نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 25

موضوع: ساخت برنامه های پرتابل (Portable ) روش (3)

Threaded View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    مدیر سایت
    دوستتان دارم
    تشکر تشکر کرده 
    4,798
    تشکر تشکر شده 
    13,155
    تشکر شده در
    2,296 پست
    قدرت امتیاز دهی
    45307
    Array

پیش فرض ساخت برنامه های پرتابل (Portable ) روش (3)

سلام
    ضروری میدانم که یک نکته را قبل از شروع این مبحث به اطلاع همه برسانم:

آنچه بنده میدانم و در مبحث های مختلف عرض میکنم مطالبی نیستند که از شکم مادر به من منتقل شده باشد، بنده
    هم سال ها مطالعه و آزمایش کرده ام و بیشتر آن چیز هایی را که آموخته ام را فقط و فقط مدیون افرادی هستم که
    دانسته های خود را در اینترنت به اشتراک گذاشته اند.
    شاید بعضی از شما عزیزان بگفته حقیر خرده بگیرند و بگویند این همه کتاب در بازار هست و هرکه مطالعه کند یاد میگیرد
    ولی بگذارید داستان مستند کوتاهی را برایتان تعریف کنم، شاید خیلی از شما ها بازیکنان این داستان بوده باشید:

چند سال پیش میخواستم مطلبی در مورد کامپیوتر را یاد بگیرم ،با هر سختی ای که بود از گلوی زن و بچه بریدم و چند
    هزار تومان داده و کتاب ترجمه شده مربوطه را خریدم.و با خوشحالی به خانه برگشته و بدون توجه به غر غر های عیال
    مربوطه که میگفت (گوشت نداریم ، برنج نداریم ووو بعد تو میری کتاب میخری؟؟) پشت کامپیوتر نشستم و شروع به
    یادگیری کردم. متاسفانه در همان فصل اول گیر کردم و نتوانستم جواب بگیرم. عیال محترم هم که متوجه این موضوع شد
    دیگر ول کن نبود که نبود.
    میدانید مشکل چه بود و چگونه حل شد؟
    بعد از چند روز کار بی نتیجه ،به اینترنت مراجعه و کتاب زبان اصلی را مجانی دانلود کرده و بعد که نگاه کردم متوجه شدم
    که مترجم گرامی چند صفحه را خواسته یا ناخواسته پریده یعنی مترجم محترم دو صفحه را فراموش کرده بود ترجمه کند
    و لذا من کد هایی را که باید میدادم نداشتم که بدهم..
    بنا بر این استفاده از کتاب هایی هم که موجودند ولی توسط متخصص متعهد ترجمه نشده اند،چیزی حل نمیشود.

خیلی متاسفم که باید بگویم این ویژگی به اشتراک گذاشتن دانسته ها در آنطرف دنیا ،که در بین غیر مسلمانان رایج
    است، کمتر در بین ما مسلمانان دیده میشود و ما بیشترمان دانسته هایمان را یا مخفی میکنیم و یا در مقابل پول زیاد
    در اختیار میگذاریم.
    در حالیکه نشر علم (به اشتراک گذاشتن دانسته ها)، باعث بالا رفتن علم جامعه و در نهایت باعث پیشرفت جوامع
    میگردد. شاید همین نکته یکی از عواملی باشد که جوامع جهان سوم از لحاظ تکنولوژی و پیشرفت علمی عقب مانده اند.

======================
    در دو آموزش قبلی تا حدودی با چگونگی ساخت برنامه های پرتابل آشنا شدیم.الان دیگر میتوانیم خیلی از برنامه
    های خود را به پرتابل تبدیل کنیم.ولی هنوز با بعضی از برنامه ها مشکل خواهیم داشت بویژه برنامه هاییکه نیاز به
    سریال و غیره برای رجستر شدن یا اکتیو شدن دارند.
    برای اینکه بتوانیم برنامه های پرتابلی بسازیم که در هر شرایط کارا باشند، لازم است که نکاتی را یاد گرفته و در ضمن
    با طرز کار تعدادی از برنامه های ویژه آشنا شویم.
    با توجه به اینکه بطور دقیق نمیشود گفت چه نکاتی باید یاد گرفته شود و چه برنامه هایی را باید داشته باشیم، ، بنده
    تصمیم گرفتم که یک مثال عملی را قدم به قدم توضیح دهم و در این مسیر ، براساس نیاز هاییکه پیش می آید ، به
    معرفی برنامه های مورد نیاز بپردازم.
    میدانم مقدمه ام طولانی و خسته کننده شده ولی ذکر چند نکته را هم ضروری میدانم که:
    __ دو آموزش قبلی ، عمومی بوده و همه نوع کاربری میتواند استفاده نماید ولی آموزش امروز (و شاید روز های دیگر)
    برای کاربران پیشرفته در نظر گرفته شده و انجام آن توسط کاربران عادی ممکن است باعث خرابی سیستمشان شود.
    __ نمیدانم چه زمانی ولی احتمالا" حدود سه سال پیش آموزشی در مورد ساخت برنامه های پرتابل از اینترنت دانلود
    کردم (با نام How to make portable with NSIS.pdf) که واقعا" جالب و در نوع خود کافی بود. وبنده از این آموزش نکات
    زیادی یاد گرفتم که در آموزش امروز از قسمت هایی از آن هم استفاده خواهیم کرد.افسوس که هرگز نام و آدرسی از
    نویسنده پیدا نکردم که از ایشان قدردانی کنم. توضیح اینکه ایشان بهمراه آموزش کلیه برنامه های مورد نیاز را هم آپلود
    کرده بود که اگر اشتباه نکنم حجم کلی محصول حدود 40 مگا بایت بود.

__ و در انتها شکی نیست که این آموزش برای عده ای بسیار خسته کننده و در مقابل برای عده ای دیگر بسیار لذتبخش
    خواهد بود.
    ======================
    خود بنده بیشتر علاقمند به ساخت برنامه های بوتیبل توسط برنامه WinRAR بوده ولی فکر میکنم ساخت برنامه های پرتابل
    قابل استفاده با NSIS بهتر و کاملتر است .
    در این آموزش روش درست کردن نوع NSIS را توضیح داده و اگر فرصت دیگری قسمت شد در مورد استفاده از WinRAR هم
    بحث خواهیم داشت.

تا روزی دیگر و ادامه بحث
    ویرایش توسط Magsoud : 03-01-2012 در ساعت 06:33 PM

[SIGPIC][/SIGPIC]

2. 17 کاربر مقابل از Magsoud عزیز به خاطر این پست مفید تشکر کرده اند.

علاقه مندی ها (بوک مارک ها)

علاقه مندی ها (بوک مارک ها)