نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: مروری بر انیمیشن هیولاها علیه بیگانگان

ناظم ارشد انجمن
    شاید من بی عیب نباشم اماتوهم نیستی...پس برو وپیش از شمارش اشتباهات من به خطاهای خودت رسیدگی کن
    تشکر تشکر کرده 
    190
    تشکر تشکر شده 
    12,809
    تشکر شده در
    3,688 پست
    حالت من : Relax
    قدرت امتیاز دهی
    11330
    Array

مروری بر انیمیشن هیولاها علیه بیگانگان

مروری بر انیمیشن هیولاها علیه بیگانگان

پایگاه اینترنتی tvconceptnow.com - منبع اصلی معرفی تولیدات خالقان برنامه های تلویزیونی – نیز می باشد. مارک در روز اکران خصوصی انیمیشن دریم ورکز نگاهی موشکافانه به این اثر داشته که توجه شما را به آن جلب می کنیم.

simon01 MarkSimon Alien
    مارک سیمون

خانم ها آقایان توجه کنید! من شاهد یک اثر انیمیشنی سه بعدی در سه بعدی بودم که به شخصه آن را یک اثر هولوگرافیکی مستند اعجاب انگیز می نامم و با آن یورش و حمله به دنیای شما قریب الوقوع است.

بعد از اینکه 15 نفر را گیر آوردم ، مجبورشان کردم که با هم به تماشای آن برویم . وقتی خنده های عصبی آنها از اول تا آخر فیلم را دیدم وحشت سرتاپای مرا گرفت چرا که هیولاها علیه بیگانگان حقیقتاً اولین فیلمی است که به آنچه از فیلم های سه بعدی می توان انتظار داشت، پاسخ می دهد. جلوه های بصری خارق العاده !

از ابتدای این انیمیشن سه بعدی تا مشاهده حلقه دور زحل و بسیاری سکانسهای فوق العاده اکشن این انیمیشن احساس یک بازیکن پدبال را دارید که هر لحظه ممکن است به صورت شما شلیک شود. به همین خاطر این فیلمی ست که توصیه میکنم "حتماً " برای تماشای آن به سینماهای سه بعدی بروید البته به تمام این موارد داستان خوب آن را هم اضافه کنید . ما به سینمای سه بعدی IMAX رفته و بعد از آن متفق القول گفتیم که مطلقاً بهترین فیلم سه بعدی است که تاکنون در زندگی امان دیده ایم. به رغم استفاده از عینک های قدیمی که چشم را چپ می کند با استفاده از عینک های جدید IMAX به راحتی و با وضوح شگفت آوری حتی برای من که چهار چشمی ام (عینکی ام) میتوان از تماشای آن لذت برد .

راب لترمن دستیار کارگردان این کار میگوید: چون طراحی و تدوین این فیلم بر طبق الگوهای سینمای سه بعدی انجام شده بنابراین کسانی که آن را به صورت استانداردهای دو بعدی می بینند قطعاً تفاوت هایی را احساس خواهند کرد. ما مطمئن بودیم که از اول باید این کار به صورت سه بعدی ساخته شود و سپس تغییرات مربوط به دوبعدی را انجام دادیم. به عنوان مثال در فیلمبرداری های سه بعدی مجبوریم که صحنه را کش داده و طولانی تر کنیم چرا که مغز آدمی قادر به گرفتن تمامی اطلاعات آن هم به سرعتی که در دو بعدی صورت می گیرد، نیست. بنابراین آنچه که در صحنه های سه بعدی اتفاق می افتد ممکن است همان انرژی و سرعت صحنه های دوبعدی را نداشته باشد.

استفاده از موسیقی هم بسیار هوشمندانه و در خدمت پیشبرد داستان است . به خاطر همین حسن انتخاب در موسیقی فیلم ما شاهد خندۀ تماشاگران از صحنه های Close Encounters و Beverly Hills Cop E.T هستیم.

simon03 MonstersVsAliens 052 sq9660 s69 f172

موضوع این فیلم داستان سوزان مورفی است .سوزان (با صداپیشگی Reece Witherspoon) که می خواهد با یک هواشناس محلی به نام دریک دیتل (با صداپیشگی پائول راد) ازدواج کندبا یک شهاب سنگ برخورد کرده و بعد از آن قدش تقریباً 50 فوت بلندتر می شود. در ادامه می بینیم که دولت سوزان را دستگیر کرده و او با گروهی از هیولاهایی که زندانی شده اند روبرو می شود و به خاطر تهاجم یک بیگانه به مبارزه می پردازد. تمام مدت او سعی میکند ارتباطاتات و روابطش را از خطر نابودی محفوظ بدارد. شخصیت او زمانی که متوجه قدرت درونی و بیرونی اش میشود ، بیشترین حالات انحنا و قوس را دارد.

