صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 17
    مدیر سایت
    دوستتان دارم
    تشکر تشکر کرده 
    4,798
    تشکر تشکر شده 
    13,155
    تشکر شده در
    2,296 پست
    قدرت امتیاز دهی
    45307
    Array

پیش فرض ساخت ویندوز های نوع vhd و اجرای آن ها توسط منوی بوت ویندوز 7

ویندوز های 7 و 8 این قابلیت را دارند که ویندوز های نوع vhd را از طریق منوی بوت اجرا کنند.
    یعنی میشود ما انواع ویندوز ها را (حتی در داخل یک درایو) داشته باشیم و از منوی بوت انتحاب و اجرا کنیم.

متاسفانه این ویژگی ویندوز های 7 و 8 که میتواند خیلی مفید و کارساز باشد ، از دید اکثر کاربران دور مانده و
    کمتر مورد استفاده قرار می گیرد.
    توضیح اینکه ویندوز کاملی که بدینطریق استفاده میشود ، تمام قابلیت های ویندوز های عادی را دارد و ما در
    داخل آن به تمام هارد دسترسی کامل داریم و هر کاری را که در ویندوز های عادی میتوانیم انجام دهیم از قبیل
    نصب برنامه و وصل شدن به اینترنت و غیره ، در این ها هم میتوانیم انجام دهیم.

تعداد ویندوز های vhd که میتوانیم داشته باشیم ، محدودیتی ندارد و تنها محدودیت این میتواند باشد که هاردمان
    جا نداشته باشد.
    برابر تحقیقات انجام شده ، استفاده از این نوع ویندوز ها فقط در یک مورد با ویندوز های عادی فرق دارد و آن این
    است که در ویندوز های نوع vhd سرعت ما بمقدار تقریبا" 3 درصد کمتر خواهد بود که قابل توجه نیست.

از ویندوز های نوع vhd در ویندوز xp هم میتوانیم استفاده کنیم که البته برای اینکار روش های بخصوصی وجود دارد
    که در صورت نیاز توضیح خواهم داد.

تا بعد ، اگر عمری باشد ، و ادامه بحث

[SIGPIC][/SIGPIC]

2. 9 کاربر مقابل از Magsoud عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

مدیر سایت
    دوستتان دارم
    تشکر تشکر کرده 
    4,798
    تشکر تشکر شده 
    13,155
    تشکر شده در
    2,296 پست
    قدرت امتیاز دهی
    45307
    Array

در این مثال اول فایل VHD خالی را ساخته و آن را به سیستم معرفی کرده و سپس داخل آن ویندوز 7 نصب خواهیم
    نمود. برای انجام اینکار نیاز های زیر را داریم:

__ دی وی دی یا ایزوی نصب ویندوز 7
    __ فایل Imagex.exe (اگر ندارید از پیوست دانلود کنید).از این فایل پس از ساختن فایل VHD برای نصب ویندوز 7 در
    داخل VHD استفاده خواهیم کرد.
    ===============

قدم اول: فراهم نمودن نیاز های اولیه
    ======================

1. پوشه ای بنام VHD در روت درایو دلخواه بسازید (من فرض می کنم که D:\VHD را درست کردید).
    2. فایل پیوست را دانلود کرده و پس از درآوردن از فشردگی ، فایل Imagex.exe را داخل پوشه D:\VHD قرار دهید.
    3. فایل Install.wim را که در داخل پوشه sources درون ایزو یا دی وی دی نصب ویندوز 7 قرار دارد، به داخل پوشه
    D:\VHD کپی کنید.

تا اینجا ما نیاز های اولیه کارمان را فراهم کردیم حال می رویم تا فایل VHD را بسازیم

قدم دوم: ساخت و آماده سازی فایل VHD
    =======================

1. در منوی استارت در قسمت Search عبارت compmgmt.msc را تایپ کرده و سپس کلید Enter را فشار دهید.
    پنجره ای شبیه شکل زیر ظاهر خواهد شد:

x9wbtyp415h4vodmrvv

مطابق شکل بالا در سمت چپ روی Disk Management کلیک کنید. چند لحظه بعد درایو های کامپیوتر در پنل راست
    ظاهر خواهند شد.

2. مطابق شکل زیر در پنل چپ روی Disk Management کلیک راست کرده و از منوی باز شده روی گزینه Create VHD
    کلیک کنید:

v11v24bxssw33ot3epsr

3 پنجره ای مثل شکل زیر ظاهر خواهد شد

xo5hc35fi8kn9que6f

در پنجره مذکور روی کلید Browse کلیک کرده و به محلی بروید که میخواهید فایل VHD را در آن جا نگهدارید و نیز
    نامی هم برای آن انتخاب کنید . (من فرض میکنم که نام W7_VHD و محل D:\VHD را انتخاب کردید.)

