PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : به روز رسانی انجمن و مشکلات پیش آمده ( بحث و تبادل نظر )

Mohamad
01-27-2012, 09:56 AM
دوستان اطلاع دارند که بعد از مدتها تصمیم به ارتقا ورژن انجمن ساز سایت به ورژن 4 شدیم و این کار بعد از یک برنامه ریزی کامل انجام گرفت .
با توجه به حجم عظیم سه و نیم گیگابایتی دیتابیس سایت از پیش میدانستیم که مشکلاتی به وود خواهد آمد . همین جا از مدیر فنی مجموعه مهندس احمدرضا برومندپور بابت تمام تلاشی که داشتند سپاسگزارم .
متاسفانه در حین به روز رسانی دچار مشکلاتی شدیم و همبین امر موجب از بین رفتن تعدادی از مطالب شما دوستان عزیز شد در دو روز آخر شد که بار دیگر از همه شما عزیزان پوزش خواسته و عذر تقصیر دارم . ضمن آنکه از کلیه کاربران وبسایت که با صبر و تحمل در زمان از دست خارج بودن 12 ساعته ما را یاری دادند سپاس ویژه داشته و از طرف کلیه تیم مدیریتی از آنان بابت همراهی سپاسگزاریم .
دوستان با توجه به اینکه کلیه پلاگین ها و همچنین استایل تغییر یافته از همگی شما خواهشمندم تمام موارد و مشکلات را از طریق همین تاپیک به اطلاع ما برسانید .
آماده شنیدن پیشنهادات شما در مورد قالب و امکانات آن هستیم .
با سپاس
مدیریت مجموعه نرم افزاری p30ask-azardl

borhan_3010
01-27-2012, 12:20 PM
سلام
توی بخش آخرین ارسال ها بعضی موارد دو جا تکرار شدند مثلاً چگونه از برنامه کمتر شناخته شده اپلPodcast Producer استفاده کنیم؟... (http://forum.p30ask.com/showthread.php?t=110660&goto=newpost) هم توی انجمن کامپیوتر اومده و هم توی عمومی نرم افزارها
خود این تایپیک موضوع مهمی نیست ولی میگم شاید به خاطر اینه که دقیقاً تعریف نشده کدوم تاپیک ها کجا باشند؟! نمی دونم . . .

Mohamad
01-27-2012, 12:28 PM
سلام
توی بخش آخرین ارسال ها بعضی موارد دو جا تکرار شدند مثلاً چگونه از برنامه کمتر شناخته شده اپلPodcast Producer استفاده کنیم؟... (http://forum.p30ask.com/showthread.php?t=110660&goto=newpost) هم توی انجمن کامپیوتر اومده و هم توی عمومی نرم افزارها
خود این تایپیک موضوع مهمی نیست ولی میگم شاید به خاطر اینه که دقیقاً تعریف نشده کدوم تاپیک ها کجا باشند؟! نمی دونم . . .

ممنون برهان جان
خوب انجمن عمومی زیر بخش انجمن کامپیوتر هست و اگر برای بخش عمومی تب جدا و مستقل هم گذاشتم به خاطر شماها بود که میخواستین به مطالب خودتان دسترسی دائمی داشته باشید و بیشتر در این بخش فعالیت دارید چون انجمن کامپیوتر تعداد ارسالهاش زیاد هست و پست های شما دوباره پایین خواهد رفت

mehraboOon
01-27-2012, 12:53 PM
این ارسال موضوع جدید رو بالای تاپیک کنار ارسال پاسخ میشه باز اضافه کنید؟:yes:
:^:

Mohamad
01-27-2012, 01:00 PM
این ارسال موضوع جدید رو بالای تاپیک کنار ارسال پاسخ میشه باز اضافه کنید؟:yes:

