PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشکل پخش زیرنویس MKV ؛ در گیرنده دیجیتال X.Vision DVB-T XDVB-131

Seyyed
05-12-2012, 06:09 PM
سلام دوستان

من منزل یه دستگاه دیجیتال ایکس ویژن دارم که هم آنتن تلویزیون هست هم دستگاه پخش dvd . از کامپیوتر میریزم تو فلش میزنم به دستگاه پخش بشه از تلویزیون فیلمهارو نگاه می کنم . مشکلی که الان دارم اینه که این دستگاه الان اومدم فیلم و زیر نویس رو با هم همنام کردم usb رو زدم زیر نویس رو نشون نداد و مجبور شدم با برنامه mkv toolnix زیرنویس رو به فیلم بچسبونم و این کار رو کردم .

نتیجه این شد که الان در کامپیوتر فیلم و زیرنویس به هم چسبیده و بدون مشکل پخش میشه ولی تو دستگاه دیجیتال ایکس ویژن میزنه فایل غیر قابل پشتیبانی . و فایل فیلم بدون زیرنویس رو میزارم پخش می کنه ولی با زیر نویس چسبیده رو پخش نمیکنه . به نظرم مشکل از برنامه mkv toolnix هست . برنامه دیگه ای هست معرفی کنین؟ برنامه mkv هم ورژن5.5 رو دارم .

مدل دستگاه دیجیتال دقیق همراه لینک توضیحات

http://www.maadiran.com/ProductDetails.aspx?ProID=753

turk
05-12-2012, 06:15 PM
دوست عزیز با این برنامه شخصا کار نکردم اما فکر کنم اگر فیلمی که زیرنویس بهش چسبوندی رو یه بار کانورت کنی و در فلش بریزی می تونه کمک کنه

borhan_3010
05-12-2012, 06:34 PM
درود
نفرمودین فرمت فیلم تون چی بوده؟

اگه MKV هستش بهتر از برنامه mkv toolnix گیرتون نمیاد! و در صورتی کار نکنه شاید مجبور به تبدیل بشین: حالا یا به صورت حک شدن زیر نویس روی فیلم یا تبدیل فرمت
(محصولات X.Vision ظاهراً مشکلات زیادی دارند! فرمت ضبط اونا هم به راحتی قابل پخش یا تبدیل نیست!؟)

ولی اگه فرمت چیز دیگه ای غیر از mkv هستش برنامه های دیگه هست بفرمایین فرمت رو تابرنامه اعلام کنیم ...

Seyyed
05-12-2012, 06:47 PM
سلام

تمام گروه های معروف مثل باب و ... فرمت فیلمهاشون mkv هست که برای من هم همشون mkv هست .من اون فایل pdf آموزشی فارسی سابتایتل هم دارم که روش چسباندن زیر نویس رو با این برنامه گفته . فیلم رو وقتی زیر نویس رو بهش می چسبونم تو دستگاه دیگه پخش نمیشه ,تو کامپیوتر میاد با زیرنویس حک شده. در غیر اینصورت با دستگاه ایکس ویژن هم فیلم و هنگ و عکس و... پخش می کنه و مشکل نداره آقا برهان .

+Ehsan
05-12-2012, 07:00 PM
سلام

تمام گروه های معروف مثل باب و ... فرمت فیلمهاشون mkv هست که برای من هم همشون mkv هست .من اون فایل pdf آموزشی فارسی سابتایتل هم دارم که روش چسباندن زیر نویس رو با این برنامه گفته . فیلم رو وقتی زیر نویس رو بهش می چسبونم تو دستگاه دیگه پخش نمیشه ,تو کامپیوتر میاد با زیرنویس حک شده. در غیر اینصورت با دستگاه ایکس ویژن هم فیلم و هنگ و عکس و... پخش می کنه و مشکل نداره آقا برهان .

با اجازه اساتید ؛ اینکه شما میگین دستگاه نمیتونه فایلی که زیرنویس بهش چسبیده را شناسایی کنه و اخطار میده غیر قابل پشتیبانی! مشکل از دستگاهه چون خود شما هم میگی تو کامپیوتر قابل اجراست و مشکلی نداره ؛ به نظرم شما فرمت mkv به یکی دیگه از فرمت هایی که دستگاه میتونه اجراش کنه عوض کنید.. یعنی تو کامپیوتر پسوند رو عوض کنید به mpg یا ...

