PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : اجرای Norton Ghost از طریق منوی بوت Windows 7

Mahm00d
03-30-2012, 03:57 PM
با سلام واجازه از استاد این تاپیک را شما در انجمن قبلی ایجاد کرده بودید که متاسفانه فایل در سرور دانلود وجود ندارد لطفا در این انجمن هم توضیحات لازم را عرض کنید که چگونه می توان Norton Ghost را به منوی بوت ویندوز 7 اضافه کرد تا از طریق بوت آن را اجرا کرد یک لطفی کنید و فایل های مورد نظر را برای ویندوز xp هم ایجاد کنید تشکر...:^:

Magsoud
03-30-2012, 09:33 PM
....... فایل های مورد نظر را برای ویندوز xp هم ایجاد کنید ...:^:

بنام دوست

یکی دو روز است ویندوز 7 مجازی که دارم خراب است و فرصتی پیش نیامده تا دوباره نصب کنم.

لذا فعلا" مطلب را برای ویندوز XP گفته و بعدا" در مورد ویندوز 7 هم صحبت میکنیم.

فایل پیوست را دانلود و از فشردگی در آورده و اجرا کنید
پس از پایان کار برنامه اگر ری استارت کنید خواهید دید که به منوی ویندوز XP گزینه زیر اضافه
شده است که اگر انتخاب کنید میتواند Ghost ( و البته چند برنامه کوچک دیگر را) لود کند
Norton Ghost 11.5.1.2266

borhan_3010
03-30-2012, 09:58 PM
درود
جناب شیرین زبان تو انجمن قبلی فایل مخصوص ویندوز 7 رو آپلود کرده بودین که من همون رو اینجا آپلود می کنم!

جهت اطلاع دوستان:
فایل رو تو درایو c که ویندوز 7 رو نصب کردین اکسترکت کنین!

Mahm00d
03-31-2012, 10:56 PM
با سلام و تشکر از استاد وبرهان جان یک سوال دیگر از خدمت تون داشتم حالا اگر هم ویندوز xp وهم 7 داشته باشیم چگونه می توان Norton Ghost را به منوی بوت اضافه کرد؟ تشکر فراوان از دوستان گرامی

Magsoud
03-31-2012, 11:06 PM
........اگر هم ویندوز xp وهم 7 داشته باشیم چگونه می توان Norton Ghost را به منوی بوت اضافه کرد؟ ...

بنام دوست
به احتمال زیاد اگر هردو ویندوز مذکور را داشته باشید ، همان نوعیکه برای ایکس پی گذاشتم جواب دهد.
بهر حال در حال کار هستم که یک فایل اتوماتیک درست کنم که در هردو کار کند که سعی میکنم بمحض
بدست آمدن فرصت کار را انجام و نتیجه را عرض کنم.

در ضمن این نکته را هم بگویم که اگر هر دو ویندوز را داشته باشید اگر هم در منوی ویندوز 7 نیاید شما
میتوانید در منوی ویندوز 7 گزینه ایکس پی را انتخاب نمایید که با اینکار وقتی به منوی ایکس پی وارد شوید
گزینه گوست را خواهید داشت.

توضیحا" عرض کنم که ویندوز 7 برخلاف ویندوز ایکس پی ، بعضی فایل ها را قادر به شناسایی نیست بخاطر
همین است که مقداری دیر کرده ام

Magsoud
04-01-2012, 12:10 PM
بنام دوست

فایل پیوست هم در ویندوز 7 و هم در ویندوز XP کار میکند.

تذکر مهم:
------------
موقعیکه دوست ارجمندمان این تاپیک را زده و درخواست فایلی جهت اجرای برنامه ghost از طریق منوی بوت ویندوز 7
و همچنین منوی بوت ویندوز XP کرد. فایل مربوط به ویندوز XP را درست کرده و پس از امتحان ضمیمه کردم ولی در رابطه
با ویندوز 7 دچار مشکل عجیبی شدم.

