صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 33
    مدیر سایت
    دوستتان دارم
    تشکر تشکر کرده 
    4,798
    تشکر تشکر شده 
    13,155
    تشکر شده در
    2,296 پست
    قدرت امتیاز دهی
    45307
    Array

پیش فرض گرفتن ایمیج از ویندوز در یک کامپیوتر و استفاده از آن در هر کامپیوتر دیگر

درود
    در طول چند ماه گذشته عده زیادی از دوستان چه در این انجمن که فعلا" کاشانه بنده است و چه در دیگر سایت
    های خارجی و ایرانی ، سوالی را بکرات از حقیر پرسیده اند که جواب دادن به آن هم ساده است و هم مشکل.

در بین سوال کنندگان هم دوستان ارجمندی مثل جناب ( Mahm00d) وجود دارند که تشنه یادگیری هستند و هم
    افرادی با پشتوانه مالی قوی وجود دارند که میخواهند راه کار را یاد گرفته و با استفاده از تجربیات و زجر های چند
    ساله بنده ، خیلی راحت یک شبه به سود کلان دسترسی پیدا کنند.
    جالب است این نکته را هم عرض کنم که حتی بعضی از این کاربران حضورا" هم مراجعه و پیشنهاداتی داده اند ولی
    در اینجا هم نامردی ها حاکم است. مثلا" یکی از این افراد پیشنهاد کار در ازای ماهیانه ( 400 هزار تومان ) داده ؟؟؟
    یک گدا هم برای این مبلغ از خانه اش بیرون نمی آید.
    اگر من اعلانیه بدهم و کار تعمیر کامپیوتر انجام دهم و ماهی سه چهار تا مشتری داشته باشم مبلغ بالاتر از این
    مقدار را در ازای فقط هفت هشت ساعت کار میتوانم بدست بیاورم.

ولی این مقدمه به این معنی نیست که نمیخواهم مطلب را توضیح دهم. در مرام و طرز فکر من نیست که مخفیکاری
    کنم.
    توضیح خواهم داد ولی توضیحی که کاربر درک کند که چکار باید بکند و چه مسیر هائی را باید دنبال کند.
    و لذا با توضیحات من ، کاربری میتواند راه را پیدا کند که متقلب نیست و قصد نامردی و سوئ استفاده ندارد.

تا بعد

[SIGPIC][/SIGPIC]

2. 12 کاربر مقابل از Magsoud عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

عضو سایت
    این کاربر شعاری برای خود انتخاب نکرده است
    تشکر تشکر کرده 
    60
    تشکر تشکر شده 
    145
    تشکر شده در
    49 پست
    حالت من : Akhmoo
    قدرت امتیاز دهی
    22
    Array

اقا واقعا شما مشکل من رو که به سادگی توضیح دادید و حل کردید من که به شما مدیون هستماین گل ها هم تقدیم به شما.
    ویرایش توسط erfanbada : 06-22-2013 در ساعت 02:09 PM

4. 9 کاربر مقابل از erfanbada عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

مدیر سایت
    دوستتان دارم
    تشکر تشکر کرده 
    4,798
    تشکر تشکر شده 
    13,155
    تشکر شده در
    2,296 پست
    قدرت امتیاز دهی
    45307
    Array

erfanbada عزیز
    همین جملات پر مهر شما عزیزان است که هم باعث میشود شوق به زندگی داشته باشم
    و هم مشوقم میشود تا بیشتر در خدمت جوانان وطنمان باشم

[SIGPIC][/SIGPIC]

6. 12 کاربر مقابل از Magsoud عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

مدیر سایت
    دوستتان دارم
    تشکر تشکر کرده 
    4,798
    تشکر تشکر شده 
    13,155
    تشکر شده در
    2,296 پست
    قدرت امتیاز دهی
    45307
    Array

چندین بار در رابطه با این که شرکت مایکرو سافت چگونه دی وی دی ویندوز های ویستا و 7 و 8 را درست
    میکند توضیح داده ام ولی بخاطر سوالات متعدد باز هم تکرار میکنم.

سیستم نصب در ویندوز های ویستا و ببعد ، کاملا" با سیستم نصب در ویندوز های ماقبل ویستا فرق دارد.