Seyyed
05-12-2012, 07:06 PM
مشکل باید از کانورت باشه . من یه سری dvd دارم فیلم 24 هست از دوستان گرفتم با فرمت avi , mkv می ریزم تو فلش و می زنم تو دستگاه میبینم . زیر نویسم بهش چسبیده مشکلی نداره اصلا .

borhan_3010
05-12-2012, 07:20 PM
درود

اگه فرمت mkv هستش پس ایراد از برنامه نیست! پلیر نمی تونه؟! یه فیلم دیگه هم تست کن
میگردم ببینم برنامه ای دیگه ای مثل mkv toolnix نیست که کار ات رو راه بندازه! هر چند بعید میدونم! اگه پیدا کردم خبر میدم).

دو راه برات می مونه که تو هر دو راه باید فیلم دوباره دیکود بشه که هم کیفیت میاد پایین و هم خیلی وقت گیره:
1- زیرنویس رو روی فیلم حک کنی تو این حالت زیرنویس به فیلم میچسبه و دیگه قابل بازگشت نیست
توجه کنین که با برنامه mkv toolnix زیرنویس به فیلم حک نمیشه بهش اضافه میشه و با همین برنامه میشه بازم حذف اش کرد!
2- فرمت فیلم رو عوض کنی به فرمتی که دستگاه بتونه زیرنویس رو پخش کنه avi divx و ....

توجه: ببین تو دفترچه دستگاه برای زیرنویس ها چی نوشته؟ چه فرمت ها و پسوندهایی رو ساپورت میکنه؟!

موفق باشی

اضافه شد:
همون فیلم mkv که می فرمایید زیر نویس رو پخش می کنه باید ببینی به چه طریقی زیرنویس بهش اضافه شده؟ بهش اضافه شده یا حک شده روی فیلم؟ می تونی همون فیلم رو با mkv toolnix دوباره تست کنی ؟ زیرنویس رو حذف کنی و دوباره بهش اضافه کنی؟

یه راه حل که الان به ذهنم رسید:
ممکنه با تغییر فرمت زیرنویس مشکل ات حل شه؟!
زیرنویس رو باز کن با notepad و با Ansi ذخیره کن!

Seyyed
05-12-2012, 07:34 PM
سلام . ممنون بابت راهنمایی ها نوشته برای قسمت زیر نویس dvb subtitle همین . فرمت فیلم رو با mkv toolnix , ای وی آی کردم ولی دوباره جواب نداد . باید حک کنم فکر کنم . راه دیگه ای نیست ؟

یه دونه از قسمتهای فیلم 24 رو از dvd ریختم رو کامپیوتر و با برنامه mkv toolnix اجرا کردم .زیر نویس با فیلم حک شده و اثری از فایل srt نیست. راستی دیگه نمیشه از همینجا عکس رو آپلود کرد؟ قبلا می شد که ؟؟ برداشتینش؟

آقا برهان من منتظر هستم . ؟؟؟؟؟؟؟؟

hossenf
05-12-2012, 08:55 PM
سلام

زیرنویس های با فورمت sub/idx رو امتحان نکردید؟!

در ضمن تقریبا همه فیلم ها رو با فورمت های غیر mkv هم میشه پیدا کرد! مخصوصا mp4 رو توصیه میکنم! هم خیلی خوب ساپروت میشن و هم نسبت کیفیت به حجم خوبی داره!

borhan_3010
05-12-2012, 09:01 PM
درود
برای ارسال عکس از آپلودسنتر عکس سایت استفاده کن:
Welcome to p30ask upload center, a free image upload solution. Simply browse, select, and upload! (http://www.pic.p30ask.com/)

ممکنه با تغییر زیرنویس هات به فرمت های دیگه بتونی اونو قابل پخش کنی!