حتما
سعی میکنم تا فردا اون را هم اضافه کنم

Mohamad
01-27-2012, 08:04 PM
دوستان مشکل ادیتور و سفید شدن اون حل شد
مشکل نام کاربری در هنگام ورود حل شد .
مشکل خطا در هنگام ارسال مطلب رفع شد .
پست بیت زیباسازی شد در هر دو قالب انجام شد .
هک مشاهده لینک ها و محتوای مخفی به روز شد ولی تنظیمات اون هنوز باقی هست و برای همین موقتا غیر فعال گردید .
یک توضیخ هم در مورد رمزهایی که در دو روز گذشته موقع ورود به انجمن با اون مواجه میشدید را همین جا اعلام کنم .
از اونجا که همیشه به کپی رایت معتقد بوده و هستم کپی رایت هیچ سایتی را از روی اسکریپت و یا قالب حذف نمیکنم ، روز گذشته سایت سازنده قالب هک گردید و به همین جهت بر روی سایت رمز گذاشته شده بود و از اونجا که لینک های کپی رایت ارجاع داده میشدن به اون سایت شما پیام رمز را مشاهده میکردید ، چندین بار خواستم روز گذشته لینک ها و تصاویر را حذف کنم ولی از اونجا که ساخت یک قالب زحمت زیادی داره و این عزیزان جز همین کپی رایت و یک لینک ساده سودی نمیبرند شرط انصاف ندیدم این کار را انجام بدم و بابت همین مورد از همه شما مجداد پوزش میخوام ( پوستم کنده شد امروز به خاطر بقیه همش عذر خواستم :d :d: )

mehraboOon
01-27-2012, 11:22 PM
یه خواهشی هم از دوستان داشتم آواتار هاتونو کوچیک کنین چون از قالب زده بیرون:^:
محمد جان از زحماتتم ممنانم:Şflower658Ş:

borhan_3010
01-27-2012, 11:29 PM
سلام
عکس زیر رو ببینید، تو منوی بالا وقتی روی اون آیتم ها کلیک می کنی فقط اون آیتمی که موس روشه معلومه و بقیه سفید رنگه! برای شما هم همین طوره؟

10104

anathema
01-28-2012, 12:09 AM
سلام
عکس زیر رو ببینید، تو منوی بالا وقتی روی اون آیتم ها کلیک می کنی فقط اون آیتمی که موس روشه معلومه و بقیه سفید رنگه! برای شما هم همین طوره؟

10104

برای منم همینطوره:blataklif:

Mohamad
01-28-2012, 09:17 AM
به نام خدا
این مشکل ها تو قالب طبیعی هست چون این ورژن ده روز نیست ریلیز شده و برای همین قالبی هم برای اون نیست مگر اینکه از قالب دیفالت که امکان تفییر به اون در سمت راست پایین وجود داره فعلا استفاده کنید
البته چون این موارد فقط زمانبر هستند در مراحل بعدی اولویت اصلاح قرار دارند
به امیدا خدا قالب دومی هم تا اواخر امشب نصب میشه که از اون هم میتونید استفاده کنید ولی خوب اصلاح این قالب ها قبول کنید یک پروسه زمانبر هستش
در مورد آواتارها هم همین آواتار فعلی خودتان را سیو و دواره آپلود کنید مشکل حل میشه و مشکلی نداره

borhan_3010
01-28-2012, 09:32 AM
سلام

حق با شماست اصلاح این موارد زمان بر هست، ولی هدف از بیان کردن چنین مواردی بیشتر اطلاع رسانی هستش که شما مطلع بشید که همچنین موردی وجود داره و سرفرصت اصلاح بفرمایید.

Mohamad
01-28-2012, 09:41 AM
سلام

حق با شماست اصلاح این موارد زمان بر هست، ولی هدف از بیان کردن چنین مواردی بیشتر اطلاع رسانی هستش که شما مطلع بشید که همچنین موردی وجود داره و سرفرصت اصلاح بفرمایید.

سلام
بله و کلا هدف این تاپیک همین هست چون ممکن هست بنده اصلا بعضی از مشکلات را متوجه نشم
مثلا همین مورد ایراد در هنگام ارسال پست و مطلب را الهام خانم به بنده اطلاع دادند وگرنه تا چندین روز این مشکل باقی بود و من هم متوجه نمیشدم
ولی خوب پست قبلی من برای این بود که خدای نکرئده این دهنیت به وجود نیاد که ما مشکل را مطرح کردیم و هیچ توجهی نشد و اصلاح نشد بلکه هدف این بود که متوجه باشید در برنامه قرار گرفت ولی زمانبر هستش
:Şflower658Ş:

Mohamad
01-28-2012, 03:11 PM
به نام خدا
دوستان طبق قولی که قبلا داده بودم قالب دیگه ای هم نصب شد که اسم اون را p30ask2 گذاشتیم
لطفا از پایین سمت راست اون را انتخاب کنید و نظرات خودتان را اعلام کنید
در ضمن در همین تاپیک و یک تاپیک نظرسنجی در مورد اینکه کدام را قالب اصلی انتخاب کنیم بحث و تبادل و نظر خواهیم کرد

sarbh
01-29-2012, 12:20 PM
بچه ها من یه مشکلی در دیدن واپسین ارسالات دارم:

