صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 24

موضوع: نرم افزاری معادل ومشابه فولدر oem در سی دی ویندوز

کاربر فعال
    یاد بگیریم وبه دیگران هم یاد بدیم
    تشکر تشکر کرده 
    1,591
    تشکر تشکر شده 
    1,930
    تشکر شده در
    617 پست
    قدرت امتیاز دهی
    6073
    Array

نرم افزاری معادل ومشابه فولدر oem در سی دی ویندوز

من یه نرم افزاری میخواستم که همه نرم افزارهایی که لازم داریم رو داخل اون نرم افزار قرار بدیم و فقط با کپی کردن اون فایل یا فولدر داخل سی دی ویندوز در اخر نصب ویندوز اونا هم شروع به نصب شوند تقریبا شبیه به کار oem که داخل سی دی نصب ویندوز وجود داره البته یکم بیشتر از اون امکاناتی که فایل oem داره باشه وبتونیم هر نرم افزاری که خواستیم رو بهش اضافه کنیم البته نرم افزارهایی که ویندوز رو ویرایش میکنند این امکانات رو دارند اما باید برای این کار ویندوز رو هم ویرایش کنیم یا برای کوچکترین تغییری باید همه کارها رو از اول شروع کنیم میخواستم اگه بشه نرم افزاری رو معرفی کنید واموزش بدید که با کپی اون در سی دی ویندوز مشکل ویرایش هربار ویندوز حل بشه تقریبا شبیه به کار فولدر oem و نرم افزار wpi باشه

2. 6 کاربر مقابل از سهند عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

مدیر سایت
    دوستتان دارم
    تشکر تشکر کرده 
    4,798
    تشکر تشکر شده 
    13,155
    تشکر شده در
    2,296 پست
    قدرت امتیاز دهی
    45307
    Array

پیش فرض پاسخ : نرم افزاری معادل ومشابه فولدر oem در سی دی ویندوز

سهند عزیز
    از نظر بنده فقط دو راه وجود دارد که بتوانیم برنامه های مورد نظرمان را بطور اتوماتیک ، همراه با نصب ویندوز 7 ، نصب کنیم
    1. از پوشه $OEM$ داخل دی وی دی ویندوز استفاده نمائیم
    2. از پوشه Startup ویندوز استفاده نمائیم

روش اول روش استاندارد پیشنهاد شده توسط مایکروسافت است که میشود گفت همه نرم افزار های دیگری هم که به این
    منظور ساخته شده اند ، بنحوی از همین مورد استفاده میکنند.
    با این روش درست زمانیکه نصب ویندوز تمام شد و ویندوز میخواهد Logon کند ، برنامه های ما شروع به نصب خواهند کرد
    و پس از اتمام کار عمل Logon انجام خواهد گرفت.

روش دوم برخلاف روش اول پس از اینکه نصب ویندوز تمام شد و عمل Logon انجام گرفت شروع به کار میکند.

با توجه به اینکه طبق معمول همواره روش های پیشنهادی مایکروسافت دارای اشکالاتی هم هستند ، خود بنده ترجیح
    میدهم که همواره ترکیبی از روش اول و دوم را انجام بدهم.

اما در مورد سوال شما که پرسیدید
    نرم افزاری رو معرفی کنید واموزش بدید که با کپی اون در سی دی ویندوز مشکل ویرایش هربار ویندوز حل بشه
    شما اگر طرز کار درست پوشه $OEM$ را مطالعه و یاد بگیرید ، نیازی به ادیت کردن ویندوز در تغییرات بعدی وجود ندارد.
    برای اینکه شما میتوانید برابر روش ، فایل های مورد نظرتان را داخل پوشه های مختلف موجود در پوشه $OEM$ قرار داده
    و سپس این پوشه را داخل پوشه sources درون دی وی دی ویندوز قرار دهید

و دفعات بعد که میخواهید برنامه ها را عوض کنید ، فقط نیاز خواهید داشت که پوشه $OEM$ موجود در پوشه sources را
    تغییر بدهید نه فایل اصلی نصب ویندوز را.