شما اول یه تست کن و یکی از اون فیلم های MKV که میفرمایین رو پلیر با زیرنویس پخش میشن رو با Mkv Toolnix باز کنین ببینین اون قسمت که علامت زدم شماره 1 چیزی با عنوان S_TEXT میبینی؟ روبروش چی نوشته؟ یه اسکرین شات بذار!

http://www.pic.p30ask.com/images/04766194884327798106.png (http://www.pic.p30ask.com/)

علاوه بر اون مورد که گفتم زیرنویس رو با Notepad باز کن و با فرمت Ansi ذخیره کنی (اگه تو این مورد سوال داشتی بگو راهنمایی کنم)
مورد دیگه وقتی زیرنویس اضافه میکنی اون قسمت که علامت زدم شماره 2 رو باز کن و سعی کن اونو تغییر بدی و تست کنی؟

منتظر جواب هات هستم!

Seyyed
05-12-2012, 09:34 PM
سلام

زیرنویس های با فورمت sub/idx رو امتحان نکردید؟!

در ضمن تقریبا همه فیلم ها رو با فورمت های غیر mkv هم میشه پیدا کرد! مخصوصا mp4 رو توصیه میکنم! هم خیلی خوب ساپروت میشن و هم نسبت کیفیت به حجم خوبی داره!

سلام نه . تمام زیر نویسام اکثرا srt هستند . بعد الان تمام سایتهای ایرانی کاملا و 70 الی80% سایتهای خارجی فیلم با فرمت ماتروسکا میزارن , در صورتی اصلا باشه , فرومهای زیر نویس کننده فیلمهای ما استفاده نمی کنند و زیر نویس هماهنگ گیر نمیاد.

آقا برهان الان عکس قرار میدم .

Seyyed
05-12-2012, 09:45 PM
سلام

فیلمها فرمتشون avi هستند نه mkv . این فیلمهای دانلودی خودم mkv هست. عکس : زیر نویس هک شده فک کنم و هیچ گزینه بازگرداندن زیر نویس نیست.

http://www.pic.p30ask.com/images/99275128745099093152.png

10699

Seyyed
05-12-2012, 09:51 PM
زیر نویس sub/idx هم امتحان کردم ولی دوباره نوشت فایل غیر قابل پشتیبانی . فرمت همون mkv هست ولی دستگاه پخش نمیکنه .

borhan_3010
05-12-2012, 10:50 PM
درود

1- اینکه موقع اسکرین شات میگیری اگه از Print Screen خود ویندوز استفاده می کنی دکمه Alt رو هم نگهدار تا فقط از پنجره فعال عکس بگیره!

2- اون عکسی که گذاشتی با پسوند mkv فرمودی تو پلیر زیرنویس داره ولی چون زیرنویس تو اون قسمت نیست پس حک شده (نه هک! :cheshmak98:)، از روی کیفیت زیرنویس هم به راحتی می تونی تشخیص بدی!
3- من برات شماره میزنم که به ترتیب عمل کنی و نتیجه رو بگی؟ نتیجه تغییر فرمت های زیرنویس چی شد؟
4- زیرنویس Srt ات رو به sub/idx تبدیل کن بعد به برنامه Mkv Toolnix اضافه کن!
اگه روش های که گفتم رو تست کردی و جواب نگرفتی دیگه راهی برات نمی مونه جز اون دو روش که تو پست 7 (http://forum.p30ask.com/thread154894.html#post311163) برات گفتم! :afd: اون پست رو یه بار دیگه بخون

موفق باشی

hossenf
05-12-2012, 11:09 PM
زیرنویس str به راحتی تبدیل به sub میشه! نرم افزاراشم زیاده.

تغییر فورمت تاثیری در عدم هماهنگی زیرنویس نداره! مگه این که فیلم کم و زیاد شده باشه! یا سرعتش تغییر کرده باشه که اون هم بعیده و قابل حل.

بله، سایت های ایرانی اکثرا mkv میزارن؛ اما در سایت های خارجی mp4 و avi فراونه، در تورنت که خیلی زیاده! که البته سایتهای خارجی اکثرا لینک غیر مستقیم، و اگه به تورنت آشنایی دارید تورنت گزینه بهتریه!

Seyyed
05-13-2012, 12:16 AM
ممنون آقا برهان

داشتم این کارارو می کردم .متاسفانه جواب نداد . srt رو تبدیل کردم ,فایل رو چسبوندم بازم گفت فرمت قابل پشتیبانی نیست , البته تمام این کارها در کامپیوتر نتیجه می ده ولی در دیجیتال نه . می خواستم دستگاه دی وی دی بخرم که با این وضع اصلا بیخیالش شدم.تو فرومهای دیگه یه سرکی کشیدم دیدم کمو یبش مشکل من رو دارن و راه حلی ارائه نشده و.... البته بعضی ها هم دستگاهشون قبول کرده بود.

