان تر هم میکند
اطلاع دارین مینی اکس پی هایرن بوت با کدوم برنامه لایو شده؟
یادمه یه بار ویندوز 7 رو با یکی از برنامه ها لایو کردیم ولی حجمش بالای 300 مگ شد که حجم بالایی بود که عملا کارایی اونو پایین میاره و بوت اش رو کند میکنه
این مینی اکس پی که ویرایش کردم این مزیت رو داشت که مراحل نصب و اجرای برنامه ها جدای از قابل اجرا بودنش مثل ویندوز اصلی هست که حس خوب و قابلیت آپدیت خوبی بهش میده

Magsoud
08-07-2013, 09:28 PM
برهان جان
اگر عمری باشد فردا مطلب را توضیح میدهم. حداقل نیاز ها را توانستم (با حجم تقریبی 58 مگا بایت)
در مدیافایر آپلود کنم.
که میتوانیم یک ویندوز لایو xp از نوع wim با حجم حدود 60 مگا و ببالا بسازیم

Magsoud
08-08-2013, 12:21 AM
دوستان عزیز، لازم میدانم که قبل از شروع بحث نکاتی را در مورد برنامه ایکه استفاده خواهیم کرد توضیح دهم.

برنامه WinBuilder برنامه بسیار بدرد خوری است. براساس این برنامه دهها پروژه کاربردی برای ساخت انواع ویندوز
های لایو (برای ویندوز های 98 تا ویندوز 8 ) ایجاد شده است.

من گرچه با این برنامه زیاد کار نکرده ام ولی با آن از زمانی که نامش هنوز WinBuilder نشده بود و گمنام بود آشنا
هستم.
این برنامه که رایگان بوده و فقط حدود 900 کیلو بایت حجم دارد با زبان برنامه نویسی دلفی طراحی شده است و
کاربران میتوانند با استفاده از طرز کار آن، اکثریت نیاز های تعمیراتی خود را برطرف کنند.

پس از اجرای این برنامه در پنجره ایکه باز میشود می توانید لینک های دلخواه خود را انتخاب کنید و بعد برنامه شروع
به دانلود فایل های انتخابی شما از لینک های مورد نظر خواهد کرد.

هر لینکی که انتخاب کنید مخصوص یکی از پروژه هائی است که با این برنامه کار میکند.
پس از پایان دانلود، برنامه قادر است که ایزوی بوتیبل پروژه ای که دانلود کرده اید را برایتان بسازد.

شما میتوانید بدلخواه خود برنامه هائی را به این پروژه اضافه و یا از آن کم نمائید.

برای ساخت پروژه مورد بحث این تاپیک لازم است که دوستان پروژه LiveXP از برنامه WinBuilder را دانلود نمایند.
در زمان دانلود با چهار گزینه زیر روبرو خواهید بود:

دانلود Complete __ با این انتخاب ، شما تمامی فایل های تست شده (Stable) را دانلود خواهید کرد که حجمی
حدود 370 مگا بایت دارد و داری تعداد خیلی زیادی برنامه های کاربردی رایگان هست و حجم ایزوی نهائی ساخته
شده با این برنامه (از نوع WIM) تقریبا" حدود 160 مگا بایت خواهد بود (البته اگر بخواهید تمام برنامه های داخلش
را داشته باشید) .

دانلود Recommanded __ انتخاب پیشفرض برنامه بوده و ایزوی نهائی ساخته شده با آن در صورت انتخاب تمام
برنامه ها حدود 75 مگا بایت خواهد بود.

دانلودMINI __ که فقط دارای یک سری نرم افزار های سیستمی بوده و برنامه کاربردی ندارد مگر اینکه خودتان
برنامه های دلخواهتان را به آن اضافه کنید (چگونگی اینکار را توضیح خواهم داد) . حجم ایزوی نهائی با این دانلود
حدود 56 مگا بایت خواهد شد.

دانلود Beta __ با این دانلود فایل هائی را دانلود خواهید کرد که فعلا" آزمایشی ساخته شده اند.و ممکن است
درست کار نکنند.

این برنامه هم میتواند ایزوی معمولی (با حجم بالا) درست کند و هم میتواند ایزوی کم حجم با قابلیت بهتر و سریعتر
بر اساس فرمت WIM بسازد و نیز فایل های WIM برای استفاده در فلاش و یا استفاده از هارد را هم تولید میکند.

توضیح اینکه برنامه برای ساخت ویندوز لایو نوع WIM لازم دارد که تعدادی فایل از برنامه WAIK به آن اضافه شود.

متاسفانه همانطور که در پست های قبلی عرض کردم سایت سازنده برنامه مذکور ،دو روز است که از دسترس
خارج است . لذا من نوع MINI این برنامه را با اضافه کردن فایل های مورد نیاز از برنامه WAIK با حجم 58 مگا بایت
(در چهار قسمت) در لینک های زیر آپلود کردم (پس از درآوردن از فشردگی حدود 90 مگا بایت حجم دارد).