بعد از تماشای فیلم مادری تقریباً 40 ساله که همراه ما بود، گفت: به نظر من این یک فیلم هیولایی محشر است به خصوص برای دختران چون میتواند قدرت خیلی زیادی به آنها بدهد. چنین توصیفی از فیلم به نوعی یعنی رکود در بازار فیلم های مربوط به پسران، اما به نظر من هر پسری قطعاً عاشق این فیلم می شود. (همانطور که ما شدیم ).همگی ما نسبت به شخصیت محبوب بی او بی (B.O.B) هم عقیده بودیم. بی او بی با اسم کامل آن بیوکربنات اوستیلیزن بنزآت Biocarbonate Ostylezene Benzoate حاصل ترکیب ژنتیکی غیر مخرب گوجه فرنگی اصلاحی با ؟ است .

یکی دیگر از افراد گروه ــ مارتی شرمن ــ عاشق تمامی سکانس هایی ست که پرزیدنت president با صداپیشگی استفان کلبرت در آنها حضور دارد . به نظر او این شخصیت که در تمامی صحنه ها در اتاق جنگ است، بسیار بسیار باهوش جلوه می کند و نمایشی خنده دار و پر سر و صدا را به وجود می آورد که معمولا بچه ها عاشق این گونه حرکات هستند. اگر شما یکی از طرفداران پر و پا قرص سریال های تک جانسن با صداپیشگی کلبرت باشید آن وقت بهتر درک می کنید که چطور او در این کاراکتر بازی می کند.

در ضمن مارتی یکی از تیزبین ترین افراد گروه ما هم بود؛ چون به یکی از بزرگترین گگ های بصری درون فیلم اشاره کرد- البته به خاطر این ضعف چیزی از ارزش آن کم نخواهد شد- کاراکتر ژنرال دبلیو آر مونگر (با صدای کیفر ساترلند) به غیر از یک سنجاق عقاب نشان بر روی سینه اش یک چیزی دیگری هم داشت. طرفداران انیمیشن این موضوع را تصدیق خواهند کرد. (در اینجا یادآور می شوم، اولین شخصی که به این ریزه کاری ها توجه کند و آن را بفرستد برندۀ جایزۀ چشم عقاب می شود.)

برداشت های سیاسی نیز از این اثر شده است اما خیلی ساده و بامزه با آن برخورد شد. شخصیت مورد علاقۀ من Missing Link بود با صداپیشگی ویل آرنت. این کاراکتر که بیش از 20 هزار سال به حالت یخ زده و فریز شده زندگی کرده باز توسط دولت مجبور است بیشتر از 50 سال دیگر از عمرش را در مکانی زندانی شود!

من شیفتۀ تماشای کارکردن دمون او بیرن Damon O-Beirne ، سرپرست بخش لی اوت شدم که برای جانمایی صحنه های فیلمبرداری شده و عملکرد آنها با استفاده از دوربین دستی دوربین مجازی را در انیمیشن به حرکت در می آورد.

simon04 FreeMonthOfTVPitchTipsAudioPostcards

اگر موقع تماشای تریلر این اثر از عینک های سه بعدی استفاده کنید خیلی بهتر از صفحۀ مانیتور کامپیوتر میتوانید لذت ببرید .

بعد از تماشای انیمیشن سه بعدی Journey to the Center of the Earth که به طرز فجیعی وحشتناک بود ، نسبت به آیندۀ انیمیشن سه بعدی ترسیدم. اما با دیدن هیولاها علیه بیگانگان فهمیدم که چطور استادان حقیقی جلوه های ویژه می توانند با استفاده صحیح از ابزار کار را تأثیرگذار نمایند. و این کار حقیقتاً مرا به هیجان آورد. جفری کتزنبرگ دربارۀ این اثر گفت: می خواهم با این اثر نسل جدیدی از انیمیشن سه بعدی را به نمایش بگذارم تا تمامی تحسین ها و سر و صداها را به خود معطوف نماید. او با این پروژه به خواسته اش رسید و دریم ورکز با این کار منجی آیندۀ انیمیشن سه بعدی شد.