فقط شما نگفتی چطوری زیر نویس رو حک کنم ؟؟؟؟ شاید جواب داد ؟

ما جزو اون دسته نات ساپورتیم . کلا مثل لب تاپ خریدن شما , من هم قید همه چیز رو زدم . تو همین کامپیوتر نگاه می کنم 20 led سامسونگ دارم . واید .

با تشکر از شما و دوستان . شب خوش.

doulton
05-13-2012, 12:39 AM
سلام
فرمت زیرنویست رو از srt به ass کن ببین بازم جواب نمی گیری

borhan_3010
05-13-2012, 04:39 AM
فقط شما نگفتی چطوری زیر نویس رو حک کنم ؟؟؟؟ شاید جواب داد ؟

درود
برای حک کردن از برنامه Xilisoft Video Converter Ultimate می تونی استفاده کنی! برامه قدرتمندیه!

ولی زود ناامید نشو!
سعی کن دستگاه ات رو آپدیت کنی لینک زیر رو ببین:
آپدیت 1.63 جدید مخصوص دستگاه های 111 و 121 (http://maadiran.mihanblog.com/post/91)

برای مدل 131 هم یه آموزش گذاشته:
آموزش قرار دادن زیرنویس درون فایل mkv برای دستگاه 131 (فقط برای فیلم با پسوند MKV) (http://maadiran.mihanblog.com/post/75)
توجه مهم: تو این وبلاگ گفته برای اضافه کردن زیرنویس با Mkv Toolnix فقط از نسخه 4.0 نرم افزار استفاده کنید! نسخه جدیدتر قابل پخش نیست!
دانلود نسخه پرتابل 4.0.0 Mkv Toolnix:
http://rapidshare.com/files/396414899/Portable.MKVToolnix.v4.0.0.rar
اگه نشد نسخه هادی دیگه Mkv Toolnix رو تست کن ممکنه جواب بده از دردسر کانورت کردن خلاص میشی!
موفق باشی

Seyyed
05-13-2012, 11:22 AM
سلام

میگم اول کانورت کنم تست کنم بعد دستگاه رو آپدیت کنم . :from me :نظر شما چیه آقا برهان؟

Seyyed
05-13-2012, 11:28 AM
یه نگاه کردم دیدم آپدیت نشه بهتره . نظرات رو بخونید . بعد گفته با آپدیت فرمتهای جدید یا ... پخش نمیشه . کسایی که آپدیت کرده بودند راضی نبودند
مشاهده نظرات آپدیت 1.63 جدید مخصوص دستگاه های 111 و 121 (http://maadiran.mihanblog.com/post/comment/91)

بعد دستگاه من مدلش 131 هست نه 121 . تیتر تاپیک هم اصلاح کنین .

اطلاعات کامل : نگاه کنید آقا برهان http://www.maadiran.com/ProductDetails.aspx?ProID=753

Seyyed
05-13-2012, 01:49 PM
سلام دوباره

بررسی تخصصی یکی از دوستان در مورد این دستگاه در یکی از سایتها :

