رحمانی: پرسپولیس هرگز قهرمان نمی‌شود!

بختیار رحمانی بعد از فشار زیادی که رسانه ها به کارلوس کی روش آوردند به تیم ملی دعوت شد. رحمانی امید زیادی دارد در جام جهانی همراه تیم ملی باشد اما می گوید اگر هم نبود ناراحت نمی شود.

برنا: بختیار رحمانی بعد از فشار زیادی که رسانه ها به کارلوس کی روش آوردند به تیم ملی دعوت شد. رحمانی امید زیادی دارد در جام جهانی همراه تیم ملی باشد اما می گوید اگر هم نبود ناراحت نمی شود.

گفت و گوی کاپیتان فولاد را در ادامه می خوانید.

*حضور در تیم ملی چطور بود؟

خدا را شکر همه چیز خوب بود. بازی با کویت که به میدان رفتم در نیمه اول خوب کار نکردم چون سر جای خودم بازی نمی کردم اما در نیمه دوم شرایطم بهتر شد. در کل اکثر بچه ها تازه کنار همدیگر بازی می کردند و ناهماهنگی آنها در برخی از لحظات بازی طبیعی بود. هر چه از زمان بازی با کویت گذشت بهتر شدیم و من هم از عملکرد خودم راضی هستم.

*برخی می گویند کی روش به خاطر فشار رسانه ها تو را به تیم ملی دعوت کرد. این موضوع را قبول دارد؟

دست رسانه ها درد نکند که از من حمایت کردند. من جوان هستم و فرصت دارم به تیم ملی دعوت شوم اما الان در این برهه از زمان واقعا دعوت شدن به تیم ملی سخت است. من هم هیچ وقت تجربه زیادی به عنوان ملی پوش ندارم و امسال فرصتم زیاد نیست برای اینکه بخواهم باز هم به تیم ملی دعوت شوم. اگر در بازیهای آینده لیگ و لیگ قهرمانان خوب باشم شاید بتوانم تیم ملی را در جام جهانی همراهی کنم. اگر اردوهای قبل کنسل نشده بود شاید الان کار راحت تری داشتم.

*تو هم این اعتقاد را داری که باید بازیکنان بیشتری از فولاد به تیم ملی دعوت می شدند؟

بله من هم فکر می کردم بازیکنانی مثل افشین، شریفات، رضایی و کرمی به تیم ملی دعوت شوند اما این نظر کی روش است و کسی هم نمی تواند جای او تصمیم بگیرد. خود من هم قبلا دعوت نمی شدم اما نه اعتراضی کردم و نه مصاحبه ای. باید به سلیقه کی روش احترام گذاشت.

*قبول داری که فیکس شدنت در تیم ملی تا حدودی غیر ممکن است؟

من هم به فیکس بودن فکر نمی کنم اما اگر بازیهای زیادی انجام می دادم حداقل می توانستم در جام جهانی با تیم ملی باشم.

*اگر به برزیل نروی خیلی ناراحت می شوی؟

نه ناراحتی ندارد. اگر بروم خیلی خوشحال می شوم اما نرفتن هم ناراحتم نمی کند. خدا بزرگ است و فرصت هست به جام جهانی بروم. کی روش مربی بزرگی است و یک سری بازیکنان را دوست دارد. شاید هم چند جوان را با خودش به برزیل برود.

*برخی هم می گویند لیست جدید کی روش نمایشی بوده. همین طور است؟

من اصلا این حرف را قبول ندارم. همه بازیکنانی که در لیست جدید کی روش بودند در لیگ زحمت کشیدند و به تیم ملی دعوت شدند. او به پدیده های لیگ فرصت داد. مطمئن باشید از این تیم 2 یا 3 نفر به برزیل خواهند رفت.

*هنوز هم به دنبال لژیونر شدن هستی؟

بله اما ترجیح می دهم صبر کنم تا بعد از جام جهانی تصمیم بگیرم. فکر می کنم اگر از تیم ملی لژیونر شوم خیلی بهتر است.

*درباره فولاد صحبت کن. فرکی اعتقاد دارد برنده دیدار استقلال و فولاد قهرمان لیگ می شود. قبول داری؟

شک نکنید که همین طور خواهد بود. یکی از دو تیم فولاد و استقلال قهرمان لیگ خواهند شد. تیمی که در جدال بین ما و استقلال برنده شود قهرمان لیگ می شود. در حال حاضر هم ما با اختلاف امتیاز و نه با تفاضل، در صدر جدول هستیم پس همه چیز دست خودمان است. اگر امیتاز از دست ندهیم تیمهای دیگر همه بازیهایشان را هم ببرند قهرمان نمی شوند.

*اما پرسپولیس هم شانس زیادی برای قهرمانی دارد چون بازیهایش آسان هستند.

من جادوگر نیستم اما شک نکنید که پرسپولیس قهرمان نخواهد شد.

*قهرمانی را حق فولاد می دانی؟

بله قهرمانی صد در صد حق فولاد است. ما بیشتر از همه تیمها زحمت کشیده ایم و به اینجا رسیده ایم. تمرین و بازی در گرمای خوزستان قابل مقایسه با هیچ جای ایران نیست. ما اگر 2 بازی بعدی را ببریم حتما قهرمان می شویم.

*درباره بازی باالفتح چه نظری داری؟

بازیکنان ما جوان هستند و تجربه بازی در آسیا را ندارند اما با این حال در قطر با تساوی بدون گل مقابل الجیش عملکرد بدی نداشتیم. البته با توجه به به اینکه مقابل الفتح بازی دوممان را انجام می‌دهیم شرایط بهتر می‌شود و بازیکنان بیشتر با جو بازیهای آسیایی آشنا می شوند.