منبع : awn.com

[SIGPIC][/SIGPIC]

ناظم ارشد انجمن
    شاید من بی عیب نباشم اماتوهم نیستی...پس برو وپیش از شمارش اشتباهات من به خطاهای خودت رسیدگی کن
    تشکر تشکر کرده 
    190
    تشکر تشکر شده 
    12,809
    تشکر شده در
    3,688 پست
    حالت من : Relax
    قدرت امتیاز دهی
    11330
    Array

موفقیت انیمیشن هیولاها علیه بیگانگان
    موفقيت خوب مالي «هيولاها عليه بيگانه‌هاي » ضمن اين كه هاليوود را به موفقيت كلان محصولات سينمايي‌اش در فصل تابستان اميدوار كرده موجب ترغيب بيشتر آمريكايي‌ها به سرمايه‌گذاري روی محصولات سه‌بعدي شده است.
    كمپاني‌هاي فيلمسازي اميدوار هستند امسال يك تابستان گرم و پر بار سينمايي داشته باشند.
    انيميشن كامپيوتري و سه بعدي جديد كمپاني دريم وركز در سه روز اول نمايش خود 58 ميليون دلار فروش كرد و لقب بهترين افتتاحيه سال 2009 را از آن خود كرد.
    استقبال خيلي خوب تماشاگران از اين فيلم، باعث خوش‌بيني صنعت سينما و تحليل‌گران اقتصادي آن شده است.
    تحليل گران سينمايي قبل از اكران عمومي «هيولاها عليه بيگانه‌هاي فضايي» پيش‌بيني افتتاحيه 50 تا 60 ميليون دلاري براي آن مي‌كردند.
    اين فيلم اولين محصول بزرگ سه‌بعدي كمپاني دريم وركز است.
    اهالي صنعت سينما مي‌گويند اين افتتاحيه عالي به معني اشتياق زياد تماشاگران براي ديدن فيلم‌هاي جذاب و سرگرم كننده است.
    به اين ترتيب مي‌توان اميدوار بود كه طي هفته‌هاي آينده و با شروع فصل تابستان كه معمولا از اوائل ماه مه شروع مي‌شود فيلم‌هاي سينمايي با افتتاحيه‌هاي خيلي خوب كار خود را آغاز كنند و خيلي سريع تبديل به كارهايي بسيار پرفروش شوند.
    ركورددار قبلي بهترين افتتاحيه سينما در سال 2009 فيلم كميك ابرقهرمانانه «نگهبان» بود كه با افتتاحيه‌اي 55 ميليون دلاري شروع كرد و چند روز پيش تبديل به فيلمي 100 ميليون دلاري شد.
    تحليل‌گران اقتصادي سينما مي‌گويند جدول گيشه نمايش آمريكا امسال در مقايسه با سال قبل در همين ايام با يك رشد 40 درصدي فروش روبرو بوده است.
    موفقيت خيلي خوب «هيولاها عليه بيگانه‌هاي فضايي» كه با هزينه‌اي 165 ميليون دلاري تهيه شده است، در عين حال از يك نظر ديگر هم براي هاليوود اهميت دارد.
    صنعت سينماي آمريكا به مدد موفقيت اين فيلم سرمايه‌گذاري بيشتري روي محصولات سه‌بعدي خود مي‌كند.
    هاليوود در حال حاضر مشغول كار روي 40 فيلم سه بعدي جديد است كه طي سه سال آينده روانه اكران عمومي مي‌شوند.
    «هيولاها عليه بيگانه‌هاي فضايي» در عين حال يك ركورد فروش براي فيلم‌هاي سه بعدي هم بوده است.
    مسئولان دريم وركز مي‌گويند 32 ميليون دلار از فروش افتتاحيه 58 ميليون دلاري اين فيلم مربوط به نسخه‌هاي سه بعدي آن است.
    اين فيلم در 4104 سالن سينماي آمريكا و كانادا به روي پرده سينماها رفت كه حدود هزار تاي آن سينماهاي سه‌بعدي بوده‌اند.
    ريس ويترزپون ، پل رود و راين ويلسن به‌جاي كاراكترهاي كارتوني قصه فيلم صحبت كرده‌اند.
    منبع : خبرگزاری فارس

[SIGPIC][/SIGPIC]

برچسب ها برای این تاپیک

علاقه مندی ها (بوک مارک ها)

علاقه مندی ها (بوک مارک ها)