صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 41

موضوع: دستورات نصب

عضو سایت
    این کاربر شعاری برای خود انتخاب نکرده است
    تشکر تشکر کرده 
    30
    تشکر تشکر شده 
    17
    تشکر شده در
    14 پست
    حالت من : Konjkav
    قدرت امتیاز دهی
    7
    Array

پیش فرض پاسخ : دستورات نصب

سلام خدمت استاد گرامی
    چند روزی نبودم که سوالاتم را مطرح کنم
    در جایی خواندم که مردم بیشتر تصمیمات مهم زندگی شان را در دو جا می گیرند
    یکی قبل از خواب و دیگری درون ...
    من هم قبل از خواب راه حل هایی برای مشکلاتم پیدا کردم
    با اندکی فکر یادم به نرم افزار almeza افتاد با این برنامه تمام پچ ها و بعضا برنامه هایی که دستور نصب خودکار نداشتند مثل ادوبی ایر و ... را خودکار کردم
    برای نصب تصاویر وتم ها هم با وین رار sfx پکیجی ساختم تا تم و تصاویر در پوشه خاصی کپی شوند
    ازین موضوع که تقریبا کارم تمام شده خیلیییییییییییی خوشحالم.
    ولی امان از دست فونت ها هنوز هم موندم توش
    یادم به یک مججموعه نرم افزار قدیمی افتاد مال سال 2014 با بررسی هایی که کردم چیز عجیبی مشاهده نمودم!!!!!!!!!!!
    گفتم که من نتوانسته بودم با وین رار sfx پکیجی برایی نصب خودکار فونت ها بسازم ولی در این پک نرم افزاری یک فونت بود که با همین روش ساخته شده بود فقط یک تفاوت با پکیجی که من ساختم داشت که همین تفاوت باعث نصب فونت در مسیر خود به صورت کاملا صحیح میشد.
    میخواستم نظرتون رو درباره این فایل و اینکه آیا برای تعداد مثلا 500 فونت هم درست کار میکنه؟
    اگر فونت هارو به همین پکیج اضافه کنم به صورت صحیح نصب میشه؟
    عکس فایل و خود فایل را میفرستم تا خودتان ببینید.

عضو سایت
    تشکر تشکر کرده 
    30
    تشکر تشکر شده 
    17
    تشکر شده در
    14 پست
    قدرت امتیاز دهی
    7
    Array

این فایل برای بررسی شما
    http://s8.picofile.com/file/8303841750/Setup.exe.html
    اینم عکس ها
    kz2mxobvjovaygoxjtsl
    svjr8r6xsw8xv694fkz

مدیر سایت
    دوستتان دارم
    تشکر تشکر کرده 
    4,798
    تشکر تشکر شده 
    13,155
    تشکر شده در
    2,296 پست
    قدرت امتیاز دهی
    45307
    Array

فايلي كه پيوست فرموديد، فقط يك فايل ساده مقدماتي SFX هست كه توسط برنامه WinRAR ساخته شده
    است.
    اين فايل با توجه به دستوراتي كه بكار برده شده ، اولا" عادي عمل ميكند يعني كار را مخفي انجام نمي دهد،
    و ثانيا" تنها كاري كه ميكند اين است كه محتواي داخلش را كه در اين مثال فونتي بنام Farhood.ttf است را
    به پوشه C:\Windows\Fonts كپي ميكند.

بله اگر شما فونت هاي خودتان را هم به اين فايل اضافه نمائيد، همه فونت ها به پوشه C:\Windows\Fonts
    كپي خواهند شد.

البته فقط كپي خواهند شد نه نصب.

شايد بهتر باشد كه شما همانطور كه در پست قبلي توضيح دادم بشرح زير عمل كنيد:

1. در يك ويندوز مجازي برنامه آفيس را نصب كنيد.

2. همه فونت هاي مورد نظر خود را درون پوشه اي فرضا" با نام My_Fonts قرار داده و سپس فايل Batch كه در
    پست قبلي ديديد را هم داخل اين پوشه كپي كنيد.

3. اين پوشه را به داحل ويندوز مجازي برده و فايل Batch داخلش را اجرا نمائيد.

اگر بعد از اعمال بالا نتيجه گرفتيد و همه چيز بر وفق مراد بود كه موضوع حل شده و گرنه همانطور كه در پست
    قبلي توضيخ دادم، بايد روشي بكار ببريد كه اول فونت ها كپي شده و سپس با دستوري تمام آن ها يكي يكي
    رجستر شوند.