4. اندازه مورد نظرتان را برای ایجاد (در این مثال D:\VHD\W7_VHD) بنویسید (فرضا" 15 گیگا بایت).
    و در ضمن یکی از دو گزینه Dynamic یا Fixed را هم باید انتخاب کنید.( توجه داشته باشید که از نظر اکثریت کاربران
    انتخاب Fixed گرچه جای زیادی را اشغال میکند ولی بهتر است.)

5. حال روی کلید OK کلیک کنید.
    برنامه کارش را شروع کرده و شما مطابق شکل زیر روند کار را خواهید دید

e4o5lfgzppaodzgczfc

بعد از چند دقیقه کار برنامه تمام شده و فایل VHD مطابق شکل زیر درست خواهد شد:

f3spzq4khikzp53ka92y

همانطوریکه می بینید ، فایل VHD ساخته شده بصورت یک دیسک مجزا ( در شکل بالا Disk 1) مشخص شده است.
    یعنی در حال حاظر ، سیستم هارد اصلی شما را Disk 0 و این فایل را Disk 1 می شناسد.

حالا روی Disk 1 کلیک راست کرده و روی گزینه initialize the disk کلیک کنید.

تا روزی بعد و ادامه بحث
    فایل های پیوست شده
    • نوع فایل: rar imagex.rar (191.1 کیلو بایت)

این فایل 16 بار دانلود شده است .

[SIGPIC][/SIGPIC]

4. 9 کاربر مقابل از Magsoud عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

مدیر سایت
    دوستتان دارم
    تشکر تشکر کرده 
    4,798
    تشکر تشکر شده 
    13,155
    تشکر شده در
    2,296 پست
    قدرت امتیاز دهی
    45307
    Array

تذکر: توجه داشته باشید که در این مرحله دیسک VHD باید در حالت Attach قرار داشته باشد.

یعنی موقعیکه دارید روی گزینه initialize the disk کلیک میکنید بایستی مطابق شکل زیر عبارت Detach VHD را
    ببینید. اگر بود که درست است ولی اگر بجای عبارت Detach VHD عبارت Attach VHD را داشته باشید باید آن
    را هم انتخاب نمائید

b5c71c41x7d5uxfgwp26

این برای آن است که ما در مراحل بعدی فایل VHD را باید بطور مجازی در یک درایو بار کنیم و کار هائی روی آن انجام
    بدهیم تا قابل استفاده شود.

قدم سوم: نصب ویندوز در فایل VHD ساخته شده و کار های نهائی
    =======================================

1. روی دیسک VHD کلیک راست کرده و گزینه new Simple Volume را انتخاب کنید.
    در پنجره مربوطه مشخصات لازم را پر کنید.من فرض میکنم که در بین مشخصه هائیکه انتخاب نموده اید ،درایو z را
    برای بار کردن موقت فایل VHD انتخاب کرده اید.

2. حالا باید فایل VHD ما در درایو z باز شده باشد. اکنون زمانی است که باید ویندوز 7 را روی این فایل VHD نصب
    کنیم.
    برای اینکار فایل batch زیر را (RUN.cmd) درست کرده و در دایرکتوری D:\VHD کنار فایل های Imagex.exe و
    Install.wim قرار می دهیم:

کد HTML:
    @echo off

Imagex /apply D:\vhd\install.wim 1 z:\
    حال فایل D:\VHD\RUN.cmd را اجرا کنید.
    چند دقیقه ای طول میکشد تا کار RUN.cmd تمام شود.که در پایان کار اگر به درایو z نگاه کنید میتوانید فایل های
    نصب ویندوز 7 را داخلش مشاهده کنید.

3. تا اینجا مرحله اول نصب ویندوز 7 را در داخل فایل VHD انجام دادیم و مرحله بعدی نصب بعد از Restart انجام خواهد
    شد. بنابر این لازم است که بعد از Restart به فایل VHD دسترسی داشته باشیم.
    برای دسترسی داشتن به فایل VHD بعد از Restart لازم است که کاری کنیم که در منوی بوت ویندوز 7 گزینه ای
    برای انتخاب فایل VHD باشد.
    برای اینکار روش های مختلفی میتوان بکار برد که من در آزمایش خودم ساده ترین راه را انتخاب کردم. بدینصورت
    که از برنامه EasyBCD استفاده کرده و فایل W7_VHD ساخته شده در D:\VHD را به منوی بوت اضافه کردم و
    نامی هم برایش انتخاب کردم.