قسمت اول (حجم 15 مگا بایت) (http://www.mediafire.com/download/3v29tusrpas7lli/Min.part1.rar)

قسمت دوم (حجم 15 مگا بایت) (http://www.mediafire.com/download/egv3l33rpppebii/Min.part2.rar)

قسمت سوم (حجم 15 مگا بایت) (http://www.mediafire.com/download/9w9e4oik6dskd6k/Min.part3.rar)

قسمت چهارم (حجم 13.1 مگا بایت) (http://www.mediafire.com/download/do4amaaia834wba/Min.part4.rar)

تذکر:
-----
دوستانی که قبلا" با بحث های بنده در مورد برنامه WinBuilder همراه بوده و قبلا" پروژه WinBuilder LiveXP را
دانلود کرده و موجود دارند لازم نیست که مجددا" فایل های بالا را دانلود کنند و کافی است که فقط فایل زیر را
با حجم 1.5 مگا بایت دانلود نمایند.

http://www.mediafire.com/download/mkm37a77vbwvp5c/LXPWM.rar

تا روزی دیگر و ادامه بحث

Magsoud
08-08-2013, 02:58 PM
شرح ساخت ویندوز لایوXP نوع WIM
----------------------------------------
تذکرات:
--------
1. من مراحل کار را براساس فایل های 58 مگا بایتی که در پست بالا آپلود کردم شرح میدهم. لذا دوستانی
که قبلا" پروژه WinBuilder LiveXP را داشتند و فقط فایل 1.5 مگابایتی را از لینکی که گفته شد دانلود کردند ،
اول فایل دانلود شده را از فشردگی در آورده و سپس محتویات آن را در پوشه WinBuilder که از قبل داشتند ،
قرار داده و سپس مثل شرح زیر عمل کنند.

2. بنده ورژنی از نرم افزار WinBuilder را در این پروژه قرار داده ام که با موضوع مورد بحث ما سازگار است.
چند ورژن بالاتر از این هم وجود دارد ولی آنها با پروژه ساخت ویندوز لایو XP نوع WIM سازگار نبوده و درست کار
نخواهند کرد.
=====================

مراحل کار:

1. فایل دانلود شده را از فشردگی درآورید.پوشه ای بنام Min خواهید داشت.این پوشه را با محتویاتش در روت درایو D
قرار دهید.
2. در روت درایو D پوشه ای بنام XPCD درست کرده و محتویات سی دی Windows XP sp2 را به داخل آن کپی کنید.
توجه داشته باشید که اولا" این برنامه برای این پروژه بهترین جواب را با Windows XP sp2 می دهد ولی شما میتوانید
از نوع sp3 هم استفاده نمائید ، و ثانیا" باید از ویندوزی استفاده کنید که دستکاری نشده باشد و گرنه ممکن است
با اشکال مواجه شوید.

3. حال وارد پوشه D:\Min شده و فایل WinBuilder 080.exe را اجرا کنید.
4. در پنجره ایکه نمایان میشود مطابق شکل زیر در سمت راست پنجره به زبانه Source وارد شده و در قسمت
Source directory آدرس D:\XPCD را بدهید

http://up.worldup.ir/uploads/1.png (http://up.worldup.ir/)

5. حال در شکل بالا سمت راست به زبانه Script وارد شده و سپس در سمت چپ پنجره مطابق شکل زیر به قسمت Build
رفته و روی اسکریپت OnProjctRun کلیک کنید و سپس در مشخصاتی که در سمت راست پنجره ظاهر میشود، گزینه مربوطه را مثل شکل از انتخاب خارج کنید.

http://up.worldup.ir/uploads/2.png (http://up.worldup.ir/)

اگر این گزینه را از انتخاب خارج نکنید ، برنامه موقع ساخت ایزو ، اگر ببیند سی دی XP اوریجینال نبوده و دستکاری شده است ، کار را قطع خواهد کرد و ادامه نخواهد داد.

6. حال در سمت چپ پنجره مطابق شکل زیر به قسمت Finish و بعد Create Image 2 رفته و مطمئن شوید که فقط گزینه
WimBoot انتخاب شده باشد

http://www.worldup.ir/images/ip8dr90dmpmelvl1o9mm.png (http://www.worldup.ir/)

7. حالا یک نگاهی هم به قسمت Apps در سمت چپ پنجره بیندازید (شکل زیر)

http://www.picofa.ir/images/ce5zakwo14q2uxfqcwu.png (http://www.picofa.ir/)

این پروژه که بنده آپلود کردم دارای هیچ کدام از برنامه های کاربردی سازنده برنامه نیست و شما باید برنامه های کاربردی
دلخواهتان را به آن اضافه کنید. که برای نمونه همانطور که مشاهده میکنید ،بنده در اینجا برنامه Ghost32 را اضافه
کرده و از برنامه خواسته ام که برای برنامه شورت کات هائی هم در دسکتاپ و منوی استارت قرار دهد.
چگونگی اضافه کردن برنامه های دلخواهتان را بعدا" توضیح خواهم داد.