دستورات مربوط به اضافه کردن برنامه ghost به منوی بوت ویندوز 7 را دهها بار اجرا کردم ولی جواب نمیداد که نمیداد.
و بعد همانطوریکه در یکی از پست ها عرض کردم ، فکر کردم که ویندوزم خراب شده و درست دستورات را اجرا نمیکند.

و بعد موقعیکه خواستم ویندوز را مجددا" نصب کنم تازه مشکل را فهمیدم.
اشکال از بنده نبود اشکال از بعضی ندانم کاری های مایکروسافت بود که در زیر توضیح میدهم:

معلوم نیست و هنوز کسی جوابی به این سوال نداده که مایکروسافت چه فکری در سرش بوده که ویندوز 7 را طوری
ساخته که دو نوع نصب میشود:
نصب نوع اول: یک نوع نصب زمانی است که شما اول هاردتان را پارتیشن بندی کرده و بعد ویندوز 7 را نصب میکنید. در این
حالت همه چیز نرمال است و نصب هیچ کار غیر معقولی انجام نمیدهد.

نصب نوع دوم : نصب نوع دوم یا از نظر بنده نصب غیر معقول زمانی صورت میگیرد که هارد شما موقع نصب ویندوز 7 فقط
یک پارتیشن دارد . در این حالت معلوم نیست چرا مایکروسافت به روش نامعقول و غیراستاندارد عمل میکند. در اینجا
مایکروسافت می آید در هارد شما یک پارتیشن مخفی حدود 200 مگا بایتی ساخته و بعد اطلاعات بوت مربوط به خودش
را بطور غیراستاندارد در این پارتیشن کوچک مخفی قرار میدهد.(البته فایل های دیگری هم در این پارتیشن میگذارد که
نیازی به بحث در مورد آن ها نیست).

و مشکل در همینجا بود .من ویندوز 7 اولی را در ماشین مجازی با این شرایط نصب کرده بودم. و بعد که دستورات مربوط
به تغییر منوی بوت ویندوز 7 را میدادم ، دستورات در جایی باید عمل میکردند (پارتیشن مخفی) ، که آنجا را نمی شناختند
مایکروسافت دیگر فکری برای این مشکل نکرده بود.

بهر حال نمیخواهم در مورد این نقص ویندوز 7 و دهها نقص دیگرش قلمفرسایی کنم چون نکات خیلی مثبت هم زیاد دارد
فقط این را میگویم که فایلی که بالا قرار دادم زمانی میتواند در ویندوز 7 عمل کند که ویندوز به روش اول نصب شده باشد.

و چون قدرت شناسایی ویندوز 7 در شناسایی بعضی فایل ها ضعیفتر از ویندوز XP هست لذا فقط فایل های بخصوصی
را ، آن هم با استفاده از برنامه ای مثل EasyBCD میتوان به منوی بوت ویندوز 7 اضافه نمود.

Mahm00d
04-02-2012, 02:39 AM
با سلام خدمت استاد ممنون به خاطر زحمت هایی که می کشید می خواستم بدونم شما چرا از نسخه ی آخر ghost استفاده نمی کنید؟یک سوال دیگر آیا نمی شودghost را طوری به سیستم اضافه کرد که قبل از منوی بوت ویندوز بیاید؟ یک لطفی هم می کنید برنامه ی EasyBCD وBCD را هم به صورت کامل در تاپیک جداگانه شرح دهید تشکر...

Magsoud
04-02-2012, 01:59 PM
.................

سوال جنابعالی:می خواستم بدونم شما چرا از نسخه ی آخر ghost استفاده نمی کنید؟

جواب : آخرین نسخه بوتیبل ghost همین 11.5 است که بنده استفاده کرده ام . شاید منظور شما 15 ghost باشد که آن هم همین فایل را استفاده میکند با این فرق که فایل مذکور را در محیط WindowsPE بکار گرفته است.

