نمایش نتایج: از شماره 1 تا 9 , از مجموع 9

موضوع: پوشه های temp

کاربر فعال
    یاد بگیریم وبه دیگران هم یاد بدیم
    تشکر تشکر کرده 
    1,591
    تشکر تشکر شده 
    1,930
    تشکر شده در
    617 پست
    قدرت امتیاز دهی
    6073
    Array

پوشه های temp

با سلام

دوستان من از استاد شیرین زبان یه سوالی کردم وایشان جوابی دادند که من میخواستم بیشتر از این اطلاعاتی در این مورد داشته باشم

1-این پوشه ها در کجای ویندوز هستند با اطلاعاتی که دارم تقریبا در خود پوشه ویندوز ودر یوزرها
    2-فایلهای بیمصرف کجا انباشت میشوند
    3- توی DISKCLEANUP تعدادی فایل پیدا میکنه که جاشون مشخص نیست مثل MINI DUMP یا emory dump و چندتای دیگه که الان حضور ذهن ندارم

2. 3 کاربر مقابل از سهند عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

مدیر سایت
    دوستتان دارم
    تشکر تشکر کرده 
    4,798
    تشکر تشکر شده 
    13,155
    تشکر شده در
    2,296 پست
    قدرت امتیاز دهی
    45307
    Array

پیش فرض پاسخ : پوشه های temp

موقع اجرای برنامه های مختلف در ویندوز، برنامه ها معمولا" برای کار صحیح، نیاز دارند که بطور موقت تعدادی
    فایل درست کرده و از آن ها استفاده نمایند.برنامه های مختلف فایل های موقتی مورد نیاز خود را در جا های
    مختلفی از ویندوز درست میکنند.
    برابر استاندارد بایستی پس از آن که برنامه را خاموش کردیم، برنامه اول این فایل های موقتی را پاک کرده و
    بعد خاموش شود ولی متاسفانه و در عمل ، این کار انجام نمی شود و در نتیحه با اجرای هر برنامه تعدادی
    فایل که بهیچ دردی نمی خورند در جا های مختلف ویندوز بافی می مانند.
    نتیجه این می شود که پس از مدتی متوحه می شویم که بدون اینکه چیزی به ویندوز اضافه کرده باشیم
    حجم درایو ویندوز کمتر شده و همچنین بعلت کم شدن جای کار، ویندوز هم تا حدودی کند تر کار میکند.

از طرف دیگر خیلی از برنامه ها برای احرای صحیح نیاز دارند که تغییراتی در رجستری ویندوز انحام دهند که
    با داشتن برنامه های متعدد، تغییرات متعدد زیادی در رجستری ایجاد می شود.موقعیکه برنامه ای را Uninstall
    میکنیم، برابر استاندارد بایستی تمام فایل های برنامه پاک شوند و نیز تمام تغییرات ایجاد شده در رجستری
    بحالت قبلی برگردانده شوند که متاسفانه هیچکدام از این دو مورد درست انجام نشده و در نهایت پس از مدتی
    متوحه می شویم که هم حجم درایو ویندوز بالا رفته و هم ویندوز خیلی کند تر کار میکند.

دوست ارحمندم (سهند) درخواست نمودند که مقداری در مورد اینکه چگونه میتوان با استفاده از فایل Batch
    بیشتر این فایل های موقتی بدرد نخور را پاک کرد صخبت کنیم که در ادامه بحث چگونگی انجام اینکار توضیح
    داده خواهد شد.

[SIGPIC][/SIGPIC]

4. 3 کاربر مقابل از Magsoud عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

مدیر سایت
    دوستتان دارم
    تشکر تشکر کرده 
    4,798
    تشکر تشکر شده 
    13,155
    تشکر شده در
    2,296 پست
    قدرت امتیاز دهی
    45307
    Array

بیشتر برنامه های ویندوز برای ایحاد فایل های موقت مورد نیازشان معمولا" از پوشه TEmp استفاده می نمایند
    و باز بیشتر این برنامه ها پس از اتمام کارشان ، فایل های ایجاد شده را بحال خود رها میکنند که در نتیجه باعث
    بالا رفتن حجم درایو ویندوز و در نهایت کندی کار آن می شوند.
    بهتر است گاه و بیگاه بداخل این پوشه سر زده و محتوای آن را حذف کنیم.
    با روش زیر میتوانید همواره بصورت اتوماتیک از شر محتویات این پوشه راحت شوید.

