صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 21

موضوع: معرفی کتاب در زمینه عکاسی

کاربر فعال
    گاه برای ساختن باید ویران کرد، گاه برای داشتن باید گذشت ، و گاه در اوج تمنا باید نخواست!
    تشکر تشکر کرده 
    3,527
    تشکر تشکر شده 
    5,275
    تشکر شده در
    3,184 پست
    حالت من : Akhmoo
    قدرت امتیاز دهی
    4451
    Array

پیش فرض معرفی کتاب در زمینه عکاسی

کتاب تاريخ تطبيقی عکاسی ايران و جهان به نگارش شهريار خونساری

در مقدمه کتاب آمده است: با توجه به بررسيهايي كه درباره تاريخ عكاسي در ‏ايران شد، به اين نتيجه رسيديم كه كهنترين مدرك ‏نوشتاري تاريخدار، متعلق به «ژول ريشار» است و مي ‏توان گفت بسياري از عكاسان در ايران، ناشناس مانده ‏اند. در بخش عكاسي جنگ، قديمترين عكسها مربوط به قيام ‏مشروطه است و پس از آن، باارزشترين آثار، متعلق به ‏جنگ تحميلي اند. در بخش عكاسي در سفر مشاهده مي نماييم ‏كه اين نوع عكاسي زماني شكوفا شد كه غرب، سريعاً در ‏حال تغيير و تحول بود و انقلاب صنعتي، اثرات خود را بر ‏طرز تفكر اجتماع نشان داد. در فصل بعد، تعاريفي كه ‏براي عكاسي هنري، ارائه شده، بررسي مي گردد. در ‏فصول چهارم و پنجم بخش دوم به نفوذ مدرنيسم در عكاسي ‏و عكاسي فرماليستي مي پردازيم. در فصل ششم به مسائلي ‏كه در طول سالهاي بعد از جنگ جهاني دوم تا دهة 1960 ‏مورد توجه عكاسان بود، پرداخته شده است. در فصل ‏هفتم، سالهاي پس از سال 1960 مورد بررسي واقع مي ‏شود. در بخش سوم عكاسي اسنپ شات، عكاسي خطي، عكاسي ‏روايتگر و عكاسي خبری در چند فصل، مورد تجزيه و تحليل ‏واقع شده است و اين بخاطر آن بود كه نمی شد اين نوع ‏عكسها را در طبقه بندی فصول پيشين، جای داد
    فهرست مطالب چكيده / مقدمه بخش اول: فصل اول- ورود عكاسي به ايران‏ / فصل دوم- عكاسی جنگ در ايران بخش دوم (1980-1840)‏ : فصل اول- پديدارهاي بوجودآورندة تصوير ‏پيش از عكس / سرآغاز عكاسی / سرآغاز عكاسي پرتره / استرويگرافی- عكاسی استريوسكوپيك‏ / نگاهی به سرآغاز عكاسی رنگی / فصل دوم: عكاسی در سفر / فصل سوم: پيكتورئاليسم، رئاليسم و ‏دستيابی عكاسی بعنوان «هنر زيبا»‏ / فصل چهارم: طلوع مدرنيسم / فصل پنجم: عكاسی فرماليستی / فصل ششم: عكاسی بعد از جنگ جهانی دوم تا ‏‏1960 (لحظة قطعی، ‏حاشيه نشينان و مناظر اجتماعي)‏ / فصل هفتم: عكاسي از دهة 1960 به بعد‏ بخش سوم: فصل اول- اسنپ شات / فصل دوم - عكاسي علمي / ‏فتومونتاژ‏ / انشاء تصويري / جنگ و انشاء تصاوير / توجه به زندگي عادی / انشاء تصويری و معضلات ‏اجتماعی / عكاسي سيكوئنس بخش چهارم‏: عكاسي خبری

کاربر فعال
    گاه برای ساختن باید ویران کرد، گاه برای داشتن باید گذشت ، و گاه در اوج تمنا باید نخواست!
    تشکر تشکر کرده 
    3,527
    تشکر تشکر شده 
    5,275
    تشکر شده در
    3,184 پست
    قدرت امتیاز دهی
    4451
    Array