سوال جنابعالی:می خواستم بدونم آیا نمی شودghost را طوری به سیستم اضافه کرد که قبل از منوی بوت ویندوز بیاید؟

جواب :آن موقع باید بیاییم یک Operational system loader طراحی کنیم که اگر اینکار را بکنیم یک سیستم عامل طراحی میکنیم.

سوال جنابعالی:برنامه ی EasyBCD وBCD را هم به صورت کامل در تاپیک جداگانه شرح دهید

جواب :در مورد شرح گرافیکی و توصیفی ، کار برهان جان بهتر از بنده است

Mahm00d
04-03-2012, 01:57 AM
با سلام و تشکر از استاد عزیز به خاطر پاسخ های شیوایی که عرض کردید تا آنجایی که در خاطرم هست وقتی گزینه مربوط به اضافه شدن اکرونیس به بوت رو میزدم گزینه ی مربوطه قبل از بوت ویندوز می آمد البته اطمینان ندارم لطفا دوستان اگر اشتباه یود ذکر کنند حالا یک سوال داشتم اگر بنا را بر صحیح بودن این مسئله بگذاریم یعنی اکرونیس نرم افزار خود را به صورت یک سیستم عامل در این قسمت قرار داده است؟(تاپیک داره از بحث اصلی خود خارج میشه که پوزش می طلبم):^:

Magsoud
04-03-2012, 02:17 AM
بنام دوست

فرمایش جنابعالی از یک دید درست است و از یک دید دیگر نه.

بعد از روشن کردن کامپیوتر ، بایاس مین بورد پس از اجرای تست های لازم در انتها کار را به سیستم عامل می سپارد.
بنابر این شروع کار با سیستم عامل است نه یک نرم افزار.

بعضی Boot Loader ها مثل BCDW میتوانند بطور مجازی نقش بوت کننده کامپیوتر را ایفا کنند و در نتیجه میتوانند قبل از
سیستم عامل اجرا شوند که این با سی دی و یا دی وی دی های بوتیبل قابل اجراست. ولی اگر قرار باشد گزینه ای از
طریق منوی بوت سیستم عامل اجرا شود، پس اول باید خود سیستم عامل اجرا بشود که چند لحظه بعد منویش بیاید
تا ما انتخاب کنیم.

البته یک حالت هم میشود درست کرد که برنامه مورد نظر ما قبل از دیده شدن منوی ویندوز اجرا شود و آن این است که
پیشفرض بوت ویندوز را عوض سیستم عامل ، برنامه مورد نطر قرار داده و زمان دیده شدن منوی بوت را صفر بگذاریم که
در اینحالت هم کار با سیستم عامل شروع شده ولی ما منوی بوت را نخواهیم دید.

اینکار اگر با ویندوز ایکس پی انجام شود برگرداندنش بحالت قبلی ساده است ولی برای ویندوز 7 مشکل خواهیم داشت.

Mahm00d
04-05-2012, 02:44 AM
سلام
سوالاتی برام پیش آمده ببخشید که تعداشان زیاد است ugly4
1-اگر به هر دلیلی منوی بوت ویندوز از بین برود باید آن وقت چه کار کرد فکر کنم اکرونیس به همین خاطر گزینه بوت را قبل از منوی بوت ویندوز قرار داده است خوب خود منوی بوت را با راه کاری که شما در انجمن قبل گفته اید می توان برطرف کرد حالا اگر ویندوز بالا نیامد در این صورت باید چه کار کرد؟

2- آیا ghost از MBR هم بک آپ گرفته وآن را هم ریستور می کندچون اکرونیس موقع ریستور یک گزینه دارد به نام MBR0 اگر اشتباه نکنم در این مورد هم توضیحاتی مرحمت بفرمایید
مفهوم MBR ,BCD ,ومنوی بوت ویندوز برایم گنگ است لطفا در این مورد توضیحات بیشتری دهید البته تایپیکی ایجاد کرده وتوضیح هایی در مورد پروسه ی بوت داده اید

3-وقتی با ورژنی که شما عرض کردید بک آپ بگیریم می شود با سی دی تحت بوت ghost15 آن بک آپ را ریستور کرد منظورم این است که ghost به ورژن مختلف حساس است یا خیر؟