اما اگر سوالتان ، چیزی هست که من درست متوجه نشده ام ، بفرمائید تا عرض کنم.

[SIGPIC][/SIGPIC]

4. 5 کاربر مقابل از Magsoud عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

کاربر فعال
    تشکر تشکر کرده 
    1,591
    تشکر تشکر شده 
    1,930
    تشکر شده در
    617 پست
    قدرت امتیاز دهی
    6073
    Array

استاد شما منظور منو دقیقا کامل فهمیدید وعرض کنم خدمت شما که من هم چندین فایل که لازم دارم وبصورت سایلنت نصب میشوند رو داخل فولدر oem گذاشتم که بصورت اتوماتیک نصب بشوند ولی بقیه رو داخل نرم افزارهای ویرایش ویندوز میذارم وشاید هم مشکل بنده یاد نگرفتن طرز کار پوشه oem میباشد چون من بلد نیستم که فایلها رو پوشه بندی کنم ودستوراتشو بدم کهنصب بشوند اگه شما لطف کنید کتابی-سایتی-انجمنی-چیزی یا جزوه ای معرفی کنید که در مورد پوشه oem ودر مورد دستوراتش چیزهایی بهم یاد بده ممنون میشم چون اینا کار منو راه میندازه

6. 4 کاربر مقابل از سهند عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

مدیر سایت
    دوستتان دارم
    تشکر تشکر کرده 
    4,798
    تشکر تشکر شده 
    13,155
    تشکر شده در
    2,296 پست
    قدرت امتیاز دهی
    45307
    Array

سهند جان
    مختصری کسالت دارم ولی اگر بهتر شدم سعی میکنم که موارد مربوط به چگونگی استفاده از پوشه $oem$ را
    حتی الامکان امشب توضیح دهم.

[SIGPIC][/SIGPIC]

8. 5 کاربر مقابل از Magsoud عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

کاربر فعال
    تشکر تشکر کرده 
    1,591
    تشکر تشکر شده 
    1,930
    تشکر شده در
    617 پست
    قدرت امتیاز دهی
    6073
    Array

استاد زیاد خودتون اذیت نکنید استراحت کنید انشاالله کسالتتون برطرف که شد برامو توضیح میدیدانشاالله هرچه زودتر کسالتتون برطرف بشه

10. 5 کاربر مقابل از سهند عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

مدیر سایت
    دوستتان دارم
    تشکر تشکر کرده 
    4,798
    تشکر تشکر شده 
    13,155
    تشکر شده در
    2,296 پست
    قدرت امتیاز دهی
    45307
    Array

در رابطه با چگونگی استفاده از پوشه $OEM$ مختصری در لینک زیر صحبت کردیم

نصب اتوماتیک برنامه ها در حین نصب ویندوز 7

و در اینجا چند نکته دیگر را در این رابطه توضیح خواهم داد.تذکر اینکه از این پوشه در ساخت سفارشی ویندوز های
    XP و 7 و 8 استفاده میشود ولی مورد استفاده در هر کدام متفاوت است و من در اینجا از استفاده در ویندوز 7 صحبت
    میکنم.
    قبلا" در لینک بالا گفتم که برنامه نصب ، در حین نصب به داخل پوشه sources (درون دی وی دی نصب ویندوز ) مراجعه
    کرده و اگر ببیند در آنجا پوشه ای بنام $OEM$ وجود دارد ، وظیفه دارد محتویات این پوشه را به محل های ویژه ای در
    کامپیوتر کپی کند.

ما با درست کردن پوشه هائی با نام هائی مشخص درون پوشه $OEM$ میتوانیم اعمال مختلفی را در حین نصب ویندوز
    انجام دهیم.