اگر به محتویات سی دی ویندوز XP نگاه کنید ، می بینید که تمام فایل های نصب این ویندوز ، یکی یکی
    فشرده شده و در داخل سی دی قرار داده شده اند. که نوع فشردگی استفاده شده ، فشردگی نوع CAB
    است.
    سی دی ویندوز XP طوری طراحی شده که در حین نصب ، فایل های فشرده موجود در سی دی بترتیب
    خاصی از فشردگی در آمده و هر کدام در جای مخصوصی از سیستم قرار میگیرند. و کار ادامه پیدا میکند.

در انتهای کار (در زمانی که نوشته میشود 13 دقیقه تا پایان نصب باقی مانده است) فایل های لازم کاملا"
    به سیستم کپی شده و در جا های لازم قرار گرفته اند. و در این زمان برنامه نصب شروع به Register کردن
    تمام فایل های کپی شده میکند.
    در این زمان از نصب ویندوز XP (یعنی13 دقیقه مانده تا پایان نصب) ، ما میتوانیم کاری کنیم که ، برنامه نصب
    کار های دیگری هم بنا به دلخواه ما انجام دهد (مثلا" تغییراتی در سیستم ایجاد کند و یا برنامه های مورد
    نظر ما را نصب کند ووو.....)

ولی در ویندوز های ویستا و ببعد یک روش منحصر بفرد دیگر بکار میرود.
    این روش فقط مختص مایکروسافت بوده و حد اقل بنده تا کنون ندیده ام که شرکت دیگری روشی مشابه
    این روش ساخته و یا بکار برده باشد.
    مایکروسافت در ویندوز های ویستا و ببعد بعد از طراحی سیستم عامل برای ساخت دی وی دی نصب
    مراحل مختلفی را طی میکند که مختصر ترین شرح این است که:

مایکروسافت ، کامپیوتری با مشخصات ویژه را که در آن سیستم عاملی نصب نشده است ، آماده کرده و
    و فرضا" ویندوز 7 را در آن نصب میکند.
    در مرحله بعد ، یک سری کار های ویژه در این سیستم نصب شده انجام میدهد.

و در مرحله آخر به روش مخصوصی یک ایمیج ویژه از این ویندوز نصب شده برداشته و آن را با نام Install.wim
    در داخل یک دی وی دی بوتیبل قرار می دهد.

به این دی وی دی بغیر از فایل Install.wim امکانات دیگری هم اضافه میشود که خارج از بحث فعلی ماست.
    مایکرو سافت این دی وی دی را بعنوان دی وی دی نصب ویندوز ویستا ویا 7 یا 8 به ما می فروشد.

و وقتی ما با این دی وی دی ویندوز را نصب میکنیم ، مراحل نصب بهیچوجه مثل مراحل نصب ویندوز XP نبوده
    و بیشتر زمان نصب ، درحقیقت ما دقیقا" ایمیج برداشته شده توسط مایکروسافت را (که بالا توضیح دادم ) به
    درایو اکتیو کامپیوتر خودمان Restore می کنیم.

حالا حداقل این سوال پیش می آید:
    وقتی ما ایمیجی از سیستم خود برمی داریم ، این ایمیج فقط در کامپیوتر ما قابل استفاده است ولی چگونه
    است که ایمیجی که مایکروسافت تهیه کرده در هر کامپیوتری قابل استفاده است؟

این کار چشم بندی نیست و جواب ساده ای دارد که در فرصت های بعدی با هم بحث خواهیم کرد.

تا بعد

[SIGPIC][/SIGPIC]

8. 11 کاربر مقابل از Magsoud عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

مدیر سایت
    دوستتان دارم
    تشکر تشکر کرده 
    4,798
    تشکر تشکر شده 
    13,155
    تشکر شده در
    2,296 پست
    قدرت امتیاز دهی
    45307
    Array

درود

موقعیکه در کامپیوتری ، ویندوز نصب می کنیم ، برنامه نصب طوری طراحی شده که سیستم عامل براساس
    سخت افزار هائیکه در کامپیوتر وجود دارند نصب میشود.
    بعد از اتمام نصب ، سیستم عامل براساس سخت افزار های موجود ، کدی تهیه میکند که این کد مشخصات
    سخت افزار ها را دارد.
    میشود گفت که این کد که فقط مخصوص این کامپیوتر است ، چیزی شبیه شماره پلاک خودرو هاست.و میدانیم
    که هر خودروئی شماره پلاکی دارد که در تمام دنیا فقط مخصوص همان خودرو می باشد.و اگر این شماره پلاک
    را به اداره مربوطه بدهیم ، در آنجا با دیدن این شماره میتوانند تمام مشخصات خودرو را از رنگ گرفته تا قطعات
    و حتی صاحب خودرو را شناسائی کنند.
    کدی هم که ویندوز در حین نصب درست میکند همین حکم را دارد.