4-نمی شود همین ورژن را به سی دی تحت بوت تبدیل کرد که بتوان به راحتی بک آپ وریستور کرد
لطفا در تاپیک جداگانه پروسه ی بک آپ وریستور را توضیح دهید(اکرونیس،گاست،خود ویندوز) که چگونه است و از چه چیز هایی بک آپ گرفته می شود

تشکر...

http://forum.p30ask.com/images/smilies/wtm%20%2818%29.gif

borhan_3010
04-05-2012, 01:52 PM
درود
1- اگه ویندوز بالا نیاد از dvd ها یا فلش های بوتیبل که قبلا تهیه کردی می تونی نورتن گاست رو بالا بیاری
2- جواب تخصصی تر این سوال رو به جناب شیرین زبان واگذار می کنم!

http://www.pic.p30ask.com/images/27631299129091000126.png (http://www.pic.p30ask.com/)

روش های زیادی برای ساخت مجدد یا تعمیر یا بک آپ و ریستور MBR هستش مثلا برنامه Partition Table Doctor یا دی وی دی ویندوز رو بذاری و با اون بالا بیای و بری تو ریکاوری کنسول و fdisk /MBR و یا از مجموعه ultimatebootcd استفاده کنی یا HDHacker و ....
برای ویندوز 7 یه برنامه تخصصی و رایگان با نام MBR Regenerator 4.5 هستش! لینک دانلود:
Download MBR Regenerator 4.5 Free - The Professional Activation Fix Tool - Softpedia (http://www.softpedia.com/get/System/Back-Up-and-Recovery/MBR-Regenerator.shtml)

در مورد MBR تو تایپیک زیر یه توضیحاتی رو آوردم:
http://forum.p30ask.com/thread139803.html#post290219
3- بلی حساس است نسخه تحت داس 11 و 11.5 با 15 ریستور نمیشه باید با همون نسخه تحت داس ریستور کنی حتی فرمت هاش هم فرق می کنه م یتونی از ایزو های بوتیبل 11.5 استفاده کنی
4- چرا نمیشه بارها نسخه های بوتیبل اونا رو ارائه کردیم و تو تایپیک ساخت مولتی بوت نحوه ساخت یه دی وی دی که مجموعه تمام ایزوهای بوت مورد نظر رو داشته باشه توضیح دادم مثلا آکرونیس و نورتن گاست => همه با هم تو یه دی وی دی
ایزوی نورتن گاست رو از آدرس زیر دانلود کن
Norton Ghost 11.5 Corporate DOS Boot CD.iso - 4shared.com - online file sharing and storage - download - ebhy hendry (http://www.4shared.com/file/XsG5fRGN/Norton_Ghost_115_Corporate_DOS.html)
یا از لینک زیر:
Download Norton Ghost Corporate DOS Boot iso (http://www.rodfile.com/lkzj080ywwdj/Norton_Ghost_11.5_Corporate_DOS_Boot_CD.iso.html)

Mahm00d
04-07-2012, 10:23 PM
سلام خدمت استاد عزیز یک سوال داشتم اگر بخواهیم به هر نحوی گوست را از منوی بوت برداریم باید چکاری انجام دهیم ؟
یک خواهش هم داشتم لطفا گزینه های تب Image/Tape را شرح دهید ببخشید من انگلیسیم زیاد خوب نیست به صورت کامل نمی توان توضیحات هر قسمت را متوجه شوم
تشکر...

Magsoud
04-07-2012, 10:38 PM
بنام دوست
منوی بوت ویندوز 7 فایلی است با شکل و شمایل فایل های رجستری و این فایل قفل شده است
طوریکه اگر بصورت عادی بخواهی تغییراتی در آن بدهی سیستم بالا نخواهد آمد.
ولی بهر حال از ظریق خود ویندوز و یا از طریق خط فرمان ویندوز و یا با استفاده از برنامه EasyBCD
میشود آن را ویرایش کرد که شما بهتر است از نوع سوم استفاده فرمایید.