كپي كردن فونت ها به پوشه مربوطه كار خيلي ساده اي هست ولي بايد همه فونت ها رجستر شوند تا بتوانند
    قابل استفاده شوند كه نمونه چگونگي رجستر كردن را با مثالي در پست قبل توضيح دادم.

موفق باشيد.

[SIGPIC][/SIGPIC]

4. 2 کاربر مقابل از Magsoud عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

عضو سایت
    تشکر تشکر کرده 
    30
    تشکر تشکر شده 
    17
    تشکر شده در
    14 پست
    قدرت امتیاز دهی
    7
    Array

سلام خدمت استاد گرامی
    این اینترنت آخرش منو سکته میده همش قطعه یا دارن تعمیرات انجام میدن
    مشکلاتی داشتم که ممنون میشوم جواب بدهید:
    1-طبق دستوری که فرموده بودید برای خودکار سازی آفیس اقدام کردم ولی اون موقع تستش نکردم بعد از تنظمیات دو فایل داد که یکیش xml و دومی هم چیز های عجیبی نصب میکرد که اصلا ربطی به آفیس نداشت. تو اینترنت یک مطلبی دیدم ولی ب دلیل اینکه انگلیسیم خوب نیس منظورشو نفهمیدم.
    https://www.pdq.com/blog/silently-install-office-2016/
    https://specopssoft.com/blog/office-...pecops-deploy/
    2-در مورد رکورد برنامه ها با توتال آنیستال اگر میشود توضیح بدهید من با msi generator و emco کار میکنم ولی طرز کار با این برنامه را بلد نیستم.
    از تمام راهنمایی هاتون سپاس گزارم.
    ویرایش توسط صمیمی : 08-23-2017 در ساعت 02:22 AM

مدیر سایت
    دوستتان دارم
    تشکر تشکر کرده 
    4,798
    تشکر تشکر شده 
    13,155
    تشکر شده در
    2,296 پست
    قدرت امتیاز دهی
    45307
    Array

در رابطه با برنامه آفيس بايد بگويم ،كه تمام نياز هاي بنده با آفيس هاي قديمي برآورده مي شوند. لذا در
    حال حاظر آفيس 2003 استفاده ميكنم
    بنده وقتي تمام نياز هايم با آقيس 2003 برطرف ميشود، نيازي نمي بينم كه چون آفيس جديد آمده حتما" از
    آقيس جديدتر با امكانات بيشتر استفاده نمايم
    چون امكانات مثلا" جديد تر مورد نياز من نيست ،لذا لازم هم نيست كه با اين اوصاف يك آفيث چند گيگا بايتي
    را نصب كنم كه سيستمم كندتر شود.

من در رابطه با آفيس هاي xp و 2003 تفريبا" تمام موارد نصب را بخوبي ميدانم.بنابر اين اوصاف، موقعيكه شما
    اولين سوالت را مطرح كرديد (در مورد نصب اتوماتيك آفيس 2016 )، چون خودم اين آفيس را نداشتم، لذا براي
    اينكه شما كه تازه وارد انجمن بوديد، بدون جواب نمانيد دو تا كار كردم:

1. ايزوي آفيس 2016 و چند برنامه درگير با اين آفيس را دانلود كرده و مقداري هم اطلاعات در رابطه با موضوع
    مطالعه و نگهداري كردم كه در كامپيوتر من، حدود 2 گيگا بايت را اشغال نمود.

2. اولين جواب را به شما دادم.

متاسفانه شما خيلي عجولانه عمل كرديد، يعني پس از جواب بنده نيامديد كه مسئله را كامل امتحان كنيد
    بلكه فقط تشكر كرده و سوالات ديگري مطرح نموديد.
    متاسفانه بعد از گزفتن هر جوابي ،شما فقط سوال ديگري كرده و سوال قبلي را فراموش كرديد.

اما نتيجه
    -----------
    وقتي بنده ديدم كه شما پس از دريافت قسمت اول جواب، ديگر در مورد آفيس حرفي نزده و در چند مورد بعدي
    فقط سوالات ديگري كرديد، منطقي بود كه فكر كنم كه ديگر مشكلي در رابطه با آفيس نداريد و در نتيجه فكر
    كردم چقدر اشتباه كرده ام كه بحاطر يك سوال جدود 2 گيگا بايت شارژ و چندين ساعت وقتم را هدر كرده ام.......
    و بعد دو گيگا بايت آفيس و برنامه ها و آموزش هاي مربوطه را ديليت كردم تا هاردم را اشغال نكنند.

