PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : حل مشکل نمايش حروف فارسی در Microsoft Word به شيوه كاملاً ابتكاري!

eDvArDo
06-01-2012, 12:33 PM
سلام به دوستان خوبم

يه بار ديگه خدمت رسيدم با اموزش ابتكاري و جالب! از خودم نيست، مقاله‌اي از آقاي
داريوش تصديقی هست.

تقديم به همه دوستان خوب و نازنينم بويژه استاد مقصود شيرين زبان.

چندی پيش، متنی را در Microsoft Word نوشته بودم، و پس از مدتی خواستم که آنرا باز کنم، که متاسفانه و در عين ناباوری ديدم که تمام حروف داخل متن کاملا بهم ريخته (پرت و پلا) (چرت و پرت) نمايش داده می شود. به عنوان مثلا متنی که نوشته بودم:

به نام آنکه جان را فکرت آموخت

به شکل ذيل:

Èå äÇã Âä˜å ÌÇä ÑÇ Ý˜ÑÊ ÂãæÎÊ

ديده می شد! البته پيدا کردن راه حل کمی وقت برد ولی به هر حال و به لطف خداوند اين مشکل برطرف گرديد. در ادامه روش حل اين مشکل را بيان می کنم که ديگر عزيزان نيز در صورت بروز چنين مشکلی، به راحتی آن را برطرف نمايند:

برای حل اين مشکل، ابتدا وارد برنامه Notepad شده و متن ذيل را بنويسيد:

<html>
<head>
<title>
Iranian Experts
</title>
</head>
<body>
</body>
<html>

سپس وارد برنامه Microsoft Word شده و کل متن را انتخاب کرده و در بين تگ (TAG) مربوط به body آنرا Paste نماييد:

<html>
<head>
<title>
Iranian Experts
</title>
</head>
<body>
Èå äÇã Âä˜å ÌÇä ÑÇ Ý˜ÑÊ ÂãæÎÊ
</body>
<html>

حال اقدام به ذخيره Save، اين متن نماييد. دقت کنيد که در هنگام ذخيره محلی را انتخاب کرده، و نام و پسوند فايل را (نام هر چيزی به دلخواه می تواند باشد) به شکل "TEMP.HTM" ذخيره نماييد. دقت کنيد که نوشتن " در دو طرف نام و پسوند الزامی می باشد!

سپس اين فايل را با هر Browser ی که تمايل داريد، مثلا Internet Explorer باز کرده و در قسمت View و در قسمت Encoding دو گزينه Unicode (UTF8) و Arabic (Windows) را به ترتيب انتخاب نماييد. يکی از اين دو گزينه متن شما را به درستی نمايش خواهد داد. حال تنها کافی است که متن درست شده خود در Browser را Copy کرده و در فايل Word ديگری Paste نماييد. بدين ترتيب متن شما باز خواهد گشت و ديگران نگران دوباره تايپ کردن آن نباشيد ;-)

سپاس