4. حال کامپیوتر را Restart کنید و از منوی بوت ویندوز 7 گزینه اجرای فایل VHD را انتخاب کنید.
    بعد از آن شما با صفحه نصب نرمال ویندوز 7 روبرو خواهید شد که بطور نرمال ادامه دهید تا عمل نصب تمام شود.
    بعد از پایان نصب ، هر وقت سیستم را روشن کنید میتوانید با انتخاب گزینه اجرای فایل VHD وارد سیستم موجود
    در VHD بشوید.

تذکرات:
    --------
    __ بعد از بالا آمدن سیستم ، ویندوز موجود در فایل VHD را همواره در درایو C خواهید دید.
    __ در این زمان درایو C اصلی شما بصورت درایو D دیده خواهد شد.
    __ میدانیم که ویندوز برای کار نرمال نیاز به استفاده از فایل pagefile.sys دارد. موقع بوت با VHD بطور اتوماتیک
    برای ویندوز VHD فایل pagefile.sys درست شده ولی سیستم این فایل را عوض درایو C در درایو D خواهد گذاشت.
    چون این فایل بایستی در درایو فیزیکی قرار داده شود.

==========

حال ویندوزی دارید که کامل است و یکی از حسن هایش این میتواند باشد که پرتابل است. یعنی شما میتوانید این
    فایل را به کامپیوتر دیگری کپی کرده و در آن هم استفاده کنید.
    البته برای اینکار نیاز به مقدماتی هست که از خوصله این بحث خارج است.

موفق باشید.

[SIGPIC][/SIGPIC]

6. 7 کاربر مقابل از Magsoud عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

کاربر فعال
    تشکر تشکر کرده 
    4,164
    تشکر تشکر شده 
    1,919
    تشکر شده در
    442 پست
    قدرت امتیاز دهی
    6857
    Array

سلام
    بازم مثل همیشه مطالبی زیبا و کاربردی با بیانی زیبا و شیرین...
    راستی فکر کنم بجای استفاده از فایل Batch می شود از برنامه GimageX برای apply کردن استفاده کرد
    استاد دو تا سوال داشتم:
    1- آیا Imagex ویندوز 32 بیتی با 64 بیتی فرق دارد؟ برای ویندوز 8 چطور ، با ویندوز 7 یکی است؟
    2- می خواستم این سوال را بپرسم که آیا می شود این هارد مجازی را در سیستم های دیگر استفاده کرد که شما در پست پیشین گفتید می شود و مقدماتی دارد پس لطف کنید آموزش دهید.

1374524712291

8. 5 کاربر مقابل از Mahm00d عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

مدیر سایت
    دوستتان دارم
    تشکر تشکر کرده 
    4,798
    تشکر تشکر شده 
    13,155
    تشکر شده در
    2,296 پست
    قدرت امتیاز دهی
    45307
    Array

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahm00d نمایش پست ها
    .........
    1- آیا Imagex ویندوز 32 بیتی با 64 بیتی فرق دارد؟ برای ویندوز 8 چطور ، با ویندوز 7 یکی است؟
    2- می خواستم این سوال را بپرسم که آیا می شود این هارد مجازی را در سیستم های دیگر استفاده کرد...
    درود
    مطمئنا" نوع 32 بیت و 64 بیت باهم باید فرق داشته باشند ولی من چون سیستم 64 بیت ندارم
    نمیتوانیم جواب قاطع بدهم.

استفاده در سیستم های دیگر نیاز به تغییراتی دارد. ویندوزی که الان در VHD نصب شده یک ویندوز عمومی
    نیست و بر اساس سخت افزار این سیستممان نصب شده.
    ویندوزی میتواند در دیگر سیستم ها هم کار کند که عمومی شده باشد که خودش بحث مفصل و جداگانه ای
    است که چند مورد هم در باره این موضوع (Sysprep ) در جا های مختلف توضیح داده ام.

=================
    در ضمن لازم میدانم که مطلب زیر را هم به آموزش اضافه کنم:

در فایل batch توضیح داده شده در پست قبلی (RUN.cmd) لازم به اشاره هست که ممکن است دستور مورد نیاز
    برای شما مختصری با دستور بالا فرق کند.
    بدینصورت که همانطور که در دستور مشاهده میکنید بنده بعد از عبارت install.wim عدد 1 را بکار برده ام
    عدد 1 بمنزله index1 می باشد.

