نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: مشکل در نرم افزار پرتابل فایرفاکس

عضو سایت
    با خدایی پادشاهی می کنی بی خدایی هر چه خواهی می کنی
    تشکر تشکر کرده 
    333
    تشکر تشکر شده 
    496
    تشکر شده در
    144 پست
    حالت من : Sepasgozar
    قدرت امتیاز دهی
    1582
    Array

پیش فرض مشکل در نرم افزار پرتابل فایرفاکس

با سلام و درود

بنده دو مشکل خیلی عجیب با مرورگر فایر فاکس پرتابل دارم

از آنجایی که نام کاربری و پسورد های خودم را بخاطر ندارم از مرورگر قابل حملی استفاده می کنم
    که شرکت قابل حمل ساز آن ، PortableAppz.Blogspot.Com می باشد

اگه اشتباه نکنم بنده از نسخه 30 به بعد فقط این برنامه را بروزرسانی کردم و استفاده می کنم

حالا نمی دونم واقعا بروز رسانی میشه ! یا فقط اسم نسخه تغییر پیدا میکنه ! و یا همه چی همونه !

خوبیش اینه که اکثر افزونه ها و تنظیمات را در خودش ذخیره می کنه و همه جا میشه ازش استفاده کرد

ضعف اول اینه که اصلاً لینک های داخل خودش را در IDM یا جای دیگر با کشیدن و رها کردن نمی توان انتقال داد

ضعف دوم بعد از چند روز کار کردن مداوم با قابل حمل تمامی تنظیمات صفر تا 100 فایرفاکس نصبی حذف شده و مرورگر مثل این که تازه دوباره نصب شده انگار با هم اختلال پیدا می کنه ، کلاً پروفایل پاک میشه !

ضعف سوم حالا نمی دونم در نسخه نصبی هم این جور باشه یا نه !
    تب ها که بیشتر از 20 تا 30 اگه بشه ! دکمه ها و صفحه بهم می ریزه و نصف صفحه دیده نمیشه و حتی دکمه بستن و بزرگنمایی و تغییر حالت پنجره هم محو میشه و درست نمیشه صفحه را دید حتی با کوچک نمایی اندازه صفحات .
    می خواستم بپرسم این حالت فقط واسه بنده ایجاد میشه یا واسه اساتید و دیگر عزیزان هم همین جوره ؟

از اساتید تمنا داشته که نحوه ساخت یک فایر فاکس پرتابل را بصورت تصویری آموزش دهند

چون در پرتابل های که با Nsis ساخته می شود هم امکان حذف ، اضافه و تغییر در فایل اصلی وجود دارد که در پرتابل های Wmware همچین چیزی امکان پذیر نیست
    بعنوان مثال فایل زبان های دیگر را خیلی راحت حذف می کنیم تا حجم نرم افزار کمتر شود

با تشکر از توجه شما عزیزان
    حضرت علی ( ع ) هر گاه خداوند بخواهد بنده ای را خوار گرداند دانش را از او دور می سازد * تشکری که از روی علاقه و ارادت باشه با ارزشه، نه تشکری که بزور دیدن اطلاعات یا فایلی زده میشه * هر جا استاد مقصود شیرین زبان و بقیه دوستانم کوچ کردن منم میرم اونجا * یه تشکر خشک و خالی چیزی از من و شما کم نمیکنه که اون و وقتی به عزیزی دادیم ازش پس بگیریم * Full Software - Serial - Patch - Activator - Translations Me

2. 3 کاربر مقابل از SetupEditor عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

مدیر سایت
    دوستتان دارم
    تشکر تشکر کرده 
    4,798
    تشکر تشکر شده 
    13,155
    تشکر شده در
    2,296 پست
    قدرت امتیاز دهی
    45307
    Array

پیش فرض پاسخ : مشکل در نرم افزار پرتابل فایرفاکس

بنده نمیخواهم در رابطه با چگونگی ساخت نوع پرتابل مرورگر Firefox صحبت کنم چون اولا" انواع مختلف پرتابل آن توسط
    سایت های مختلفی از جمله PortableApps و PortableAppZ ساخته شده که هر دو خیلی خوب عمل میکنند.
    و ثانیا" در اصل خود این برنامه ذاتا" پرتابل است و نیازی به پرتابل کردن آن نیست.

بنده پیشنهاد میکنم که نوع پرتابل Firefox را بطریق زیر استفاده کنید تا دقیقا" تمام تنظیمات و Add-on های مورد نظر شما
    شما را داشته باشد.

1لف: مرحله اول
    ------------------

1. برنامه Firefox را بطور نرمال در سیستم خود نصب کنید.

2. تمام پلاگ این ها و دیگر افزونه هاو تم های مورد علاقه خود را دانلود و به فایرفاکس اضافه کرده و تنضیمات دلخواه خود را
    در آن انجام داده (حتی پسورد ها) و سپس از فایرفاکس خارج شوید.