8. حالا در پنجره برنامه مطابق شکل زیر اول در سمت چپ روی LiveXP و سپس در بالا سمت راست روی دکمه
Play کلیک کنید.

http://www.worldup.ir/images/t2ofm49gwyn04h00v3d2.png (http://www.worldup.ir/)

برنامه شروع بکار خواهد کرد و اگر مشکلی نباشد بعد از حدود نیم ساعت کار برنامه تمام شده و اگر شما به پوشه
D:\Min بروید خواهید دید که در آنجا پوشه های مختلفی درست شده که در داخل پوشه ای بنام ISO یک ایزو مشاهده
خواهید کرد که بوتیبل است و حجمی حدود 57 مگا دارد
در شکل زیر دسکتاپ ایزو را بعد از بوت در تست بنده مشاهده میکنید:

http://www.worldup.ir/images/jzh0jcf5isrd4121x928.png (http://www.worldup.ir/)

تست کنید تا بعد بیشتر صحبت کنیم

eDvArDo
08-08-2013, 04:44 PM
سلام

استاد شيرين جونم، خدا پدر و مادر شمارو بيامورزه. خدا به شما سلامتي بده. آخه چه كسي مياد اينجور دلسوزانه و مهربان و اينجور قشنگ و آسون، مُفت و مجاني آين آموزشهاي كمياب و بدردبخور رو درس بده؟

واقعاً آقايي، واقعاً استاد خودمي :motale5:

الهي كه هرچيزي كه به صلاحته از خدا بخواي بهت بده.

خير ببيني جوون :nasihat7868:

Magsoud
08-08-2013, 04:52 PM
تا زمانیکه دوستان ارجمندی مثل جنابعالی ، مطالعه کنندگان نوشته هایم هستند ،
و تا زمانیکه جملاتی پر از محبت و عشق واقعی از طرف شما ها در بعد نوشته هایم وجود داشته باشند ،
خواهم نوشت تا تجربیات با خودم به گور نروند
و
امید که مثمرالثمر باشند

borhan_3010
08-08-2013, 08:20 PM
دست گل تون درد نکنه
شبیه ویندوز هایرن هستش

به نظرتون روی لپ تاپ های جدید جواب میده؟
یا درایورهایی رو میشه پیدا کرد که هارد شون رو شناسایی کنه؟

الآن تست کردم برنامه هایی که به ویندوز لایو هایرن اضافه کرده بودم رو میشه رو همین اجرا کرد و برنامه هایی که اجرا نمیشد رو اینجا هم نمیشه!

Magsoud
08-08-2013, 09:16 PM
...

به نظرتون روی لپ تاپ های جدید جواب میده؟
یا درایورهایی رو میشه پیدا کرد که هارد شون رو شناسایی کنه؟...

برهان جان
من بندرت با لپتاپ سروکار داشتم و دسترسی به سیستم های جدید هم ندارم

اگر دسترسی داشتی و در رابطه با درایور های دیسک مربوطه اطلاعی بدست آوردی ، لطفا" به من هم خبر بده

Mahm00d
08-09-2013, 12:45 AM
سلام
بنده هم صمیمانه از استاد عزیز تشکر می کنم که این قدر تلاش می کنند و وقت نازنین خود را رایگان و بی منت و با مهربانی و دلسوزی در اختیار جوانان قرار می دهند:yeah:
استاد بنده تست کردم اما در تست اول موفق نبودم من قبلا فکر کنم نسخه ی Complete این برنامه را برای ویندوز اکس پی دانلود کردم که پس استخراج آن حجمی معال 380 مگ دارد بنده مراحل را با توجه به گفته ها ی شما انجام دادم و فقط تغییراتی در تعداد برنامه های نصب شده دادم که بعضی از آنها نصب نشوند و پس از زدن دکمه شروع پس از ساخت بعد از چند دقیقه با پیغام خطا مواجه شدم که آن را ذخیره کردم:
http://up.worldup.ir/uploads/log.zip
نسخه ی مینی را هم تازه دانلود کردم و باز تست می کنم تا به نتیجه برسم.
بازم ممنون...
:merc567::merc567::merc567:

Magsoud
08-09-2013, 12:57 AM
در فایل log عیب را بخاطر عملیاتی بودن UAC اعلام کرده است
بنابر این بنظر میرسد که داری از سیستم عامل ویندوز 7 یا 8 استفاده میکنی

ظاهرا" اول باید UAC را در ویندوزت موقتا" خاموش کرده و بعد تست نمائی

Mahm00d
08-09-2013, 01:12 AM
سلام
با تشکر از استاد عزیز...
من از ویندوز 8 استفاده می کنم و نسخه ی مینی را هم تست کردم و باز همین مشکل....
UAC رو هم من اول نصب ویندوز غیر فعال کردم .
:from me :

Magsoud
08-09-2013, 01:46 AM
مجمود جان
بعد از دیدن پیام شما در Windows 7 Ultimate (داخل ماشین مجازی) در دو حالت زیر تست کردم:

1. در حالت قرار دادن UAC در حداکثر : کار نکرد

2. در حالت قرار دادن UAC در حداقل : کار کرد

توضیح اینکه پس از تغییر دادن UAC نیاز به ری استارت هست

در مورد ویندوز 8 ، ندارم که تست کنم

Mahm00d
08-09-2013, 01:59 PM
مجمود جان
بعد از دیدن پیام شما در Windows 7 Ultimate (داخل ماشین مجازی) در دو حالت زیر تست کردم:

1. در حالت قرار دادن UAC در حداکثر : کار نکرد

2. در حالت قرار دادن UAC در حداقل : کار کرد

توضیح اینکه پس از تغییر دادن UAC نیاز به ری استارت هست

در مورد ویندوز 8 ، ندارم که تست کنم

استاد خیلی نازنینی
Bananezorro
سپاسگذارم...