و بعد از آن هر وقت کامپیوتر را روشن می کنیم ، ویندوز اول این کد را چک میکند. و اگر ببیند سحت افزار های
    سیستم همان هائی هستند که در کد مشخص است ، سیستم بالا می آید و گرنه یک صفحه آبی خواهیم
    دید و تا مجددا" ویندوز نصب نکنیم نخواهیم توانست بالا بیائیم.

بنابر این اگر ما بطور عادی ایمیجی از درایو ویندوزمان تهیه کنیم ، این ایمیج فقط مخصوص کامپیوتر ما بوده و در
    سیستم های دیگر کار نخواهد کرد.

اگر مقداری در رابطه با مقدمه بالا فکر کنیم براحتی به نتیجه زیر خواهیم رسید:
    ما برای اینکه بتوانیم ایمیجی تهیه کنیم که عمومی باشد ، یعنی در هر کامپیوتری اجرا شود ، نیاز داریم که
    اول وابستگی سیستم عامل به سخت افزار را بطریقی حذف کنیم و سپس ایمیج بگیریم.

اگر بتوانیم اینکار را بکنیم ، بعد از Restore کردن ، این ایمیج در هر کامپیوتری کار خواهد کرد.
    بدینصورت که بعد از Restore کردن و سپس Restart نمودن سیستم ، ویندوز موقع بالا آمدن اول طبق معمول
    دنبال کدی که صحبتش را کردیم خواهد گشت . و چون خواهد دید کدی وجود ندارد ، فکر خواهد کرد که هنوز
    نصب نشده است . لذا شروع به نصب شدن خواهد کرد.
    البته چون تمام فایل های نصب در جای خود قرار دارند ، در نتیجه در اصل یک Mini Setup یکی دو دقیقه ای
    خواهیم داشت.

در کل بعد از اعمال ایمیج عمومی به هر کامپیوتری ، در اولین بوت ما یک شبه Setup کوتاه مدت خواهیم داشت.

ولی چگونه کاری کنیم که وابستگی ویندوز نصب شده به سخت افزار از بین برود؟

تا بعد.

[SIGPIC][/SIGPIC]

10. 11 کاربر مقابل از Magsoud عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

عضو سایت
    تشکر تشکر کرده 
    9
    تشکر تشکر شده 
    144
    تشکر شده در
    31 پست
    قدرت امتیاز دهی
    11
    Array

درود بر استاد عزيز.
    خيلي خوشحال هستم كه مجددا در پي از سر گيري اين آموزش به طرز دقيق تر هستيد.
    مشتاقانه منتظرتون هستم و اگر كاري و كمكي از دستم بر مياد بگيد تا انجامش بدم براي يك آموزش بهتر و جالب تر.......

12. 6 کاربر مقابل از yusefjahan عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

مدیر سایت
    دوستتان دارم
    تشکر تشکر کرده 
    4,798
    تشکر تشکر شده 
    13,155
    تشکر شده در
    2,296 پست
    قدرت امتیاز دهی
    45307
    Array

درود

گپ قبل از ادامه بحث
    =============
    هفته پیش آقائی به من زنگ زد و بعد به منزلم آمد تا در رابطه با کاری که میخواهد انجام بدهد ، هم با من
    مشورت کند و هم ببیند که آیا در رابطه با پروژه ای که در رابطه با کامپیوتر دارد ، با ایشان همکاری میکنم
    یا نه.
    نیاز هائی را که داشت عنوان کرد و گفت :.... در حال حاظر این..... موارد در بازار داخلی نرم افزاری کشور
    وجود ندارند و ووو.........
    باید عرض کنم که تمامی مواردی را که ایشان دنبالش بودند را براحتی میتوانستم انجام بدهم بغیر از یک مورد
    که این مورد هم امکانش بصورتیکه ایشان میخواست نیست..
    بگذریم بعللی به ایشان جواب رد دادم.
    ولی نکته ای در بین بحث هائی که شد برایم عجیب بود و متاسفم کرد که میخواستم آن را عرض کنم.