معرفی کتاب در باب فلسفه ی عکاسی
    نشریه حرفه: هنرمند کتاب در باب فلسفه عکاسی نوشته ویلم فلوسر با ترجمه پوپک بایرامی را منتشر کرد. ناشر در توضیح کتاب آورده است:
    اساس کتاب حاضر این فرضیه است که از زمان پیدایش تاریخ فرهنگ انسان تا کنون دو نقطه عطف مهم را می توان در آن باز شناخت. نخستین آن " پیدایش نوشتار خطی" در اواسط هزاره دوم قبل از میلاد است؛ دومین آن "اختراع تصویر فنی" است که ما شاهدش هستیم. نقاط عطف مشابهی نیز ممکن است در گذشته وجود داشته باشد اما از قلمرو این جستار خارج است.
    فرضیه بالا دربرگیرنده این گمان است که ساختار فرهنگ، و در نتیجه هستی، در حال سیر یک تحول اساسی است. کتاب حاضر سعی در تقویت این گمان دارد و به منظور حفظ شکل کتاب به صورت یک فرضیه، از بیان عبارات موجود در آثار گذشته در همین زمینه، اجتناب شده است.
    بنابراین هدف کتاب، دفاع از فرضیه خاصی نیست، بلکه قصد آن ایفای نقشی فلسفی در وادی مناظرات مربوط به عکاسی است.

کاربر فعال
    تشکر تشکر کرده 
    3,527
    تشکر تشکر شده 
    5,275
    تشکر شده در
    3,184 پست
    قدرت امتیاز دهی
    4451
    Array

بررسي فني عكاسي

نويسنده:دكتر داريوش گل گلاب
    ناشر:جهاد دانشگاهي
    تاريخ انتشار: 1/1/1360
    تيراژ: 5000

اطلاعات كتاب : کد کتاب: ن.1 1360 ف479ع/622

مختصري از كتاب : موضوعات مورد بررسی :
    - نور
    - پيدايش و تكامل عكاسي
    - ابژكتيوهاي جديد عكاسي
    - شناخت و كاربرد ابژكتيف
    - شاتر
    - ويزور
    - دستگاه عكاسي
    - منابع و سيستمهاي نور
    - ثبوت
    - شستشو و خشك كردن نگاتيو
    - كارهاي تكميلي
    - نور سنجي
    - مواد حساس
    - فيلتر
    - تاريكخانه
    - ظهور فيلم
    - آگرانديسمان
    - كاغذهاي عكاسي

کاربر فعال
    تشکر تشکر کرده 
    3,527
    تشکر تشکر شده 
    5,275
    تشکر شده در
    3,184 پست
    قدرت امتیاز دهی
    4451
    Array

دوربین عکاسی
    نويسنده : آنسل آدامز ، رابرت بیکر
    ناشر : سروش
    تاريخ انتشار : ۱/۱/۱۳۸۴
    تيراژ : 3000
    اطلاعات كتاب : مترجم:پیروز سیار
    کد کتاب:ن.1 1370 ف457ع/622

مختصري از كتاب : کتاب حاضر در بر گیرنده شرح تجربیات گسترده آنسل آدامز در زمینه کار با دوربینها ومتعلقات مختلف عکاسی حرفه ای است . تجربیاتی که طی زمانی طولانی توام باکار عملی آفریننده در قلمرو عکاسی هنری حاصل آمده اند
    موضوع :
    پیش نگری
    دوربینهای قطع کوچک
    دوربینهای قطع میانگین
    دوربینهای قطع بزرگ
    عدسیهای دوربین
    مسدودگرها
    پایه های آرایش تصویر
    دوربینهایی که در دست گرفته می شوند
    دوربینهای بر روی سه پایه
    تنظیمهای اتاقک عکاسی
    نورسنجها ومتعلقات
    وسایل وفنون با کار برد ویزه

کاربر فعال
    تشکر تشکر کرده 
    3,527
    تشکر تشکر شده 
    5,275
    تشکر شده در
    3,184 پست
    قدرت امتیاز دهی
    4451
    Array