پوشه TEmp در ویندوز 7 (32 بیتی) در آدرس زیر قرار دارد:

کد:
    C:\Users\{username}\AppData\Local\Temp
    و سیستم ویندوز این آدرس را با عبارت %TEMP% می شناسد.
    یک فایل Batch با محتوای زیر درست کرده و آن را با هر نام دلخواهی مثلا" Clean.bat داخل پوشه Startup
    (درون منوی استارت) قزار دهید:

کد:
    rd %temp% /s /q
    md %temp%
    بعد از انجام این کار هر بار که ویندوز را ری استارت و یا روشن می کنید، بمحض بالا آمدن ویندوز ، این فایل اجرا
    شده ، اول پوشه TEmp را با کلیه محتویاتش پاک کرده و بعد یک پوشه TEmp جدید خالی درست خواهد کزد
    و شما را از شز فایل های بدرد نخور راحت خواهد نمود .

در ادامه بحث نکات دیگری عنوان خواهند شد و ما خواهیم توانست بغیر از فایل های غیر لازم درون پوشه TEmp
    فایل های دیگری را که آن ها هم غیر ضروری هستند را نیز پاک کنیم تا کارآئی ویندوزمان بهتر شود.

[SIGPIC][/SIGPIC]

6. کاربر مقابل از Magsoud عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

مدیر سایت
    دوستتان دارم
    تشکر تشکر کرده 
    4,798
    تشکر تشکر شده 
    13,155
    تشکر شده در
    2,296 پست
    قدرت امتیاز دهی
    45307
    Array

یک پوشه temp دیگر هم هست که برنامه ها از آنجا برای نگهداری فایل های موقتی خود استفاده میکنند،
    این پوشه عبارت است از پوشه c:\windows\temp

برای پاک کردن محتویات این پوشه میتوانید از فایل Batch با محتوای زیر استفاده کنید:

کد:
    rd /s /q c:\windows\temp\
    mkdir c:\windows\temp\
    میتوانید دستور استفاده شده در بحث قبلی و دستور بالا را در یک فایل Batch استفاده کنید تا از شر محتوای
    بدرد نحور هر دو محل توضیح داده شده راحت شوید.

تذکر:
    -----

فرض کنید که یک برنامه در حال کار بوده و برای خود فایل یا فایل هائی را درون پوشه TEmp درست کرده است
    اگر در زمانیکه این برنامه در حال کار است دستورات بالا را استفاده کنید، دستورات بصورت کامل اجرا نحواهند
    شد.
    لذا لازم است دستورات بالا زمانی استفاده شوند که هیچ برنامه ای کار نمی کند.

با پاک کردن محتویات پوشه های گفته شده ،همه فایل های بیخودی پاک نشده اند که در جلسه بعد در
    مورد آن ها هم بحث خواهیم کرد.

[SIGPIC][/SIGPIC]

8. کاربر مقابل از Magsoud عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

مدیر سایت
    دوستتان دارم
    تشکر تشکر کرده 
    4,798
    تشکر تشکر شده 
    13,155
    تشکر شده در
    2,296 پست
    قدرت امتیاز دهی
    45307
    Array

در رابطه با محل های استاندارد تعیین شده برای فایل های موقتی صحبت کردیم.
    پاک کردن محتویات این دو محل ، هم مقداری از هدر رفتن حجم درایو ویندوز جلوگیری میکند و هم اینکه مقدار
    مختصری ویندوزمان روان تر کار خواهد نمود.

امزور میخواهیم در رابطه با دیگر مواردی که باعث بوحود آمدن فایل های اضافی ، کم شدن حجم درایو و نیز کند تر
    کار کردن ویندوز می شوند صحبت کنیم.

من در سطور زیر بطور مختصر فایل های قابل پاک کردن را اشاره خواهم کرد.