شما همواره عجولانه عمل ميكنيد و ظاهرا" به عرايض بنده در پست هاي قبلي هم بي اعتنا هستيد. بنده
    گفتم كه آدم مريضي هستم ،گفتم كه تنها كسي هستم كه پاسخ ميدهم،گفتم كه سوالاتتان را يكي يكي
    مطرح نمائيد.
    اگر به گفته هاي بنده عمل ميكرديد،اول بايستي در رابطه با آفيس كار ميكردي و مي پرسيدي تا به نتيجه برسي
    و بعد سوال بعدي را مطرح نمائي

اما در حال حاظر:
    --------------------
    1. بنده د ر رابطه با تمام آموزش هايم اول تست كرده و پس از اطمينان پاسخ ميدهم ولي الان ديگر آقيس 2016
    ندارم و لذا اگر حرفي بزنم كه ديگر نميتوانم گفته هاي خودم را تست كنم.

2. هنوز پس از اينكه چند بار تكرار كرده ام ولي باز هم طبق عادت چند تا سوال را با هم مطرح نموده ايد.

[SIGPIC][/SIGPIC]

7. 2 کاربر مقابل از Magsoud عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

عضو سایت
    تشکر تشکر کرده 
    30
    تشکر تشکر شده 
    17
    تشکر شده در
    14 پست
    قدرت امتیاز دهی
    7
    Array

سلام خدمت استاد گرامی:
    من کاملا قبول دارم که عجول هستم. به خاطر اینکه به کسی قول داده بودم به محض تمام شدن ساخت دیسک سفارشی آن را برای او بفرستم به همین خاطر پس از اینکه با دستوری که گفته بودید من دو فایل از ستاپ آفیس دریافت کردم بدون تست آن به سراغ برنامه های بعدی رفتم و حالا که تمام کارهای مورد نیاز را انجام دادم و فقط این چند موضوع باقی مانده، حالا که برنامه هارا تست می کنم به لطف خدا همه آن ها به جز موارد بسیار کمی ، همه بدون مشکل هستند.
    از اینکه فقط برای یک سوال ساده من و دیگران این همه هزینه و وقت صرف می کنید واقعا ممنونم و از اتفاقاتی که به خاطر من رخ داده متاسفم و از شما عذرخواهی می کنم.
    اگر برایتان امکان دارد در مورد این دو سایت مطالبی را که گفته به صورت خلاصه توضیح بدهید تا من خودم آن ها را تست کنم و همچنین روش کاربا total unistall را اندکی توضیح دهید واقعا ممنون می شوم.
    به امید آنکه سایه تان بر سر ما و این فروم باشد و هیچ سوالی بی پاسخ نماند.

9. کاربر مقابل از صمیمی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

مدیر سایت
    دوستتان دارم
    تشکر تشکر کرده 
    4,798
    تشکر تشکر شده 
    13,155
    تشکر شده در
    2,296 پست
    قدرت امتیاز دهی
    45307
    Array

در رابطه با نصب فونت
    ============

در رابطه با اينكه چگونه ميتوانيم تعداد زيادي فونت را نصب كنيم،مقدار ريادي در صفحات وب گشتم و روش هاي
    متفاوتي را ديده و مطالعه كردم و در انتها به برنامه اي رسيدم كه براحتي و خيلي سريع ميتواند هر تعداد فونت
    را نصب كند.
    براي راحتي شما يك پوشه را كه حاوي چند تا فايل هست با حجم خيلي خيلي پائين ( حدود 6 كيلو بايت)
    پيوست كردم.آن را دانلود كرده و از فشردگي دربياوريد.

يك پوشه بنام mcs خواهيد داشت كه داخلش يك فايل Batch بنام Run.cmd و فايلي بنام FontReg.exe وجود
    دارد.
    هر تعداد فونت كه مي خواهيد درون پوشه mcs بگذازيد.

حال اگر فايل Run.cmd را در درون پوشه mcs اجرا كنيد،چيري نشان داده نخواهد شد ولي اگر بعد از چند لحظه
    دقت كنيد خواهيد ديد كه تمام فونت هاي داخل پوشه mcs به داخل پوشه windows\fonts كپي شده و رجستر
    هم شده و قابل استفاده اند.

تذكر اينكه با اين روش فقط با فونت هائي مي شود كار كرد كه پسوندشان fon ، ttf ، ttc يا otf باشد.