3. موقعیکه فایرفاکس را نصب می کنیم ، این مرورگر بعد از اولین اجرا فایل ها و پوشه هائی در پروفایل کاربری می سازد.
    این فایل ها و پوشه ها همه داخل پوشه ای بنام Mozilla قرار دارند که محل این پوشه در ویندوز XP عبارت است از:

C:\Documents and Settings\User_name\Application Data

و در ویندوز 7 عبارت است از: C:\Users\User_name\AppData\Roaming

اگر در آدرس گفته شده به داخل پوشه Mozilla وارد شوید می بینید که این پوشه نیز دارای پوشه هایی دیگر است.
    در داخل پوشه Mozilla وارد پوشه زیر بشوید:

Firefox\Profiles\xxxxxxxxx.default

توجه داشته باشید که هر کسی در آدرس بالا بجای نام xxxxxxxxx یک عبارت اتفاقی دیگر خواهد داشت.
    و آن چه در این مرحله لازم داریم این است که در این مثال از محتوای پوشه xxxxxxxxx.default یک کپی برداشته و جائی
    ذخیره کنیم.

حالا اگر علاقه ای به استفاده از فایرواکس نصب شده ندارید میتوانید آن را Uninstall کنید.

ب. مرحله دوم (استفاده از فایرفاکس پرتابل)
    ------------------------------------------------

1. فایرفاکس پرتابل ساخت PortableApps.com را دانلود کرده و فایل حاصل را اجرا کنید. برنامه در همان دایرکتوری پوشه ای
    بنام FirefoxPortable ساخته و فایل های مورد نیاز را داخل آن قرار خواهد داد.

2. به داخل پوشه FirefoxPortable وارد شده و یکبار فایل FirefoxPortable.exe را اجرا کرده و سپس از آن خارج شوید.
    با این کار فایرفاکس پرتابل پوشه هائی داخل پوشه FirefoxPortable\Data درست خواهد کرد که یکی از آن ها Profile
    نام دارد.

3. اکنون محتوای پوشه xxxxxxxxx.default را که در مرحله اول ذخیره کرده بودید را به داخل پوشه FirefoxPortable\Data\Profile
    کپی نمائید

اکنون اگر فایرفاکس پرتابل را اجرا نمائید برابر نیاز های شما و با همان امکانات و تنظیمات کار خواهد کرد.

بعدا" اضافه شد:
    ==========

همواره در زمانیکه برنامه کاملا" سالم است یک کپی از پوشه FirefoxPortable\Data\Profile داشته باشید که در دو جا
    بدردتان میخورد:
    1. اگر زمانی برنامه اشکال دار شود با برگرداندن این کپی درست خواهد شد.

2. اگر بعدا" ورژن بالاتر فایرفاکس پرتابل را از همین سازنده دانلود کردید ، با کپی محتوای این پوشه یه درون پوشه مشابه
    موجود در ورژن جدید ، ورژن جدید هم دارای تنظیمات و امکانات مورد نظر شما خواهد بود.

[SIGPIC][/SIGPIC]

4. 3 کاربر مقابل از Magsoud عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

عضو سایت
    با خدایی پادشاهی می کنی بی خدایی هر چه خواهی می کنی
    تشکر تشکر کرده 
    333
    تشکر تشکر شده 
    496
    تشکر شده در
    144 پست
    حالت من : Sepasgozar
    قدرت امتیاز دهی
    1582
    Array

پیش فرض پاسخ : مشکل در نرم افزار پرتابل فایرفاکس

با سلام و درود
    کلاً اختلال این دو را اصلاً درک نمی کنم
    این اگه پرتابله پس به اون چی کار داره ؟ و اون و حذفش میکنه !
    مسیر این کجا و مسیر اون کجا !
    نتیجه می گیریم به پرتابل هایی که جز شرکت سازنده خودش ارائه میده باید اعتماد کرد نه به ساخته های دیگران
    بازم این مشکل پیش اومد زمانی که تب های نسخه پرتابل زیاد بود و دکمه های پیش فرض پنجره غیب شده بودند
    و بستن ناگهانی برنامه باعث شد پروفایلی که ذخیره کرده بودم با پسوند Rar در همون پوشه موزیلا پاک شد و تمام زحمات بنده زیر سؤال رفت
    خدا بیامرزه اپرا نسخه 12 را که با دیال آپ کمتر از 40 تا 50 تب باز نمی کردم و با سیستم نفتی هم خوب جواب می داد
    با تشکر از توجه شما
    حضرت علی ( ع ) هر گاه خداوند بخواهد بنده ای را خوار گرداند دانش را از او دور می سازد * تشکری که از روی علاقه و ارادت باشه با ارزشه، نه تشکری که بزور دیدن اطلاعات یا فایلی زده میشه * هر جا استاد مقصود شیرین زبان و بقیه دوستانم کوچ کردن منم میرم اونجا * یه تشکر خشک و خالی چیزی از من و شما کم نمیکنه که اون و وقتی به عزیزی دادیم ازش پس بگیریم * Full Software - Serial - Patch - Activator - Translations Me

6. 2 کاربر مقابل از SetupEditor عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

علاقه مندی ها (بوک مارک ها)

علاقه مندی ها (بوک مارک ها)