پوشه $$
    ======

اگر ما داخل پوشه $OEM$ پوشه دیگری بنام $$ درست کرده و داخل آن فایل ها و پوشه هائی گذاشته باشیم ، در
    حین نصب ویندوز ، محتوای این پوشه به داخل پوشه Windows کپی خواهد شد.
    بنابر این اگر فرضا" فایل abc.jpg را داخل پوشه $$ گذاشته باشیم ، بعد از نصب ویندوز خواهیم دید که این فایل داخل
    پوشه C:\Windows وجود دارد.

حالا فرض کنیم که شما تعدادی فایل تصویری دارید و دوست دارید که این تصاویر را به ویندوز اضافه کنید.
    برای اینکار لازم نیست که راه سخت را رفته و فایل Install.wim را ویرایش کنید فقط کافی است که بطریق زیر عمل
    نمائید:
    ویندوز 7 فایل های تصاویر مربوط به Theme های ویندوز را در پوشه C:\Windows\Web\Wallpaper نگهداری میکند
    اگر الان وارد این محل در ویندوزتان شوید خواهید دید که این تصاویر دسته بندی شده و همه با فرمت jpg درون پوشه
    های متفاوتی قرار گرفته اند.
    شما هم میتوانید همین کار را انجام دهید برای مثال:
    گفتیم که ویندوز محتوای پوشه $$ را به C:\Windows کپی خواهد کرد ولی ما میخواهیم ویندوز فایل های تصویری ما
    را به داخل پوشه C:\Windows\Web\Wallpaper کپی کند. بشرح زیر عمل میکنیم:
    1. درون پوشه $$ پوشه ای بنام Web درست کنید.
    2. درون پوشه Web پوشه دیگری بنام Wallpaper ایجاد کنید.
    3. درون پوشه Wallpaper پوشه ای دیگر با نامی که دوست دارید درست کنید فرضا" Magsoud
    4. فایل های تصویری خود را با فرمت jpg داخل پوشه Magsoud قرار دهید.

حال اگر پوشه $OEM$ با محتوای بالا را درون دی وی دی ویندوز داخل پوشه sources قرار دهید ، بعد از نصب ویندوز
    خواهید دید که تصاویر شما هم در محل مورد نظر و در لیست بک گراند های ویندوز وجود دارند.یعنی خواهید دید که
    پوشه C:\Windows\Web\Wallpaper\Magsoud درست شده و فایل های تصویری شما داخل آن قرار دارند.

تا روزی بعد اگر عمری باشد.

[SIGPIC][/SIGPIC]

12. 5 کاربر مقابل از Magsoud عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

مدیر سایت
    دوستتان دارم
    تشکر تشکر کرده 
    4,798
    تشکر تشکر شده 
    13,155
    تشکر شده در
    2,296 پست
    قدرت امتیاز دهی
    45307
    Array

مثال دوم:
    فرض کنید که تعدادی تم (Theme) برای ویندوز 7 از جا های مختلف دانلود کرده و یا خودتان ساخته اید و میخواهید
    بعد از نصب ویندوز این Theme ها هم موجود باشند.بطریق زیر عمل میکنیم:

ویندوز 7 تم های مختلف را در محل C:\Windows\Resources\Themes نگهداری میکند و ما نیز باید کاری کنیم که تم
    های ما نیز در این محل قرار بگیرند.

1. درون پوشه $$ پوشه ای بنام Resources درست کنید.
    2. درون پوشه Resources پوشه دیگری بنام Themes ایجاد کنید.
    3. فایل های Theme خود را داخل پوشه Themes قرار دهید.

حال اگر پوشه $OEM$ با محتوای بالا را درون دی وی دی ویندوز داخل پوشه sources قرار دهید ، بعد از نصب ویندوز
    خواهید دید که Theme های شما هم در محل مورد نظر و در لیست تم های ویندوز وجود دارند.یعنی خواهید دید که
    Theme های شما هم در پوشه C:\Windows\Resources\Themes قرار دارند.

