PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مجاز بودن به کار با فایل ها و پوشه های ویندوز 7

Magsoud
03-06-2012, 05:10 PM
سلام
گاها" در ویندوز های 7 و ویستا میخواهیم که فایل یا پوشه ای را حذف کرده و یا تغییر نام دهیم و یا هر کار دیگر.
ولی میبینیم که صفحه پیامی ظاهر شده و میگوید شما اجازه این کار را ندارید.
کاربر در این موارد یا باید از خیر کار بگذرد و یا با دستورات و روش های مخصوص آشنا باشد که بتواند مجاز به انجام
کاری روی یک فایل یا پوشه بخصوص باشد.که تا حدودی زمانبر است.

ولی یک راه خیلی ساده هم برای اینکار وجود دارد. فایل پیوست را دانلود کنید.

با اجرای فایل Add.reg گزینه ای با عنوان Take Ownership به منوی کلیک راست شما اضافه خواهد شد. که منبعد
برای مجاز بودن برای کار با یک فایل یا پوشه مخصوص فقط کافی است که روی آن کلیک راست کرده و روی گزینه
Take Ownership کلیک کنید.

اگر یک زمانی بهر علتی خواستید این ویژگی نباشد با اجرای فایل Remove.reg دوباره سیستم مثل قبل خواهد شد.

n1ma
03-06-2012, 07:36 PM
درود
این دیگه اخرش بود!!
مرسی
راستش تا حالا ندیده بودم که بشود دستورات خط فرمان را از طریق رجیستری اجرا کرد!! این دقیقا چیزی بود که مدت ها دنبالش بودم!!
البته یکم درکش سخت هست ولی فکر کنم بتونم بفهمم که چی به چیه!! ولی چرا رفته از iCacls به Cacls استفاده کرده است؟!
ممنون!:^:

H_F_G
03-07-2012, 01:47 PM
ولی چرا رفته از iCacls به Cacls استفاده کرده است؟!

cacls مربوط به ویندوز ایکس پی هست، در 7 ارتقا یافته و به icacls تبدیل شده، تعداد سوئیچ‌های icacls خیلی بیشتر شده، توی 7 هر دو رو با ?/ بزن تفاوتش کاملا مشهوده.

hadi98
03-07-2012, 02:15 PM
با سلام و تشکر
دو تا سؤال:
1- بعد از Take Ownership دیگه نیازی به تغییر Permission هم نیست؟
آخه بصورت دستی، تنها تغییر Owner کفایت نمیکنه باید Permission هم دستکاری بشه.

2- این سؤال به تاپیکمان کمی بیربط است لذا قبلا‌ معذرت میخوام: در ویندوز XP اون بخش Security فایلها کجا هستند چرا این برگه وجود نداره؟

خیلی ممنون.:^::Şflower658Ş:

Magsoud
03-07-2012, 03:27 PM
سلام
توجه داشته باشید که زبانه security قابل دید فقط توسط Administrator و یا کاربرانی است که اجازه کاربری
Administrator دارند.
و در ضمن ویژگی security را فقط در پارتیشن های NTFS میشود تنظیم کرد.

اگر این زبانه را در ویندوز XP نمی بینید به شرح زیر عمل کنید تا نمایان شود:
1. روی My Computer کلیک راست کرده و بعد روی گزینه explorer کلیک کنید.
2. در صفحه حاصل به منوی Tools وارد شده و روی گزینه Folder Options کلیک کنید.
3. وارد زبانه View شوید.
4. در قسمت انتهایی لیستی که می بینید تیک گزینه Use simple file sharing Recommended را برداشته
و OK کنید.

باید زبانه مورد نظر نمایان شود.
اگر احیانا" بعد از اعمال بالا باز هم زبانه مورد نظر نمایان نشده بود ، طریق زیر را هم امتحان کنید:

به آدرس زیر در رجستری وارد شده و اگر گزینه Nosecuritytab می بینید ،مقدار آن را به 0 عوض کنید. و یا کلا"
سطر مربوطه را حذف کنید.

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Policies\Explorer]

hadi98
03-07-2012, 05:55 PM
خیلی ممنون. همون روش اول جواب داد.
اون گزینه تیکش برای همیشه برداشته بشه که مشکلی نداره؟

Magsoud
03-07-2012, 06:10 PM
........اون گزینه تیکش برای همیشه برداشته بشه که مشکلی نداره؟
سلام
نه اشکالی ندارد .
فقط وقتی این تیک برداشته میشود هر کسی که با کامپیوتر شما کار کند میتواند در پرمیشن های فایل ها
و پوشه ها تغییرات بدهد.

اگر کامپیوترت فقط در اختیار خودت است بهتر است همواره تیک این گزینه برداشته شده بماند

Mahm00d
03-12-2012, 12:51 AM
با سلام وتشکر از شما استاد عزیز من می خواستم وارد مسیر C:\Users\All Users\Documents شوم که با پیغام زیر مواجه شدم
10281
که با راهکاری که شما دادید مشکل حل شد من توانستم وارد این دایکتوری شوم البته با Sandbox هم توانستم این پوشه رو باز کنم حالا می خواستم بدونم چرا این پیام برای این پوشه آمده آیا این طبیعی است ودر تمامی ویندوز ها 7 اینگونه است چون تمامی پوشه هایی که آیکن Shortcut دارند البته در مسیرC:\Users اینگونه هستند یک زحمت بکشید در موردOwner هم توضیحاتی عرض کنید ممنون:^:

Magsoud
03-12-2012, 12:59 AM
سلام
تقریبا" اکثر پوشه های موجود در آدرسی که رفته اید این خاصیت را دارند و اگر بخواهید
واردشان بشوید خواهد گفت اجازه دسترسی ندارید.
اگر فرصتی بود چند روز بعدسعی میکنم در مورد این موضوع در حد لازم توضیح بدهم.

Mahm00d
03-14-2012, 01:52 PM
با سلام وتشكر از استاد عزيز منتظر هستم يه چند روزي است كه اينترنتم مشكل پيدا كرده اما سعي مي كنم مطالب رو دنبال كنم تشكر...

Magsoud
03-14-2012, 02:32 PM
با سلام وتشكر از استاد عزيز منتظر هستم يه چند روزي است كه اينترنتم مشكل پيدا كرده اما سعي مي كنم مطالب رو دنبال كنم تشكر...
سلام
معلوم است که چند روزی به انجمن سر نزده اید. جواب سوالات شما در لینک های زیر داده شده است
http://forum.p30ask.com/thread124187.html#post267992
http://forum.p30ask.com/thread124152.html#post267939