دی وی دی های ویندوزی که هرکدام از ما داریم ممکن است خیلی با هم فرق داشته باشند
    فرضا" ممکن است در دی وی دی شما بیش از یک نوع ویندوز 7 و جود داشته باشد ولی در دی وی دی ایکه بنده
    خودم درست کرده ام فقط یک ویندوز 7 ( فقط نوع Ultimate ) وجود دارد.

سیستم نصب ، ویندوز های موجود در هر دی وی دی را ، بترتیبی که باید برای نصب انتخاب شوند ، با نام های index1
    index2 ، index3 و ... می شناسد.

حال در دی وی دی من چون فقط یک ویندوز وجود دارد بنابراین سیستم فقط index1 می بیند و وقتی در دستور بالا
    عد 1 نوشته ام بعنی سیستم index1 را نصب میکند

ولی در دی وی دی شما ممکن است چند ویندوز وجود داشته باشد که اگر بخواهید فرضا" ویندوز Ultimate را نصب
    کنید اول باید ببینید شماره index آن چند است و سپس در دستور بالا بجای عدد 1 عدد index مربوطه را قرار دهید.

[SIGPIC][/SIGPIC]

10. 7 کاربر مقابل از Magsoud عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

کاربر فعال
    تشکر تشکر کرده 
    4,164
    تشکر تشکر شده 
    1,919
    تشکر شده در
    442 پست
    قدرت امتیاز دهی
    6857
    Array

درود
    نکته جالب را ذکر کردید که ممنونم...
    استاد در مورد استفاده از این هارد مجازی در سخت افزار های دیگر بعد از نصب کامل ویندوز باید ویندوز مورد نظر را sysprep کنیم درست است ؟؟؟
    بعد باید چکار کنیم در سیستم جدیدی که می خواهیم از این هارد مجازی استفاده کنیم باید چگونه عمل کنیم؟

1374524712291

12. 6 کاربر مقابل از Mahm00d عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

مدیر سایت
    دوستتان دارم
    تشکر تشکر کرده 
    4,798
    تشکر تشکر شده 
    13,155
    تشکر شده در
    2,296 پست
    قدرت امتیاز دهی
    45307
    Array

محمود جان فعلا" همین مورد را تست فرمائید و تجربه استفاده از آن را بدست آورید و در گام بعدی
    سعی کنید راه نصب ویندوز xp را هم به همین روش پیدا کنید

و بعد از آشنائی کامل با مطلب ، در فکر مرحله تخصصی تر باشید. چون اگر به این روش جلو نروید
    کامل نخواهید شد.

[SIGPIC][/SIGPIC]

14. 7 کاربر مقابل از Magsoud عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

کاربر فعال
    تشکر تشکر کرده 
    4,164
    تشکر تشکر شده 
    1,919
    تشکر شده در
    442 پست
    قدرت امتیاز دهی
    6857
    Array

سلام
    استاد کاملا درست فرمودید در تست است که مشکلات رو می شود
    من منتظر بودم که مراحل نصب ویندوز xp را ذکر کنید تا تست را شروع کنم اما با توجه به گفته شما اول ویندوز 7را تست می کنم و بعد میرم سراغ نحوه ی نصب کردن ویندوز xp ...
    استاد فایل Batch با محتویات دستورات شما ساختم اما وقتی بر روی آن دابل کلیک می کنم یک لحظه صفحه ی مشکی ظاهر شده و بسته می شود اما برای حل این مشکل از برنامه ی gimagex استفاده کردم که مشکل رفع شد
    تشکر...
    ====================
    اضافه شد:
    استاد تمامی مراحل را انجام داده و با موفقیت ویندوز 7 در هارد مجازی نصب شد که بسیار سپاسگذارم
    اما یک مورد:
    فکر کنم شما قبلا گفتید وقتی ویندوز 7 نصب و بالا می آید داریو C ویندوز در هارد اصلی نیز به عنوان درایو D در ویندوز در هارد مجازی دیده می شود اما برای من اینگونه نبود تمامی درایو ها بغیر درایو C ویندوز اصلی بودند و خبری از درایو C اصلی نبود!
    ................................

اما استاد در مورد نصب ویندوز XP و استفاده از آن در هر سخت افزاری دو راهکار به ذهنم می رسید :
    1-یک ویندوز xp در ماشین مجازی نصب کنیم و آن را با توجه به توضیحاتی که قبلا ذکر کردید sysprep کنیم و با ویندوز لایوی بالا آمده و از آن بک آپ نوع WIM بگیریم بعد باقی مراحل را شما ذکر کردید ...