تست می کنم و نتیجه رو همینجا اعلام می کنم...
:merc567:
.......................

اضافه شد:
قبلا UAC بنده در حداقل بود و گفتم شاید منظور شما این است که آن را از حد اقل یک واحد بالا تر ببرم و من این کار را انجام دادم
10958
اما متاسفانه باز همان پیغام قبلی !

از دوباره UAC را به حداقل ترین مقدار یعنی یک واحد پایین تر از عکس بالا قرار دادم و تست کردم و باز همان مشکل قبلی!
انگار باید یک ویندوز xp مجازی نصب کنم و تست کنم.
در هر صورت ممنونم...

Magsoud
08-09-2013, 03:25 PM
به احتمال زیاد مشکل در رابطه با ساختار ویندوز 8 است و گرنه با تست های چند روز گذشته
بنده در ویندوز های 7 و ایکس پی (بیش از 10 تست) مشکلی با ویندوز های 7 و ایکس پی
وجود ندارد.
نمونه اش برهان جان که اعلام کرد تست موفقیت آمیز بوده است

Mahm00d
08-09-2013, 03:35 PM
استاد نهایتش نصب یک ویندوز اکس پی در ماشین مجازی هستش...
مهم اینکه شما وقت گذاشتین و این مطلب رو به ما آموختید:yeah:
:ta4:

Magsoud
08-09-2013, 05:17 PM
بعد از اینک دوستان تست کردند ، نرم افزاری را معرفی خواهم کرد که توسط آن میتوانید براحتی
برنامه های مورد علاقه خود را به اسکریپت های این برنامه تبدیل و استفاده نمائید.

borhan_3010
08-09-2013, 05:29 PM
البته برای من با اینکه تیک گزینه نادیده گرفتن رو توی اسکریپت nlite زدم ولی بازم توی مرحله 4 گیر میکرد و خطای اصلی نبودن ویندوز رو میداد و بدون تمام کردن کارش متوقف میشد، چندتا ویندوز مختلف رو هم تست کردم حتی اونایی که ارجینال بودن!
که من اسکریپت nlite رو به کل حذف کردم ...

Mahm00d
08-09-2013, 07:26 PM
سلام
برهان جان برای من هم همین مرحله ی چهار مشکل ساز میشه بگو ببینیم این اسکریپت رو چگونه باید حذف کنیم شاید مشکل در ویندو 8 هم حل شد.

اضافه شد:
در مورد حذف اسکریپت می شود به مسیر LiveXP\Min\Projects\LiveXP\Basic\Build رفت و اسکریپت nlite را حذف کرد.

یک ویندوز مجازی اکس پی نصب و تست کردم و مشکل خدا رو شکر حل شد و ایزوی مورد نظر با حجم 57 مگ ساخته شد.

10959
اما پس از پایان ایزو باز با سه خطا مواجه شدم می خواستم بدانم چرا این اخطار ها آمده است؟؟؟
http://up.worldup.ir/uploads/log_34812.zip

Magsoud
08-10-2013, 12:19 PM
مختصری در مورد اینکه چرا ویندوز XP در هارد های جدید نصب نمیشود
========================================
عزیزان ، ویندوز XP نوع 32 بیتی محدودیت شناخت درایو های با حجم بالا را دارد.

ویندوز XP اولیه ( بدون سرویس پک ها) ، فقط قادر به شناسائی درایو هائی حداکثر تا 137 گیگا بود که
بعد از نصب سرویس پک ها توانست تا تقریبا" 2.1 ترا بایت را پشتیبانی کند.

در کل ویندوز XP (نوع 32 بیتی ) درایو های تا 2 ترا بایت را می شناسد.که این محدودیت از ساختار پارتیشنی
آن یعنی MBR که همان Master Boot Record است ، سرچشمه میگیرد.
در حقیقت نوع سکتور بندی پارتیشن ها (که 512 بایت در هر سکتور است) ، این محدودیت را در
سیستم های 32 بیتی بوجود می آورد. بصورت دیگر عرض کنم در این نوع سکتور بندی
سیستم های 32 بیتی حداکثر 2 ترا بایت را میتوانند آدرس دهی بکنند.

البته این نکات در صورتی است که پارتیشن نوع
NTFS باشد ( نه FAT).

قاعدتا" دیسک های با حجم بالاتر از 2 ترابایت بجای MBR از GPT استفاده میکنند که محدودیت بالا را ندارد ولی
ویندوز XP از GPT پشتیبانی نمیکند.