مثال سوم:
    اگر نیاز دارید که بعد از اتمام نصب ، فایل هائی داخل پوشه C:\windows\System32 وجود داشته باشند ، کافی است
    که پوشه ای بنام System32 درون پوشه $$ درست کرده و فایل های خود را داخل آن قرار دهید.

مثال چهارم:
    اگر بخواهید که برنامه های دلخواه شما در حین نصب ویندوز ، بطور اتوماتیک نصب شوند نیز از پوشه $$ استفاده
    میکنیم که چگونگی را در تاپیک (نصب اتوماتیک برنامه ها در حین نصب ویندوز 7 ) توضیح داده ام.

پوشه 1$ (بین کاراکتر $ و عدد 1 فاصله نباشد)
    ==========================

گاهی لازم دارید که بعد از پایان نصب ویندوز ، فایل ها و یا پوشه های بخصوصی در روت درایوی که ویندوز نصب شده
    موجود باشند.
    برای مثال میخواهید ویندوز را در درایو C نصب کنید و میخواهید بعد از پایان نصب ، درایور های دستگاه XXX در داخل
    پوشه C:\XXX وجود داشته باشند. در این موارد بصورت زیر عمل میکنیم:

1. داخل پوشه $OEM$ پوشه دیگری با نام 1$ بسازید
    2. داخل پوشه ساخته شده پوشه ای دیگر با نام XXX بسازید و در داخل آن درایور های مورد نظرتان را قرار دهید.

خواهید دید که پوشه C:\XXX با محتوای مربوطه وجود دارد.

نمیدانم با توضیح موارد بالا توانسته ام جواب سوال را بدهم و یا نیاز به توضیحات بیشتری است

[SIGPIC][/SIGPIC]

14. 5 کاربر مقابل از Magsoud عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

کاربر فعال
    تشکر تشکر کرده 
    1,591
    تشکر تشکر شده 
    1,930
    تشکر شده در
    617 پست
    قدرت امتیاز دهی
    6073
    Array

استاد 3تا سوال داشتم
    1- اگر بخواهیم چندتا برنامه پرتابل به داخل C/program file کپی کنیم و چندتا فایل به قسمت C/Users کپی شوند انوقت چکار باید بکنیم

2-اگر بخواهیم چندتا برنامه که از قابلیت سایلنت برخوردار نیستند رو بعد نصب ویندوز خودبخود نصب بشوند انوقت چکار کنیم اگه زحمتی نیست وبراتون مقدوره با مثال توضیح بدید خیلی ممنون میشم
    3-ایا امکانی هست که بشه مثلا 4تابرنامه رو زیپ کردیم که بعد نصب ویندوز اونا از حالت زیپ در بیایند ونصب بشوند یعنی چندبرنامه بصورت فایل EXE هستند

16. 4 کاربر مقابل از سهند عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

مدیر سایت
    دوستتان دارم
    تشکر تشکر کرده 
    4,798
    تشکر تشکر شده 
    13,155
    تشکر شده در
    2,296 پست
    قدرت امتیاز دهی
    45307
    Array

قرار دادن برنامه های پرتابل درون پوشه Program Files
    ==============================

فرض میکنیم که برنامه های پرتابلی که دارید ، همه داخل پوشه ای بنام Portable Tools هستند و شما میخواهید که
    این پوشه بعد از نصب داخل پوشه Program Files در درایوی که ویندوز نصب شده وجود داشته باشد.

در این جا دو تا کار باید انجام بدهید:
    1. کاری کنید که پوشه Portable Tools داخل C:\Program Files قرار بگیرد.
    2. شما باید برای تک تک برنامه های موجود در پوشه C:\Program Files\Portable Tools یک شورت کات در منوی
    استارت قرار دهید

برای قرار دادن پوشه Portable Tools درون پوشه Program Files بصورت زیر عمل کنید:

1. درون پوشه $OEM$ پوشه دیگری با نام 1$ درست کنید
    2. درون پوشه ساخته شده پوشه دیگری با نام Program Files درست کنید.
    3. پوشه حاوی برنامه های پرتابل (در این مثال Portable Tools) را درون پوشه ساخته شده Program Files قرار دهید.

