نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: یک اشتباه جهت خنک نگه داشتن سیستم

توقیف شده
    این کاربر شعاری برای خود انتخاب نکرده است
    تشکر تشکر کرده 
    1
    تشکر تشکر شده 
    47
    تشکر شده در
    26 پست
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

یک اشتباه جهت خنک نگه داشتن سیستم

شاید شما افرادی را دیده باشید که جهت خنک کردن سیستم درب کیس مورد نظرشان را باز می نمایند.اما آیا این کار روشی مناسب برای خنک کردن سیستم می باشد؟ ما در حال حاضر روشی را به شما معرفی خواهیم کرد که از طریق این روش شما می توانید سیستم مورد نظرتان را به شکل صحیح و به بهترین شکل خنک نمائید.
    برخی از استفاده کنندگان به غلط تصور می کنند که اگر یک طرف کیس را باز نمایند این حرکت باعث خنک شدن اجزای تشکیل دهنده ی داخلی سیستم خواهد شد. این تصور غلط است!
    زمانی که شما یک طرف کیس را باز می نمائید به علت درجریان کار بودن فن، هوایی تولید خواهد شد که فن راه معینی برای حرکت ندارد و توانایی این را ندارد که به شیوه ی درست در میان اجزایی که در کنارش هستند به چرخش در آید.
    و سبب خواهد شد که سیستم از گذشته گرمتر شود. اما اگر احیانا فن سیستم خراب شد و شما باید درب کیس را بازنمائید باید یادتان باشد که یک کولر یا پنکه قسمت عقب کیس را خنک نماید.زیرا گرمای بیش از حد سبب خراب شدن اجزای درون کیس و یا ایجاد خطا خواهد شد. بهتر است بدانید که کیسی که درب آن بسته باشد گرد و غبار خیلی کمتری در آن وارد خواهد شد.

2. 5 کاربر مقابل از azade1992 عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

مدیر سایت
    دوستتان دارم
    تشکر تشکر کرده 
    4,798
    تشکر تشکر شده 
    13,155
    تشکر شده در
    2,296 پست
    قدرت امتیاز دهی
    45307
    Array

در کاشانه ما، کامپیوترم در اطاقی قرار دارد که این اطاق در تابستان با جهنم فرقی ندارد
    کولر منزل طوری کانال کشی شده که هوای سردی به این اطاق نمیرسد.

من در ده سال گذشته از حدود 15 روز مانده به تابستان تا آخر تابستان دو طرف کیس را باز میگذارم
    و در طی دهسال گذشته هیچ مشکلی پیش نیامده

فقط اگر اینکار را میکنید ، لازم است که هر چند روز یکبار گرد و غبار های داخل کیس را تمیز کنید

بار ها و بار ها به شرکت هائی برای تعمیر کامپیوترشان مراجعه کرده ام و دیده ام که به علت اشکال
    گرمای ایجاد شده در داخل کیس کامپیوتر چند لحظه پس از کار خاموش میشود.
    در تمام این موارد در های کیس را بمدت چند روز تا زمانیکه تعمیر اصلی انجام شود گفته ام باز نگهدارند
    و با این کار مشکل حل شده

در کل اگر بتوانیم دمای داخل کیس را بدون باز کردن در های کیس خنک نگهداریم بهتر است ولی اگر مثل
    من مشکل خنک نگهداشتن دارید ، اشکالی ندارد بشرط آنکه مرتب گرد و غبار داخل کیس را پاک کنید

[SIGPIC][/SIGPIC]

4. 6 کاربر مقابل از Magsoud عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

توقیف شده
    این کاربر شعاری برای خود انتخاب نکرده است
    تشکر تشکر کرده 
    1
    تشکر تشکر شده 
    47
    تشکر شده در
    26 پست
    قدرت امتیاز دهی
    0
    Array

دوست عزیز ممکن است در حال حاضر هیچ مشکلی برای سیستم شماپیش نیاید ولی به مرور زمان سیستم شما زودتر از زمان موعد فرسوده خواهد شد. در مورد اینکه همه این کار را انجام می دهند عرض کردم خدمتتان که این یک اشتباه رایج است.

مدیر سایت
    دوستتان دارم
    تشکر تشکر کرده 
    4,798
    تشکر تشکر شده 
    13,155
    تشکر شده در
    2,296 پست
    قدرت امتیاز دهی
    45307
    Array

نزدیک به 10 سال است که از سیستمم بهمین طریق استفاده میکنم و هیچ مشکلی در طول بیش از
    ده سال گذشته پیش نیامده و مطمئن باشید نخواهد آمد
    من روزانه حدود 18 ساعت با کامپیوترم کار میکنم

این اشتباه رایج نیست ، اشکال کار سازنده های مادربورد هاست که نمیتوانند گرمای اضافه را رد کنند
    و ناچارا" جملات شما را میگویند تا کاربران مجبور بخرید خنک کننده های قویتر و سخت افزار های قویتر
    بشوند و گفتارشان چرند است. و فقط بخاطر فروش جنس های جدیدترشان است.

خود من ضمن آشنائی نسبتا" خوب با کامپیوتر ، متخصص الکترونیک با مدرک گرفته شده از کشور
    آمریکا هستم و کاملا" میدانم که در داخل سیستم چه میگذرد و سیستم الکترونیکی (در این مثال
    کامپیوتر) چه نیاز هائی دارد.

کاربری که مثل بنده استفاده میکند ، فقط نیاز دارد که گاهگاهی گرد و غبار داخل کیس بویژه گرد و غبار
    های موجود روی پره های آلمینیوم خنک کننده سی پی یو را پاک کند

[SIGPIC][/SIGPIC]

7. 3 کاربر مقابل از Magsoud عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

علاقه مندی ها (بوک مارک ها)

علاقه مندی ها (بوک مارک ها)