ظاهرا" بعضی از سازندگان هارد های جدید برای رفع این مشکل از GPT loader استفاده میکنند که باعث میشود
استفاده کنندگان XP هم بتوانند از درایو های بالاتر از 2 ترا بایت استفاده کنند.

شرکت Paragon هم برای رفع این مشکل برنامه ای بنام Paragon GPT loader ارایه کرده که شکل پنجره برنامه
را در زیر مشاهده میکنید (من شخصا" امتحان نکرده ام لذا در موردش حرفی نمیزنم).

http://www.worldup.ir/images/h1tb4p12p6jmzdt5y05o.png (http://www.worldup.ir/)

البته نرم افزار های دیگری هم برای رفع این مشکل وجود دارند ولی در همه آن ها احتمال از دست دادن داده ها
وجود دارد
در رابطه با ویندوز و GPT میتوانید به لینک زیر مراجعه فرمائید.

http://msdn.microsoft.com/en-us/windows/hardware/gg463525#removablemedia

این مشکلات در رابطه با ویندوز های بعد از XP وجود ندارد .

امیدوارم اشارات کوتاه بالا مفید باشند
============================

طریقه اضافه کردن برنامه های دلخواه
======================
برای اینکه دوستان بتوانند برنامه های دلخواه خود را به ویندوز لایو توضیح داده شده اضافه کنند راههای متفاوتی
هست. استاندارد ترین روش این است که خودمان برای برنامه های دلخواهمان اسکریپت های لازم را طراحی کرده
و سپس این اسکریپت ها را به برنامه اضافه کنیم که نمونه اش را دیدید که بنده برای برنامه Ghost32 در فایل هائی
که آپلود کردم ، اسکریپت نوشته بودم.
لازم نیست که برنامه نویسی مورد نظر را بدانید، کافی است که برنامه MakeScript را که در لینک زیر آپلود کرده ام
دانلود کرده و توسط آن اسکریپت های لازم برای برنامه هایتان را اتوماتیک ایجاد نمائید

http://www.mediafire.com/download/s5ztde2sggpxm4e/MakeScript.rar

موفق باشید

Mahm00d
08-10-2013, 02:48 PM
سلام
تشکر استاد خیلی عالی بود...

استاد من کمی گیج شدم!
با توجه به درک من مشکل از GPT loader هستش و از GPT loader برای هارد های بالاتر از 2 ترابایت استفاده می شود اما هارد لپ تاپ بنده 750 گیگابایت هست و همچنین ساختار آن MBR هستش پس چرا نمی شود ویندوز xpرا در آن نصب کرد؟؟؟
در مورد این ویندوز لایو ساخته شده باید تست کنم.:tf:
راستی ویندوز 64 بیتی xp چطور؟؟؟ یعنی می شود از 64 بیتی در سخت افزار های جدید و یا لایو استفاده کرد؟؟؟
...................
"ظاهرا" بعضی از سازندگان هارد های جدید برای رفع این مشکل از GPT loader استفاده میکنند که باعث میشود
استفاده کنندگان XP هم بتوانند از درایو های بالاتر از 2 ترا بایت استفاده کنند."
شما گفتید که بعضی از سازندگان برای رفع مشکل دیسک های بالاتر از دو ترابایت از GPT استفاده می کنند و قبل تر عرض کردین ویندوز xp از GPT پشتیبانی نمی کند اگر پشتیبانی نمی کند پس چگونه GPT باعث رفع مشکل می شود

در مورد اسکریپت نویسی استاد آیا باید نرم افزار پرتابل باشد؟؟؟ کلا نرمافزار چه خصوصیاتی باید داشته باشد؟؟؟
:Şflower658Ş::Şflower658Ş::Şflower658Ş:

Magsoud
08-10-2013, 03:39 PM
....
هارد لپ تاپ بنده 750 گیگابایت هست و همچنین ساختار آن mbr هستش پس چرا نمی شود ویندوز xpرا در آن نصب کرد؟؟؟

ویندوز 64 بیتی xp چطور؟؟؟ یعنی می شود از 64 بیتی در سخت افزار های جدید و یا لایو استفاده کرد؟؟؟
...................
چگونه gpt باعث رفع مشکل می شود

در مورد اسکریپت نویسی آیا باید نرم افزار پرتابل باشد؟؟؟

1. ویندوز 64 بیتی نباید مشکلی در شناخت هارد حجم بالا داشته باشد.

2. Gpt فقط اطلاعات قسمت بوت در هارد دیسک را تغییر میدهد تا قابل دید بشود

Gpt ربطی به ویندوز ایکس پی ندارد و فقط ساختار هارد را قابل شناسائی میکند.

3. نرم افزار هائی که میخواهید اسکریپت کنید در اکثر موارد نوع پرتابل هستند ولی نرم افزار های زیادی هم
هستند که پرتابل نیستند ولی میتوانند با اعمال تغییراتی در رجستری و غیره در ویندوز pe کار کنند که میشود
این ها را هم اسکریپت کرد.