ایشان گفت که در باز لپ تاپ کشور ، نیازی وجود دارد که همه دنبال رفع این نیاز هستند ولی تا کنون کسی
    موفق نبوده است.
    وقتی نیاز را پرسیدم جواب داد:
    وارد کننده های لپ تاپ ، پس از وارد کردن لپ تاپ ها بایستی روی تک تک آن ها ویندوز نصب کنند . در نتیجه
    زمان زیادی بابت دو تا کار صرف میشود ، کار اول نصب ویندوز است که ساده است ولی کار دوم که خیلی اوقات
    وقتگیر و مشکل میشود نصب درایور های مربوطه است!!!!!

گفتم : من چه کاری در این رابطه میتوانم انجام دهم؟
    جواب داد: میخواهم یک دی وی دی نصب ویندوز 7 بسازی که مشخصات ......... را را داشته باشد.
    مشخصاتی را گفت که همه از دید بنده شدنی بودند و براحتی از عهده اش بر می آمدم بغیر از یک مورد.
    ایشان گفت: دی وی دی مذکور بغیر از امکانات بالا بایستی درایور های تمام انواع لپ تاپ ها را هم داشته
    باشد و اتوماتیک سخت افزار های همه لپ تاپ ها را شناسائی و اتوماتیک نصب کند؟؟!!!

و من گفتم صد ها نوع لپ تاپ داریم و حجم درایور های همه آن ها بالاتر از 8 گیگا بایت است. چگونه میشود
    این حجم درایور را به دی وی دی نصب ویندوز 7 اضافه کرد؟
    و بعد گفتم من میتوانم برای هر چند مدل یک دی وی دی با این مشخصات بسازم و برای همه ، هیچکس
    نمیتواند.

اما منظور من از این گپ طولانی:

من همواره بر این باور بودم که سیستم عامل لپ تاپ ها توسط خود شرکت سازنده نصب شده و اوریجینال
    می باشد.
    فکر نمیکردم که لپ تاپ های داخلی این مورد را هم تقلبی انجام میدهند!!!!!!!!!

توضیح اینکه آین آقا از هوا حرف نمیزد چون یکی از نزدیکان خودش هم که سایت معروفی هم در ایران دارد
    اینکاره است.
    ===============
    ========

خب زنگ تفریح تمام شد ،برگردیم دنبال بحث اصلی :

با توجه به موارد گفته شده الان دیگه وقت آن است که بیائیم و وابستگی ویندوز نصب شده را به سخت افزار
    حذف کنیم.
    در این رابطه هم روش مایکروسافت را میتوانیم استفاده کنیم و هم میتوانیم از معدود نرم افزار های گمنامی
    که برای این منظور ساخته شده اند ، استفاده کنیم.

هردو روش مشکلات و محاسن خودشان را دارند. ولی بهر حال با تست های بنده هردو روش کارآمد و عملی
    هستند. بویژه این کار در ویندوز XP خیلی کارآمدتر و با امکانات بیشتر بوده و دست سازنده باز تر است.

همانطور که در اول بحث عرض کردم ، بنده در این مبحث فقط مسیر را نشان خواهم داد و در مورد چگونگی مراحل
    کار توضیحی نخواهم داد.(گرچه قبلا" در اینمورد نیز چه در سایت های ایرانی و چه در سایت های انگلیسی زبان
    توضیحات زیادی داده ام. فراموش نکنید که سنم بالا رفته ، حوصله ام کمتر شده ، و بیشتر باید به این فکر باشم
    که با وضعیت موجود چکار کنم که حقوق بازنشستگی تا سر برج که نمیرسد ، حداقل تا بیستم ماه دوام بیاورد.
    ووو..............)

چه در ویندوز XP و چه در ویندوز های ویستا و 7 و 8 برنامه ای بنام sysprep.exe وجود دارد که میتواند وابستگی
    ویندوز نصب شده به سخت افزار را حذف کند.

در سی دی ویندوز XP در آدرس زیر فایلی بنام deploy.cab وجود دارد:

کد HTML:
    \Support\Tools\deploy.cab
    اگر فایل deploy.cab را از فشردگی در بیاورید یکی از فایل های داخلش sysprep.exe است.