_ ویندوز برای اینکه بتواند سریع تر پاسخگوی نیاز های ما باشد،هر کاری که ما انجام می دهیم را حفظ میکند.
    فرضا" اگر ما تصویری را باز بکنیم، ویندوز یک فایل بعنوان علامت این تصویر در داخل پوشه Windows\Prefetch
    قرار می دهد که در آن اطلاعات باز کردن این تصویر وجود دارد. منبعد هر وقت بخواهیم دوباره این تصویر را باز کنیم
    ویندوز فوری به علامت گذاشته شده در محل مذکور رفته و از آن جا تصویر را باز میکند.
    حالا اگر ما این تصویر را از کامپیوتر پاک کنیم ، فایل مورد نظر در پوشه مذکور برای همیشه باقی خواهد ماند.
    لذا همواره تعداد حیلی زیادی از اینگونه فایل ها در پوشه مذکور انباشته خواهند شد.
    حجم تک تک این فایل ها خیلی کم است ولی بهر حال جا میگیرند. لذا بهتر است که گاه و بیگاه فایل های داخل
    این پوشه را پاک کنیم.

_ اگر از خاصیت Hibernation ویندوز استفاده نمیکنید ، بهتر است که این خاصیت ویندوز را غیر عملیاتی
    بنمائید تا حجمی حدود 1 گیگا بایت آزاد شده و قابل استفاده شود.

_ اگر از خاصیت System Restore ویندوز استفاده نمیکنید ، بهتر است که این خاصیت ویندوز را غیر عملیاتی
    بنمائید تا حجمی چند گیگا بایتی آزاد شده و قابل استفاده شود.

_ اگر آپدیت های ویندوز را استفاده کرده باشید، با نصب آپدیت ها پوشه های Uninstallation آن ها درون
    پوشه ویندوز (بصورت مخفی) درست می شوند که حاوی تعدادی فایل هستند.
    اگر شما نمی خواهید که آپدیت های نصب شده را Uninstall کنید، بدانید که فایل های داخل این پوشه ها
    هزگر استفاده نمی شوند مگر برای Uninstall کردن آپدیت.
    بنابراین اگر قصد Uninstall ندارید، با حذف این پوشه ها حجم قابل توجهی آزاد حواهد شد.

مطلب را در جلسه بعدی ادامه خواهیم داد.

[SIGPIC][/SIGPIC]

10. کاربر مقابل از Magsoud عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

مدیر سایت
    دوستتان دارم
    تشکر تشکر کرده 
    4,798
    تشکر تشکر شده 
    13,155
    تشکر شده در
    2,296 پست
    قدرت امتیاز دهی
    45307
    Array

چند مورد هستند که باعث کندی ویندور و نیز بالا رفتن حجم اشغال شده می شوند.لذا زمانی که ما میخواهیم
    کار سیستم خود را بهینه کنیم، باید در موارد زیر کار کنیم:

1. پاک کردن فایل های بیخودی و غیر لازم.
    2. انجام تنظیمات استاندارد
    3. پاک کردن رجستری
    4. دیفراگ کردن درایو

با هر برنامه بهینه سازی که کار کنید همه آن ها هم دقیقا" در این چند مورد کار میکنند.
    این نکات که مطمئنا" همه میدانید را بخاطر این گفتم که تعجب نکنید که بنده چرا دارم در بحث فایل های TEmp
    به مسائلی غیر از فایل های موجود در پوشه TEmp اشاره میکنم.
    کسی که در مورد فایلهای TEmp پرسش دارد مطمئنا" قصدش بهینه سازی سیستم است و لذا لازم دانستم که
    نکات لازم را هر چند کوتاه اشاره کنم. و در سطور بعد در مورد فایل های بدرد نخور دیگر که باید پاک شوند و چگونگی
    شناسائی آن ها هم صحبت خواهم نمود.

نکته دیگزی را هم لازم میدانم بگویم و آن اینکه بنده این روز ها جسمی پر از درد دارم و لذا کمتر توان نشستن و تایپ
    کردن ووو.. وجود دارد و در نتیجه نمیتوانم مطالب را یک دفعه و با شرح بیشتر توضیح دهم.
    از این بابت عذرخواهی میکنم.

