نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: ساخت بازی رایانه‌ای جدید با قابلیت کنترل از طریق امواج مغز!

ناظم ارشد انجمن
    شاید من بی عیب نباشم اماتوهم نیستی...پس برو وپیش از شمارش اشتباهات من به خطاهای خودت رسیدگی کن
    تشکر تشکر کرده 
    190
    تشکر تشکر شده 
    12,809
    تشکر شده در
    3,688 پست
    حالت من : Relax
    قدرت امتیاز دهی
    11330
    Array

ساخت بازی رایانه‌ای جدید با قابلیت کنترل از طریق امواج مغز!

ساخت بازی رایانه‌ای جدید با قابلیت کنترل از طریق امواج مغز!

بازی‌های رایانه‌ای معمولا کاربر را مجبور می‌کنند تا با استفاده از دست یا دیگر اعضای بدن، به صورت سخت‌افزاری مراحل مختلف بازی را به جلو هدایت کنند. اما کارشناسان استرالیایی از ارایه روش جدیدی خبر داده‌اند که به کودکان امکان می‌دهد با استفاده از نیروی مغز خود بتوانند بازی را هدایت کنند.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) این دانشمندان ابزار جدیدی را با نام Focus Pocus ساخته‌اند که شبیه به یک هدست است و امواج مغزی را به کار می‌گیرد تا به کودکان 7 تا 13 ساله کمک کند قابلیت‌هایی ذهنی از جمله کنترل، حافظه، توجه و استراحت را یاد بگیرند.

این بازی جدید به دنبال همکاری‌های دکتر "استوارت جان‌استون" از معروف‌ترین محققان استرالیایی، شرکت NeuroSky از بزرگترین ارایه‌دهندگان رابط‌های کاربری مغز انسان و فناوری در دره سیلیکون، شرکت استرالیایی NeuroCog از ارایه دهندگان نرم‌افزارهای تشخیص اختلالات مغزی و شرکت انگلیسی roll7 توسعه دهنده بازی‌های رایانه‌ای ساخته شده است.

کاربران برای دنبال کردن این بازی باید هدست مخصوص آن را که MindWave نام دارد روی گوش‌های خود بگذارند تا به صورت بی‌سیم به رایانه شخصی متصل شوند. این هدست فناوری ویژه‌ای دارد که می‌تواند امواج ساتع‌شده از سوی مغز را دریافت کند و با تحلیل آن‌ها عکس‌العمل صحیح نشان دهد.
    [SIGPIC][/SIGPIC]

2. 2 کاربر مقابل از mehraboOon عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

برچسب ها برای این تاپیک

علاقه مندی ها (بوک مارک ها)

علاقه مندی ها (بوک مارک ها)