4. در مورد نصب نشدن ایکس پی در سیستم شما ، شاید سی دی شما درایور های ساتای لازم بخوردش
داده نشده است

borhan_3010
08-10-2013, 11:41 PM
درود بر همه علاقمندان ویندوز لایو

خبر اول اینکه من یه ویندوز 7 لایو سبک با حجم 160 مگ از توی هایرن بوت ویرایش نسخه 2 پیدا کردم و خوشبختانه برنامه های قابل اجرا توی لایو اکس پی همه توی این ویندوز قابل استفاده اس!
تو این هفته سعی میکنم یه لپ تاپ جدید گیر بیارم روش تست کنم ببینم هارد رو شناسایی میکنه یا نه؟
اگه بتونیم درایور کارت صدا و گرافیک رو بهش اضافه کنیم تمومه!

من قبلا خیلی علاقه داشتم که برنامه های دلخواه ام رو به فایل wim اضافه کنم اما نظرم عوض شده
به نظر من به جای اضافه کردن برنامه های دلخواه به wim اونا رو تو یه پوشه داخل پوشه HBCD به صورت مجزا قرار بدیم بهتره اما چرا:
1- ججم فایل wim پایین میمونه و سرعت بالا اومدن ویندوز لایو تو سیستم های قدیمی پایین و اعصاب خورد کن نمیشه
2- دردسر ویرایش های خسته کننده ویندوز لایو و فایل wim رو نداریم
3- برنامه ها رو می تونیم تو ویندوز واقعی یا ویندوز لایوهای دیگه در صورت وجود استفاده کنیم
4- به راحتی تو خود ویندوز واقعی میتونین اونا رو کم و زیاد و ویرایش و آپدیت کنیم

راستی یه خبر جالب دیگه دارم براتون دارم:
امروز روی ابزارهای لایو مثل Active Boot و Live Boot و یکی دوتا مجموعه تحت ویندوز دیگه کار کردم و تونستم برنامه های داخل اونا رو بیرون بکشم و توی ویندوز لایو خودم اجرا کنم! ;-)
فقط مجموعه Active یه کلید رجیستری برای اکتیو شدن برنامه هاش داره که اونو هم به دست آوردم. اگه کسی علاقه داشت اعلام کنه قرار میدم
جهت اطلاع علاقمندان میتونین فایل iso همین مجموعه هارو با 7zip باز کنین و توی source فایل wim رو با دبل کلیک توی همون 7zip باز کنین و program files اش رو اکسترکت کنین و باهاش کار کنین حالشو ببرین

پاینده باشین

Magsoud
08-10-2013, 11:58 PM
... من یه ویندوز 7 لایو سبک با حجم 160 مگ از توی هایرن بوت ویرایش نسخه 2 پیدا کردم....تو این هفته سعی میکنم یه لپ تاپ جدید گیر بیارم روش تست کنم ببینم هارد رو شناسایی میکنه یا نه

برهات جان ویندوز های بعد از ایکس پی همه میتوانند هارد را ببینند و مشکل محدودیت ایکس پی را ندارند.
لذا قاعدتا" نباید مشکلی داشته باشد

Mahm00d
08-11-2013, 07:18 AM
درود بر همه علاقمندان ویندوز لایو

خبر اول اینکه من یه ویندوز 7 لایو سبک با حجم 160 مگ از توی هایرن بوت ویرایش نسخه 2 پیدا کردم و خوشبختانه برنامه های قابل اجرا توی لایو اکس پی همه توی این ویندوز قابل استفاده اس!
تو این هفته سعی میکنم یه لپ تاپ جدید گیر بیارم روش تست کنم ببینم هارد رو شناسایی میکنه یا نه؟
اگه بتونیم درایور کارت صدا و گرافیک رو بهش اضافه کنیم تمومه!

من قبلا خیلی علاقه داشتم که برنامه های دلخواه ام رو به فایل wim اضافه کنم اما نظرم عوض شده
به نظر من به جای اضافه کردن برنامه های دلخواه به wim اونا رو تو یه پوشه داخل پوشه HBCD به صورت مجزا قرار بدیم بهتره اما چرا:
1- ججم فایل wim پایین میمونه و سرعت بالا اومدن ویندوز لایو تو سیستم های قدیمی پایین و اعصاب خورد کن نمیشه
2- دردسر ویرایش های خسته کننده ویندوز لایو و فایل wim رو نداریم
3- برنامه ها رو می تونیم تو ویندوز واقعی یا ویندوز لایوهای دیگه در صورت وجود استفاده کنیم
4- به راحتی تو خود ویندوز واقعی میتونین اونا رو کم و زیاد و ویرایش و آپدیت کنیم

راستی یه خبر جالب دیگه دارم براتون دارم:
امروز روی ابزارهای لایو مثل Active Boot و Live Boot و یکی دوتا مجموعه تحت ویندوز دیگه کار کردم و تونستم برنامه های داخل اونا رو بیرون بکشم و توی ویندوز لایو خودم اجرا کنم! ;-)
فقط مجموعه Active یه کلید رجیستری برای اکتیو شدن برنامه هاش داره که اونو هم به دست آوردم. اگه کسی علاقه داشت اعلام کنه قرار میدم
جهت اطلاع علاقمندان میتونین فایل iso همین مجموعه هارو با 7zip باز کنین و توی source فایل wim رو با دبل کلیک توی همون 7zip باز کنین و program files اش رو اکسترکت کنین و باهاش کار کنین حالشو ببرین