طي يک هفته اي که اين دستگاه رو خريداري کردم تجاربي در مورد اون بدست آوردم که گفتم بنويسم تا شما هم استفاده کنيد.
اول نقد:
کيفيت و قدرت دريافت سيگنال اين دستگاه بسيار خوبه.به طوري که تصاوير دريافتي به ندرت پرش داره.
بر خلاف اين که نوشته فقط هارد هاي با منبع تغذيه جدا رو پشتيباني ميکنه طي پرسش هايي که انجام دادم با چند مدل هارد اکسترنال seagate - silicon power . TOSHIBA کار ميکنه که همه اين ها منبع تغذيه ندارند.
من خودم هم با يک هارد اکسترنال بدون منبع تغذيه TOSHIBA برنامه ها رو ضبط ميکنم و مشکلي نيست.
کيفيت تصاوير ضبط شده بسيار خوبه و با فرمت TS تصاوير رو ضبط ميکنه.که با خود دستگاه در مورد پخشش مشکلي نداره.اما بر روي کامپيوتر بايد VLC player داشته باشيد.در غير اين صورت تصوير رو بدون صدا ميبينيد.
فرمت هاي قابل پشتيباني توسط دستگاه بسيار خوب و قابل توجه هست که 3 فرمتي که بسيار کاربردي هست و دستگاه پشتيباني ميکنه عبارت اند از AVI - TS - MKV - و فرمت VOB که فرمت فيلم هاي DVD هست.
بازي هاي دستگاه در حد مار و تتريس و ... هست که چندان جذاب نيست.
برنامه ريزي ضبط بسيار کاربردي هست.يعني ميشه يک ساعت خاص رو يک بار.هر روز و يا هفتگي ضبط کرد.
يک قابليت خيلي جالب که داره کنار ورودي آنتن يک خروجي هم داره که ميشه اون رو به آنتن تلويزيون متصل کرد.در اين صورت ميتونيد بدون نياز به در آوردن آنتن و زدن اون به تلويزيون از تلويزيون آنالوگ هم استفاده کنيد.مثلا وقتي دستگاه خاموشه.
يک نکته:
حتما پس از خريد آپديت دستگاه رو از سايت ماديران دريافت کنيد.و روي دستگاه نصب کنيد.در غير اين صورت ماشين زمان کار نميکنه.ماشين زمان قابليتي هست که هنگامي که در حال تماشاي تلويزيون هستيد دکمه pause روي کنترل رو که بزنيد تصوير ثابت ميشه.به کار هاتون ميرسيد و با زدن کليد پلي ميتونيد ادامه برنامه رو ببينيد.البته متصل بودن فلش مموري با ظرفيت کافي و يا هارد اکسترنال ضروريه.
اين دستگاه با بعضي رم ريدر ها هم همخواني داره.يهني با يک رم ريدر ميتونيد از روي انواع مموري هم فيلم پخش کنيد.
مزايا:
کيفيت تصوير عالي
منوي فارسي با ترجمه قابل قبول.
فرمت هاي قابل پشتيباني عالي.طوري که اگر دستگاه رو همراه با يک هارد اکسترنال خريداري کنيد نياز شما به DVD player هم رفع ميشه.
ضبط با حجم متوسط "هر ساعت حدود 1 گيگ"

معايب:
شايد تنها عيبي که در دستگاه ديدم مدت زمان زيادي هست که براي گردش بين کانال ها صرف ميکنه.
معمولا براي تعويض کانال 3 الي 5 ثانيه تصوير سياه ميشه.

پس آقا برهان دستگام دستگاهه بدی نیست . مشکل تعویض کانال هم با فایل آپدیت 1.9 حل میشه . به گفته مادیران

borhan_3010
05-13-2012, 02:31 PM
درود
چندجا دیدم ایراد های زیادی گرفته بودند و جوابی هم نبود مثل همین فرمت ضبط و پخش و کلا ساپورت ضعیف
هر چند خیلی هم دور از ذهن نمی رسه ایرادات نرم افزاری و سخت افزاری وجود داشته باشه چون میشه گفت محصول تازه ای هستش؟!
البته شنیدن کی بود مانند دیدن یکی ممکنه سر در نیاره یا برای حل اش کاری نکنه بگه مورد داره؟
خودم کانال های ایران رو روی بدر می بینم (سالی یه بار!)
شخصا اگه بخوام یه مدیا پلیر واسه فیلم بخرم از سری مدیا پلیرهای وسترن یا سی گیت می خرم که واقعا ارزش هم دارن ...
حالا فعلا که فیلم هایی که من دوست دارم رو خانواده نمی پسندن و رو مانیتور تنهایی حال می کنم! :nish:
در هر صورت تا جایی که در توانمون باشه سعی می کنیم کمک کنیم؛ امیدوارم مشکل تون این سری دیگه حل شهconnie_runner
من فکر کردم مدل شما 121 هستش پس برای آپدیت تو همان وبلاگ سراغ 131 برین
قاعدتا تو نسخه های جدید تر باید باگ ها و مشکلات نسخه ای قبلی رو برطرف کرده باشن یا امکان جدید اضافه کرده باشن!
موفق باشی:^:

Seyyed
05-13-2012, 09:10 PM
یافتم آقا برهان . بالاخره شد . آموزش همون وبلاگ مادیرانه. گذاشتم اینجا گفتم شاید بعدا به درد کسی بخوره

با تشكر از كاربر گرامی كه با نام مستعار MAGIC این آموزش را برای ما ارسال كردند. دوستانی كه با پخش زیرنویس در مدل 131 مشكل دارند، لطفا این روش را امتحان كنند و نتیجه را هم اعلام كنند. این آموزش بسیار كامل است و جا دارد از آقای Haghiri تشكر كنم.

