PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : کامپیوتر کسی را که فلاش شما را دزدیده قفل کنید

Magsoud
05-09-2012, 04:29 PM
می شود گفت که استفاده از فلاش، امروزه یک نیاز همگانی و ضروری است
با توجه به اینکه استفاده کننده معمولا" اطلاعات لازمی را در داخل فلاش با خودش جابجا میکند ، لذا بدیهی است که
گم کردن آن و یا به سرقت رفتن آن میتواند باعث ناراحتی زیادی شود.و معمولا" هم برگشتی نیست!!

برنامه ایکه ذیلا" معرفی میکنم ، در این موارد میتواند یک جور هایی کمک باشد تا حداقل زیاد دلتان نسوزد.

با استفاده از برنامه رایگان USB Lost and Found کسی که فلاش شما را دزدیده (ببخشید پیدا کرده) ، موقع وصل کردن
فلاش شما به کامپیوترش با یکی از دو نوع حالت زیر (بسته به تنظیمی که انجام داده اید) روبرو خواهد شد:

1. پنجره ایکه در آن آدرس و مشخصات شما دیده میشود و خواهش برای برگرداندن آن به آدرس نشان داده شده.

2. بمض وصل کردن فلاش به کامپیوتر ، کامپیوتر شخص قفل شده و و پیام داده خواهد شد که این فلاش گم شده و
بهتر است به صاحبش در آدرس فلان برگردانده شود. و بعد زیر نوشته ها جایی برای وارد کردن پسورد دارد که اگر وارد
نشود ، سیستم درحالت قفل مانده و کلید های ترکیبی Alt+F4 و یا Ctrl+Shift+Esc هم کار نخواهند کرد، البته کلید
های Ctrl+Alt+Del برای خاموش کردن و یا ری استارت کار خواهند کرد.

ولی زیاد خوشحال نشوید چون خاصیت دوم فقط در نوع پولی این برنامه وجود دارد.

میتوانید نوع رایگان برنامه را با حجم 1.16 مگا بایت از لینک زیر دانلود فرمایید:

http://zone-dev.com/downloads/usblaffree.exe

borhan_3010
05-09-2012, 10:39 PM
درود بر شما

تست شد!
نتیجه: تو سیستم مقصد اگه برنامه حفاظتی داشته باشه یا اتوران فلش رو غیر فعال کرده باشه یا به جای دبل کلیک، راست کلیک و open بزنه کار نمیکنه!
به نظر من یه فایل متنی بنویسیم داخل فلش بذاریم و از یابنده بخوایم فلش رو برگردونه و شماره تلفن هم بدیم شاید بهتر باشه!
روشی که من استفاده می کنم: نام فلش رو شماره موبایل ام زدم! کسی پیدا کرد وجدان داشت برمیگردونه نداشت هم دیگه این روش ها وجدان اش رو بیدار نمیکنه!

Magsoud
05-09-2012, 10:59 PM
برهان جان، من که نسخه pro (نسخه پولی) را نتوانستم گیر بیاورم. اگر پیدا کردی به من هم بده .
دلم میخواهد بدانم که چه دستوری در نسخه پولی بکار می برد.

اما نکته اینجاست که اکثریت استفاده کنندگان کامپیوتر ، از این مسائل آ گاهی ندارند که تنظیماتی
اینچنینی در سیستمشان انجام بدهند. لذا بیشتر افراد در دام این برنامه گرفتار خواهند شد

hossenf
05-10-2012, 01:57 PM
سلام
البته برای فلاش های TDK به صورت پیش فرض رم افزاری قرار داره به نام flash lock که از سایت خود tdk (http://www.tdkperformance.com/en-us/) هم آخرین نسخش قابل دانلوده!

با این ابزار میشه فلاش رو به 2 قسمت (پارتیشن) تقسیم کرد، قسمت عمومی (public) و قسمت محافظت شده (secure)، قسمت عمومی که همیشه هرجا قابل دسترسه! اما قسمت محافظت شده باید نرم افزاری که در قسمت عمومی هست را اجرا کنید و با استفاده از پسوردتون بازش کنید! پسورد هم 6 بار اشتباه وارد بشه، کلا فلاش فورمت میشه، مقدار piblic و secure قابل تغییر و تنظیمه،

اما! نکته مهم اینه که فقط روی فلاش ها TDK کار میکنه!(من روی مارک های دیگه غیر از یک مورد transcent امتحان نکردم، اما فکر نکنم جواب بده!!

البته با توجه به این که این نرم افزار فقط برای TDK هست، غرض از آوردن بحث این بود که احتمالا(یعنی حتما!) نرم افزارهای مشابه که روی همه فلش های کار کنه؛ وجود داره که میشه حداقل تا حدودی از دسترسی افراد دیگر به اطلاعات خصوصی موجود در فلاش جلوگیری کرد.

ولی خب این نرم افزار ها هم مشکلات خاص خودش را داره...

یا حق

Magsoud
05-10-2012, 02:29 PM
حسین جان من کلا" میانه خوبی با برنامه های قفل کننده و یا کد کننده ندارم.

چون عقیده دارم ضمن اینکه بدرد بخور هستند ولی اگر خود نرم افزار ایرادی بیاورد و یا موارد مشابه ، اطلاعات معمولا"
پریده و بدست نمی آید.

برای نمونه در مورد فایل flash lock که عنوان فرمودید با سرچی که در اینترنت زدم ، دیدم که در دهها صفحه افرادی که
از این برنامه استفاده کرده اند ، مشکل دارشده و اطلاعاتشان را از دست داده اند.

hossenf
05-10-2012, 02:38 PM
بله دقیقا! کلا استفاده از اینگون نرم افزار ها ریسک دارد!

و حتما باید از اطلاعاتی که مهم هستند بکاپ تهیه کرد؛

بنده خودم چند مورد این اتفاق برام افتاده، که البته خدارو شکر یا بکاپ داشتم، و یا موارد از دست رفته اهمیت چندانی نداشتند.