در رابطه با نصب اتوماتيك آفيس 2016
    ----------------------------------------
    -
    من به لينك هائي كه شما در پست هاي قبلي قرار داده بود مراجعه كرده و مطالبشان را مطالعه كردم.
    مطلب را تا حدودي توضيح داده ولي در انتها براي ساخت فايل نهائي از برنامه اي ديگر بنام PDQ Deploy كمك
    ميگيرد كه بالاي 50 مگا بايت حجم داشته و ظاهرا" پولي هم هست

بهر حال اگر عمري باسد سعي ميكنم كه در جلسه بعد روش تقريبا" ساده اي را توضيح بدهم كه قابل درك و
    زاحت باشد.
    فقط فراموش نكن كه:

1. بنده در حال حاظر آفيس 2016 ندارم كه گفته هايم را تست كرده و بعد توضيح دهم. لذا تست كردن و نتيجه
    را گفتن با شماست.

2. در اين چند روز گذشته بالاي 200 مورد مطلب در رابطه با اين موضوع مطالعه كرده و فقط يك روش را پسنديده ام
    كه همان را شرح خواهم داد كه اميدوارم مفيد واقع شود.

3. در رابطه با آموزش برنامه اي كه گفتي، خواهشا" پس از اتمام بحث آفيس يادآوري فرمائيد.
    فایل های پیوست شده
    • نوع فایل: rar mcs.rar (7.3 کیلو بایت)

این فایل 2 بار دانلود شده است .

[SIGPIC][/SIGPIC]

11. 2 کاربر مقابل از Magsoud عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

عضو سایت
    تشکر تشکر کرده 
    30
    تشکر تشکر شده 
    17
    تشکر شده در
    14 پست
    قدرت امتیاز دهی
    7
    Array

سلام خدمت استاد گرامی
    در مورد نصب فونت ها در صفحه قبل دستوراتی نوشته بودید اول کار نکرد ولی با کمی دستکاری بالاخره کار کرد ولی با یک سری مشکلات کوچک
    از اینکه هنوز هم پیگیر فونت ها هستید ممنونم.
    روز سه شنبه تمامی کارها را انجام دادم. از جمله فونت ها و کرک برنامه ها و ...
    و این فایلی را هم که قرار دادید استفاده کردم بسیار بهتر و بی نقص تر از دستورات فایل batch قبلی کار می کند.
    الان فقط آفیس و خلاصه راهنمای کار با برنامه total unistall که فرمودید برای بعد، باقی مانده و باقی مسائل رفع شده اند.
    از پیگیری هایتان برای رفع مشکلات متشکرم.

13. کاربر مقابل از صمیمی عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

مدیر سایت
    دوستتان دارم
    تشکر تشکر کرده 
    4,798
    تشکر تشکر شده 
    13,155
    تشکر شده در
    2,296 پست
    قدرت امتیاز دهی
    45307
    Array

نصب سفازشي آفيس 2016
    ================

بنده خودم عملا" با آفيس 2016 كار نكرده ام لذا براي اينكه سوال عضو جديد و محترم اين انجمن بيجواب نماند،
    صفحات متعددي را در وب مطالعه نموده و نكاتي كه در سطور زير مشاهده مي نمائيد، خلاصه اي از برداشت
    هاي بنده در رابطه با نصب آفيس مي باشد.

اگر بطور عادي شروع به نصب آفيس 2016 بكنيم ، مجبوريم كه در صفحات مختلف نصب، نكاتي را انتخاب كرده،
    اطلاعاتي را مثلا" سريال مربوطه را وارد كرده ووووو.........

ما براي اينكه بتوانيم كاري كنيم كه اين آفيس بطور اتوماتيك نصب شود، يعني در حين نصب نيازي به انجام هيچ
    كاري توسط كاربر نباشد، بايستي اول فايلي بسازيم كه اين فايل حاوي تمام جواب هائي باشد كه در حين نصب
    عادي پرسش مي شوند.

و در مرجله بعدي ما بايد بطريقي به فايل نصب آفيس بگوئيم كه جواب تمام سوالاتش را از فايلي كه در بالا درست
    كزديم بردارد.

پس در مرحله اول شروع به ساخت فايل مورد بحث مي كنيم كه بشرح زير است:

1. محتواي ايزوي آفيس 2016 را جائي مثلا" D:\Office كپي كنيد.

2. توسط خط فرمان ويندوز وارد پوشه D:\Office شده و دستور setup.exe /admin را اجرا نمائيد.