اما قسمت دیگر سوال شما را (......گزینه های تب Image/Tape ....) متوجه نشدم از کدام برنامه صحبت می فرمایید.

Mahm00d
04-07-2012, 10:50 PM
سلام
ببخشید فراموش کردم شما به پست شماره 12 دقت کنید
لطف می کنید یک لینک دانلود از نرم افزار EasyBootCD قرار دهید ممنون...

borhan_3010
04-08-2012, 12:00 AM
درود
EasyBootCD یا EasyBCD ؟؟

Ezaafi
04-08-2012, 12:50 AM
درود
EasyBootCD یا EasyBCD ؟؟
سلام به همه، مخصوص به برهان!
مگه این دو تا برنامه با هم فرق داره؟!!!

Magsoud
04-08-2012, 01:23 AM
درود
EasyBootCD یا EasyBCD ؟؟

بنام دوست

معذرت میخواهم برهان جان
آنقدر با این دو تا برنامه کار کردیم که قاطی کردیم.
اصلاح شد.

borhan_3010
04-08-2012, 09:28 AM
سلام به همه، مخصوص به برهان!
مگه این دو تا برنامه با هم فرق داره؟!!!

درود
بلی فرق دارن!
EasyBootCD برای ساخت DVD مولتی بوت کاربرد داره
EasyBCD برای مدیریت منوی بوت ویندوز
اگه منظورت EasyBCD بوت هستش لینک دانلود رو پایین گذاشتم:

http://www.softpedia.com/get/System/OS-Enhancements/EasyBCD.shtml

Mahm00d
04-09-2012, 01:08 AM
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت استاد عزیز دو سوال و یک در خواست ازشما داشتم لطفا پاسخ دهید

1-وقتی می خواستم منوی بوت خود را توسط نرم افزار EasyBCD ویراش کنم مشاهده کردم که گوست در لیست این نرم افزار وجود ندارد در صورتی که گوست در منوی بوت ویندوز بنده وجود دارد ویندوز بنده 7 می باشد می خواستم بدانم علت این موضوع چیست چرا برنامه ی EasyBCD گوست را شناسایی نمی کند

2-اگر ما با نسخه گرافیکی یا تحت داس بک آپ بگیریم آیا از پارتیشن ها هم بک آپ گرفته می شود(در صورتی که از کل درایو c بک آپ بگیریم) اگر پارتیشن سیستم را تغییر دهیم(درایو هایی به غیر از c یا خود c) و بک آپ را ریستور کنیم مشکلی پیش می آید یا خیر؟

ببخشید یک در خواست هم از شما داشتم قسمت های مختلف و نحوه ی استفاده از گوست تحت داس را توضیح دهید( Image/Tape و...) نحوه ی استفاده از نسخه ی گرافیکی بسیار آسانه اما تحت داس سخته البته اگر مقدوره و سر فرصت

:^:

Ezaafi
04-09-2012, 01:19 AM
سلام
آخ جونمی جونم... بازم آموزش و عشق و حال...!!!
ممنون از محمود جون که سوال خوبی پرسیده و منو کلی خوشحال کرده! نمیدونم خودم چم شده تازگیا کم سوال میپرسم!!
آموزشای همه عالیه، ولی دیگه بی انصافیه اگه نگیم آموزشها و مطالبی که جناب شیرین زبان ارائه میدن فوق العاده ست. برا همه جور کاربری به درد بخوره. حالام منتظر نشستم تا مفتکی حالی ببرم!

Magsoud
04-09-2012, 12:04 PM
بنام دوست
دوست گرامی ، EasyBCD و MBR و BCD و چگونگی کار با گوست هرکدام موضوع های متفاوتی
هستند که مربوط به عنوان این تاپیک نمی باشند.
لطفا" هرکدام را تکی تکی در جای خود عنوان بفرمایید تا جواب های مناسب داده شود.
http://forum.p30ask.com/thread142511.html#post293561