حال اگر پوشه $OEM$ را با محتویاتش درون پوشه sources درون دی وی دی نصب ویندوز 7 قرار بدهید بعد از پایان
    نصب پوشه Portable Tools در محل مورد نظر وجود خواهد داشت.

اما در مورد شورت کات ها :
    ===============

اول باید شورت کات های مربوطه را درست کرده و سپس باید کاری کنید که بعد از پایان نصب ، شورت کات ها درآدرس
    C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs قرار بگیرند.

که اگر مطالب گفته شده در بالا را درست متوجه شده باشید میتوانید این کار را هم به سادگی انجام دهید

جواب دو تا سوال بعدی هم ساده است که بعدا" توضیح می دهم.

[SIGPIC][/SIGPIC]

18. 4 کاربر مقابل از Magsoud عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

مدیر سایت
    دوستتان دارم
    تشکر تشکر کرده 
    4,798
    تشکر تشکر شده 
    13,155
    تشکر شده در
    2,296 پست
    قدرت امتیاز دهی
    45307
    Array

پرسیدید:
    ایا امکانی هست که بشه مثلا 4تابرنامه رو زیپ کردیم که بعد نصب ویندوز اونا از حالت زیپ در بیایند
    ونصب بشوند یعنی چندبرنامه بصورت فایل EXE هستند
    بله براحتی میتوان اینکار را انجام داد.
    فرض می کنیم که شما 2 تا فایل زیر را دارید و میخواهید این دو تا فایل را تبدیل به یک فایل بکنید که موقع نصب ، بطور
    اتوماتیک از زیپ درآمده و بترتیب شروع به نصب شوند:
    aaa.exe
    bbb.exe
    راه های بسیار متنوعی برای اینکار هست که من یکی از ساده ترین روش ها را توضیح میدهم.

1. یک فایل Batch با محتوای زیر درست کرده و آن را با نام Install.cmd در کنار دو تا فایل بالا ذخیره نمائید:

کد:
    @ECHO OFF
    START /wait aaa.exe
    START /wait bbb.exe
    تذکر: حالا اگر این فایل را اجرا کنید ، خواهید دید که اول فایل aaa.exe و بعد فایل bbb.exe اجرا خواهد شد.

2. اکنون سه تا فایل Install.cmd و aaa.exe و bbb.exe را با هم انتخاب کرده ، و سپس توسط برنامه WinRAR آن ها
    را فشرده کنید فرضا" فایل xxx.rar را خواهید داشت که سه تا فایل بالا داخلش قرار دارند.

3. حالا توسط برنامه WinRAR این فایل فشرده rar را به نوع SFX تبدیل کنید و در فایل SFX دستور بدهید که برنامه
    پس از درآوردن از فشردگی ، فایل Install.cmd را اجرا کند.

اگر درست عمل کرده باشید ، برنامه WinRAR فایل xxx.rar را به فایل اجرائی با نام xxx.exe تبدیل خواهد کرد.
    و اگر الان فایل xxx.exe را اجرا کنید خواهید دید که اول سه تا فایل گفته شده در بالا را به جائیکه شما مشخص کرده اید
    کپی کرده و سپس بطور اتوماتیک فایل Install.cmd را اجرا میکند و این فایل هم دو تا فایل مورد نظر شما را اجرا می نماید.

البته این یک روش خیلی ساده است ، لذا کار خواهد کرد ولی کاستی هائی هم خواهد داشت که در صورتیکه لازم بدانید
    در مورد آن هاهم میتوانیم صحبت کنیم.

[SIGPIC][/SIGPIC]

20. 3 کاربر مقابل از Magsoud عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (بوک مارک ها)

علاقه مندی ها (بوک مارک ها)