3. با اجراي دستور بالا برنامه اي شروع بكار كرده و ما صفجه شروعش را خواهيم ديد كه اين برنامه اصطلاحا"
    Microsoft Office Customization Tool نام دارد.
    اين برنامه داراي صفحات محتلفي با سوالات و ايتم هاي مختلف هست كه شما بايستي تمام آن ها را بر اساس
    نيازتان پر كرده يا انتخاب كنيد.براي مثال در يكي از صفحات سريال را خواهد پرسيد كه شما بايستي وارد نمائيد
    چون اگر هر كدام ار ايتم ها را بي جواب بگذاريد، در موقع نصب آن ها را خواهد پرسيد.

تعدادي از جواب ها در اين برنامه مهم هستند كه در زير بطور مختصر توضيح داده مي شوند:
    با اجراي دستور بالا اول صفحه پيامي ديده مي شود در اين پيام روي دكمه OKكليك كنيد تا صفحه اصلي برنامه
    Microsoft Office Customization Tool شروع شود.
    در سمت چپ اين صفحه گزينه هاي محتلفي وجود دارند كه با كليك روي هر عبارتي در سمت چپ، موارد مربوط
    به آن سطر، در سمت راست صفحه ظاهر خواهند شد كه بايد توسط شما تكميل گردند.

براي مثال اگر روي گرينه Licensing and user interface در سمت چپ كليك كنيد ، در سمت راست اطلاعاتي
    ظاهر خواهند شد كه در يكي از آن ها بايد شماره سريال برنامه را وارد كنيد.

در مجلي كه Display level را ميخواهد مقدار None را انتخاب كنيد. اين گزينه براي نصب silent لازم است.

براي اينكه برنامه پس از نصب، كامپيوتر را ري استارت نكند در محلي كه عبارت SETUP_REBOOT وجود دارد گزينه
    Never را انتخاب نمائيد.

براي اينكه آفيس بعد از نصب اكتيو شده باشد،AUTO_ACTIVATE را با مقدار 1 تنظيم كنيد.

4. در انتهاي كار با برنامه Microsoft Office Customization Tool نتيجه را در فايلي فرضا" بنام custom.msp
    در پوشه D:\Office ذخيره كنيد.

تا اينجاي كار ما فايلي را درست كرديم كه داخلش مشخصات نوع نصب خواست ما را دارد.
    درخيلي از سايت ها موارد گفته شده در بالا بروش هاي مختلف شرح داده شده اند و اكثر اين سايت ها
    از اين جا ببعد از نرم افزار ديگري (اكثرا" نرم افزار PDQ Deploy ) براي ساخت فايل نهائي استفاده نموده اند.
    كه خود بنده از شرح هاي مختلف بيشتر گيج شدم تا آگاه !!!
    و من عقيده دارم كه در اين حالت براي نصب آفيس اجراي دستور زير كافي باشد:

کد:
    setup.exe /adminfile "custom.msp"

موفق باشيد و ما را از نتيجه كار آگاه سازيد.

[SIGPIC][/SIGPIC]

عضو سایت
    تشکر تشکر کرده 
    30
    تشکر تشکر شده 
    17
    تشکر شده در
    14 پست
    قدرت امتیاز دهی
    7
    Array

سلام خدمت استاد گرامی
    دقیقا من در همین مرحله مشکل داشتم که شما راهنمایی کردید یعنی من فایلی که فرمت msp داشت را به صورت عادی اجرا می کردم.حالا با استفاده از دستوری که داده بودید توانستم بالاخره این آفیس را خودکار کنم.
    فقط یک مشکل
    اگر به صورت عادی از طریق داس این فرمان را می دادم سریع پنجره باز و بسته میشد.طبق آموزشی که در همین فروم در مورد فایل های بچ دادید به آخر فرمان ها دستور pauseدادم .با این کار فایل درست کار کرد ولی هنوز هم مشکلی کوچک دارد اگر این دستور را استفاده کنم در آخر نصب داس می گوید برای ادامه کلیدی را فشار دهید که ترجیح میدهم چنین چیزی نباشد و بلافاصله پنجره بسته شود اگر هم این دستور را اضافه نکنم فایل کار نمی کند.
    راه حلی سراغ دارید که پس از نصب این پیغام ظاهر نشده و خود به خود بسته شود و فایل هم درست کار کند؟
    از زحماتتان متشکرم.

صفحه 3 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (بوک مارک ها)

علاقه مندی ها (بوک مارک ها)