درپست های قبلی در رابطه با پاره ای از موارد بطور خلاصه نکاتی عنوان شد و امروز نیز با چند مورد دیگر آشنا
    می شویم.

_ پاره ای از فایل ها هستند که آن ها هم بخاطر نیاز برنامه ها ساخته شده و اکثرا" در سیستم باقی مانده و
    حجم اشغال میکنند.
    این فایل ها دارای نام ها و پسوند های مختلف هستند که اسامی آن ها در زیر گفته خواهد شد.شما باید اول
    فایل هائی با مشخصات آن ها را گشته و پیدا کرده و سپس پاک کنید.

برای مثال فایل هائی با هر نام ولی با پسوند tmp جزو فایل هائی هستند که در جا های مختلف ویندوز ایجاد
    می شوند و شما باید آن ها را پیدا و پاک کنید.
    برای اینکار کافی است که در قسمت Search ویندوز در محل برای مثال بالا عبارت tmp.* را بگردید این عبارت
    به ویندوز میگوید که باید دنبال فایل هائی بگردد که هر نامی دارند داشته باشند ولی پسوندشان tmp باشد.

در زیر مشخصه های اینگونه فایل ها را ذکر کرده ام. شما باید تک تک آن ها را جدا جدا در Searchویندوز اجرا
    و پیدا کرده و پاک نمائید:

کد:
    *.tmp
    *.log
    *log.txt
    *readme.txt
    file_id.diz
    *.bak
    *.old
    *.syd
    *.prv
    *.grp
    *.gid
    *.fts
    *.cnt
    *.~mp
    روش ساده این است که در Search ویندوز عبارت زیر را وارد کرده و جستجو نمائید:

کد:
    *.tmp;*.log;*log.txt;*readme.txt;file_id.diz;*.bak;*.old;*.syd;*.prv;*.grp;*.gid;*.fts;*.cnt;*.~mp
    اکثرا" در پایان جستجو صد ها فایل پیدا خواهید کرد که میتوانید همه را انتخاب کرده و دیلیت نمائید.
    توجه داشته باشید که در 99 در صد موارد، فایل های پیدا شده ، غیر لازم بوده و می شود پاکشان کرد

اگر عمری باشد در ادامه بحث نکات دیگزی را هم بحث خواهیم کرد

[SIGPIC][/SIGPIC]

12. کاربر مقابل از Magsoud عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

کاربر فعال
    تشکر تشکر کرده 
    1,591
    تشکر تشکر شده 
    1,930
    تشکر شده در
    617 پست
    قدرت امتیاز دهی
    6073
    Array

سلام
    استاد شرمنده نمیخواستم وسط موضوع سوال کنم میخواستم سوالاتمو اخر موضوع عرض کنم ولی با این دستور چیزی پیدا نکرد

کد HTML:
    *.tmp;*.log;*log.txt;*readme.txt;file_id.diz;*.bak;*.old;*.syd;*.prv;*.grp;*.gid;*.fts;*.cnt;*.~mp
    dophpimgfScreenshot 1 5ef89

ولی بصورت تکی پیدا کرد پس احتمال میدم دستور بالا مشکل دارد
    بصورت تکی

dophpimgfScreenshot 2 8ceb2

14. کاربر مقابل از سهند عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

مدیر سایت
    دوستتان دارم
    تشکر تشکر کرده 
    4,798
    تشکر تشکر شده 
    13,155
    تشکر شده در
    2,296 پست
    قدرت امتیاز دهی
    45307
    Array

لطفا" یکبار هم دستور بالا را اجرا بفرمائید ولی با این تفاوت که بحای علامت ; از عبارت or (با حروف بزرگ)
    استفاده نمائید .
    لطفا" نتیحه را اعلام فرمائید. بنده بعللی تا چند روز دسترسی به ویندوز بالاتر از XP ندارم که تست کنم.

[SIGPIC][/SIGPIC]

16. کاربر مقابل از Magsoud عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده است:

کاربر فعال
    تشکر تشکر کرده 
    1,591
    تشکر تشکر شده 
    1,930
    تشکر شده در
    617 پست
    قدرت امتیاز دهی
    6073