کتابی از مهدی منعم به یاد قربانیان جنگ

قربانیان جنگ، نام کتابی است از مهدی منعم. این کتاب حاصل سال‌ها عکاسی از قربانیان غیر نظامی جنگ است.
    منعم در مقدمه کتاب خود می‌گوید: «من سال‌ها با صحنه‌های تلخی رو به رو شدم که که با دوربین عکاسی آنها را مستند کردم. این عکس‌ها حاصل احساس ناخوشایندی است که از کابوسی به نام جنگ در ذهن دارم. با همه وجود تلاش کرده‌ام این احساس را به همه جهانیان منتقل کنم، برای آنکه همه به زندگی همراه با صلح و آرامش فکر کنیم. شک ندارم که تصاویر عکاسی قادر است جهانیان را در راه رسیدن به تفاهم انسانی و زندگی در صلح و آرامش یاری دهد و این یعنی معجزه تاثیر گذاری عکس، که به آن ایمان دارم.»
    «مهدی منعم عکاس ایرانی سال‌هاست، از آغاز جنگ هشت ساله عراق و ایران و در تمامی سال‌های پس از آن، دوربین خود را به سوی واقعیت‌های زندگی رنج دیدگان جنگ نشانه رفته تا به تاکید بگوید که جنگ تلخ‌ترین تجربه بشری و زیباترین تجلی رفتار انسان‌ها، تلاش‌شان در راه صلح و پایان بخشیدن به جنگ است.»
    این توصیف هم بخشی است از مقدمه‌ای که به امضای بهمن جلالی، امیرعلی جوادیان، مریم زندی، حسن سربخشیان، افشین شاهرودی، سیف الله صمدیان، اسماعیل عباسی، جاسم غضبانپور، نصرالله کسرائیان و محمود کلاری رسیده است.
    آنها در این مقدمه به این موضوع اشاره داشته‌اند که: «عکس‌های کتاب حاضر، بیانیه جامعه عکاسی ایران و نیز دفاع آنان از قربانیان همه جنگهاست. قربانیانی که درد را تاب می‌آورند اما فراموش نمی‌کنند.»
    این اثر را انتشارات تصویر ایران با حمایت کمیته بین المللی صلیب سرخ منتشر کرده است.

کاربر فعال
    تشکر تشکر کرده 
    3,527
    تشکر تشکر شده 
    5,275
    تشکر شده در
    3,184 پست
    قدرت امتیاز دهی
    4451
    Array

کتاب Take Your Photography to the Next Level اثر George Barr
    پاسخي است به اين مرحله از فرآيند پيشرفت عکاسي هر شخص. اين کتاب براي کساني مفيد است که مي‌خواهند سطح عکاسي خود را بالا ببرند: يعني دقيقا همان عبارتي که در عنوان کتاب به چشم مي خورد. در اين کتاب بحث‌هاي تکنيکي را نخواهيد ديد، بلکه ديدن را مياموزيد و درميابيد که بين عکس خوب و عکس عالي چه تفاوتي وجود دارد. بعد از خواندن اين کتاب، مي‌فهميد که در عکاسي بايد دنبال چه‌ باشيد و چگونه سطح عکس‌هاي خود را ارتقاء دهيد.
    فصل اول کتاب در مورد ديدن است: تمرين ديدن و چگونه ديدن را به عنوان مقدمه تهيه عکس، آموزش مي دهد. که چه چيزهايي را بايد ببينيم و چگونه از ديدن عکس‌هاي ديگران درس بگيريم. عکس‌هاي خوب چه ويژگي هايي در زمينه تعادل، توناليته، کادر و ... دارند و چرا صفت خوب يا عالي به يک عکس اطلاق خواهد شد. در اين فصل خواهيد خواند که وجود چه عناصري در عکس باعث خوب ‌شدن عکس خواهد شد. همچنين به اين سوال پاسخ خواهد داد که عکس هاي کليشه‌اي چيست و ما به عنوان عکاس چه برخوردي با کليشه‌ها داشته باشيم.

کاربر فعال
    تشکر تشکر کرده 
    3,527
    تشکر تشکر شده 
    5,275
    تشکر شده در
    3,184 پست
    قدرت امتیاز دهی
    4451
    Array