10109

البته این مشکل فقط تو قالب p30ask2 هستش.

sarbh
01-29-2012, 12:25 PM
بچه ها الان متوجه شدم چت باکسمم اینطوری هستش:

10110

Mohamad
01-29-2012, 01:28 PM
بچه ها الان متوجه شدم چت باکسمم اینطوری هستش:

10110

ممنون که اطلاع دادید
شما از مرورگرهای کروم یا اپرا استفاده میکنید
درست شد

borhan_3010
01-30-2012, 09:16 PM
سلام

عنوان کاربری ام به ویژه ارتقا داده شده ولی دسترسی به بخش ویژه هنوز باز نشده. با توجه به اینکه توی ورژن جدید سایت عنوان کاربری عوض شده حدس می زنم مربوط به آپگرید سایت باشه واسه همین اینجا مطرح کردم.

Mohamad
01-30-2012, 09:35 PM
سلام

عنوان کاربری ام به ویژه ارتقا داده شده ولی دسترسی به بخش ویژه هنوز باز نشده. با توجه به اینکه توی ورژن جدید سایت عنوان کاربری عوض شده حدس می زنم مربوط به آپگرید سایت باشه واسه همین اینجا مطرح کردم.

سلام
نه برهان جان اون قسمت را حتی بعضی از مدیرها هم دسترسی ندارند و معمولا آقا پژمان pezhman و آقا مجتبی sada دسترسی ها را به اونجا دستی باز میکنند و این معمولا به زمان بستگی داره و فعالیت های خاص
اون قسمت بیشتر حاوی اکانت های گران قیمت پولی هست
فکر کنم شما کم کم شرایط را دارید ولی به یکی از این دو عزیز پیام بدید تا بررسی کنید .

borhan_3010
01-30-2012, 10:36 PM
سلام
مرسی از پاسخگویی
نیاز خاصی ندارم! چون نوشته بود برای کاربران ویژه فقط برای کنجکاوی پرسیدم و برام سوال بود که چطوریه که باز نیست! فکر کنم اونجا نوشته بشه کاربران خاص به جای ویژه دیگه این ویژه با اون ویژه اشتباه گرفته نمیشه!

Mohamad
01-31-2012, 12:26 AM
سلام
مرسی از پاسخگویی
نیاز خاصی ندارم! چون نوشته بود برای کاربران ویژه فقط برای کنجکاوی پرسیدم و برام سوال بود که چطوریه که باز نیست! فکر کنم اونجا نوشته بشه کاربران خاص به جای ویژه دیگه این ویژه با اون ویژه اشتباه گرفته نمیشه!

چون تا فردی کاربر ویژه نشه به اونجا دسترسی نداره برای همین اسم انجمن را به اون صورت انتخاب کردند
البته این را هم بگم قبلا این اکانت ها رایگان در اختیار همه قرار میگرفت ولی متاسفانه همان فرد حتی در زمان فعالیت در اینجا به دلیل اختلالات روحی و روانی پسوورد اکانت ها را تغییر میداد درخواست ایجاد اون قسمت را کردند

borhan_3010
02-15-2012, 12:53 PM
سلام

معمولاً توی فروم ها توی قسمت بالای سایت آخرین ارسالها؛ وقتی موس رو روی یه آیتم چند ثانیه نگه میداری یه پنجره pop-up میاد که اطلاعاتی کوتاه درمورد اون تایپیک نشون میده نظیر تعداد مشاهدات ، ساعت ارسال آخرین پست و ... که به نظر من خیلی مفیده!
متاسفانه اینجا هنوز این گزینه فعال نشده . . . ؟!