پاینده باشین

سلام
برهان جان ممنونم خیلی خوشحال تر شدم ....
برهان جان اگر می شد می فهمیدیم که هایرن چگونه این ویندوز لایو سبک رو ساخته عالی می شد چون خودمان یکی عین آن همراه با برنامه های دلخواه می ساختیم که لذت بیشتری دارد ضمنا نیازی به آپلود نبود:mon820:
(اگر خواستی آپلود کنی لطفا اون برنامه هایی که در تاپیکی که شما زحمتش رو کشیدی من پیشنهاد داده بودم بهش اضافه کن و برامون آپلود کن:bg: )
راستی ویندوز لایو که استاد زحمت کشیدند و آموزش دادند با لایو که شما قرار دادین کمی متفاوت است یعنی از نظر تعداد فایل و پسوند هایی که در آن وجود دارد!!!
من فکر می کردم شاید بشود نام فایل ها ی شما را به نام های فایل های ویندوز لایوی که با استفاده از برنامه ی WinBuilder ساخته شده است تغییر نام دهیم و ویندوز لایو شما به راحتی بوتیبل شود!؟:s0:

در مورد اضافه کردن فایل به پوشه ی HBCD لطف کن به صورت عملی توضیح بده .

در مورد خبر جالب دومی که دادی من که خیلی حال کردم پس اگر میشه فایل ها رو قرار بده همچنین باز در خواست دارم که به صورت عملی توضیح دهی چگونه این فایل ها رو استخراج کردی؟؟؟:yeah:
.................

راستی استاد شیرن زبان منتظر ادمه مبحث باشیم دیگه؟؟؟
"در مقابل برنامه های دیگری هستند که ما با یادگیری طرز کار آن ها میتوانیم CD یا DVD هایی، حتی با برنامه های
لینوکسی و ویندوزی در کنار هم را بسازیم مثل برنامه های :
grub
grub4dos
syslinux
IsoLinux
Easyboot
BCDW"
&
"اما نظر بنده:
"
استاد خیلی عالی تر می شود این مباحث شیرین رو آموزش دهید.
:merc567::merc567::merc567:

borhan_3010
08-11-2013, 08:31 AM
قبلا یه ویندوز 7 لایو یادمه درست کردیم ولی حجمش نزدیک 300 مگ شد جالبه این یکی 160 مگه
متاسفانه امکان اسکریپت نویسی براش نیست چون ساخته شده، اگه کسی بخواد برنامه هایی که دوست داره رو بهش اضافه کنه میتونه فایل wim رو ویرایش کنه که به نظر من از اسکریپت نوشتن و زمان زیادی که برای ساخت ویندوز لایو تو winbuilder صرف میشه آسون تره
شخصا مینی اکس پی رو بیشتر می پسندم چون کم حجم تره
برنامه هایی که گفتی رو بجز eady bcd بقیه قابل اضافه شدن هستن
برای اضافه کردن فایل بدون ویرایش wim هم دوتا راه وجود داره: میشه فایل رو مثل هایرن بوت با 7zip فشرده کرد که حجمش کم بشه و با یه دستور cmd اونو باز کرد و اجرا کرد مستقیم
یه راه دوم هم اینه که با spoon studio برنامه رو به صورت تک فایل فشرده exe درآورد که من این راه رو آسون تر و جذاب تر میدونم
روش استخراج برنامه های توی دیگر ویندوز لایو هارو هم گفتم فایل iso رو با 7zip باز کن و یه فایل wim توی پوشه source هستش اونو با 7zip باز کنی چندتا پوشه هست که معمولا برنامه توی program files اش میتونی پیدا کنی به حجم ها دقت کن شاید یه لایو بوت فایل هاشو یه جا دیگه گذاشته باشه یا حتی میتونی کاا فایل های exe رو توش سرچ کنی و خیلی کارای دیگه ...

Mahm00d
08-11-2013, 12:08 PM
.........................

برنامه هایی که گفتی رو بجز eady bcd بقیه قابل اضافه شدن هستن
برای اضافه کردن فایل بدون ویرایش wim هم دوتا راه وجود داره: میشه فایل رو مثل هایرن بوت با 7zip فشرده کرد که حجمش کم بشه و با یه دستور cmd اونو باز کرد و اجرا کرد مستقیم

یه راه دوم هم اینه که با spoon studio برنامه رو به صورت تک فایل فشرده exe درآورد که من این راه رو آسون تر و جذاب تر میدونم

..........................................

سلام
ممنونم برهان جان...
با توجه به نوشته ی شما و درک خودم من دو فایل زیر رو در مینی ویندوز لایوی که شما آپلود کردی پیدا کردم XpDrvLAN.7z و XpCustomize.cmd ...
آیا منظور شما همین دو فایل هستند؟؟؟
میشه شما یک نمونه عملی یک برنامه رو به این ویندوز اضافه کنی و دستور cmd رو بنویسی

در مورد روش دومی که گفتین برنامه پرتابل تک فایل exe رو باید کجا اضافه کنیم؟؟؟

تشکر...