2- با استفاده از برنامه ی ماشین مجازی virtual box یک ویندوز xp نصب کنیم البته باید نوع هارد را قبل از نصب VHD انتخاب کنیم بعد با توجه به گفته های تاپیک ۱۰ ترفند و قابلیت پیشرفته VirtualBox به اصطلاح ماشین مجازی را clone کنیم و بعد هارد مجازی را Attach کنیم و گزینه ی مربوط به بوت را برای آن اضافه کنیم.

"- کپی کردن ماشین مجازی
    ممکن است بخواهید ماشین مجازی تان را به یک کامپیوتر دیگر منتقل کنید. برای انجام این کار باید ماشین مجازی را به اصطلاح Clone کنید تا بتوانید به راحتی عملیات انتقال به یک کامپیوتر دیگر را به انجام برسانید. اگر به صورت دستی اقدام به کپی کردن فایل های مربوط به ماشین مجازی کنید، هیچ نتیجه ای نخواهید گرفت. چون ماشین های مجازی ایجدا شده توسط شما از یک شناسه یکسان برای تشخیص دیسک مجازی شان استفاده می کنند و همین مورد می تواند مشکل ساز باشد. اما با Clone کردن یک ماشین مجازی ویرچوال باکس اطمینان حاصل خواهد کرد که سیستم عامل مجازی شما با دیگر سیستم عامل های موجود تضادی نخواهد داشت.
    برای انجام این کار کافیست روی سیستم عامل مجازی مورد نظرتان راست کلیک کرده و گزینه Clone را انتخاب کنید.
    9180 600x309"

البته راهکار دوم را نمی دانم دقیقا عملی باشد یا خیر!!!

استاد لطفا نظرات خود را در مورد این راهکار ها ذکر کنید

تشکر...
    1374524712291

16. 7 کاربر مقابل از Mahm00d عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

مدیر سایت
    دوستتان دارم
    تشکر تشکر کرده 
    4,798
    تشکر تشکر شده 
    13,155
    تشکر شده در
    2,296 پست
    قدرت امتیاز دهی
    45307
    Array

درود
    1. در مورد EasyBCD حق با شماست و من نام را بعلت شباهت نام ها اشتباه نوشته بودم و از این بابت عذر میخواهم.

2. در مورد ویندوز XP فایل های ایجاد شده توسط ماشین مجازی نباید بتوانند کار کنند. اگر توانستی راه بیندازی به من
    هم اطلاع بده.
    البته چند روز دیگر روش کار استاندارد مورد استفاده را برای نصب ویندوز XP کاملا"شرح خواهم داد

[SIGPIC][/SIGPIC]

18. 7 کاربر مقابل از Magsoud عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

کاربر فعال
    تشکر تشکر کرده 
    4,164
    تشکر تشکر شده 
    1,919
    تشکر شده در
    442 پست
    قدرت امتیاز دهی
    6857
    Array

سلام
    با توجه به تاپیک زیر من نیاز داشتم windows ADK رو در ویندوز 7 نصب کنم و آپدیت هایی رو به ویندوز 8.1 اضافه کنم اما نمی دانم چرا اما windows ADK نصب نشد
    اضافه کردن Internet Explorer 11 به دی وی دی windows 7 sp1

در هر حال تصمیم گرفتم ویندوز 8.1 در کنار ویندوز اصلی خود که 7 است در هاد مجازی نصب کنم اما سه بار مراحل رو از اول انجام دادم اما در مرحله قدم سوم قسمت4. که استاد ذکر کردند پس از ریستارت و انتخاب گزینه بوت با این اخطار مواجه می شوم که نمی تواند winload.exe را پیدا کند
    کد:
    C:\Windows\System32\winload.exe
    اول به این مسیر رفتم و دیدیم که فایل مورد نظر در این مسیر وجود دارد

بعد گفتم شاید مشکل از ورژن Gimagex باشد شاید این ورژن ویندوز 8.1 را ساپورت نمی کند من آخرین ورژن این برنامه که ویندوز 8.1 رو ساپورت می کند دانلود و از دوباره تست کردم اما باز همان مشکل قبلی ...
    گفتم شاید مشکل پارتیشن باشد و پارتیشن هارد مجازی رو اکتیو کردم و باز هم همان مشکل قبلی...
    شاید مشکل از ویندوز 64 بیتی باشد که من استفاده می کنم
    استاد منتظر جواب هستم
    تشکر...
    1374524712291

20. 2 کاربر مقابل از Mahm00d عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (بوک مارک ها)

علاقه مندی ها (بوک مارک ها)