انتشار چاپ دوم کتاب پرسه در حوالی زندگی
    این کتاب که به عکس‌های روایی می‌پردازد مشتمل بر 40 عکس سیاه و سفید و رنگی از 31 عکاس ایرانی و خارجی است که «کیارنگ علایی» انتخاب عکس‌ها را برعهده داشته است. در کنار هر عکس روایتی داستانی ملهم از عکس، توسط «مصطفی مستور» نوشته شده است.
    کیارنگ علایی در بخشی از مقدمه‌ی کتاب نوشته است: «پرسه در حوالی زندگی پیش از آن که اثری در ستایش عکاسی یا مجالی برای نمایش ادبیات باشد، به نوعی تعامل و هم زیستی مفهومی نظر دارد و کار آن چیزی فراتر از ستایش هنرمند و خالق اثر است. ستایشی اگر هست، باری برای آن لحظه‌های ناب و تکرار ناشدنی زندگی است که هستی در آن به گونه‌ای خاص جریان می‌یابد و کلمه و تصویر می‌کوشند تا شکوه و خلوص آن را برجسته کنند. در این کتاب، عکس و متن هر دو می‌کوشند تا موقعیتی ساده و پیش پا افتاده را چنان چراغانی کنند تا جذاب و با شکوه در نظر آید.»
    این کتاب در قطع خشتی، در 90 صفحه‌ی تمام رنگی، در شمارگان 2000 نسخه، به صورت دو زبانه و با قیمت 12000 تومان توسط نشر چشمه و نشر رسش منتشر شده است.

کاربر فعال
    تشکر تشکر کرده 
    3,527
    تشکر تشکر شده 
    5,275
    تشکر شده در
    3,184 پست
    قدرت امتیاز دهی
    4451
    Array

کتاب" درباره ی عکاسی"

‎‎‎‎
    کتاب "در باره عکاسی" نوشته "سوزان سونتاگ" تحلیل دقیق و جذابی از تاثیر عکاسی بر نگاه مردم به جهان ارائه می ‏دهد‎.‎
    در بخش ها و مطالب مختلف این کتاب سوال های متعددی پیش روی خواننده قرار می گیرد که ذهن او را تا پایان با ‏موضوع کتاب درگیر می کند‎.‎
    مجله تایم در مقاله ای که به معرفی این کتاب اختصاص داشت در باره آن نوشت‏‎: ‎
    ‎"‎عکس های کمی، ارزش هزار کلمه -سوزان سانتاگ -را دارند‎."‎
    کتاب "درباره عکاسی" عکاسی را نه تنها به عنوان یک هنر بلکه به عنوان عامل موثری در جامعه جهانی بررسی می کند‏‎.‎
    این کتاب در سال 1977 برنده یک جایزه ملی در حوزه نقد شد‏‎.‎

کاربر فعال
    تشکر تشکر کرده 
    3,527
    تشکر تشکر شده 
    5,275
    تشکر شده در
    3,184 پست
    قدرت امتیاز دهی
    4451
    Array

" ‎چرا مردم عکس می گیرند" کتابی است که "رابرت آدامز" عکاس برجسته نوشته است‏‎.‎
    آدامز از کلماتی که عکس ها را شرح می دهند بیزار بود و در این کتاب هم به جای نوشتن در باره عکس ها با نگاهی شاعرانه ‏و خلاق در نوشته ها یش به شور و نگاه هنری "پل استراند" و "آنسل آدامز" در عکس هایشان اشاره می کند‏‎.‎
    آدامز در کنار اشاره به اشخاص، به مکان های مورد علاقه اش از جمله غرب آمریکا نیز اشاره می کند‏‎.‎
    او معتقد است" ما در آن واحد در سرزمین های زیادی از جمله "امید" زندگی می کنیم‏‎..." ‎
    ‎"‎چرا مردم عکس می گیرند" مجموعه تازه ای از مقالات نیشدار رابرت آدامز، استاد عکاسی را ارائه می کند‏‎.‎
    این کتاب دیدگاه راسخ آدامز را در مورد اهمیت و ارتباط هنر با موضوعاتی از قبیل طنز، آموزش و پول نشان می دهد‏‎.‎
    آدامز در کنار این نوشته ها 32 عکس سیاه و سفید از آثار هنرمندانی چون" اوژن آتژه" را نیز ارائه کرده است‏‎.‎

کاربر فعال
    تشکر تشکر کرده 
    3,527
    تشکر تشکر شده 
    5,275
    تشکر شده در
    3,184 پست
    قدرت امتیاز دهی
    4451
    Array

ترکیب بندی در عکاسی
    یکی از کتاب های بسیار عالی ،کمک میکنه تا ترکیب بندی رو به خوبی یاد بگیرم