راستی من ویندوز لایوی که با winbuider ساختم همچنین ویندوز لایوی که شما آپلود کردی را در لپ تاپ خودم تست کردم اما بالا نیامد و با این پیغام مواجه شدم.::w8:
10960

اگر بشه کلا مشکل بالا نیامدن ویندوز اکس پی های لایو رو در لپ تاپ های جدید حل کرد واقعا عالی میشه...

Magsoud
08-11-2013, 01:13 PM
درود
1. من نمیدانم که شما چگونه تست می کنید ، اگر با ماشین مجازی تست میکنی احتمالا" ماشین مجازی مورد استفاده شما
جواب نمیدهد.
بار ها شده که یک ماشین مجازی نمیتواند اجرا کند ولی ماشین مجازی دیگر جواب میدهد لذا پیشنهاد میکنم که با ماشین مجازی
دیگری هم تست کنی. چون به عقیده من ، اشکال از سیستم شما باید باشد نه از برنامه ای که ساخته شد.

2. احساس میکنم که مطالبی که در مورد محدودیت های ویندوز xp گفتم ، مقداری گیج کننده بوده. لذا سعی میکنم در این یکی
دو روزه در تاپیک دیگری در مورد محدودیت های مورد بحث بیشتر و واضح تر صحبت کنم

3. در مورد ساخت مالتی بوت ، اگر عمری بود بعد ها بحث میکنیم

Mahm00d
08-11-2013, 01:25 PM
سلام
تشکر استاد گرامی...
من در ماشین مجازی ویندوز لایو ساخته شده رو چک کردم و هیچ مشکلی نداشت.

عکس تستی که در پست قبل گذاشتم مربوط به لپ تاپ خودم است من ویندوز لایو ساخته شده رو از طریق فلش مموری بوت کردم و بعد از اینکه اون عکس ماشین برای بارگذاری ویندوز می یاد در اون لحظه با blue screen مواجه شدم که عکسی از آن در پست پیشین قرار دادم.

borhan_3010
08-11-2013, 02:09 PM
سلام
ممنونم برهان جان...
با توجه به نوشته ی شما و درک خودم من دو فایل زیر رو در مینی ویندوز لایوی که شما آپلود کردی پیدا کردم XpDrvLAN.7z و XpCustomize.cmd ...
آیا منظور شما همین دو فایل هستند؟؟؟
میشه شما یک نمونه عملی یک برنامه رو به این ویندوز اضافه کنی و دستور cmd رو بنویسی

در مورد روش دومی که گفتین برنامه پرتابل تک فایل exe رو باید کجا اضافه کنیم؟؟؟

تشکر...

راستی من ویندوز لایوی که با winbuider ساختم همچنین ویندوز لایوی که شما آپلود کردی را در لپ تاپ خودم تست کردم اما بالا نیامد و با این پیغام مواجه شدم.::w8:
10960

اگر بشه کلا مشکل بالا نیامدن ویندوز اکس پی های لایو رو در لپ تاپ های جدید حل کرد واقعا عالی میشه...

بلی مشابه اون فایل که درایور لن هستش
چند نمونه فایل cmd اش رو دارم (تا آخر هفته امکان آپلود ندارم، خواستی آخر هفته یادم بنداز) که به فایل فشرده دستور استخراج و اجرای برنامه رو میده
فایل دومی رو هم میشه رو فلش داشت و مستقیم از my computer میتونی بری فلش ات و اجرا کنی
البته میشه به wim هم اضلفه اش کرد ...

Magsoud
08-12-2013, 12:40 PM
نکته ای در رابطه با پروژه ایکه بحث کردیم یادم رفت که در زیر توضیح میدهم

در انتهای کار داخل پوشه ISO بغیر از فایل ایزو پوشه دیگری بنام HddBoot خواهید دید که میشود محتوای آن را توسط فلاش
استفاده کنید
ویا مستقیما" از روی هارد بدون نیاز به سی دی یا فلاش ،بتوانید این ویندوز لایو را اجرا کنید

البته روش استفاده در ویندوز 7 و XP مختصری متفاوت است
با این کار مطابق شکل های زیر در منوی بوت ویندوز 7 و یا ویندوز XP گزینه ای برای انتخاب و اجرای Mini XP خواهید داشت

منوی بوت XP

http://www.worldup.ir/images/kbwqxojxdr2hvasu1gyk.png (http://www.worldup.ir/)

منوی بوت ویندوز 7

http://www.worldup.ir/images/ab2av9qpr46k0t2irnc.png (http://www.worldup.ir/)

Magsoud
08-12-2013, 06:00 PM
دوستانی که از ویندوز xp استفاده میکنند و میخواهند این ویندوز لایو را از روی هارد اجرا کنند
توجه داشته باشند که بخاطر ساختار ویندوز xp باید تغییر کوچکی در فایل های ساخته شده
بدهند و گرنه ویندوزشان بوت نخواهد شد.

صرفا" جهت اطلاع