Mohamad
02-15-2012, 04:13 PM
سلام معمولاً توی فروم ها توی قسمت بالای سایت آخرین ارسالها؛ وقتی موس رو روی یه آیتم چند ثانیه نگه میداری یه پنجره pop-up میاد که اطلاعاتی کوتاه درمورد اون تایپیک نشون میده نظیر تعداد مشاهدات ، ساعت ارسال آخرین پست و ... که به نظر من خیلی مفیده! متاسفانه اینجا هنوز این گزینه فعال نشده . . . ؟! :^: سلام اتفاقا اون را دستی حذف کردم :دی خیلی از دوستان به وجود اون اعتراض داشتند ، الان روی قالب دیفالت این مورد فعال هست حالا که دوست دارید بالون مشخصات را شب برای قالب p30ask1 هم فعال میکنم

borhan_3010
02-15-2012, 04:36 PM
سلام
نمی دونم چرا دوستان اعتراض داشتند! امکان خیلی جالبیه!
من از قالب p30ask1 استفاده می کنم و دوست دارم فعال باشه

ولی اگه دوستان مایل نیستند اصراری نیست فعال اش کنید!
درهر صورت هرطور صلاح دونستید . . . :^:

Mohamad
02-15-2012, 04:59 PM
امکان بالون xp دوباره فعال شد در این قالب در صورتی که نظری و یال پیشنهاد دیگه ای کسی داره اون را بیان کنه
با سپاس

hadi98
02-15-2012, 06:09 PM
سلام خسته نباشید
در مورد فونت انجمن که از Tahoma به Arial تبدیل شده :
این فونت آریال فونت بدی نیست ولی موقع نقل قول خودتون میبینید که چطور میشه.
نمیشه همون Tahoma‌ برگرده؟ خودش هم فونت استانداردیه.
ممنون:^:

Mohamad
02-15-2012, 06:30 PM
سلام خسته نباشید
در مورد فونت انجمن که از Tahoma به Arial تبدیل شده :
این فونت آریال فونت بدی نیست ولی موقع نقل قول خودتون میبینید که چطور میشه.
نمیشه همون Tahoma‌ برگرده؟ خودش هم فونت استانداردیه.
ممنون:^:

ربطی به انجمن نداره دوست من
در فایرفکس مسیر زیر را طی کنید و تنظیمات را انجام بدید درست میشه
TOOLS
OPTIONS
content
fomts&color
advanced
دو تنظیم لازمه :
fonts for : ARABIC

CHARACTER ENCODING
UNICODE (UTF-8

borhan_3010
02-15-2012, 07:05 PM
سلام
فکر کنم منظور دوستمون پیشفرض ادیتور باشه؟!

توی ادیتور حدود 21 فونت وجود داره اما عملاً فقط از 3 تا می تونیم استفاده کنیم (Arial -Tahoma - Times New Roman)
امکان افزایش فونت فارسی به ادیتور وجود داره؟ یا امکان تعیین پیشفرض برای هر کاربر؟
من هربار که متنی رو تایپی می کنم باید از ادیتور فونت رو رو 3 بزنم و فونت رو روی Tahoma البته اکثراً بی خیال اش میشم . . .

Mohamad
02-15-2012, 07:15 PM
سلام
فکر کنم منظور دوستمون پیشفرض ادیتور باشه؟!

توی ادیتور حدود 21 فونت وجود داره اما عملاً فقط از 3 تا می تونیم استفاده کنیم (Arial -Tahoma - Times New Roman)
امکان افزایش فونت فارسی به ادیتور وجود داره؟ یا امکان تعیین پیشفرض برای هر کاربر؟
من هربار که متنی رو تایپی می کنم باید از ادیتور فونت رو رو 3 بزنم و فونت رو روی Tahoma البته اکثراً بی خیال اش میشم . . .

نه مشکل ایشان همان بود که گفتم چون در نقل قولها encoding درست انجام نمیگیره کلمات به صورت حروف بریده بریده نشان داده میشه و باید تنظیمات را یکبار در حالت نصب مرورگر برای اون انجام داد
در مورد مشکل خودتان هم نیازی نیست فونت را تغییر بدید و مشکلی وجود نداره
در متن های طولانی برای بهتر خوانده شدن بهتر هست سایز بر روی دو یا سه و فونت بر روی tahoma قرار بگیره تا چشم خواننده کمتر خسته بشه وگرنه در حالت های معمولی نیازی به تغییرات نیست و تنها تنظیمات مرورگرهای خودتان را برای بهتر شدن انجام بدید

mehraboOon
02-29-2012, 01:42 AM
یه مشکل تو قسمت کاربر آنلاین دارم
کلا: 6-7 نفر رو نشون میده
با اینکه من اون پایین انتخاب کردم مثلا" در هر صفحه 50 نفر رو نشون بده