روش مشاهده زیرنویس در فیلم ها زمان پخش فیلم از طریق USB

این روزها اکثر فیلم ها با فرمت محبوب mkv در اینترنت قرار می گیرند. فرمت mkv مانند یک ظرف عمل می کند یعنی میتوان هر فیلمی با هر فرمتی را به همراه یک یا چند زیرنویس و لایه صوتی درون یک فایل mkv جای داد که به این کار اصطلاحا MUX گفته میشود.
برای انجام عملیات MUX از نرم افزار رایگان MKVtoolnix v4.0.0 با حجم 5.5 مگابایت استفاده می کنیم. (لازم به ذکر است اگر از ورژن های جدیدتر این نرم افزار استفاده کنید، در دستگاه 131 قابل پخش نخواهد بود!)

بعد از دانلود و نصب نرم افزار، برنامه mkvmerge GUI را از روی دسکتاپ اجرا کنید. در قسمت Input Files روی دکمه add کلیک کنید و فیلم و زیرنویس مربوط به آن را انتخاب نمایید ( برای دستگاه 131 حتما باید از زیرنویسsrtاستفاده کنید) و در قسمتfile name Output مسیر فایل خروجی را تعیین کنید و در نهایت روی دکمه Start muxing کلیک کنید. در واقع با این کار فیلم و زیرنویسِ srt هر دو درون یک فایل mkv قرار میگیرند.

عملیات mux کمتر از یک دقیقه طول میکشد و پس از اتمام آن می توانید فیلم را در دستگاه 131 مشاهده کنید. با زدن دکمه SUB روی ریموت کنترل دستگاه می توانید زیرنویس مورد نظر را انتخاب کنید.

دوستان توجه کنند.اگر با این کار باز هم متن نا خوانا بود ابتدا فایل زیر نویس رو با notepad باز کنید.سپس اون رو با فرمت متن unicode ذخیره کنید.و بعد دوباره اون رو سیو کنید.البته با فرمت srt
حالا ویدئو و زیرنویسش رو با هم توی پنجره موجود در زبانه اول نرم افزار بکشید و گزینه MUX رو بزنید

به نظر من فایل pdf فارسی سابتایتل افتضاح بود . اصلا نباید تغییری در تنظیمات برنامه داد .

borhan_3010
05-13-2012, 09:15 PM
درود
آره خوب من آموزش رو تو پست 20 (http://forum.p30ask.com/thread154894-2.html#post311566) بهت معرفی کردم؟ ندیده بودی؟
خوبه بالاخره موفق شدی

Seyyed
05-13-2012, 11:24 PM
درسته آقا برهان شما فرمودید من هم از شما ممنونم . بدون شما نمی شد . ولی همت خودمم بود:yeah: و کمک و روحیه دادن شما :merc567:, خیلی خستم کرد .

واقعا تو این انجمن مدیر ارشد , ارشد هستی .

آقا برهان سلام

فایلهای avi رو با چه نرم افزاری زیر نویس بهش بچسبونم ؟

borhan_3010
05-15-2012, 09:51 AM
درود
من قبلاً با avisub تونستم زیرنویس فارسی به avi اضافه کنم واسه پخش تو سینمای خانگی. احتمالا برای شما هم جواب میده!

دانلود آخرین نسخه برنامه:
Download AviSub 2.3 Free - A utility that can mux up to three [srt/sub/txt(microdvd) or vobsubs] subtitle streams on an avi file - Softpedia (http://www.softpedia.com/get/Multimedia/Video/Other-VIDEO-Tools/AviSub.shtml)

دانلود آموزش (http://www.farsisubtitle.com/download/index.php?act=view&id=1250)