در داخل ویندوز 7 نوع 32 بیتی فایل sysprep.exe در آدرس زیر قرار دارد:

کد HTML:
    \Windows\system32\sysprep\sysprep.exe
    کاربرانی که علاقمند هستند میتوانند چگونگی کار با این فایل و سویچ های مختلف آن را مطالعه فرمایند تا
    بتوانند در رابطه با موضوع مورد بحثمان آزمایش و تجربه کنند.

در این رابطه بغیر از برنامه مایکروسافت (sysprep.exe ) چند برنامه گمنام و کمیاب هم وجود دارند که در تست
    هائی که انجام دادم واقعا" عالی عمل میکنند یا حداقل ، کاربر را از یادگیری سویچ های مختلف و غیره بی نیاز
    میکنند. از جمله این برنامه ها میتوان برنامه های زیر را نام برد:
    SPAT
    Newprep
    SysPacker

تقریبا" میشود گفت که در حال حاظر پیدا کردن لینک های دانلود نرم افزار های بالا بویژه دو تای آخر خیلی
    مشکل است.
    توجه داشته باشید که تعدادی از آنتی ویروس ها این برنامه ها را ویروس می شناسند ولی اشتباه میکنند.

تا بعد

[SIGPIC][/SIGPIC]

14. 8 کاربر مقابل از Magsoud عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

عضو سایت
    تشکر تشکر کرده 
    9
    تشکر تشکر شده 
    144
    تشکر شده در
    31 پست
    قدرت امتیاز دهی
    11
    Array

عجب...منم فكر ميكردم اين ويندوزا اصلي هستن چقدر آدمايي رو ديدم كه براي از دست ندادن اين ويندوزا با خرابي ها و مشكلاتش كنار اومدن.... واقعا آدم وقتي اين چيزارو مي شنوه قلبش مي رنجه آخه چقد دزدي و كلاه برداري كابل و قطعات يدكي سخت افزارهارو برميدارند كافي نيست هرجا نگاه ميكني تقلبه نميدونم با اينكارا كجا ميخوان برسن اصلا كجا ميشه رسيد وقتي توي زندگي بركت نباشه....

دمتون گررررررررم جيگرم حال اومد از اينكه بهش جواب رد داديد آدماي بزرگ عمله ي دست اينجور آدما نميشن.مصاحبت با شما باعث افتخار بنده هست.خدا حفظتون كنه و علم و تجربتون رو روز بروز افزايش بده...
    .................................................. .................................................. .......................
    توضيحات خيلي جالب و زيبايي بود حالا متوجه ميشم برنامه spat چكاري انجام ميده
    منتظر بخش بعدي عرايضتون هستم....

16. 7 کاربر مقابل از yusefjahan عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

کاربر فعال
    تشکر تشکر کرده 
    4,164
    تشکر تشکر شده 
    1,919
    تشکر شده در
    442 پست
    قدرت امتیاز دهی
    6857
    Array

سلام
    با تشکر از استاد گرامی...
    استاد لطف می کنید در مورد معایب و مزایای نرم افزار های که معرفی کردین صحبت کنید ضمنا لطف کنید اگر مقدور است لینک دانلود از نرم افزار های معرفی شده قرار دهید .
    آیا نرمافزار های معرفی شده بر روی ویندوز 64 بیتی هم کار می کند یا فقط مخصوص 32 بیت می باشد؟؟؟
    1374524712291

18. 5 کاربر مقابل از Mahm00d عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

مدیر سایت
    دوستتان دارم
    تشکر تشکر کرده 
    4,798
    تشکر تشکر شده 
    13,155
    تشکر شده در
    2,296 پست
    قدرت امتیاز دهی
    45307
    Array

نرم افزار های دوم و سوم را (Newprep و SysPacker ) خیلی وقت پیش تست کردم و هیچ چیزی
    در موردشان یادم نیست
    برنامه SPAT ظاهرا" در سیستم های 64 بیتی جواب نمیدهد

بعد از دیدن یادداشت شما گشتم و بهر طریقی بود لینک های دانلود را بشرح زیر پیدا کردم:

SPAT6.0.9.9
    http://www.mediafire.com/download/qe...PAT6.0.9.9.rar

NewprepV5.0
    http://www.mediafire.com/download/mz...0707F_sndo.rar

SysPacker 2.1
    http://www.4shared.com/file/KNwZpwWH...1_release.html

[SIGPIC][/SIGPIC]

20. 9 کاربر مقابل از Magsoud عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (بوک مارک ها)

علاقه مندی ها (بوک مارک ها)